مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نقد و بررسی عکاسی سازه های بلند

نقد و بررسی عکاسی سازه های بلند

سلام قاصدک
ممنون از عکسی که به اشتراک گزاشتی و البته عکس کامل و گویا ، خوشحال شدم از دیدنش
نمی دونم دلیل استفاده از ایده کشتی در کنار کوه چه چیزی بوده شاید در گذشته اون منطقه دلیلی وجود داشته باشه و و شاید هم صرفا یک ایده بود
اما طرحش اصل اساسی طراحی در شیب رو (یعنی حل کردن طرح در شیب ، یا شیب در طرح) رو رعایت کرده .
ممنون از حضورت
:gol:

ممنون عزیزم. راستش عکس هایی که توی نت پیدا کردم خیلی بهتر می تونه این بنا زیبا رو به تصویر بکشه. عکس هایی که ازش پیدا کردم به این نحوه!

اون موقع ها من بچه بودم کلی این طاووس رو دوست داشتم. همیشه دوست داشتم برم روش بشینم (فکر نمی کنم مقاومتی داشته باشه) امان از دست اون باغبونه که منتظر بود من نزدیک این طاووسه شم! خلاصه هیچ وقت به آرزومون نرسیدیم!

این همون زمانیه که اسکلتش رو می زدن

منم عکسم تقریبا از همین نما بود ولی اون طرف تر و خلاصه مردم تو پارک نشسته بودن و مجبور شدم عکس رو کات کنم.

و اینم تصاویر بعدی

این یک نما از پشت هتل هست که کشتی بودنش رو بهتر نشون داده

:gol::gol::gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنون عزیزم. راستش عکس هایی که توی نت پیدا کردم خیلی بهتر می تونه این بنا زیبا رو به تصویر بکشه. عکس هایی که ازش پیدا کردم به این نحوه!

اون موقع ها من بچه بودم کلی این طاووس رو دوست داشتم. همیشه دوست داشتم برم روش بشینم (فکر نمی کنم مقاومتی داشته باشه) امان از دست اون باغبونه که منتظر بود من نزدیک این طاووسه شم! خلاصه هیچ وقت به آرزومون نرسیدیم!

طاووس هم قشنگ و بسیار بزرگه ، به نظرم الان هم اگر بخوای می تونی امتحان کنی ، به نظر مقاوم میاد ، تا حالا ندیده بودم درختی رو به این عظمتی پیرایش کنند .
راجع به عکسهای دیگری که گزاشتی
این عکس بالای نظرم در پست قبلیم رو تکذیب می کنه !
من فکر کرده بودم حجم با سایت ترکیب شده اما تو این عکس مشخص هست که گود برداری عظیمی صورت گرفته و طرح رو زمین صاف احداث شده !
در واقع طرح به ظاهر با سایت ترکیب شده
کشتی زیبای شده ، و اینقد کنجکاوم کرده که راجع با تاریخ اون خطه سرچ کنم ، که واقعا چرا کشتی ؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
[/CENTER]
طاووس هم قشنگ و بسیار بزرگه ، به نظرم الان هم اگر بخوای می تونی امتحان کنی ، به نظر مقاوم میاد ، تا حالا ندیده بودم درختی رو به این عظمتی پیرایش کنند .
راجع به عکسهای دیگری که گزاشتی
این عکس بالای نظرم در پست قبلیم رو تکذیب می کنه !
من فکر کرده بودم حجم با سایت ترکیب شده اما تو این عکس مشخص هست که گود برداری عظیمی صورت گرفته و طرح رو زمین صاف احداث شده !
در واقع طرح به ظاهر با سایت ترکیب شده
کشتی زیبای شده ، و اینقد کنجکاوم کرده که راجع با تاریخ اون خطه سرچ کنم ، که واقعا چرا کشتی ؟

بگذر سمانه جان. باغبونه هنوزم همون قبلی ِ هست!:D
آره همین طوره و خیلی ها اعتراض داشتند که این بنا رو نباید اینجا احداث می کردند. به دلیل:
نزدیکی به پل قرآن و چون یک بنای قدیمی هست گفته شده بود گویا یک جور توهین محسوب میشد و در کل بعضی ها دوست نداشتند!
والا نمی دونم طراحش پیش خودش چی فکر کرده بوده که این رو به صورت کشتی ساخته! حالا به یکی از دوستان سپردم که اگر اطلاعی از این موضوع دارند، بیان و توضیح بدهند!

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
[نظر سنجی] - عکاسی موضوعی معماری شماره 10 - سازه های بلند

با سلام و احترام ...
طبق مراحل گذشته ی مسابقات عکاسی معماری، انتخاب و گزینش تصاویر با برگزاری نظرسنجی انجام میشه که در ادامه بعد از قرار دادن آیتم های مهم در انتخاب و قضاوت تصاویر، قوانین نظرسنجی نیز اضافه می گردد و پس از آن تصاویر ارسالی توسط شرکت کنندگان عزیز طبق شماره بندی ارائه می گردد و دوستان گرامی ، طبق این آیتم ها به انتخاب 5 تصویر خواهند پرداخت.

آیتم های مهم در قضاوت عکاسی معماری
• مهم - ارتباط با موضوع مسابقه
• تم و پس زمینه
• عدم وجود سوژه های اضافی و مزاحم در کادر
• وضوح ِ تصویر
• کادر بندی مناسب
• ترکیب بندی
• نور مناسب
• خلاقیت و خلق صحنه های بدیع
• مسائل زیبایی شناسی(ارتباط با مخاطب، زیبا و چشم نواز بودن، حس و حال داشتن ، سلیقه شخصی و...)
• نمایش مناسب معماری در عکس

قوانین نظرسنجی
1- نیازی به یادآوری نیست، امــــــــا تبلیغات جهت معرفی عکس های خود به دیگران، خلاف شئونات اخلاقی است. لطفا از این عمل پرهیز کنید.
2- فقط و فقط پنج تصویر را به ترتیب اولویت انتخاب کنید . آراء عزیزانی که تعداد ذکر شده رو رعایت نکنند، شمرده نخواهد شد.
3- به تصاویر انتخابی ِ خود، به صورت درصدی امتیاز بدهید . از صفر تا 100 .
3- در کنار تصاویر انتخابی خود، دلایل انتخاب خود را بر اساس «آیتم های مهم قضاوت عکاسی معماری» مختصرا بیان کنید.
4- هر گونه نقد و نظر، پیشنهاد و انتقاد، و ... را به بعد از پایان نظرسنجی موکول نمائید ( در همین تاپیک برگزار خواهد شد) .
5- مدت زمان نظرسنجی، 4 روز می باشد و بعد از منقضی شدن این مدت، هیچ رای و نظری پذیرفته نخواهد بود.

پیشاپیش از حضور و همراهی شما خوبان ، سپاسگزارم ...
1394.03.12
16:30

گل

تصاویر منتخب مسابقات عکاسی شماره 10 - سازه های بلند

تصویر شماره 01

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

تصویر شماره 13

.
.
.

تصویر شماره 14​

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.

.
.
.
__________________________​
تصویر شماره 20​

.
.
.

دوستان عزیز میتونند در صورت توان و تمایل ، به تمامی تصاویر به صورت درصدی امتیاز بدن که سطح مسابقه و عکس ها رو بهتر بررسی کنیم .
« اولویت با انتخاب 5 تصویر است »

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
درابتدا از همه دوستان بابت عکسهای زیباشون تشکر میکنم.
باید این نکته رو عنوان کنم ک انتخابهای من بیشتر سلیقه ای هستن.و من هنوز سواد بصری و اطلاعات معماری و عکاسی خاصی ندارم ک بخوام نظر کارشناسانه ای بدم.. بهمین دلیل بجای امتیاز عددی، ترجیح دادم نظرمو بگم.چون بنظرم عدد نمیتونه بیانگر ویژگیهای هر عکس باشه

انتخابهای من ب ترتیب اولویت:

9
8
4
15
19

نظرات من درباره عکسها:
1:
• مهم - ارتباط با موضوع مسابقه:کاملا مرتبط
• تم و پس زمینه:میتونست بهتر باشه
• عدم وجود سوژه های اضافی و مزاحم در کادر:تقریبا نیمه پایینی کادر سوژه اضافه چ در پس زمینه و چ در پیش زمینه وجود داره.البته بنظرم بدلیل عدم امکان ویرایش عکسها تقریبا اجتناب ناپذیره
• وضوح ِ تصویر:میتونست بهت باشه
• کادر بندی مناسب:فقط سمت راست کادر کمی نامناسبه بخاطر اون شاخه های بریده شده
• ترکیب بندی:باید بهتر میبود.الان ساختمان در جای مناسبی از کادر قرار نداره.شاید اگه کمی ب راست نزدیکتر بود خیلی بهتر میشد
• نور مناسب:واسه این سوژه مناسب نیست.باید نور و سایه قویتر میبود
• خلاقیت و خلق صحنه های بدیع:عکس عادی ای هستش
• مسائل زیبایی شناسی(ارتباط با مخاطب، زیبا و چشم نواز بودن، حس و حال داشتن ، سلیقه شخصی و...):اگر نورپردازی بهتری میداشت و کمی با پسزمینه تضاد بیشتری ایجاد میکرد و ساختمان برجسته تر میشد خیلی بهتر میبود
• نمایش مناسب معماری در عکس: قابل قبول

2:

• مهم - ارتباط با موضوع مسابقه:کاملا مرتبط
• تم و پس زمینه:مناسب.
• عدم وجود سوژه های اضافی و مزاحم در کادر: متاسفانه وجود داره
• وضوح ِ تصویر:خوب
• کادر بندی مناسب:بسیار خوب
• ترکیب بندی:بسیار خوب
• نور مناسب:بله.سایه روشنهای مناسبی ایجاد شده و تصویر دارای عمقه
• خلاقیت و خلق صحنه های بدیع: خوب
• مسائل زیبایی شناسی(ارتباط با مخاطب، زیبا و چشم نواز بودن، حس و حال داشتن ، سلیقه شخصی و...):بله و من بعنوان مخاطب عکسشونو دوس داشتم
• نمایش مناسب معماری در عکس: بله
تنها ایراد این عکس قسمت پایینه و همینطور سوژه های مزاحم ک لاجرم بدون ویرایش اتفاق میفته

فعلا وقتم اجازه نمیدا درباره سایر عکسها مطالب فوق رو بیان کنم
با سپاس:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

اولویت اول ) 2
=
دوم ) 10
= سوم )16
= چهارم ) 19
= پنجم ) 14

ناز نفس همه شرکت کننده گان در مسابقه ، دستان هنرمندتان طلا .

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام، اول از همه خسته نباشید میگم به همه شرکت کننده های مسابقه عکاسی :)

اولویت انتخابی من :

19 :
به نظرم سوژه اضافی نداره، کادربندی و زاویه دیدش خیلی خوبه، به خاطر زاویه ی دیدش نورپردازی و سایه روشن خوبی روی جداره دیده میشه

12 :
این عکس به نظرم زاویه ی دید خوبی انتخاب کرده، مخصوصا که برج در 1/3 تصویر افتاده، البته به نظرم یکم تاریک شده، اگه نورش بیشتر بود بهتر می بود.
البته این کنتراست بالای قسمت پر و خالی (آسمون) باعث شده خط آسمون ساختمون ها ریتم جالبی پیدا کنه.

9 :
این عکس هم خوبیش اینه که سوژه ی اضافی نداره، و این که زاویه ی دید رو جوری انتخاب کرده که ساختمونی با ارتفاع کوتاه نزدیک باشه و ساختمون بلند دورتر، خودش باعث شده که برج بلندتر به نظر بیاد.
نورپزدازی خوبی داره، مخصوصا کنترانست بین ساختمون کوتاه و بلند. فکر می کنم اگر کادر رو یکم بزرگ تر در نظر می گرفت جوری که قسمت بیشتری از برج معلوم باشه، خیلی بهتر می شد.

15 :
این عکس هم نورپردازی خیلی خوبی داره (در زمان مناسبی از روز گرفته شده)، دوست داشتم قسمتی بیشتر از درخت ها معلوم می بود. فکر کنم همنشینی خیلی قشنگی می شد.
نوری که روی ساختمون هست حس غروب رو به هم میده، به خاطر همین حس و حال عکس رو دوست دارم.

7 :
این عکس رو به خاطر رنگ جالبش انتخاب کردم، دوست داشتم یکم دوربین عقب تر بود تا نمای بهتری از ساختمون دیده می شد.
و اینکه برام جالبه قسمت انحنا به داخل برج سمت راستی رو چجوری ساختن! چون خیلی به برج سمت چپی نزدیکه!

.......................................

مرسی از آقا احسان و انجمن برای برگزاری مسابقه ;)

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
و با تشکر از تمامی دوستانی که عکس هاشون رو گذاشته بودند
انتخاب من :
19 کادر بندی و خلق نمایی جالب و صحنه ای بدیع ( دیدی متفاوت از باقی کارها )
18 کادر بندی خوب و استفاده مناسب از نور ( البته یه کم وضوحش پایینه )
9 دید مناسب به موضوع
5 کادر بندی خوب و ارتباط با موضوع مسابقه
1کادر بندی خوب و ارتباط با موضوع مسابقه
سپاس

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ضمن سلام و خسته نباشید و تشکر از تمام هنرمندان عزیز شرکت کننده
مثل همیشه و در تمام نظرسنجیها ابتدا عذر خواهی میکنم که نمیشه به همه عکسهای دوستان رای داد
تصویر شماره 10 به نظر من یک نوع فرم بی قاعده و نامتجانس با فضای پیرامونش را نشان داده و چالش خوبی رو به تصویر کشیده علاوه بر اینکه ارتباط معماری و محیط زیست رو هم تداعی میکنه
تصویر شماره 15کادربندی مناسب و ترکیب بندی
تصویر شماره 14
نمایش مناسب معماری در عکس و تاثیرش در محیط پیرامون
تصویر شماره13 خلاقیت و خلق صحنه های بدیع و چشم نوازی
تصویر شماره 17در مورد این تصویر که کادربندی خوبی داره و حس و حال داشتن و یک دنیا خاطره را با خود تداعی نمودن، البته سلیقه شخصی بنده اینه و معتقدم تکراری بودن و در دسترس بودن یک اثر از ارزش اون کم نمیکنه.ببخشید وقتم مجال پرچونگی بیشتری نداد.مجددا تشکر میکنم از مدیر محترم تالارو همه دوستانی که در نظرسنجی شرکت میکنند چون انصافا داوری کار خیلی سختیه .
:confused:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خدمت تمام معماران هنرمند عزیز. بنده از هنر شما بی بهره ام، یقینا شما بیشتر از من در این زمینه میدونید. اگه در انتخابها یا اظهار نظرام خطایی هست بر بیسوادی بنده در این زمینه ببخشید. بنا به علاقه در این تاییپیک شرکت میکنم.
از مدیریت این تالار، احسان عزیز، خانمهای محترمی که در این تالار تلاش میکنن و متاسفانه تو این لحظه اسماشون یادم رفته نهایت تشکر رو دارم. ممنونم منو پذیرفتن.

اما انتخابهای من به ترتیب:

1-تصویر شماره 9: 90 درصد (خیلییی ممنونم از عکاسشون)
2-تصویر شماره 15: 75 درصد
3-تصویر شماره 1: 55 درصد
4-تصویر شماره 5: 50 درصد
5-تصویر شماره 18: 40 درصد

از همه ی هنرمندان عزیز که اینطور ذوق و علاقه نشون دادن ممنونم. میدونم که حسهای خیلی قشنگی پشت این عکسها بود. همونطور که خودمم تجربه کردم. من توضیح نمینویسم پای هر عکس و دلیل انتخابم. دیگه سعی کردم همون آیتمهایی که احسان جان گفتن رو در انتخابام رعایت کنم و همینطور بقیه اصولی که باید باشه و به نظر من بوده تو اون عکس. از این بابت معذرت. :D
ممنون

O . P . O . S

عضو جدید
به ترتیب اولویت ها:
2................تم خوب..ترکیب مناسب درخت+فرم ساختمان+کادراسمان+خلاقیت و زاویه عکس برداری مناسب
15...............تم خوب..ترکیب مناسب درخت+فرم ساختمان+کادراسمان+خلاقیت و زاویه عکس برداری مناسب
16...............ترکیب بندی خوبه ولی زاویه عکس میتونست بهتر باشه
9................تم مناسب و زاویه ی جالب و خلاق عکاسی
17...............زاویه مناسب عکس ..تلاش شده از همه ظرفتیت سوژه استفاده بشه

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تصویر شماره ی 19:
ارتباط با موضوع مسابقه، عدم وجود سوژه های اضافی و مزاحم در کادر​
تصویر شماره ی 9:
کادر بندی مناسب​
تصویر شماره ی 4:
وضوح ِ تصویر​
تصویر شماره ی 2:
نمایش مناسب معماری در عکس​
تصویر شماره ی 5:
ارتباط با موضوع مسابقه​

_*Bahar*_

کاربر ممتاز

19) 95%
ارتباط با موضوع مسابقه
• وضوح ِ تصویر
• کادر بندی مناسب
• ترکیب بندی
• نور مناسب
• مسائل زیبایی شناسی

9) 95 %
ارتباط با موضوع مسابقه
• تم و پس زمینه
• ترکیب بندی
• نور مناسب

12) 85 %
ارتباط با موضوع مسابقه
• تم و پس زمینه

4) 85%
ارتباط با موضوع مسابقه
• تم و پس زمینه
• نور مناسب

5) 85%
ارتباط با موضوع مسابقه
• تم و پس زمینه
• کادر بندی مناسب

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این هم رای من با تنها نرم افزار گرافیکی موجود روی سیستم paint عزیز:D

photo_2015-06-11_13-05-40.jpg

انتخاب خبلی سخت بود.
از همه عزیزانی که شرکت کرده بودند و همچنین مدیرانی که در برگزاری این مسایقه تلاش داشتند تشکر میکنم.

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
اعلام نتایج مسابقات عکاسی موضوعی معماری شماره 10 - سازه های بلند

اعلام نتایج مسابقات عکاسی موضوعی معماری شماره 10 - سازه های بلند

با سلام و احترام
ضمن تشکر از همه دوستانی که در سری دهم از مسابقات عکاسی حضور داشتند، بر مبنای نظرات و آراء دوستان محترم شرکت کننده در تاپیک نظر سنجی، نتایج دوره دهم از مسابقات عکاسی موضوعی با موضوع عکاسی سازه های بلند رو اعلام می کنم.

تصویر منتخب اول:
35 امتیاز

خانم مهندس
sahar-architect

.
.
.

هدایا: 150 امتیاز و معرفی در نشریه هنر و معماری نقشینه

تصویر منتخب دوم :
25امتیاز

خانم مهندس
آمیتریس

.
.
.

هدایا:
125 امتیاز و معرفی در نشریه هنر و معماری نقشینه

تصویر منتخب سوم:

24 امتیاز

خانم مهندس همراهی

.
.
.

هدایا:
100 امتیاز و معرفی در نشریه هنر و معماری نقشینه

تصویر منتخب چهارم :

9 امتیاز

خانم مهندس
shiva2009

.
.
.

هدایا: 75 امتیاز

تصویر منتخب پنجم:

8امتیاز

آقای مهندس ali hoseini

.
.
.

هدایا: 50 امتیاز

بزودی جوایز این عزیزان به حساب کاربری ایشان، واریز خواهد شد .

در پایان باز هم ازحضور شما دوستان محترم در مسابقه و در تاپیک نقد و نظرسنجی، همچنین از زحمات مهندس احسان عزیز بابت برگزاری این مسابقات سپاسگزارم.
امیدوارم در دوره ی بعدی هم شاهد حضور گرم شما عزیزان باشیم.

موفق و پایدار باشید... :gol:

آخرین ویرایش:

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
اعلام نتایج مسابقات عکاسی موضوعی معماری شماره10 - سازه های بلند

با سلام و احترام
ضمن تشکر از دوستانی که در تاپیک نقد و نظرسنجی حضور داشتند. به اطلاع می رسانم نتایج این دوره از مسابقات عکاسی موضوعی معماری اعلام شد .
برای مشاهده تصاویر منتخب به لینک زیر مراجعه بفرمائید :

موفق و پایدار باشید... :gol:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم از همه
ممنونم اول از همه از دوست بسیار عزیزم احسان جان، مدیریت تالار
ممنونم از بقیه مدیران این تالار و همچنین فعالین منحصر بفرد این تالار
ممنونم از تمام شرکت کنندگان که واقعا در مقابل هنر تحسین برانگیزشان سر تعظیم فرود میارم
ممنونم همچنین از نفرات برتر این مسابقه .

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ممنونم از همه
ممنونم اول از همه از دوست بسیار عزیزم احسان جان، مدیریت تالار
ممنونم از بقیه مدیران این تالار و همچنین فعالین منحصر بفرد این تالار
ممنونم از تمام شرکت کنندگان که واقعا در مقابل هنر تحسین برانگیزشان سر تعظیم فرود میارم
ممنونم همچنین از نفرات برتر این مسابقه .

ما هم از شما ممنونیم:دی

ب شما و سایر دوستان تبریک میگم

E . H . S . A . N

مدیر تالار
با سلام و احترام حضور دوستان و همکاران خوبم ..
با برگزاری 10 مرحله مسابقات عکاسی ِ معماری که تقریبا میشه گفت ایده ی شکل گیری ش در بین سایر فروم ها، منحصر به تالار معماری ِ باشگاه مهندسان ایران بود، در خدمت شما عزیزان بودم.
در این چند وقت ، با مشکلات و مسائل مختلفی دست به گریبان بودم و واقعا سختی های زیادی رو بر خودمون هموار کردیم . از انتخاب موضوع گرفته تا مباحث داوری و اطلاع رسانی و اهداِء جوایز که هر کدام از اینها حواشی ِ بسیار زیادی داشت که گاهی از حوصله ، خارج می شد؛ خسته کننده ترین بخش داستان این بود که در تمام بخش های یاد شده اعم از انتخاب موضوع، داوری، نظرسنجی، جوایز ، اطلاع رسانی و ... ، همیشه شاهد دلگیری و اعتراض دوستان بودم.
اما در هر صورت رنج سختی ها ، به امید خدمتی کوچک جهت اشاعه ی هنر عکاسی (هنری و معماری) در بین بچه های معماری تالار، فراموش می شد.
ولی با برگزاری و اتمام مرحله ی 10 ، به این نتیجه رسیدم که عمر برگزاری این مسابقه به پایان رسیده . مخصوصا در اخرین بخش یعنی برگزاری نظرسنجی که از بین 80 هزار عضو معماری ، فقط ده نفر در نظرسنجی شرکت کردند! (حالا بخش ارسال آثار بماند! ) .

با عنایت به مطالب فوق الذکر، کناره گیری خودم رو از برگزاری مسابقات عکاسی معماری اعلام میکنم و اتمام یا ادامه ی این برنامه رو به سایر اعضاء محترم یا همکاران خوبم واگذار میکنم .
از همراهی همه ی دوستان هنرمندم تا به این لحظه سپاسگزارم .
و دیگر بقایتان ..
1394.03.29
13:15

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با برگزاری 10 مرحله مسابقات عکاسی ِ معماری که تقریبا میشه گفت ایده ی شکل گیری ش در بین سایر فروم ها، منحصر به تالار معماری ِ باشگاه مهندسان ایران بود، در خدمت شما عزیزان بودم.
در این چند وقت ، با مشکلات و مسائل مختلفی دست به گریبان بودم و واقعا سختی های زیادی رو بر خودمون هموار کردیم . از انتخاب موضوع گرفته تا مباحث داوری و اطلاع رسانی و اهداِء جوایز که هر کدام از اینها حواشی ِ بسیار زیادی داشت که گاهی از حوصله ، خارج می شد؛ خسته کننده ترین بخش داستان این بود که در تمام بخش های یاد شده اعم از انتخاب موضوع، داوری، نظرسنجی، جوایز ، اطلاع رسانی و ... ، همیشه شاهد دلگیری و اعتراض دوستان بودم.
اما در هر صورت رنج سختی ها ، به امید خدمتی کوچک جهت اشاعه ی هنر عکاسی (هنری و معماری) در بین بچه های معماری تالار، فراموش می شد.
ولی با برگزاری و اتمام مرحله ی 10 ، به این نتیجه رسیدم که عمر برگزاری این مسابقه به پایان رسیده . مخصوصا در اخرین بخش یعنی برگزاری نظرسنجی که از بین 80 هزار عضو معماری ، فقط ده نفر در نظرسنجی شرکت کردند! (حالا بخش ارسال آثار بماند! ) .

با عنایت به مطالب فوق الذکر، کناره گیری خودم رو از برگزاری مسابقات عکاسی معماری اعلام میکنم و اتمام یا ادامه ی این برنامه رو به سایر اعضاء محترم یا همکاران خوبم واگذار میکنم .
و دیگر بقایتان ..
1394.03.29

سلام
با اینحال که بنده مدتی بود فالیت نداشتم اما اما این عکس ها و مسابقات مربوط به اونها و اطلاعاتی که گاهی از اونها کسب میکردم کمک خیلی خوبی بود.(خصوصا اینکه من در واحدهای درسی عکاسی معماری نداشتم این مسابقات و تاپیک ها باعث میشد بیشتر تو این زمینه آگاه بشم)
هرچند که با خبر از مشکلات و موانع کار شما نبودم اما از شما و همکارنتون کمال تشکر رو دارم و قدر دان زحمات شما هستم.
و اینکه امیدوارم با وجود کم لطفی ما و دوستان این مسابقات خاتمه پیدا نکنه.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
از لطف دوستانی که شرکت کننده بودند ممنونم :gol:
از مهندس احسان بزرگوار به نوبه خودم تشکر میکنم که اگر تلاش و پیگیری ایشون نبود قطعا هرگز به هدف نهایی تاپیک عکاسی معماری نمی رسیدیم.
اگرچه به فرموده خودشون همیشه مشکلات زیادی در حاشیه برگزاری این مسابقه وجود داشت که خودم هم کم جزو منتفدین و معترضین نبودم اما با اینجال از نتیجه این روند بسیار راضی هستم و در هر مسئله ای اعتقاد شخصیم این بوده و هست اگر فقط و فقط 1 نفر از مبحثی استفاده کرده باشه ایجاد کننده این مبحث رسالت و مسئولیتش رو به نحو احسن انجام داده . در مورد این قضیه هم صادق هست؛ و امروز خوشحالم از روندی که طی 10 مرحله طی شد: از انتخاب موضوع و ارتباط موضوعی تصاویر تا کیفیت تصاویر ارسالی و کادربندی ها و ... که به وضوح تفاوتشون احساس میشه.

امیدوارم همچنان این تاپیکها با مدیریت مهندس احسان (به رغم مشغله های شخصی و کاریشون چه در زندگی عادی و چه در مورد این انجمن ) و حضور پررنگ دوستان ادامه داشته باشه.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

و دیگر بقایتان ..
1394.03.29
من قبول ندارم :)
مهندس به دلیل امتحانات شاید بوده.مدت زمان نظرسنجی هم خیلی کم بود.بعد یه دلیل دیگه هم اینکه ساختمان لند فقط تو شهرای بزرگ مثل تبریز و تهران و اصفهان و شیراز و مشهد و .. وجود داره.وگرنه مراحل قبلی شرکت کنندگان خیلی بیشتر بودن.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و دیگر بقایتان ..
1394.03.29

سلام
همیشه فعالیتهای هدفدار و منسجم جنابعالی اینجا برای من خیلی جای تحسین داشت.
افتخار دوستی و همراهی با شما رو در این چند تایپیک داشتم که خیلی لذت بخش بود.
تعارف نمیکنم و واقعا متشکرم.
در رابطه با فرمایشاتتون چیزی نمیگم چون فکر میکنم صلاحیت نظر دهی درباره مسائل تخصصی معماری رو ندارم. فقط یک نکته درباره این مسابقه آخر رو باید ذکر کنم که از اول مسابقه که تعیین موضوع کردین به ذهنم اومده بود و اون همین نکته ایه که آقا فرزاد گفتن. ساختمانهای بلند در کشور ما لااقل اونطور که خیلیامون خلاقیت زیادی در به تصویر کشیدنش به خرج ندیم در شهرای بزرگ کشور پیدا میشه و شاید به همین دلیل تعداد شرکت کننده ها کم بود. البته قشنگی این موضوع و اینکه یک نوآوری در عکس معماری این تالار بود هم نباید فراموش بشه. آرزو دارم از مدیریت شما در خیلی جاهای این تالار و باشگاه استفاده کنم.
ممنون جناب مهندس

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به همه دوستان تبریک میگم ....ان شاء الله همیشه موفق باشین ....:gol::gol::gol:

باز هم ما پوچ .....از این به بعد دیگه عکسی چیزی نمیذارم

و دیگر بقایتان ..
1394.03.29

سلام من ابتدا به آقا احسان گل و بقیه دوستان .....
آقا احسان این پست شما رو که دیدم خیلی ناراحت شدم که باعث شدم چنین تصمیمی بگیرین.......و خیلی شرمندگی سراغ من اومد .....من فکر میکنم که حق شما چنین نیست .....چون شما واقعآ آدم برجسته و مدیر فعالو خوبی هستین ...
و ما با داشتن شما خیلی مسروریم.....و همچنین با این عکسای متفاوت که شما داوری میکنین......من به هر حال خامی کردم و حرفی رو که باید نمیزدم رو زدم .....شما که بزرگین به بزرگیه خودتون خطای منو نادیده بگیرین....
چون نمیخوام باعث و بانیه دوستان بشم که با اینکار خیلی چیزا یاد میگرفتن و همچنین خودم که با دیدهای زیادی روبرو شدم و یاد گرفتم ......پس خواهشآ از تصمیمتون صرف نظر کنین ....چون تاپیک های عکاسی با شماست که روح تازه ای گرفته و با موفقیت پیش رفته ......درسته که پستی و بلندی زیادی در پیش رو شما هست اما به نظر من به موفقیتش میرزه....مگه نه !!!!
راستی در جواب نظرسنجی هم بگم که من خودمم برای شرکت در نظر سنجی مراجعه کردم که دیدم نظرسنجی وجود نداره و وقتش تموم شده ....چون زمانش کم بود کسی نفهمید و شروع نشده به اتمام رسید

و بنده حقیر هم دوباره از همه دوستان بخصوص آقا احسان معذرت میخوام .....دوست نداشتم با چنین وضعی که خودم راه انداختم روبرو بشم .......معذرت آقا احسان :(:gol::gol::gol::gol::gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
سلام
با اینحال که بنده مدتی بود فالیت نداشتم اما اما این عکس ها و مسابقات مربوط به اونها و اطلاعاتی که گاهی از اونها کسب میکردم کمک خیلی خوبی بود.

سلام
از لطف دوستانی که شرکت کننده بودند ممنونم
از مهندس احسان بزرگوار به نوبه خودم تشکر میکنم که اگر تلاش و پیگیری ایشون نبود قطعا هرگز به هدف نهایی

من قبول ندارم
مهندس به دلیل امتحانات شاید بوده.مدت زمان نظرسنجی هم خیلی کم بود.بعد یه دلیل دیگه هم اینکه ساختمان

سلام
همیشه فعالیتهای هدفدار و منسجم جنابعالی اینجا برای من خیلی جای تحسین داشت.
افتخار دوستی و همراهی با شما رو در این چند تایپیک داشتم که خیلی لذت بخش بود.

سلام من ابتدا به آقا احسان گل و بقیه دوستان .....
آقا احسان این پست شما رو که دیدم خیلی ناراحت شدم که باعث شدم چنین تصمیمی بگیرین.......و خیلی شرمندگی سراغ من اومد .....من فکر میکنم که

سلام و عرض ادب ..
ممنون از نظراتتون بچه ها ..
اما واقعا من اون پست رو برای تعارف کردن ( یا به اصلاح ناز کردن :دی ) یا به خاطر ناراحتی از کسی ، ارسال نکردم.
ان شاء الله همکاران ِ خوبم این برنامه رو ادامه می دن و ما هم کما فی السابق از دستاوردهاش بهره مند میشیم.
همکاری هر یک از کاربران ِ غیر مدیر برای ادامه ی مسابقات، در صورت تمایلشون بلامانع هست.

باز هم از صمیم قلب ، از حسن نظر و محبتی که همیشه داشتید ، بی نهایت ممنونم .
شاد و تندرست باشید و در ازدیاد | :gol:

ترمووود نوعی چوبی فرآوری شده است که غالبا از درختان کاج تهییه می شود و مقاومت بالایی دارد این چوب کاملا طبیعی بوده و در بسیاری از بخش های سازه قابل اجرا می باشد.
این چوب در فنلاند ابداع شده و با محبوبیت زیاد به کشور ایران هم وارد شد و کاربران ایرانی نیز می توانند به راحتی اقدام به خرید ترمووود فنلاندی بکنند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا