نظر شما در مورد رشته مدیریت چیست؟

m.ghorbanpour

عضو جدید
قرارنیس مااصلاخودمونوبابچه های مهندسی مقایسه کنیم هیچ اشتراکی تودرسامون نیس تازه بایدخوشحال باشیم ازهررشته ای اومدن تورشتمون :ریاضی تجربی انسانی حتی فنی وحرفه ای همینجوریش خیلی ام سریم;):)

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترم اول کارشناسی که بودم....
استاد اصول یک گفت: کی از رشتش ناراضیه؟
چند نفر دست بلند کردن....
استاد با جدیت گفت هیچ وقت ناراحت نباشین که مدیریت قبول شدین
هیچ وقت غصه مهندسی قبول نشدن رو نخورین
یه مدیر موفق می تونه رییس چند مهندس باشه....
موفق بودن مهمه
نه عنوان شغل

TELLI

عضو جدید
یه مدیر موفق می تونه رییس چند مهندس باشه.... کاملا" درسته!

دوست عزیز من هم بازرگانی هستم سال آخر هستم.
اگه کمکی خواستی میتونی رو من حساب کنی.

احسان اسدی

عضو جدید
سلام هرگز حسرت ندا شته های خودتو نخور ولی اگر واقعا دوست داری
مهندسی بخونی باز ارزش این رو داره که بری به سمت هدف و خوایته خودت حتی اگر تمام دنیا جلوت با یستد
برادر کوچکترت احسان

hamed.62

عضو جدید
یک مدیر خوب میتونه رییس چند تا مهندس بشه ولی میتونه بیکار هم باشه. به نظرم با واقعیات باید زندگی کرد. کسی که درس مدیریت میخونه، الزاماً مدیر نمیشه. مدیر شدن راههای دیگه ای داره. تمام دوستانی که دارن مدیریت می خونن باید بهشون عرض کنم بنده از سال 1380 که با این رشته، دانشجوها و فارغ التحصیلانش سر و کار دارن یک نفر، حتی یک نفر را هم ندیدم که به دلیل رشته تحصیلی اش که مدیریت هست، مدیر شده باشه. مدیریت رشته ایست میان رشته ای که بازار کار بسیار متنوع و همزمان بسیار سختی داره. یعنی شما جاهای مختلف میتونی بری سر کار ولی همزمان رقبایی داری که اغلب از شما متخصص ترند و در حقیقت ما اقیانوسی کم عمقیم. اطلاعات پراکنده و سطحی زیادی داریم. بنابراین سوال اولیه تاپیک تا حدودی میتونه درست باشه. ما میبایست زمینه کاری آینده خودمون رو در نظر بگیریم و در اون زمینه مهندس بشیم. البته این نکته رو هم باید عرض کنم که رشته مدیریت بازار کاری بسیار مناسب تری نسبت به خیلی از رشته های مهندسی داره. هم از لحاظ میزان تقاضا و هم از لحاظ محیط کاری. اگه تصمیمتون رو گرفتید که مدیریت بخونیم باید سعی کنیم مهارتهامون رو افزایش بدیم تا خودمون را به دیگران تحمیل کنیم.

احسان اسدی

عضو جدید
یک مدیر موفق به نظر من مدیری هس که در بارهء فرایند تولید یا خدمات دهی اطلاعات زیادی داشته باشه
و این تنها راهی است که میتونه تصمیمات درست بگیره
البته باید تیم مهندسی قوی و متعهد داشته باشه در غیرر این صورت با هزینه های غیر منطقی و تصمیم های غیر کارشناسی روبرو میشه

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام من رشته کاردانیم لجستیک زنجیره تامین بود یک گرایشی از مهندسی صنایع یعنی یک رشته فنی و مهندسی و الان دارم مدیریت بازرگانی میخونم - با نظر خانوم قربان پور موافقم اصلا درسها با هم مشترک نیستن شما فکر کنید در درسهای مهندسی مهترین چیزی که وجود داره و روی اون تمرکز میشه زمان و کیفیت است اما در مدیریت اینطوری که من متوجه شدم منابع و تخصیص اون از همه مهمتر است البته این نظر شخصیم هست - فکر کنم دلیل این تفاوت ها سبک مدیریتی که بعدا با اون سر و کار داریم همه میدونن دیگه مهندسی صنایع مدیران میانه ای محسوب میشن و خود بچه های مدیریت مدیر top دلیل اصلی این تفاوت هم همین اصلا این هم درست نیست که یک درسی سخت یک درسی سخت تر از اون مهم خود فرد که چقدر و تا کجا میتونه این درس رو پیش ببره همه به نظریه های مازلو در مدیریت اشنا هستند خوب مازلو رشته اصلیش فکر کنم روانشناسی بود یا مثلا مایکل پورتر تقریبا میشه گفت پدر علم زنجیره تامین پورتر است خوب ایشون که رشته اصلیش فنی مهندسی نیست مدیریت پس این درس نیست که انسان رو بالا میبره این خود فرد که تا چه حد بتونه تاثیر گذار باشه توی جامعه اون که باعث افتخار و سختی یا اسانی میشه :D

rad_engine

عضو جدید
با سلام
خدمت دوستان عرض کنم که رشته مهندسی امروز یه رشته حمالیه که خود غربی ها هم کمش کردن و هر سال هم دارن دانشجوی کمتری تو این رشته تربیت میکنن(خصوصا مقاطع بالا) و ترجیح میدن کار مهندسیشونو کشورهای در حال توسعه انجام بدن در عوض به شدت دارن روی علوم انسانی و مدیریت علم مهندسی کار میکنن که بسیار هم موفق بودن و سر آمد این موفقیت میتونه روش top-down design در طراحی های پیچیده باشه
اما سوال دوستمون که جالب و هوشمندانه پرسیده شده باید بگم مدیر اگه اطلاعات مهندسی خوبی داشته باشه قطعا موفق تر خواهد بود مدیران خیلی موفق معمولا از جامعه مهندسین بیرون میان
شرکت در جلسات فنی به مرور زمان شمارو مهندس قابلی میکنه و من فکر میکنم این حداقل کاریه که یه مدیر باید بکنه

saman5353

عضو جدید
مديريت اىده ال گمشده در سطح خردوکلان ارگان ها ادارات دواىر وپروژه ها وکلا غاىب بهره ورى در اىران مىباشد.به همين دلىل بهره ورى انقدر ضعىف وپاىىن مىباشد.مهندسى پيشرفته به همراه مدىرىت علمى نوين راه نجات اىران است

arezoo.tak2014

عضو جدید
سلام من ميخوام مديريت اجرايي بخونم ! كارشناسي مهندسي خوندم شما ميتونيد منابع خوب بهم معرفي كنين يا كسي تو اين رشته ميشناسين؟
ممنون

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مديريت اىده ال گمشده در سطح خردوکلان ارگان ها ادارات دواىر وپروژه ها وکلا غاىب بهره ورى در اىران مىباشد.به همين دلىل بهره ورى انقدر ضعىف وپاىىن مىباشد.مهندسى پيشرفته به همراه مدىرىت علمى نوين راه نجات اىران است
این تعریف مهندسی پیشرفته به همراه مدیریت علمی نوین که میگی ، معنیش چیه؟
مثل این می‌مونه که مثلا به کسی که سرفه میکنه ، بگی : شما باید جوشانده بخوری.در اینصورت اون نخواهد دانست که چه نوع جوشانده ای و چقدر و کی باید بخوره.این که میگی مهندسی پیشرفته به همراه مدیریت علمی نوین هم باید تعریف بشه که یعنی چی؟