نظر سنجی ( شما چه تصمیمی می گیرید؟ ، لطفاً در نظر سنجی شرکت کنید)

نظر سنجی ( شما چه تصمیمی می گیرید؟ ، لطفاً در نظر سنجی شرکت کنید)

• تولید کننده ساکن اصفهان

رای: 25 45.5%
  • تولید کننده ساکن تبریز

رای: 28 50.9%
  • تولید کننده ساکن کرمانشاه

رای: 6 10.9%
  • تولید کننده ساکن همدان

رای: 8 14.5%

• مجموع رای دهندگان
    55
  • نظرسنجی بسته .

Uchiha Itachi

عضو جدید
دوستان عزیز و فرهیخته سلام

در این تاپیک قصد دارم شما رو در شرایط خاصی قرار بدم و نظرتون رو بپرسم.
موضوع از این قراره که فرض کنید شما مسئول خرید یک محصول بخصوص از طرف یک شرکت معتبر شده اید، محصولی که شما برای خرید اون مسئولیت دارید توسط 4 تولید کننده در چهار شهر اصفهان، تبریز، کرمانشاه و همدان تولید می شود. محصول مورد نظر یک دستگاه برای یک کارخانه است. شما این فرصت رو ندارید که به هر چهار شهر سفر کنید و کیفیت محصول را بررسی کنید بنابراین به خاطر شرایط پیش آمده و محدودیت زمانی مجبور هستید خرید رو انجام بدین به عبارتی از شانستون! استفاده کنید. شما کدوم تولید کننده رو انتخاب می کنید؟

با تشکر از شما دوستان

آخرین ویرایش:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

موضوع از این قراره که فرض کنید شما مسئول خرید یک محصول بخصوص از طرف یک شرکت معتبر شده اید، محصولی که شما برای خرید اون مسئولیت دارید توسط 4 تولید کننده در چهار شهر اصفهان، تبریز، کرمانشاه و همدان تولید می شود. محصول مورد نظر یک دستگاه برای یک کارخانه است. شما این فرصت رو ندارید که به هر چهار شهر سفر کنید و کیفیت محصول را بررسی کنید بنابراین به خاطر شرایط پیش آمده و محدودیت زمانی مجبور هستید خرید رو انجام بدین به عبارتی از شانستون! استفاده کنید. شما کدوم تولید کننده رو انتخاب می کنید؟

با تشکر از شما دوستان

از اطلاعات محصولات نباید با خبر باشیم؟
همه محصولات با هم برابرن فقط شهر ها متفاوته؟
این جوری که نمیشه خرید کرد اونم برا یه کارخونه
میشه بیشتر توضیح بدین

Uchiha Itachi

عضو جدید
از اطلاعات محصولات نباید با خبر باشیم؟
همه محصولات با هم برابرن فقط شهر ها متفاوته؟
این جوری که نمیشه خرید کرد اونم برا یه کارخونه
میشه بیشتر توضیح بدین

فرض کنید هر چهار محصول از لحاظ کیفیت مساوی هستند.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرض کنید هر چهار محصول از لحاظ کیفیت مساوی هستند.
خب من که متوجه این تناقض نشدم بالا فرمودین فرصت نداره که بره کیفیتو بررسی کنه و از رو شانس باید انتخاب کنه ...خب به نظرم انتخاب محصول برا کارخونه شانسکی نیست چون احتمالا هم محصول گرونه هم باید عمرش زیاد باشه و اینا همش هزینه داره
ولی اگه فرضو بر مساوی بودن چهار محصول بذاریم و من مثلا فرض کنم کارخونم تو شماله ...شاید از تبریز میخریدم :D

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب معلومه اصفهان، ادمای دقیقی هستن، درسته اهل تخفیف نیستن ولی اهل دوز و کلک و دزدی هم نیستن، بیخود هم مخلصم و نوکرم نمیگن و اهل زبون بازی نیستن ولی کارشون درسته. شما ماشین دست دوم هم میخوای بخری برو اصفهان. یا مثلا تو لیگ برتر نگاه کن سپاهان و تیم های اصفهانی چقدر با نظم هستن... مشت نمونه خرواره.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب معلومه اصفهان، ادمای دقیقی هستن، درسته اهل تخفیف نیستن ولی اهل دوز و کلک و دزدی هم نیستن، بیخود هم مخلصم و نوکرم نمیگن و اهل زبون بازی نیستن ولی کارشون درسته. شما ماشین دست دوم هم میخوای بخری برو اصفهان. یا مثلا تو لیگ برتر نگاه کن سپاهان و تیم های اصفهانی چقدر با نظم هستن... مشت نمونه خرواره.

من اصلا اینو قبول ندارم ...یعنی شاید اصفهانیا ادمای دقیقی باشن ولی نمیتونی درباره اون سه استانم کلا بگی این ویژگیو ندارن ....
مسئول خرید احتمالا اونقدر تجربه داره که کارخونه ی اهل کلکو از اونی که اهل کلک نیست تشخیص بده دیگه ....

mohsenjigar2002

عضو جدید

با تشکر از شما دوستان

عزیز برادر خرید بر روی شانس نیست
حتی اگه تمام تولید کننده کیفیت محصولشون یکی بود تو باید ببینی کالایی که میخوای بخری چیه؟؟ مثلااصفهان توی آهن و فولاد و ورق و شیرآلات حرف اول رو میزنه و دارای اعتبار بالایی هستش پس باید بر حسب اعتبار خرید کنی
دوم کالات رو واسه کجا میخوای استفاده کنی؟؟ مثلا اگه اهواز میخوای کالایی که بخری استفاده بشه و نصب و راه اندازی بشه باید ببینی کدوم یکی از این شهر ها نزدیکتر هستن ؟؟ تا هزینه کرایه و رفت و آمد و نصب کمتری روبدی
سوم؟؟کدوم یکی از فروشنده ها خدمات پس از فروش بهتری میدن؟؟؟(از قبیل گارانتی ،تعویض قطعه و...)
چهارم کدوم یکی از فروشنده ها بیشتر صبور هستن فکر کن تو مثلا خواستی پولی رو که میدی 1 ماه بعد بدی کدوم یکی از فروشنده ها میتونن این رو قبول کنن؟؟
پنجم کدوم یکی از فروشنده در مجموع قیمت کمتری رو دارن؟؟؟(خودت فرض کردی کیفیت یکیه)

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با تشکر از شما دوستان

هیچکدام :smile:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
محصول مورد نظر یک دستگاه برای یک کارخانه است. شما این فرصت رو ندارید که به هر چهار شهر سفر کنید و کیفیت محصول را بررسی کنید
با تشکر از شما دوستان
ببین دوست گلم،دقیقا تفاوت یک کار کامل و بی ایراد با یه کار ناقص و لنگ و تلو تلو خور، از همینجاها شروع میشه

اول اینکه مطمئنا قیمت یک دستگاه برای کارخانه ارزون نیست پس هزینه بره و بحث پول اهمیت داره
دوم اینکه این همه زمان هست،توانایی رفتنشو نداری با تلفن گیر سه پیچ شو پدرشون رو در بیار سوالای فنی بپرس ازشون چون تو خریدار هستی و حقته!
و سوم اینکه بررسی یعنی اینکه شما با علم کافی چیزی رو که بهترین هست بر اساس نیازت،تهیه کنی.

من پیشنهاد میکنم بجای تاس انداختن، تا جاییکه توانشو داری خودت پیگیر قضیه بشی اگر میتونی کسی از آشنا یا رفیقاتو بفرست یا خودت برو،یا اینکه با تلفن تا جاییکه میتونی پیگیر شو
همونطور که میدونی جنس کارخونه ای با پفک و بستنی فرق داره و این تاپیک فکر نمیکنم صحیح باشه چون نمیشه براحتی ازینجا مشخص کرد کدوم با کیفیت تره.مثلا مواد خوراکی نوشیدنی ها در مشهد بنظرم با کیفیت ترن ولی مثلا خوراکی های بسته بندی پلاستیکی توی تبریز قوی ان،اجناس فلزی معمولا تو اصفهان سر و صدا دارند.
خلاصه شرمنده اعصابتو ریختم بهم ولی خواهشن بررسی ای کن که هنگام خریدش هم خودت رو با آبرو کنی و رو سفید کنی دیگران رو و یه موفقیت باشه واستون (مثل خریدن کامپیوتر توسط رفیقم برای شرکتشون که از همون موقع افتاد رو دهن که کارش درسته) و اینکه توی کار از مهره ی شانسی و احتمالی ترجیحا استفاده نکن چون پایه مشتری در میون هست و تا دلت بخواد رقابت هم هست...

موفق باشی عزیز :)

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کیفیت یکیه بایدببینی کدوم صرفه اقتصادی داره.مثلا اگه بخوای بعداانبوه بخری.هرکدوم نزدیکترباشن هزینه باربری کمترمیشه
البته من تبریزوزدم چون صنعت خوبی داره اصفهانم که عالیه
ولی اگه کیفیت همش یکیه ببین کدوم ارزون تربرات میفته;)

Uchiha Itachi

عضو جدید
دوستان محترم و فرهیخته ای که لطف می کنن و بنده رو از نظراتشون انتخاب می کنن گزینه ای از نظرسنجی رو هم انتخاب کنند.

Faezeh77

عضو جدید
نظرسنجی جالبی بود اما اگه ی سری شهرای دیگه هم که ازنظرتولیدی سرآمد هستندتولیست قرارداشت بهتربود
ممنون بابت دعوتتون دوست گرامی:gol

Uchiha Itachi

عضو جدید
نظرسنجی جالبی بود اما اگه ی سری شهرای دیگه هم که ازنظرتولیدی سرآمد هستندتولیست قرارداشت بهتربود
ممنون بابت دعوتتون دوست گرامی:gol
ممنونم که نظر دادین، باعث افتخاره که لطف کنین و پیشنهادتون رو بگین که کدوم شهر ها مد نظر شما است؟

هیچکدام http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif

چرا هیچکدوم؟ لطفاً توضیح بدین و بفرمایید انتخاب شخصی خودتون چیه و چرا؟

آخرین ویرایش:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبریز و اصفهان کاراشون واقعا درجه 1 هست ....من بسته به نوع جنس از بین این 2 تا انتخاب میکنم جون ترکم بیشتر تبریز را میپسندم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من با توجه به شرایط خودم کرمانشاه رو انتخاب کردم چون نسبت به سه شهر دیگه فاصله کمتری با ما داره

و محصول زودتر. به دستم میرسه

دقت کنید که استارتر گفتن فرض کنیم کیفیت ها مساوی هستن

Pencil

عضو جدید
اگه بخوایم فقط براساس شهر تصمیم گیری کنیم؛ مسلما اونی که حمل بار بهش ارزون تر و راحت تر و سریع تر هست اون رو انتخاب میکنیم، چون ممکنه بعدا نیاز باشه برای گارانتی کالا رو پس بفرستیم؛ پس اینجوری سود بیشتری میکنیم ;) و دستگاه تو سریعترین زمان ممکن میتونه روش خدمات انجام بشه با کمترین هزینه
من شخصا چون تهران هستم از همدان میخریدم چون هم سریع تر میاد هم راحت میشه جنس رو عودت داد

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هنوزم نمیدونم چطور باید تصمیم بگیرم
هیچ اطلاعاتی داده نشده
اصلا حتی نوع محصول و نوع کارخونه هم مشخص نیست که دوستان تحقیق کنن ببینن کدوم شهر محصولات بهتری داره
مثل اینکه فقط باید هزینه و مسافتو در نظر گرفت اگر فرض بر تساوی هر چهار کارخونه با هم باشه
خب منم به همدان نزدیک ترم باید همدانو انتخاب کنم
ولی استارتر عزیز لطفا خودتونم تو بحث ها شرکت کنید و درباره نظر خواهی بیشتر اطلاعات بدین

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
بستگی داره کالا چی باشه
ولی راستش کلا به کالای ایرانی رغبت خاصی ندارم متاسفانه. باز میگم بستگی داره چی باشه. مثلا بلور اصفهان. بقیه اشم خیلی دستم تو خرید نیست که بخام نظر بدم.

Uchiha Itachi

عضو جدید
دوستانی که در رابطه با حمل و نقل در این نظر سنجی صحبت کردند باید عرض کنم که در قضاوتشون هزینه حمل و نقل رو 5% هزینه کل دستگاه در نظر بگیرن.

من هنوزم نمیدونم چطور باید تصمیم بگیرم
هیچ اطلاعاتی داده نشده
اصلا حتی نوع محصول و نوع کارخونه هم مشخص نیست که دوستان تحقیق کنن ببینن کدوم شهر محصولات بهتری داره
مثل اینکه فقط باید هزینه و مسافتو در نظر گرفت اگر فرض بر تساوی هر چهار کارخونه با هم باشه
خب منم به همدان نزدیک ترم باید همدانو انتخاب کنم
ولی استارتر عزیز لطفا خودتونم تو بحث ها شرکت کنید و درباره نظر خواهی بیشتر اطلاعات بدین

ممنونم خانم مهندس شکیبا، هزینه حمل و نقل بین 5% تا 8% قیمت دستگاه در نظر گرفته می شه و قیمت دستگاه هم حدود 30 میلیون تومان و یا کمی بیشتر در نظر بگیرین. قضاوت هم در مورد کیفیت دستگاه های صنعتی تنها در بلند مدت قابل انجام است و در واقع هدف از این نظر سنجی، سنجش نحوه انتخاب شما است در شرایطی که اطلاعات کاملی ندارید.

دوستان تحصیل کرده و فرهیخته منتظر نظرات بیشتر شما بزرگواران هستم.

آخرین ویرایش:

mahboobeh

عضو جدید
فاصله تمام شهرا از مشهد تقریبا یکیه.. من اصفهان و تبریزو انتخاب کردم.. اونم بیشتر چون شناخته ترن.

ممنون از استاتر عزیز. :gol::gol:

احسان آراس

عضو جدید
آخه اینجوری که نمیشه باید مشخص باشه قطعه در چه زمینه ای هست؟مثلا قطعه چه نوع کارخانه ای هست؟هزینه باربری و اهمیت قطعه در چه حدی هست؟
ولی در کل من اصفهان رو انتخاب میکنم چون در زمینه صنعتی شهرت و ظرافت بیشتری داره

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ملاک شما برای برتری یکی بر دیگری چیه ؟
خب میگید کیفیت هر چهار محصول یکی هست .. خب اگر کیفیت یکی هست شما اونی که نزدیک تر هست و ارزونتر میگه بخرید
اگر نه ملاک خریدتون چیزهای دیگه هست بگید

هر کدوم از شهر ها توی مواردی بهترین رو ارائه میدن .. ملاک دقیق شما چی هست و اگر بگید محصول چی هست بهتر میشه راهنمایی کرد