نظرتون چیه ؟؟؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
من خودمم اطلاعت جتمع نیست برای همین هنوز وارد بحث نشدم گفتم اول مطالعه کنم تا خدای نکرده بی ربط حزفی نزنم:redface:

گلاب جان مراحلشو میگی؟؟؟مشتاق شنیدنم:)

زهرا جون اين ماجرايي رو كه ميگم از زبان پدرم شنيدم...كه قديمها اينكار رو انجام ميدادن....اما الان حتما به كمك تكنولوژي حتما وضيعت بهتر شده كه من دقيقا خبر ندارم چيكار ميكنن:w05:

ماجرا از اين قرار بوده كه توالتهاي هر خانه در كنج سمت راست حياط و مشرف به ديوار بيروني كوچه ها بنا ميشده...و پشت هر توالت از داخل كوچه منبعي متصل بوده كه فضولات انساني در اونجا جمع ميشده...و هر روز سحرگاه ..زارعان و كشاورزان وسيله ايي داشتند مثل يه مخزن بزرگ كه بر روي قاطر حمل ميشده...و صبح زود به اين مخازن خانگي سرميزدند و تمام فضولات رو جمع آوري ميكردند...و اين مخزن كه بالاي قاطرها حمل ميشده تا وقتي كه از شهر يا روستا به محل كشت يا مزرعه شون برسن اين مخازن به شدت تكان تكان ميخورده و تمام مايعات و جامدات با هم مخلوط ميشده...و وقتي به سرمزرعه ميرسدند پيچ پايين مخزن رو باز ميكردند و قاطر رو در مسيرهاي مورد نظر بين كرتها حركت ميدادن و به اين ترتيب كود روي زمين پخش ميشده...:redface:

حالا من سوالم اينه كه چرا كود رو به طور تازه تازه مصرف ميكردند...؟؟؟!!!!!:w20:
بابام ميگه اين كار بيشتر براي زمينهاي كاهو كاري مورد استفاده بوده...

حالا نظر شما چيه..؟؟؟:w01:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهرا جون اين ماجرايي رو كه ميگم از زبان پدرم شنيدم...كه قديمها اينكار رو انجام ميدادن....اما الان حتما به كمك تكنولوژي حتما وضيعت بهتر شده كه من دقيقا خبر ندارم چيكار ميكنن:w05:

ماجرا از اين قرار بوده كه توالتهاي هر خانه در كنج سمت راست حياط و مشرف به ديوار بيروني كوچه ها بنا ميشده...و پشت هر توالت از داخل كوچه منبعي متصل بوده كه فضولات انساني در اونجا جمع ميشده...و هر روز سحرگاه ..زارعان و كشاورزان وسيله ايي داشتند مثل يه مخزن بزرگ كه بر روي قاطر حمل ميشده...و صبح زود به اين مخازن خانگي سرميزدند و تمام فضولات رو جمع آوري ميكردند...و اين مخزن كه بالاي قاطرها حمل ميشده تا وقتي كه از شهر يا روستا به محل كشت يا مزرعه شون برسن اين مخازن به شدت تكان تكان ميخورده و تمام مايعات و جامدات با هم مخلوط ميشده...و وقتي به سرمزرعه ميرسدند پيچ پايين مخزن رو باز ميكردند و قاطر رو در مسيرهاي مورد نظر بين كرتها حركت ميدادن و به اين ترتيب كود روي زمين پخش ميشده...:redface:

حالا من سوالم اينه كه چرا كود رو به طور تازه تازه مصرف ميكردند...؟؟؟!!!!!:w20:
بابام ميگه اين كار بيشتر براي زمينهاي كاهو كاري مورد استفاده بوده...

حالا نظر شما چيه..؟؟؟:w01:
مصرف کود تازه انسانی؟؟اونم برای سبزیجات برگی؟؟؟بیشتر باید فکر کنم
دوستا علتش چیه؟؟؟
آخه کود حیوانی و طیور میگن باید پوسیده باشه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دوستا علتش چیه؟؟؟

خوب بنظرم باید یک مطلب رو روشن کنم اونم اینکه اگه توصیه به اینه که کود باید کاملا پوسیده باشه دو علت داره

اول اینکه چون قرار عمل تخمیر و پوسیدگی در کود اتفاق بیافته گرمای حاصل از این عمل موجب سوختن گیاهچه های جوان میشه که تازه سر از خاک بیرون اوردن و یا چون محیط مرطوب و گرمی هستند جایگاه مناسبی برا رشد عومل بیماریزا میشن

