نظرسنجی درباره سطح علمی کاربردی ها و مدرکشان

ahmadpashaei

عضو جدید
با سلام به اعضای محترم سایت
من میخوام یک آماری درباره نظر کلی دانشجویان همه دانشگاه ها درباره سطح علمی اساتید و دانشجویان و کیفیت آموزش و امکانات دانشگاه های علمی کاربردی کشور و نیز مدرکشون چه در داخل و چه در خارج به دست بیارم.از همه درخواست کمک و شرکت دارم.

ahmadpashaei

عضو جدید
اولین نظر رو هم خودم میدم:
من در دانشگاه علمی کاربردی کارآموزان چالوس کاردانی تکنولوژی کنترل با معدل (کلی حقم رو خوردن که بماند) 19.33 فوق دیپلم گرفتم و پارسال تصمیم گرفتم بخاطر افتضاح بودن سطح این دانشگاهها و دانشجویانش بیام بهترین دانشگاه علمی کاربردی که قبولیشم سخت باشه تا خوبها با من همکلاسی باشن مثلا ساپکو تهران که فقط 30 نفر میگرفت در شهری مثل تهران که کرجم بهش چسبیده و همین کارم کردم.الان مهندسی تکنولوژی کنترل-ابزار دقیق(برق هست دیگه) در ساپکو تهران می خونم.دیدم این دانشگاهم مثل کاراموزانه و دانشجوهاش همه ترفندی بکار میبرن که نذارن استاد درس بده و از پایه هم داغونن داغووووون.همه هم شاغل و فقط میخوان حقوقشون بره بالا و جایگاه بگیرن.نه علاقه ای نه زحمتی نه.......... هرسال نهایتا 5تا10% واقعا بنا به دلایلی نتونستن درس بخونن و میان این دانشگاه و جدا میخوان ادامه بدن و درسشونم خیلی خوبه.از نظر مدرکم در داخل وضعش خرابه چون همه فهمیدن کیا میرن علمی کاربردی و بعد از فارغ التحصیلی نمودونن ترانزیستور چیه چه برسه اینکه بخوان اتوماسیون بکنن:cry:چند نفرم مثل من هرسال میان که باید با بدبختی سطح خودشون رو بالا بکشن برای ارشد.
استاداش بعضا متوسط و خوب هستن ولی اکثرا ضعیفن و چیزیم یاد نمیدن چون کسی نمیخواد چیزی یاد بگیره و همه مدرک میخوان.دانشگاهها هم که در ایران کیلویی تاسیس میشن و هیچ استانداردی نیست و هیچی ندارن. در ضمن این شامل دانشگاه های پیام نور و آزاد غیر انتفاعیم میشه که فقط فکر پولشون هستن.مخصوصا آزادها.این دانشگاه های جدیدالتاسیس غیر انتفاعی و آزادم مثل علمی کاربردینا.

negin*

عضو جدید
سلام من کارشناسی را تازه تمام کردم از دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اصفهان
خیلی عالی بود - فکر نکنید الکی تعریف میکنم واقعا عالی بود - بعضی از استادها فارق التحصیلای دانشگاه
صنعتی اصفهان که از نظر علمی عالی بودند - بعضی از استادها هم دکترا داشتند -یا توی این کلاس کنکورها استاد هستن
هم خوب درس میدادند و هم سخت امتحان میگرفتند - رقابت شدیدی بین هم کلاسی بود
از نظر محیطش هم تازه امسال دانشگاه را عوض کردند (خیلی تمیز و عالیه)- (مدیر گروهها و استادها به فکر دانشجوها بودند.)
دوره کاردانی را هم در دانشگاه علمی کاربردی تیران بودم - اونم سطح علمی خوبی داره
دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اصفهان غیر انتفاعی هم داره​

little galaxy

عضو جدید
سلام
منم اتفاقا ساپکو میخونم کاردانی نقشه کشی (البته پودمانی ترم پنجم دیگه آخراشه!!)
تا الان که راضیم خدارو شکر استادایی که تا حالا داشتم خوب بودن و البته خودمونم کم زحمت نکشیدیم از استادا کار کشیدیم
نمیدونم خبر داری یا نه! ساپکو از سال 86 هر سال واحد نمونه شده
داستان از این قراره که تو علمی کاربردی وقتی وارد شدی باید خودت از خودت خیلی مایه بذاری من و چند تا از هم دوره ای هام خیلی تلاش کردیم تا الالنم معدلامون کمتر از 18 نشده
هرچند خیلیا فکر میکنن بچه های پودمانی شاید خیلی درس خون نباشن

