نظرتون در مورد رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی راهسازی چیه؟

cloobpc

عضو جدید
سلام دوستان
عرض ادب و وقت بخیر خدمت همگی
میخواستم نظرتون رو در مورد کارشناسی ناپیوسته مهندسی راهسازی بدونم
خودتون بودید بین این رشته و رشته مهندسی اجرایی عمران که به تازگی وارد رشته های کارشناسی ناپیوسته شده ، کدوم رو انتخاب میکردید؟
لطفا دلایلتون رو هم بگید
با سپاس فراوان

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام . مگه تو نا پیوسته مهندسی راهسازی هم داریم ؟!!! به نظر من مهندسی اجرایی عمران بهتره . دوست داری سر ساختمون کار کنی یا تو کوه و دشت و بیابان و شرایط آب وهوای مختلف

cloobpc

عضو جدید
سلام . مگه تو نا پیوسته مهندسی راهسازی هم داریم ؟!!! به نظر من مهندسی اجرایی عمران بهتره . دوست داری سر ساختمون کار کنی یا تو کوه و دشت و بیابان و شرایط آب وهوای مختلف
بله کلا سه تا دانشگاه دولتی پذیرش دارن
یکیش تو شهر ماست
یه نگاه به آماری که پذیرش داره رشته عمران داشته باشی کلا از زندگی نا امید میشی :D
1600 نفر فقط عمران عمران ناپیوسته و پیوسته پذیرش میشه تو مشهد
ولی راه خیلی خروجی کم داره
تو کشور کلا 100 نفر

behrooz civil

کاربر ممتاز
ببین ما همه درس خوندیم که یه کار خوب و پردآمد داشته باشیم . کسایی که تو راهسازی فعالیت دارن درآمد عالی دارن . یکی از دوستای خودم تو یه شرکت راهسازی کار میکنه ماهی 6.5 میلیون حقوق میگره ولی خیلی اذیت میشه من کلا دوبار دیدمش . هیچوقت خونه نیست . اما خودم پیمانکار ساختمون هستم لیسانس عمران دارم از دانشگاه آزاد (پیوسته بودم) شغل خوب و پردرآمدیه . بازم هر طور که خودت میخواهی انتخاب کن

cloobpc

عضو جدید
ببین ما همه درس خوندیم که یه کار خوب و پردآمد داشته باشیم . کسایی که تو راهسازی فعالیت دارن درآمد عالی دارن . یکی از دوستای خودم تو یه شرکت راهسازی کار میکنه ماهی 6.5 میلیون حقوق میگره ولی خیلی اذیت میشه من کلا دوبار دیدمش . هیچوقت خونه نیست . اما خودم پیمانکار ساختمون هستم لیسانس عمران دارم از دانشگاه آزاد (پیوسته بودم) شغل خوب و پردرآمدیه . بازم هر طور که خودت میخواهی انتخاب کن
خودم به شخصه از دروس محاسباتی خیلی خوشم میاد
تدریس رو دوست دارم
پیمانکاری ساختمون رو زیاد دوس ندارم ولی امور مربوط به مشاوره و محاسباتش رو چرا
نقشه برداری کار کردم و کار تو بیابون هم زیاد داشتم و مشکلی با کار بیابونی ندارم و اتفاقا دوس دارم
با این توضیحات به نظرت بازم برم عمران بهتره؟
اونم رشته مهندسی اجرایی عمران که هنوز تکلیفش مشخص نیس و معلوم نیس نظارت بدن بهش یا نه

behrooz civil

کاربر ممتاز
دوست عزیز جامعه از مهندس محاسب و مشاور اشباع شده هیچ فکرش و کردی این همه فارغ التحصیل عمران در مقطع کارشناسی پیوسته از این همه دانشگاه کجا میرن ؟ همه دنبال محاسبات و پشت میز نشستن هستن . امروزه مرد عمل کمیابه (البته منظورم اون مرد عمل نیستا !!!!ههههههه) پیمانکار کمیابه و این هم بگم که درآمد پیمانکار از ناظر و محاسب و مشاور خیلی خیلی بیشتره . اما از اونجا که به کار بیابونی علاقه داری این کاری که میگم انجام بده . برو مهندسی اجرایی عمران بعد ارشد راه و ترابری بخون که احتمال استخدامت تو ارگان ها و ادارت خیلی بیشتر میشه . :smile:

cloobpc

عضو جدید
دوست عزیز جامعه از مهندس محاسب و مشاور اشباع شده هیچ فکرش و کردی این همه فارغ التحصیل عمران در مقطع کارشناسی پیوسته از این همه دانشگاه کجا میرن ؟ همه دنبال محاسبات و پشت میز نشستن هستن . امروزه مرد عمل کمیابه (البته منظورم اون مرد عمل نیستا !!!!ههههههه) پیمانکار کمیابه و این هم بگم که درآمد پیمانکار از ناظر و محاسب و مشاور خیلی خیلی بیشتره . اما از اونجا که به کار بیابونی علاقه داری این کاری که میگم انجام بده . برو مهندسی اجرایی عمران بعد ارشد راه و ترابری بخون که احتمال استخدامت تو ارگان ها و ادارت خیلی بیشتر میشه . :smile:
ممنون از راهنماییت
فقط به عنوان آخرین سوال چرا تو مقطع کارشناسی نرم راه بخونم؟
به هر حال چارت راهسازی از عمران اجرایی کامل تره
مثلا راهسازی تحلیل سازه داره
ولی اجرایی نداره :|

behrooz civil

کاربر ممتاز
ببخشید دوست عزیز دیر جواب میدم . مشغله کاریم زیاده . دوست عزیز به این دلیل میگم عمران اجرایی بهتره که عمران اجرایی جامع تره به لحاظ کاری . بازم میگم علاقه شرط اول هستش . مثلا خودم علاقه بسیار زیادی به اجرای ساختمون داشتم مخصوصا بتنی از دفتر و پشت میز نشینی بدم میومد این بود که اصن سراغ ارشد نرفتم مستقیم زدم تو کار البته از وقتی که ترم 5 دانشگاه بودم . به هر حال همه اینا فرمالیته هست مهم اینه که زرنگ و کاربلد باشی ......انشالله موفق باشی . سوالی چیزی هم داشتی درخدمتیم یا علی

cloobpc

عضو جدید
ببخشید دوست عزیز دیر جواب میدم . مشغله کاریم زیاده . دوست عزیز به این دلیل میگم عمران اجرایی بهتره که عمران اجرایی جامع تره به لحاظ کاری . بازم میگم علاقه شرط اول هستش . مثلا خودم علاقه بسیار زیادی به اجرای ساختمون داشتم مخصوصا بتنی از دفتر و پشت میز نشینی بدم میومد این بود که اصن سراغ ارشد نرفتم مستقیم زدم تو کار البته از وقتی که ترم 5 دانشگاه بودم . به هر حال همه اینا فرمالیته هست مهم اینه که زرنگ و کاربلد باشی ......انشالله موفق باشی . سوالی چیزی هم داشتی درخدمتیم یا علی

ممنون از راهنماییت
من علاقمو ادامه میدم
پیش بسوی مهندسی تکنولوژی راهسازی ;)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
درود بر شما ...........دوستان ....

انشاءا.. در رشته ی مورد علاقه خودتون فعالیت کنید...........

این علاقمندی شما به یک کار هستش ......... که باعث بروز خلاقیتها ..... و پیشتکار شما میشه ......... و در پیشرفت شما تاثیر داره ........ و از همه مهمتر ......... شما رو در مقابل کار خستگی ناپذیر میکنه .........و شما در رشته مورد فعالیتتون می جوشید........و پخته تر میشد...... اما اگر از رو علاقه مندی نباشه .......... ممکنه .......به نتیجه هم برسی ...............اما کار برای شما کسل کننده و خسته کننده میشه ......و پیشرفتی رو در پیش نخواهید داشت ....

...... امید به موفقیت شما دوست عزیز .........:gol:.........