دوم کود حیوانی سرشار از بذور علفهای هرز هست که با موندن و پوسیدن کود جوانه زده و میپو سن و یا جوانه نزده دچار پوسیدگی میشن و به این صورت باعث انتشار بذر علفهای هرز در مزرعه نمیشن

بنا بر این میشه گفت کود انسانی رو میشه بصورت نپوسیده استفاده کرد و چون زیاد علف هرزی در اون وجود نداره ضمن اینکه بخاطر کم بودن الیاف سلولزی در اون تخمیر چندانی در اون صورت نمیگیره و بیشتر وجود انواع پروتئین و ازت موجود در کود انسانی که برای رشد برگی مفیده در اون باعث شده کشاورزا برای تولید سبزیجات تازه کاهو و کلم از ش استفاده کنن
اما استفاده اون بصورت تازه در مزارع سبزی بعلت انتقال بیماریهای انگلی و باکتریایی اطلا توصیه نمیشه اما بلحاظ تولید کشاورزی بسیار مفیده
و البته تولید کنندگان سبزیجات در اطراف تهران همون کاری رو میکنن که قدیما انجام میدادن منتحی بجای قاطر با ماشین و منبع.... و این یکی از درامدهای روزمره اقایون تخلیه چاه فاظلاب هست. بنا بر این بهتره سبزیجات رو حتما با مواد ضدعفونی کننده بشورین و باحوصله و دقیق هم بشورین و بعد مصرف کنین

گلشید ساحل

عضو جدید
دوستا علتش چیه؟؟؟
به نظرم مصرف کو د تازه انسانی تنها ازت یا همون اوره موجود که در کود انسانی زیاده که زود قابل جذبه کاربردش را توجیه میکنه .بدترین کود کود انسانی است زیرا پتانسیل وجود انواع الودگی را داره..کود باید پوسید ه باشه تا هم بذور علفهای هرز از بین برند
هم رقابت الیاف سلولزی و ضایعات موجود جهت تجزیه که میکروارگانیسمهای هوازی جهت تجزیه شون به ازت نیاز دارند که نیتری فیکاسیون نامیده میشه وممکنه ازت موجود در زمین را مصرف کنند وعملا با گیا ه جهت جذب ازت رقابت کنند وکمبود ازت با زردی برگها مشخص بشه

گلشید ساحل

عضو جدید
نظرتون چیه؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟؟؟

دوستان عزیز میخواستم نظرتون را در مورد نحوه انجام عملیات کمپوست سازی یا خاک برگ بدونم..ما در حوزه فضای سبز مقدار زیادی برگ وضایعات برگی ناشی از هرس درختان داریم که متاسفانه دور ریخته میشه .تصمیم گرفتم با راهنمایی دوستان این کار را انجام بدم ..با تشکر

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
[B گفت:
گلشید ساحل;2307464]دوستان عزیز میخواستم نظرتون را در مورد نحوه انجام عملیات کمپوست سازی یا خاک برگ بدونم..ما در حوزه فضای سبز مقدار زیادی برگ وضایعات برگی ناشی از هرس درختان داریم که متاسفانه دور ریخته میشه .تصمیم گرفتم با راهنمایی دوستان این کار را انجام بدم ..با تشکر

[/B]

حسن جان من تجربه صنعتیشو ندارم اما همیشه دارم اینکارو انجام میدم کنج حیاط با بلوک یه جایی درست کردم برگا و چمنهایی که میزنم از حیاط رو حتی اشغالها رو جدا میکنیم میزیزیم توش گاهی برگ خشک که زیاده روش یکم کود ازنه که تو اب حل کرد میپاشم اخر سر هم روش پلاستیک میزارم اینجوری همیشه کلی خاک برگ دارم که برا گلدونام ازش استفاده میکنم بهت توصیه میکنم تو هم همینکارو انجام بده کنج دیواری چیزی یه جا درست کن فقط باید توجه کنی که بکوبیشون تا هوا توش نمونه اخه کپک میزنه که برا گلدون خوب نیست

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام
راستش منم قبلا كه حياط داشتيم و باغچه...از روش گودال استفاده ميكردم ...و علاوه بر كود ازته مقدار خاك و زغال و پودر قارچ كش هم لابلاي برگها و خاشاك ميريختم و حسابي بهشون آب ميدادم بعدم روش رو ميپوشوندم حداقل تا شش ماه ديگه بعد دوباره گودال رو بهم ميزدم و باز آب ميدادم و روش رو ميپوشوندم بعد ديگه براي ايام عيد يه خاك درست و حسابي واسه گلدونهام داشتم.
:w11:

راستي يه سوال تكليف بحثهاي قبلي مشخص شد؟؟؟؟
:w26:

گلشید ساحل

عضو جدید
سلام
راستش منم قبلا كه حياط داشتيم و باغچه...از روش گودال استفاده ميكردم ...و علاوه بر كود ازته مقدار خاك و زغال و پودر قارچ كش هم لابلاي برگها و خاشاك ميريختم و حسابي بهشون آب ميدادم بعدم روش رو ميپوشوندم حداقل تا شش ماه ديگه بعد دوباره گودال رو بهم ميزدم و باز آب ميدادم و روش رو ميپوشوندم بعد ديگه براي ايام عيد يه خاك درست و حسابي واسه گلدونهام داشتم. :w11:

راستي يه سوال تكليف بحثهاي قبلي مشخص شد؟؟؟؟ :w26:
سلام کدوم بحثها. ببخشید اگه من بحث رو عوض کردم شما ادامه بدین .اگه جایی اشتباه کردم بهم بگین تا دیگه تکرار نکنم .

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام کدوم بحثها. ببخشید اگه من بحث رو عوض کردم شما ادامه بدین .اگه جایی اشتباه کردم بهم بگین تا دیگه تکرار نکنم .

سلام حسن جان
اختيار داريد عزيز...اينجا صاحب تاپيك زهراجون هست...كه متاسفانه انگار خيلي سرشون شلوغه و كمتر ميتونن همراهيمون كنن..:w05:
دوتا بحث تا الان داشتيم كه تقريبا هردو نصفه نيمه موندن...
يكي در خصوص اندازه بذر و مقدار اندوخته بذرها و رقابت بين گياهان براي رشد
و ديگري نوع كود و سم و مقدار مصرفي و نوع مصرفي آنها...
البته بحث شما هم بي ربط با موضوع قبلي نبود...:gol:
در خصوص موارد قبلي شما نظري نداريد عزيز....؟؟؟؟:redface:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
منم یه چیز بگم

در مورد بذر بحثی نبود بیشتر جنبه اگاه شدن توش بود چون اختلافی نبود همه بنا بر اتفاق میدونیم اندازه اندوخته یک بذر در گیاهان متاثر از چندین موئلفه وابسته بهم هست که میتونه در یک بذر شاخص رقابت برای زندگی بحساب بیاد منظورم تاثیر بذر در رقابت نیست در واقع حفظ نسل موجب تغییر در میزان اندوخته در بذر میشه بنا بر این نمیشه بطور قطع به یقین گفت که کم بودن ذخیره یا زیاد بودن ذخیره موجب پیروزی در رقابت بین گیاهان میشه در واقع میشه گفت مجموعه عوامل مختلف در جایگاه خودشون به حفظ نسل یک گیاه کمک میکننن که اندازه بذر یکی از اون فاکتور ها بشمار میاد یک بذر بخاطر ریز بودنش از تیر رس پرندگان در امان میمونه و در درزو ترکها خودشو پنهان میکنه و اون دیگری بخاطر بزرگیش توسط جانوران خورده میشه و اون درصدی که از عملیات حضم در معده نجات پیدا کردن در داخل محیط مناسب پس از دفع رشدشون رو اغاز میکنن و ادامه نسل میدن

گلشید ساحل

عضو جدید
نظرتون چیه؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟؟؟

اندوخته غذايي بذر:
—فرآيند جوانه زني شامل مراحلي است كه در نتيجه آن، جنين از حالت سكون به حالت فعال و سازنده ، تغيير شكل مي دهد.
از نظر فيزيولوژيكي جوانه زني فرآيندي است كه با جذب آب توسط بذر خشك شروع میشه و با ظهور ريشه اوليه از درون پوشش بذر خاتمه مي یابه.
—از نظر كشاورزي جوانه زني با قرار گرفتن بذر درون خاك مرطوب آغاز و با ظهور گياه جوان از خاك و خود كفا شدن خاتمه مي یابه
در عمل جوانه زدن اندوخته مواد غذايي ريشه اوليه جنين مي باشد و تا زماني كه ريشه چه از ميان پوسته بذر خارج و برگ به تعداد كافي ساخته شود از اين مواد اندوخته شده در بذر استفاده مي کنه

گلشید ساحل

عضو جدید
نظرتون چیه؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟؟؟

قدرت رويش بذر (سرعت جوانه زني):
طول مدت لازم از كاشت بذر تا جوانه زدن آن را ( در شرايط معين ) " قدرت رويش بذر " يا "سرعت جوانه زدن " مي نامند.
بنابر اين بذري مرغوبتر است كه تعداد بيشتري از آن در مدت زمان كمتري جوانه زده باشد.
تعريف ديگري كه براي سرعت جوانه زدن مي شه ذكر کرد
درصد بذرهايي كه در نصف مدت زمان لازم براي سنجش قوه ناميه در همان شرايط جوانه زده اند
قدرت رویش بذر یکی از فاکتور های مهم و تعین کننده میباشد

گلشید ساحل

عضو جدید
نظرتون چیه؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟؟؟

قوه ناميه بذر(درصد جوانه زدن):
قوه ناميه به خاصيت زنده بودن بذر گفته مي شوذ كه درصد آن از نسبت تعداد دانه هايي كه در مدت زمان معيني سبز مي شوند،محاسبه مي شود.
براي تعيين قوه ناميه بذر ، حرارت معين و مدت زمان معين لازم است. از انجا كه شرايط مزرعه براي تعيين قوه ناميه بذر با توجه به دو عامل حرارت و مدت زمان ممكن است نامناسب باشد ، بذر بايد تحت شرايط مناسب در ازمايشگاه هاي استاندارد ارزيابي شود.
انتخاب تعداد بذور براي تعيين قوه ناميه بستگي به ريزي و درشتي بذر دارد . اين تعداد بذر در گياهان ريز 100 دانه و در گياهان دانه متوسط 50 دانه و در گياهان دانه درشت 25 عدد است.

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مثلا در کشت گوجه فرنگی گلخانه ای نشا ها در در ظروف جدا گانه ای نگهداری می شود وبذر باید مواد ذخیره ای کافی داشته باشد تا بتواند رشد کند و هیچ ربطی به بزرگی و کوچکی بذر ندارد.
رقابت در مرحله ای است که گیاه در کنار سایر گیاهان باشد وبتواند در حین رقابت موادغذایی کافی از خاک بگیرد.
مواد ذخیره ای گیاه به کوچکی یا بزرگی بذر ربطی ندارد.
اگردر بین گیاهان رقابت نباشد و چون تمام موادغذایی خاک در اختیار گیاه است گیاه تنبل می شود واحتمال دارد بذر و میوه ضعیفی تولید کند.

gholle

عضو جدید
بااجازه.به نظر من درسته.چون این رقابته که باعث شکوفایی استعداد میشه.تو همه چیز اینجوریه.بین ما آدما که خیلی محسوس و مشهوده.بین گیاهان هم قطعا صدق میکنه.که البته اندازه ای داره و برا همین تنک و وجین انجام میشه.گیاهان درهمه چی و با همه موجودات زنده رقابت دارن و دراین رقابت هست که سعی خودش رو میکنه بیشترین مواد و انرژی رو جذب و ذخیره کنه.

اشولزیا

عضو جدید
نظرتون چیه؟

نظرتون چیه؟

اندازه بزرگتر بذر همیشه برای رقابت بین گیاهان نیست بلکه شرایط محیطی هم بران موثر است

آنسه

عضو جدید
سلام زهرا جان. میشه من و با گرایش های ارشد رشته باغبانی آشنا کنی؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره کارشناسی ارشد- گرایش میوه‌کاری

دوره کارشناسی ارشد- گرایش میوه‌کاری

كشور ايران هميشه از استعداد ويژه‌اي در باغداري برخوردار بوده و هست. ويژگي باغداري ايران به خاطر داشتن تنوع اقليمي آن مي‌باشد. به جز كشورهاي بزرگ مانند آمريكا و چند كشور ديگر، كمتر مي‌توان كشوري يافت كه در شمال از آب و هوايي نظير حوزه درياي مازندران و در مركز و شرق و غرب آن از كوهستان‌هايي نظير البرز، زاگرس، شيركوه، و سهند و سبلان و در جنوب از جلگه‌هاي زرخيزي چنان خوزستان، بندرعباس، فارس و كرمان برخوردار باشد. ايران با داشتن اين‌گونه تنوع اقليمي مي‌تواند هرگونه محصول كشاورزي را نه تنها در حد خودكفا بلكه براي صادرات به ساير كشورهاي دنيا داشته باشد، اما متأسفانه از استعدادهاي بي‌مانند اين خطه زرخيز هرگز آن طور كه بايد و شايد بهره‌برداري نشده است، اكنون هم بهره‌‌برداري نمي‌شود. با توجه به اهميت محصولات باغباني در تغذيه و سلامت جامعه و همچنين استعداد بسيار خوب مناطق مختلف مملكت جهت توليد اين محصولات شايسته است افرادي تربيت شوند تا بتوانند از استعدادهاي موجود بخوبي بهره‌برداري نموده و با رفع مشكلات و انتخاب و اصلاح ارقام خوب و سازگار، كميت و كيفيت محصولات را ارتقاء بخشند. هدف از آموزش در اين دوره تربيت متخصصيني است كه توانايي تدريس، تحقيق، برنامه ريزي و مديريت در زمينه هاي میوه­کاری و اصلاح درختان میوه را در واحدهاي آموزشي، تحقيقاتي و توليدي داشته باشند. فارغ التحصيلان اين رشته در زمينه زير مهارت و توانايي خواهند داشت:
  • تدريس دروس باغباني و برخي از علوم مربوطه در آموزشكده ها و دانشكده هاي كشاورزي
  • تحقيق در زمينه هاي مربوط به رفع مشكلات و مسائل توليد درختان میوه و بهبود كيفيت و كميت اين محصولات.
  • برنامه ريزي در رابطه با امور اجرايي و احداث واحدهاي توليدي و خزانه كاريهاي تجارتي.
  • نظارت و اجرا در کاشت باغهاي پيشرفته و همچنين توليد ارقام جديد ميوه

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره کارشناسی ارشد- گرایش سبزی کاری

دوره کارشناسی ارشد- گرایش سبزی کاری

اساسي‌ترين نياز هر فرد، تأمين نياز غذايي اوست. با توجه به محدود بودن زمين و آب براي جوامع رو به رشد، بايد حداکثر محصول را از زمين‌هاي زير کشت به دست آورد. محصولات باغباني در دنيا علاوه بر تأمين بخشي از غذاي مورد نياز بشر، در تأمين سلامتي انسان جايگاه ويژه‌اي دارد. گرایش سبزی­کاری یک از گرایش‌های مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی است که به بررسی جنبه‌های مختلف سبزیجات اعم از نیازهای اکولوژیکی، فیزیولوژی و اصلاح و عوامل مؤثر بر کشت و تولید آن‌ها می‌پردازد. با توجه به رویکرد روز افزون جامعه جهانی به استفاده از سبزیجات به عنوان دفع کننده سموم از بدن و استفاده در درمان بیماری‌ها و تأمین بهداشت و سلامت جمعیت در حال رشد دنیا، فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه کشت و تولید این گیاهان در سیستم‌های کشت و صنعت به صورت خصوصی یا دولتی به فعالیت بپردازند. همچنین امکان تدریس دروس باغباني و برخي از علوم مربوطه در آموزشكده‌ها و دانشكده‌هاي كشاورزي برای آن‌ها وجود خواهد داشت. ضمن اینکه می­توانند در مراکز آموزشی پژوهشی به تحقيق در زمينه‌هاي مربوط به رفع مشكلات و مسائل توليد سبزیجات و بهبود كيفيت و كميت اين محصولات بپردازند.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره کارشناسی ارشد- گرایش گیاهان زینتی

دوره کارشناسی ارشد- گرایش گیاهان زینتی

افزایش جمعیت شهرها باعث بالا رفتن ارزش زمین و در نتیجه استفاده حداکثر از زمین جهت ساختمان سازی شده است. از طرفی ابتلا به بیماری­های جسمی، روحی و روانی هزینه‌ای است که انسان در ازای دور شدن از طبیعت می‌پردازد. در این شرایط فضای سبز شهری می‌تواند عاملی راهگشا در تعدیل آلودگی هوا، بالا بردن رطوبت نسبی هوا، کاهش آلودگی صوتی و ایجاد زیبایی بصری نقش داشته، محیط دلنشینی را در کنار محیط‌های کار و زندگی برای شهروندان فراهم آورد. ضمن اینکه فضای سبز فراشهری نیز با ایجاد پارک‌ها و شکل دادن مناطق گردشگری و منظره‌سازی محوطه‌های ویژه می‌تواند نقش مؤثری در جاذبه‌های گردشگری و اقتصاد شهرها داشته باشد. در نتیجه کشور به تربیت نیروی متخصص فضای سبز جهت برنامه‌ریزی، طراحی، احداث، نگهداری و مدیریت فضای سبز شهری و فراشهری نیاز دارد. همچنین با توجه به وابستگي کشورمان به صادرات نفت، توليد محصولات باغباني از جمله گل‌های شاخه بریده مي‌تواند يکي از مهمترين منابع ارزي کشور باشد و جايگزين درآمد نفت شود. در حال حاضر نيز اين بخش همچون سایر بخش­های تولیدی باغبانی يکي از مهمترين منابع ارز آوري کشور محسوب مي‌گردد. با توجه به اين مطالب، جذب فارغ التحصيلان اين رشته در وزارت کشاورزي و سازمان‌هاي وابسته و همچنين بخش‌هاي خصوصي نظير شرکت‌هاي سهامي زراعي و... اهميت قابل ملاحظه دارد و نياز خاص به اين رشته را -حتي در مقايسه با ساير رشته‌هاي کشاورزي- به وضوح نشان مي‌دهد. فارغ التحصيلان می­توانند در زمینه پرورش گیاهان زینتی (درختان و درختچه‌ها، گیاهان آپارتمانی، شاخه بریده و...) فعالیت و تحقیق نموده و حتی گونه‌های وحشی بومی ایران را به مجموعه گیاهان زینتی اضافه نمایند. همچنین با توجه به شناخت عوامل اقلیمی و اکولوژیکی هر منطقه، طرح کاشت گیاهان مناسب محل را ارائه دهند و به انتخاب گیاهان با راندمان اکولوژیکی بالا که در امر پالایش هوا موثر باشند، بپردازند. معابر، سازه‌ها و سیستم‌های آبیاری فضاهای سبز مختلف نظیر پارک‌ها، مجتمع‌های مسکونی، محوطه های توریستی و ... را طراحی نمایند و چمن‌کاری استادیوم‌ها و سایر محوطه‌های ورزشی را اجرا و نظارت کنند.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره دکتری- گرایش سبزی کاری

دوره دکتری- گرایش سبزی کاری

دوره دكتري علوم باغباني بالاترين مقطع تحصيلي در اين رشته است كه شامل پيشرفته‌ترين دستاوردهاي علوم و تكنولوژي در زمينه توليد فرآورده‌هاي باغباني است. خطوط عمده‌اي كه در اين مباحث و پژوهش‌هاي مربوط به آنها مورد توجه قرار خواهند گرفت يا در زمينه فيزيولوژي گياهي مانند بررسي شرايط محيطي و اثر تنش‌ها و هورمون‌ها و مواد شيميايي، مكانيسم‌هاي گلدهي و ميوه‌دهي در گياهان باغباني خواهد بود و يا مطالعه عامل مربوط به ساختار ژنتيكي گياه در رابطه با محيط و نيز بررسي‌هاي سلولي و كروموزم‌ها و كاربرد بيوتكنولوژي به منظور به‌نژادي و پيشبرد توليد و بهبود صفات كمي و كيفي فرآورده‌هاي باغباني را در بر خواهد گرفت. برگزاري اين دوره اين هدف را دنبال مي‌كند كه ضمن تربيت دانش آموختگاني در اين رشته با استفاده از جديدترين نشريات موجود و بهره‌گيري از آخرين پژوهش‌ها، نيازهاي علمي تخصصي كشور در اين رشته تأمين شده و زمينه‌هاي لازم جهت رفع تنگناها، توسعه و بكارگيري منابع و افزايش توليد فرآورده‌هاي باغباني در كشور فراهم گردد. همچنين تمركز فعاليت علمي و پژوهشي براي بالا بردن توليد ميوه و سبزي و گل به منظور تأمين نيازهاي داخلي و صدور به خارج از كشور گسترش يابد.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون درمورد دکترا مدیدیت کشاورزی چیه؟

کسی که مدیریت کشاورزی میخونه دراینده شغلش چیه؟

landscape3

مدیر تالار مقالات علمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نظرتون درمورد دکترا مدیدیت کشاورزی چیه؟

کسی که مدیریت کشاورزی میخونه دراینده شغلش چیه؟
دكترا مديريت كشاورزي خيلي خوبه
آينده شغليش بستگي به علاقه مندي فردي دارد_ مثلاً در دانشگاه هاي سطح كشور به عنوان اعضاء هييت علمي پذيرفته ميشوند_فراخوان هايي هر سال اراائه ميشه

بالا