نظر سنجی برای ایجاد تاپیک حفظ قرآن باشگاه مهندسان

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش منم به ايم موضوع فكر ميكردم البته ...

البته من به حفظ موضوعي فكر ميكردم ، اينكه موضوعي حفظ كنم (( مثلا تمام آيات قران راجع به امر به معروف و...))

شايد اينجور قران رو به ترتيب آيات و سوره ها حفظ نباشيم / اما به نظر من تاثير و كارايي بيشتر داره

در ضمن ميشه يك فن بيان كه تو سخنان خودتون از قران نقل قول بگيريد همراه با معني و تفسير و بستش تازه شان نزول آيه هم ميشه اينجور حفظ كرد

در هر صورت موافقم به شدت / و من الله توفيق

به اميدي پيروزي

پیشنهاد خوبیه ولی بنظرم حفظ ترتیبی بخاطر اینکه عامتر و راحتتر هست برای یک محیط عمومی گزینه بهتری میتونه باشه.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
از پیامی که برام فرستادید خیلی خوشحال شدم ،طرح جالبیه منم هستم
منتظر خبراتون هستم من را بی خبر نگذارید .
لطفا از جز یک حفظ کنید .
من قبلا تجربه 7 جز از قران را داشتم.
شاد باشید.

سلام
منم پیشنهادم شروع از جزء ۱. ولی اگر کسی بخواد از جزء ۳۰ شروع کنه هم سعی می‌کنیم برنامه‌‌رو انعطاف پذیر کنیم
اگه از تجربیاتتون برامون بگید هم ممنون میشیم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون احسان جان. ايده بسيار خوبيه.
منم چند سال پيش حفظ ميكردم. بهم گفته بودن از جزء 30 شروع كنم كه سوره ها كوچكترن و راحت تر تموم ميشه
منم كل جزء رو حفظ كردم ولي متاسفانه تنبلي كردم و ادامه ندادم درنتيجه خيلياش يادم رفت.
اميدوارم ايندفعه اينطوري نشه.
اگه زحمت فايل ها رو خودت بكشي خيلي خوبه.كه همه يك سري فايل مشترك داشته باشن.
اگه فايل قرآن رو هم بذاري ممنون ميشم.
:gol:
خواهش می‌کنم
مثل اینکه متقاضی جزء ۳۰ زیاد داریم.
ان شاء الله که نمیشه و تا آخرش ادامه میدی
بنظر من فقط کافیه این فکر که خا و قرآن مهمترن یا دنیا و خیلی از کارهای روزمره‌ای که حتی واسه دنیامونم سودی نداره توی ذهنمون باشه. اینجوری هیچوقت کم نمیاریمو رهاش نمیکنیم
فایل صوتی بروی چشم:gol:. تصویر قرآنی که باید تهیه کنید رو هم امروز میذارم

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بنظرم ایده فوق العاده جالبیه.
حداقل باعث میشه از وقتمون درست تر و مفید تر استفاده کنیم.
ولی یه پیشنهاد.
بهتر نیست از جزء 30 شروع کنیم؟
اینو میگم چون اکثریت افراد تعدادی از سوره های جزء 30 رو حفظن و همچنین این جزء سوره های کوچک تری نسبت به جزء های دیگه داره و برای کسی که تازه می خواد حفظ کنه یه جور اعتماد بنفس میاره.
البته تصمیم نهایی با شماست.
بازم ممنون بدلیل ایجاد این تاپیک.

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام
منم خیلی دوست دارم قرآن رو حفظ کنم و بلد باشم
میدونمم که حفظ کردن قرآن (کلا حفظ و مرور) باعث افزایش حافظه میشه
ولی کاش یه ساعت خاصی رو بزارین بیایم عملکردمونو بگیم تا مثلا من که کنکور دارم همش حواسم به اینکه دیر نشه نباشه
من هم فکر میکنم شروع از جزء 30 بهتر باشه و یطور تشویق برا تازه کارهاست ولی بهرحال با برنامه ای که طرح میشه شروع میکنم
نمیدونم میتونم پا به پاتون بیام یا نه!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بنظرم ایده فوق العاده جالبیه.
حداقل باعث میشه از وقتمون درست تر و مفید تر استفاده کنیم.
ولی یه پیشنهاد.
بهتر نیست از جزء 30 شروع کنیم؟
اینو میگم چون اکثریت افراد تعدادی از سوره های جزء 30 رو حفظن و همچنین این جزء سوره های کوچک تری نسبت به جزء های دیگه داره و برای کسی که تازه می خواد حفظ کنه یه جور اعتماد بنفس میاره.
البته تصمیم نهایی با شماست.
بازم ممنون بدلیل ایجاد این تاپیک.

سلام
راجع به جزء ۳۰ و سوره بقره من و Tabasom توی صفحه ۴ همین تاپیک یه توضیح مختصری دادیم
بهتر اینه که شروع از سوره بقره باشه. ولی فوقش بچه‌ها دوگروه میشن. یکی کسایی که از جزء شروع میکنن و یکی هم گروهی که از جزء ۲۰ میخوان شروع کننن

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم خیلی دوست دارم قرآن رو حفظ کنم و بلد باشم
میدونمم که حفظ کردن قرآن (کلا حفظ و مرور) باعث افزایش حافظه میشه
ولی کاش یه ساعت خاصی رو بزارین بیایم عملکردمونو بگیم تا مثلا من که کنکور دارم همش حواسم به اینکه دیر نشه نباشه
من هم فکر میکنم شروع از جزء 30 بهتر باشه و یطور تشویق برا تازه کارهاست ولی بهرحال با برنامه ای که طرح میشه شروع میکنم
نمیدونم میتونم پا به پاتون بیام یا نه!
سلام
خیالتون راحت در طول روز هر وقت فرصت کنید میتونید سر بزنید

zahra_216

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که از خدامه........ همیشه دلم میخاست این کارو شروع کنم اما نمیدونم چرا فک میکنم از عهدش بر نمیام..... ایشالا اگه با بچه ها شرو ع کنم بتونمم.....

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که از خدامه........ همیشه دلم میخاست این کارو شروع کنم اما نمیدونم چرا فک میکنم از عهدش بر نمیام..... ایشالا اگه با بچه ها شرو ع کنم بتونمم.....
همه از عهدش بر میان
فقط نیاز به اراده و صبر داره و از همه مهمتر توفیق که ان شاء الله همه‌مون داریم

alihasani

عضو جدید
سلام بر همگی...
من هم با بودن چنین برنامه ای موافقم...
ان شاء ا... بتونم حتما شرکت میکنم.
ممنون از احسان جان و دوستان عزیز دیگه بخاطر چنین تاپیک هایی...
یا علی...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همگی...
من هم با بودن چنین برنامه ای موافقم...
ان شاء ا... بتونم حتما شرکت میکنم.
ممنون از احسان جان و دوستان عزیز دیگه بخاطر چنین تاپیک هایی...
یا علی...

سلام.
ان شاء الله
خواهش می‌کنم

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام راستش همه ما دوست داریم انسمون با قرآنو بیشتر کنیم منم همیشه دوست داشتم اما هیجوقت سراغ حفظ قرآن نرفتم...اگه بتونم قدرتو ارادشو داشته باشم..خودمم دوست دارم...

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد وقت توضیح دادم
مثلا شب یک ساعت برای یک صفحه وقت متمرکز میذاریم. تا چند روز اگر فرصت صفحه جدید خوندن رو نداشته باشم تا چند روز فقط مرور می‌کنم. اگر وقت کمتری داریم روزی یک ربع دوتا آیه حفظ می‌کنیم. بقیه روز رو دتو هر فرصتی و هر جایی مرور می‌کنیم. چون عملا قرآن در هر موقعیتی همراهمونه
عجله‌ای که برای حفظ کامل نداریم. مهم مسیریه که داره طی میشه.
برای شروع از سوره‌های خاص من الآن با دوتا حافظ صحبت کردم. قرار شد یه جواب مطمپین بدم
ولی من خودم فکر می‌کنم شروع از ابتدای قرآن خیلی بهتره
جواب قطعیش رو فردا بهتون میدم

منم میخوام شرکت کنم لطفا بم خبر بدین ولی وقت زیادی ندارم موقع امتحاناس الان
ولی خدا کنه بتونم.
التماس دعااا.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصویراول برای اینکه اندازه قرآن رو بدونید.
دو تا قرآن اول قرآن ‌های مناسب هستن. قرآن دومی سایزش کمتره. فونت خوبی ه مداره و قابل حمله.
تصویر دوم صفحه قرآنه بزرگ تصویر اول. یک صفحه با رنگ ملایم و بدون رنگ‌های تند مثل آبی و قرمز داره که به هیچوجه چشم رو خسته نمیکنه

DSC00061.jpgDSC00062.jpg

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم تصویرصفحه قرآن کوچیک پست قبلیمه.
قرآنی که انتخاب می‌کنید خیلی اهمیت داره. موقع حفظ علاوه بر حافظ لغوی حافظه تصویری نقش خیلی مهمی داره. باید از روی قرآن بدون ترجمه و با صفحه مناسب بصورت همیشگی استفاده کنید

DSC00064.jpg

پیوست ها

• DSC00063.jpg
    DSC00063.jpg
    23 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Atefeh86

عضو جدید
به نظر من که کار خوبیه،
ولی بنده رو به مدت 2 ماه معاف کنید، بعد از کنکور در خدمتم،
البته ختم قرآن هستم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که کار خوبیه،
ولی بنده رو به مدت 2 ماه معاف کنید، بعد از کنکور در خدمتم،
البته ختم قرآن هستم
هر وقت که شروع کنید خوبه. ماهم خوشحال میشیم که زودتر در جمعمون باشید
ان شاء الله که هم شما هم سایر بچه های کنکوری باشگاه تو کنکور موفق میشید

برای دیدن نوع قرآنی که باید تهیه کنید پستهای صفحه زیر رو ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رای-ایجاد-تاپیک-حفظ-قرآن-باشگاه-مهندسان/page8

آخرین ویرایش:

palmtree

کاربر فعال
من هم میخوام قرآن رو حفظ کنم. فقط بنده کمی تنبل تشریف دارم. لطفا یه برنامه سفت و سخت بذارید و در ضمن این جوری نباشه که وسطای کار یا اولای کار!! ول بشه و ادامه پیدا نکنه. یکی توضیح بده باید چیکار کنیم؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم میخوام قرآن رو حفظ کنم. فقط بنده کمی تنبل تشریف دارم. لطفا یه برنامه سفت و سخت بذارید و در ضمن این جوری نباشه که وسطای کار یا اولای کار!! ول بشه و ادامه پیدا نکنه. یکی توضیح بده باید چیکار کنیم؟
برنامه رو که برای هرکسی بر حسب وقتی که داره میذاریم
قول میدام برای شما سفت و سخت باشه
ماکه هدفمون اینه تا آخرش بریم. انشاء الله هم میریم
فعلا اون قرآنی که گفتم رو باید تهیه کنید. تا دوشنبه فرصت تهیه کردن قرآن مناسبه. ان شاء الله از دوشنبه هم شیوه حفظ رو میگیم هم برای هر کسی برنامه میدیم

برای دیدن نوع قرآنی که باید تهیه کنید پستهای صفحه زیر رو ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...دسان/page8

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا احسان ایدتون حرف نداره.
بچه ها من تو امضا هم ادرس دوتا سایت گذاشتم که میتونین برا قران خوندن از اونا هم استفاده کنین.
یه پیشنهاد دیگه الان یه وسیله ای که ما بیشتر ازش استفاده میکنیم تلفن همراه که میشه بهش یه برنامه قران زد وهر لحظه بتونیم ازش استفاده کنیم.من خودم برنامشو تو گوشیم دارم.

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
فکر خیلی خوبیه موافقم

هدف حفظ قرآن حالا چه یه سال چه دوسال چه 17سال وچندماه

ولی من 17سال چندماه ترجیح میدم البته برای شروع کار (احساس میکنم استعدادحفظ قرآن ندارم)ولی انشالله خداتوفیق بده

من اصلا حفظیاتم خوب نیست:surprised:

سلام دوستان عزیز.خیلی ممنون آقا احسان.بابت حفظ قرآن کویکترین نگرونی رو به خودتون راه ندید.همون طور که آقا احسان گفتن من قبلن این تایپیک حفظ قرآن زده بودم ولی قراربر این شد تایپیک منسجم تری باشه.من خودم به لطف خدا تا عید حفظ کل قرآنم تموم میشه.وقتی حفظم شروع کردم یرای کنکور کاردانی به کارشناسی هم میخوندم.بعدش هم که دانشجو شدم و رشته معماری وشب نخوابی...ولی به لطف خداهمه چیز خوب پیش رفت.مخصوصن با این متن زیبا وراحت آقا احسان همه پی بردیم که چقدر وقت آزاد داریم...پس به امید خدا همه با هم شروع میکنیم

باتوجه به تجربیات خودم میگم دقت کنید بعضی از دوستان تمایل داشتن از جز 30حفظ کنیم.واین یک اشتباه که برای حفظ از جز 30شروع کنیم چون هرچی آیات وسوره های کوچیکتر حفظ میکنیم.خیلی راحت حفظ میشه ولی بعدن برای مرور دچار مشکل میشیم.چون سوره ها متعددمیشند با تفسیر ومعانی متفاوت واین برای فردی که تازه حفظ رو شروع کرده سخت میشه وبداز مدتی هم فراموش میکن...
چون جز 30درسته سوره های کوتاهی داره ولی پر از لغات تازه است با معانی تازه...وذهن باید یواش یواش آمادگی پیدا کن...معمولن جز 30 رو برای کودکان شروع میکنند..اونم بدون معنی...که بعدن ضربش میخورند.
اما درمورد دوستانی هم که معتقد به حفظ موضوعی بودند بگم که چون ما حفظ قرآن کامل وباتفسیر ومعنی انجام میدیم تموم آیات کاربردی میشن وخود همین آیات قبل وبعد این موضوع به شما کمک میکن که کاربرد این آیات بهتر پیدا کنید...

اما در پایان باید بگم هیچ چیز لذت بخشتر ازاین نیست که وقتی توی یک جمع نشستی وهمه در حال بحث کردن درمورد امور دنیوی هستند شما زیر لب در حال مرور سخنان خداوند هستید وداری باخدای خودت حرف میزنی...

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی شروع میکنید ؟
متقاضی به اندازه ی کافی هست دیگر . به نظرم شروع کنیم . نه؟

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
خيلي عاليه.من هم هستم.اميدوارم خدا توفيقش رو بهمون بده.
حفظ قرآن يكي از آرزوهاي من بوده هميشه كه هنوز نتونستم بهش برسم.ممنونم از تاپيك خوبتون.

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از آقا احسان. منم 1 نکته ای به ذهنم رسید که برا شروع کار لازم دونستم بگم.اینکه شاید بعضیا فکر کنن حفظ کار خیلی سختیه که همینطور هم هس ولی سختی برا اولای کاره.چون به مرور زمان که محفوظات ما زیاد میشه با کلمه های زیادی آشنا میشیم و حفظ میشیم و هر چقد روزبروز محفوظاتمون زیاد بشه این کلمه ها که تو خیلی از آیه ها تکرار شده رو ما از حفظمیمو راحت میتونیم سرعتر و بیشتر از قبل حفظ کنیم
پس 1 توکل جانانه میخواد;)

بالا