[نظرسنجی] مسابقه خوشنویسی | 01 | نقش بر آب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با سلام:gol:
در راستای برگزاری ِ مسابقه خوشنویسی در تالار هنر ، علاوه بر رأی و نظر داوران محترم مسابقه ، آثار شرکت کنندگان رو در معرض ِ نظرسنجی ِ عمومی نیز قرار میدهیم ، و معدل ِ امتیازات رو محاسبه و آثار برتر رو معرفی خواهیم کرد.

قوانین نظرسنجی :
1- جهت برگزاری رقابتی منصفانه و سالم ، تبلیغات اکیداً ممنوع ! در صورت اطلاع از تبلیغ ِ هر کدام از شرکت کننده ها ، از دور مسابقه حذف خواهند شد !
2- از بین اثار ارائه شده ،فقط سه اثر ( نه کمتر و نه بیشتر) رو به ترتیب اولویت و با ذکر ِدلایل و "آیتم های مهم در انتخاب اثر" انتخاب کنید .
3- رأی عزیزانی که تازه وارد هستند و بدون ِ دلیل اثر های برتر رو انتخاب کنند ، شمرده نخواهد شد .
4- از هر گونه بحث و صحبت خارج از موضوع ، اکیدا پرهیز کنید ؛ پست های نامرتبط بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد .
5- این نظرسنجی به مدت 4 روز اعتبار خواهد داشت ، و بعد از آن تاپیک قفل شده و آراء محاسبه خواهند شد .

آیتم های مهم در انتخاب ِ آثار برتر:

• اجرای صحیح اصولِ خوشنویسی ، اعم از: 1. حُسنِ تشکیل (رعایت اصول و ارکان نوشتن حروف و اتصالات آنها در کلمات) شامل : رعایت قوس، سطح و دور حرف به تناسب پهنای همان قلم - رعایت طول، عرض و ارتفاع حروف و تناسب آنها - رعایت غلظت و رقت حروف در نوشتن - رعایت کلی اصول هر حرف در نوشتن - رها کردن دست در پایان حروفی مانند (د، و، ر) 2. رعایت اصول سطرنویسی شامل : تنظیم و ترکیب سطر، رعایت فواصل، حسن مجاورت و اعتدال کلمات، کرسی بندی و کشیده نویسی ، رعایت محل هر حرف یا کلمه با حروف دیگر، رعایت حسن اتصال حروف در تشکیل کلمه ، رعایت زیبایی در کشیده نویسی حروف و کلمات ،
  • زیبایی و ارائه کار
  • لازم به ذکر است تکنیک های استفاده شده (نستعلیق ، شکسته ، گرافیتی و ...) هیچ کدام امتیاز برتری نسبت به بقیه ندارد . و هر کدام به نسبت شرایط خودش سنجیده می شود.

جوایز مسابقه :

• نفر اول : 150 امتیاز و معرفی در نشریه تالار هنر

• نفر دوم : 125 امتیاز و معرفی در نشریه تالار هنر

• نفر سوم : 100 امتیاز و معرفی در نشریه تالار هنر

.
.
.
.
از حضور و همراهی شما دوستان عزیز سپاسگزارم.
پاینده باشید :gol:

آثار ارائه شده :

اثر شماره 1 :

اثر شماره 2 :

اثر شماره 3 :

اثر شماره 4 :

اثر شماره 5 :

اثر شماره 6 :

اثر شماره 7 :

اثر شماره 8 :

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت استارتر شرکت کنندگان عزیز و مدیران محترم :

آثار همه زیبا و نزدیک به هم هستن همگی خسته نباشید:gol:

انتخاب های من :

شماره ۴ : به دلیل نور افتابی که روی کاغذ افتاده به اثر زیبایی بیشتری داده

شماره ۲ : داشتن طرح متفاوت نسبت به بقیه اثار

شماره ۳ : داشتن view قشنگ ; من دفتر سیمی دوست دارم :d

با تشکر از همه :gol:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
انتخاب های من؛
انتخاب اول شماره ی 4:حس آفتاب پاییزی به آدم دست میده. ویا تلالو نور در آب .هر چند واقعی نیست اما این تم ایده ی جالبی هست.
انتخاب دوم شماره ی 7:به دلیل استفاده از رنگ آبی برای نوشتن، و رعایت اصول خوشنویسی ...
انتخاب سوم:شماره ی 1:سادگی،افتادن سایه به شکل راه راه، به آدم حس پنجره دست میده.که گویی نوشته در سایه ی میان پرده های پنجره قرار گرفته و حس بـــاد.