در کل من هم از دانشگاهم هم فضای آموزشی هم استادا راضیم ایشالا که بهتر هم بشه!

سایه سار

عضو جدید
سلام برام جالب بود این تاپیک من خودم کارشناسیمو علمی کاربردی خوندم که خیلی عالی بود......ارشدمو دانشگاه تهران گرفتم...وقتی خودمو با بقیه دانشجوهای اونجامقایسه میکردم این تفاوت بیشتر بود البته یه چیزی هم بگم به خود فرد هم بستگی داره که چجوری از محیط علمیش استفاده میکنهیه چیزی هم بگم الان خودم علمی کاربردی تدریس میکنم بازم میگم دانشجوهاش سطحشون بالاست

jhangard

کاربر بیش فعال
علمی کاربردی نجف آباد برای رشته معماری و ترافیک خوبه. یک ساختمان بزرگه که برای دانشگاه ساخته شده(نه یک آپارتمان 2 طبقه استیجاری مثل خیلی از غیرانتفاعی ها..) با باغ اطراف و زمین فوتبال و سلف سرویس... زیر 30 سال سن میگیره و پودمانی هم نداره. من خودم دارم اونجا کاردانی میخونم و راضییم. اساتید خوبی داره بعضیشون هم در دانشگاه هنر و آزاد خوراسگان و نجف آباد تدریس میکنن... به جرآت میگم برای رشته معماری در بین علمی کاربردی های کشور بهترینه.

ahmadpashaei

عضو جدید
من نمیدونم رشته های شما چیه،ولی رشته هایی که ریاضی و تحلیل لازم داشته باشه تعطیلن کلا.من الان ترم 3 ساپکو هستم که از همه میگن بهتره و حالم از جوش به هم می خوره. همه پیرمرد و پیرزن های شاغل با چندین سال سابقه که دقیقا همون جو فاسد زیراب زنی محیط کار رو آوردن توی دانشگاه. همه چیزش افتضاحه.آزمایشگاه برقش مولتی متر دستی داره:w09: نه رومیزی!!!!!!!! چندتا استاد خوبشم رفتن.الان یه چندتایی داره ولی کلا جو دانشجوهاش 99% غیر علمی هست و فقط دنبال با حقه بازی مدرک گرفتن هستن.

ramin@

عضو جدید
دانشگاه ما هستیم تو انزلی خیلی استادای خوبی داره برعکس دانشگاه دولتی که توش قبلا بودمه فقط ساختمون خود دانشگاه خوش ساخت نیست.:w10:

سکوت تلخ

اخراجی موقت
من رشته م الکترونیکه:)/کاردانی دانشگاه کما شیراز بودم خوب بود.میدونین قدرشو حالا میدونم که دارم واسه کارشناسی یهدانشگاه غیردولتی درس میخونم:book:/علمی کاربردی درس را تئوری یاد نمیدادن همه عملی حتی درسای نظری را ولی اینجا...
اونجا به وضع دانشگاه رسیدگی میکردن ولی اینجا...
اونجا انجمن علمی داشتیم که اعضای فعالی داشت و هر هفته چهارشنبه ها یه سمینار داشتیم از اولین ها یا برترین های استان ولی اینجا فقط به این فکر هستن که چه جوری پول بیشتری بگیرن
الان اینقدر پشیمونم که کارشناسی را هم همونجا نخوندم :wallbash::wallbash::wallbash:تازه الان هم ارشد آورده ولی اینجا...

09352138030

عضو جدید
راستش من خودم چندتا از مراکز علمی کاربردی رفتم تو تهران : کوشا ، ایران خودرو ، قالبسازان، کرج و غیره و خودمم الان دانشجوی ترمی رشته ساخت و تولید در ساپکو هستم و قبل از اینکه انتخاب کنم دانشگاهمو خوب درباره بیشتر دانشگاهها تحقیق کردم حتی تو غیر انتفاعی ها اما از همشون بهتر ساپکو تهران مناسب بود و اساتیدش تو رشته ساخت و تولید مناسب و خوبه و از دانشگاههای خوب دولتی گرفته و سطحش خوبه اما علمی کاربردی ایران خودرو که پرسنل خود شرکته کوشا که توش نگو چه خبره بیشتر تو حاشیه اند تا تو درس اما باید قبول کنیم فقط استاد مهم نیست چون بجز تدریس استاد، سطح کلاس به دانشجویانی که باشما همکلاس هستند هم بستگی داره اگه همکلاسی هات ظرفیت داشته باشند استاد راندمانش تو کلاس میره بالا اگه نداشته باشند که از کل سر فصل ها فکر نکنم چیزای زیادی تدریس کنه چون با سطح کلاس پیش میرند اساتید مگر اساتیدی به تورت بخوره که سیستم خودشونو پیاده کنند تو همه دانشگاهها همینجوریه من خودم تو مرکز اموزش عالی انقلاب اسلامی تهران که بیشتر افراد ارزوی رفتن به اونجارو دارند درس خوندم بعضی از اساتید خوب بودند و سیستم خودشونو پیاده میکردند اما بعضی هاشونم معمولی و خودشون پیچ تر از دانشجو بودند چون من خودم زیاد پیچ دادم تا دلت بخواد خاطره از سر کلاس نبودن دارم اما همیشه سعی کردم دروس تخصصی مو با اساتید کاربلد بردارم تا اساتید نمره بده بخاطر همین زیاد مشکل ندارم تو بعضی از دروس اما بعضی از دروس اساتیدی به تورم خورد که فقط اسم در کرده بودند ولی به درد بخور نبودند مثل ریاضیم که معمولی بود اما تو ساپکو استاد ریاضیم مال امیر کبیر و تهران و علم و صنعته و تدریسش فوق العاده ست و من واقعا راضیم و و تونست با تدریس خوبش مشکلات و نقاط ضعف منو بر طرف کنه و در مجموع به جرعت میگم سطحش تو رشته ساخت و تولید خوبه از روزی که اومدم اینجا همه چی برام مساعد بوده تمام کاراشون با حساب کتابه و با فکر کار میکنند و بیشتر کاراشون با سایت دانشگاه انجام میشه و اگه قراره استادی سر کلاس نیاد یا سمیناری یا اموزش نرم افزاری مرکز بذاره براحتی از تو سایت میتونه اطلاع پیداکنی مرکزش ارامش داره و اساتید همه زیر زربین هستند و نظم و انظباط و ارامشو تو کل ساپکو حتی تو پرسنل دانشگاه هم میبینی من بر اولین بار تو ساپکو دیدم به دانشجو بها میدن ،به عنوان نمونه: 2 تا از امتحانهای ما تو یک روز بود که وقتی یه برگه اعتراض نوشتیم و به مسئول اموزش دادیم تو اردیبهشت و تقریبا 20 نفر امضا کرده بودند ظرف چند روز تغییر دادند و رسیدگی کردند حالا خودتون قضاوت کنید شما کجا و تو کدوم دانشگاه دولتی یا ازاد یا غیر انتفاعی یه همچین نظم و انظباط و رسیدگی رو میبینید من خودم تو بهترین دانشگاه دولتی اونم بهترینش خوندم هیچ وقت طعم ارامش و نظم و ندیدم و شایدم وجود نداره حتی تو دانشگاه تهران یا امیر کبیر و ... و تادلت بخواد دانشگاه رفتم و سر کلاساشون تو رشته های مختلف نشستم تو بیشتر شهرهای ایران و دیدم دولتی یا ازاد یا غیر انتفاعی ها چطوره و چقدر خر تو خره و کی به دانشجو و ارامش دانشجو و اعتراض دانشجو و سطح اساتیدش توجه میکنه هیچ کس، من قبل از اینکه دانشگاهمو انتخاب کنم خوب تحقیق کردم بخاطر همین با اگاهی انتخاب کردم و الان راضیم و به جرات میگم علمی کاربردی ساپکو حرف نداره و اساتیدش خوبه چون خود ساپکو این سیستمو ایجاد کرده و وقتی وارد این سیستم میشی چون همچی نظم داره لذت میبری از درس خوندنت ،اخر حرفام این میشه که نتیجه میگیریم تو تمام دانشگاهها یه بخشی شو خود دانشگاه مسئوله با انتخاب درست اساتید و محیط خوب و شرایط برای شکوفا شدن استعدادها و یه بخش بزرگی شو که همه ما میدونیم از همکلاسی های خودمونه که باعث میشن با مزه انداختن و منافع شخصی و نااگاه بودن دانشجوها ،سطح کلاس بیاد پایین حتی تو بهترین شرایط اگه استادتم خوب باشه بازم سطح کلاس راندمان اصلی رو نداره.

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من جهاددانشگاهي مشهدكارشناسي متالورژي درس مي خونم سطح علمي خوبي داره استاداش هم اكثراازدانشگاه فردوسي هستن 3000دانشجو داره به نسبت علمي كاربرديهاي ديگه خيلي بزرگه كارگاههاي مجهز آزمايشگاه سايت كامپيوترهمه چي داره فقط سيستم اداره آموزشش خيلي بي نظمه يه درس رو تويه ساعت خاص انتخاب ميكني بعد ميبيني خودشون سرخود بدون هماهنگي عوضش ميكنن.

rock star7

عضو جدید
سلام.منم کاردانیم دانشگاه دولتی(اصفهان) بود و الان کارشناسیمو توی ساپکو میخونم.(ساخت و تولید).سطح علمیش بد نیست و استادای خوبی هم میشه توش پیدا کرد.خیلی از استاداشم که توی دانشگاه های دولتی تهران مثل انقلاب اسلامی و دانشگاه ازاد مثل علوم تحقیقات درس میدن.حتی ما استاد داریم که در سازمان انرزی اتمی مدیر یه قسمته یا استادایی هستند که مدارکشونو از دانشگاه های خارج کشور گرفتند.برای مثال نویسنده کتاب علم مواد مدرسان شریف(مهندس حامد) اونجا تدریس میکنه.ولی به تبع استادای بیسواد مثل همه دانشگاه های دیگه هم داره داره.اگه واقعا بخواین درس بخونین جای خوبیه.من محیط دانشگاه تهران جنوبم برای یک ترم تجربه کردم و اصلا راضی نبودم و فهمیدم به اسم دانشگاه نیست که بگیم خوبه یا بد.ولی خوب بدی هایی هم مثل محیط کوچکش و بعضی دانشجو های سن بالاش هم داره ولی در کل بد نیست.

wacker600

عضو جدید
من رشته نرم افزار کارشناسی گرفتم.اصلااصلا بدرد نمیخوره.....دانشگاه علمی کاربردی واحدیاسوج

elviz

عضو جدید
سلام منم علمی کاربردی امام صادق اصفهانم.واقعا خجالت میکشم بگم چه دانشگاهی میرم.مثلا بهترین دانشگاه علمی کارلردی اصفهانه از لحاظ استادا و اینکه زیر نظر سپاهه اما ........
فقط ارزوم اینه کاردانیم تموم شه و برم یه دانشگاه دولتی.واقعا حیف زمانو وقتو عمری که تو این دانشگاه تلف شه.این دانشگاه فقط بدرد کسایی میخوره که میخوان یه مدرک بگیرن که بگن دیپلم نداریم.برای کسایی که میخوان درس بخوننو فکر ایندشونن بدرد نمیخوره.

بالا