نظر سنجی:کی از روی علاقه وبا اطلاع قبلی متالورژی رو انتخاب کرده؟

نظر سنجی:کی از روی علاقه وبا اطلاع قبلی متالورژی رو انتخاب کرده؟

• قبل از انتخاب رشته بهش علاقمند بودند

رای: 6 35.3%
  • بعد از ورود به این رشته بهش علاقمند شدم

رای: 10 58.8%
  • اصلا بهش علاقه ندارم(چه بعدو چه قبل)

رای: 1 5.9%

• مجموع رای دهندگان
    17

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم با اطلاع قبلی وارد این رشته شدم. یعنی انتخاب های اولم هم شامل مکانیک و عمران و... نمی شد. چون خیلی از دوستان اینطوری اومدند این رشته. یعنی مکانیک و صنایع و چه وچه رو اول و دوم و بقیه زدند و بعد چون اونها رو قبول نشدند اومدند متالورژی ولی من اینطوری نبودم.
تشکر بخاطر صراحت لهجه تون...

sina_0021

عضو جدید
من رشتمو متناسب با کارم انتخاب کردم....
تو کارخونه ریختگری که کار می کردم دیدم خیلی رشته شیرینیه
الانم که دیوونه وار عاشقشم چون هیچوقت از مطالعه تو این زمینه خسته نمی شم...

amirswt

عضو جدید
من ازش متنفر بودم. دلیل داشتم، ولی فقط توهم بود!!! :eek:
یکی بهم گفت حالا متالورژی رو هم بزن، چند تا درساش مثل مکانیک ساخت و تولیده. منم از سر اجبار زدم. قبلش هم مکانیک و عمران زده بودم. همین.
حالا هم خوشحالم که مهندس مواد هستم. به نظرم خیلی جذابه. من عاشق مواد و نانو هستم!!! :smile:
البته هنوز مکانیک رو دوست دارم. ولی مکانیک برام شده عشق از دست رفته، الآن با عشق جدیدم که از سر آگاهی عاشقش شدم زندگی میکنم!!!
:heart: :gol:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من ازش متنفر بودم. دلیل داشتم، ولی فقط توهم بود!!! :eek:
یکی بهم گفت حالا متالورژی رو هم بزن، چند تا درساش مثل مکانیک ساخت و تولیده. منم از سر اجبار زدم. قبلش هم مکانیک و عمران زده بودم. همین.
حالا هم خوشحالم که مهندس مواد هستم. به نظرم خیلی جذابه. من عاشق مواد و نانو هستم!!! :smile:
البته هنوز مکانیک رو دوست دارم. ولی مکانیک برام شده عشق از دست رفته، الآن با عشق جدیدم که از سر آگاهی عاشقش شدم زندگی میکنم!!!
:heart: :gol:

عشق!!!:redface:
عشق از دست رفته!!
مكانيك!!

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من موقع انتخاب رشته كار غيرعادي انجام دادم. علاقه خاصي نداشتم و شرطهاي پاييتو اعمال كردم توي 100 انتخابم:
1.شهر تهران باشه(تا انتخاب 20 هم فقط شهر تهران بود.انتخاب 20 هم كاملا مطمئن زده بودم صنايع الزهرا و بعد اون كلي شهرستان رديف كردم مهندسي. چون ميدونستم كه صنايع الزهرا رو ميارم):)
2.علوم پايه نباشه
3.شريف نباشه (فقط انتخاب 100 رو فيزيك شريف زدم .همين)

اين شد كه مواد تهران قبول شدم
توي دانشگاه بيشتر عاشق مكانيك شدم...
الان هم بدم نيماد از مواد . ولي كلا بايد سعي كني هرجا كه شاخ باشي

اره به نظر من هر تو هر رشته ای هست باید موفق باشه
به قول استاد فیزیکمون خانم حیدری که میگفت یه رفتگر موفق وعاشق کارشو بیشتر از یه وکیل ضعیف دوست داره چون تو کارش موفقتره

Neverhood

عضو جدید
من موقع انتخاب رشته كار غيرعادي انجام دادم. علاقه خاصي نداشتم و شرطهاي پاييتو اعمال كردم توي 100 انتخابم:
1.شهر تهران باشه(تا انتخاب 20 هم فقط شهر تهران بود.انتخاب 20 هم كاملا مطمئن زده بودم صنايع الزهرا و بعد اون كلي شهرستان رديف كردم مهندسي. چون ميدونستم كه صنايع الزهرا رو ميارم):)
2.علوم پايه نباشه

بابا شاخ;)

Neverhood

عضو جدید
2.علوم پايه نباشه

بابا شااااخ خ خ ;)

amirswt

عضو جدید
2.علوم پايه نباشه

عاشق!! :redface:
مکانیک!! :D

چه تفاهمی!!! :)

najii

عضو جدید
منم سال اول دبیرستان رو که تموم کردم رفتم که ثبت نام انجام بدم نمیدونستم متالورژی چیه؟! فکر می کردم در مورد انرژی اتمی هست. ولی بعد تو هنرستان فهمیدم چه رشته جامع و کاملی هست که تمام صنایع بهش وابسته هستند و بعد در کاردانی فهمیدم که از نظر علمی خیلی غنی هست ولی نه در متون فارسی. کسی هم نمیتونه از رشت های دیگه با من کل کل کنه سره رشتهتحصیلی. شاخه گنده هاشو شکستم. الانم من دارم مهندسی متالورژی می خونم ونمی تونم ارشد هم برم ظرفیت علمیشو دارم ولی بقیه شرایط مهیا نیست. (بسوزه پدر فقر)

amirswt

عضو جدید
یعنی سرامیکا نباید نظر بدن؟؟؟:surprised:
:biggrin:

نه بابا این جوریا هم نیست. سرامیکی ها هم بیان حرفشونو بزنن. بالاخره عنوان اصلی رشته؛ مهندسی مواد بوده. حتی به من باشه میگم بر و بکس پلیمر هم بیان حرف بزنن.
در ضمن برای ورود به کارشناسی ارشد، امروز دیدم که بچه های سرامیک؛ در رشته های استخراجی و صنعتی قبول شدن و بچه های متالورژی در رشته ی سرامیک.
این حرفا رو نداریم که!!!

najii

عضو جدید
وقتی تازه وارد دنیای متالورژی شدم همه استادا و صاحب نظرا بهم می گفتن این رشته تازه داره جا میوفته تو ایران مخصوصا رشت. حالا هم که 2-3 ساله داریم رکود بازار می بینیم. کسی پارتی نداشته باشه باید با حقوق 400 شروع کنه اونم نه هرجا که بخواد تا بعد که سابقه کار جمع کنه. شرکت های خصوصی و پیشرفته سابقه کار رو یک ملاک اصلی نمیدونند مهم اطلاعات هر کسی هست.

nano.gemini

عضو جدید
من از اول دبیرستان که رو یه پروژه ی دانش آموزی نانو کار کردم به مواد علاقه مند شدم. نانو به نظرم هیجان انگیز بود واسه همین انتخابش کردم و روش کار کردم.:book:
وقت انتخاب رشته که رسید تنها رشته های مورد علاقم مواد و فیزیک بودن، همونا رم زدم. البته حالا خدا رو 10000000000000000000000 مرتبه شکر می کنم که فیزیک نخوندم.:w16:
هر روزم بیشتر از دیروز به رشته ام علاقه مند میشم. ترم اول که بودم چون درس تخصصی نداشتیم سرد شده بودم یگه. تا اینکه ترم2 وقتی داشتم واسه امتحان پروفسور کیانوش می خوندم فهمیدم واقعاً دوسش دارم و عجب اشتباهی کردم که نخوندمش!!!D:
الآنم تنها رشته های مورد علاقم شدن مواد و معماری!!! (چه تناسبی، آره؟؟؟:biggrin: )
:w11:

راستشو بخواهید منم قبل انتخاب رشته هیچ علاقه ای به این رشته نداشتم

یکی از دوستام زیاد تعریفشو کرد منم رفتم هنرستان یکد از معلم هاد متالورژی واسم توضیح داد زیاد نفهمیدم ولی یه جورایی خوشم اومد

حالا فهمیدم که واقعا تعریفی هست
راستی من بخاطر متالورژی انسانی رو ول کردم و یکسال عقب افتادم
ولی راضیم