منم میخواستم شرکت کنم و دو تا ایده ی خوب و متفاوت داشتم برای شرکت در مسابقه اما متاسفانه فرصت نشد.به کل یادم رفت:|

ممنون از دعوت و هنرمندان محترم...:gol::smile:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
مرسی از مسابقه خوبتون و خسته نباشید به شرکت کننده ها :gol:

شماره 3 : نوشتن متفاوت حروف و در عین حال زیبا و چشم نواز (تحریری و در عین حال زیبا)، زاویه ی خوبی رو برای عکس انتخاب کرده.
شماره 7 : رعایت اصول خوشنویسی به زیبایی، استفاده از رنگ آرامش بخش آبی کم رنگ.
شماره 4 : زاویه و نورپرداری خوبی داره، خط هم به زیبایی نوشته شده
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت خوشنویسان و خوش خطان.:smile:
ما که این هنرو نداریم:redface:

با این حال که از نظر بنده فونت شماره 2 جذابه ولی خب مرتبط با اصول خوشنویسی نیست!

شمار 7 :به نظرم مرتب تر و بر اساس اصول نوشته شده و اینکه زیبایی با کشیدگی بش دادن!
شماره 5: ایشون هم مرتب نوشتن و با قاعده به نظر میرسه خصوصا اون ریز نوشتنشون!
شماره 4: خط ایشون هم با اینحال که با خدکاره ولی خیلی روان و مثل رودخونه نوشتن :D

کلا مشخص بود چیزی از خط نمیدونم ولی اون چه که زیباتر بود رو گفتم
:smile:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سررشته زیادی در این رشته ندارم. پس اگه انتخابام از نظر اساتید اصلح نیست ببخشند و امیدوارم بیشتر یاد بگیرم.
انتخاب اول من: شماره 5 (به نظرم کاملا اصول نستعلیق و اونطور که بین خود خطاط ها معروف هست اصول قدما در نستعلیق رو رعایت کردن )
انتخاب دوم من: شماره 7 (بسیار زیبا و فنی و جالب)
انتخاب سوم من: شماره 2 (تا جایی که میدونم گرافیتی میگن بهش و خلی قشنگ بود. ممنون)
البته من بنا بر توصیه استارتر فقط به هنر خط و اینکه طبق اصول خطاطی باشه دقت کردم. والا بقیه آثار آثار هنری زیبایی بودن که هم شامل خط زیبا و هم تم زیبا بودن.
ممنون

آخرین ویرایش:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
اول- شماره 7 (ایرادش: که رو یا ننوشته یاکشیده یادش رفته) خوانا، خوش خط و خوش رنگ هست و تا حدی همه کلمه ها متناسب با هم نوشته شدن.. نویسنده اثر 7 و 4 یکی به نظر میاد:d؛ با جوهر و قلم نی بهتر نوشته؛ الکی دو تا رو انتخاب نکردم:d:gol::gol::gol:

دوم- شماره 5 (ایراداش: انتخاب رنگ جوهر!) خوانا، خوش خط:gol::gol:

سوم- شماره 1 (ایرادش: عدم تناسب و یک دست نبودن نوشته) خوانا، خوش خط، زیبا:gol:

سوای امتیاز دهی:
{دست مریزاد به بقیه نویسنده های آثار:
شماره 2 (گرافیکی هم باشه تا حدی باید خونده بشه ها!)
شماره 6 (به خاطر فکر خوبش ولی ظاهر زیبایی نتونسته پیدا کنه)
{شماره 3 هم خوب بود ولی فقط سه انتخاب داشتیم؛
شماره 8 - فقط یک بیت رو درشت تر مینوشتی چرا گزافه گویی؟}

ممنون از همه دوستان عزیز شرکت کننده.:gol:

majid@bnd

عضو جدید
با سلام
من فقط به عنوان به یه شخص عادی در این خصوص اظهار نظر می کنم نه یک متخصص خوشنویسی، خط شناسی و ...:
1- اثر شماره 7 اونقدر زیباست که حداقل دو دقیقه بهش خیره شدم...
2- اثر شماره 4 خوش خطه!
3- اثر شماره 1
اثر شماره 2 رو نمیشه خوند! اما بی نظیره..

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا