نظرتون درمورد رابطه قرآن با ساپرت چیه؟؟

دوستان عزیز لطفا ارتباط آیه های قرآن رو با موضوع روز حجاب (ساپرت حجاب بخشی از دختران جامعه امروزی) بیان کنید .

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه قرآن یک کتاب جامع برای تمام ادوار نیست؟؟پس مطمئنا با این موضوع هم مرتبطه. شک نکن.
.........:razz::surprised:
مگه قرآن با ساپورت دخدرا رابطه داره؟؟:surprised:
چی بگم والا...
دوستان عزیز لطفا ارتباط آیه های قرآن رو با موضوع روز حجاب (ساپرت حجاب بخشی از دختران جامعه امروزی) بیان کنید .
:surprised:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قران بحثهای کلی رو مطرح کرده
برای جزییات باید به روایات معصومین و کلام علما مراجعه کنین
قطعا اسلام در مورد ساپورت و حتی نوک فضاپما هم حکم داره.منتها نه اینکمه مستقیم بیاد بگه "وای بر ساپورت پوشان پس وای بر ساپورت پوشان و تو چه میدانی ساپورت چیست!!!" اولا که اون زمانا اصلا چیزی بنام ساپورت بوده؟ ببینید حکم اسلام در مورد حجاب کلی چیه دیگه خودتون میفهمید باید چکار کنید.
مثلا میگه انجام کارهای مباح ایرادی نداره.نه ثوابی داره نه گناهی.نه اینکه دیگه یکی بگه شامل:خاراندن گوش،واکس زدن کفش و...

نه نیست..فقط واسه 1400 سال پیش بود..

پس این همه پیش بینی هایی که از طرف قرآن صورت گرفته و علومی که مطرح شده و از معجزات قرآن محسوب میشه رو مطالعه نکردی؟؟ به شما پیشنهاد میکنم که کمی مطالعه در زمینه پیش بینی های علمی قرآن داشته باشی.اون موقع نظرت عوض میشه . شما که مهندس هستی و تحصیل کرده مطرح کردن این جمله بعیده .

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس این همه پیش بینی هایی که از طرف قرآن صورت گرفته و علومی که مطرح شده و از معجزات قرآن محسوب میشه رو مطالعه نکردی؟؟ به شما پیشنهاد میکنم که کمی مطالعه در زمینه پیش بینی های علمی قرآن داشته باشی.اون موقع نظرت عوض میشه . شما که مهندس هستی و تحصیل کرده مطرح کردن این جمله بعیده .

چرا دیگه هیچ معجزه ای نشده جدیدا؟؟
معجزه ها همشون واسه همون وقتا بودن..
همه چیش واسه همون وقتا بودن...

قران بحثهای کلی رو مطرح کرده
برای جزییات باید به روایات معصومین و کلام علما مراجعه کنین
قطعا اسلام در مورد ساپورت و حتی نوک فضاپما هم حکم داره.منتها نه اینکمه مستقیم بیاد بگه "وای بر ساپورت پوشان پس وای بر ساپورت پوشان و تو چه میدانی ساپورت چیست!!!" اولا که اون زمانا اصلا چیزی بنام ساپورت بوده؟ ببینید حکم اسلام در مورد حجاب کلی چیه دیگه خودتون میفهمید باید چکار کنید.
مثلا میگه انجام کارهای مباح ایرادی نداره.نه ثوابی داره نه گناهی.نه اینکه دیگه یکی بگه شامل:خاراندن گوش،واکس زدن کفش و...

خیلی ممنون از پاسختون.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اتی جان ..معجزه که فقط شکافته شدن دریا و اژدها شدن عصا نیست :|

هنوزم معجزاتی رخ میده ... شفای بیماران و امثال اینا ...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتی جان ..معجزه که فقط شکافته شدن دریا و اژدها شدن عصا نیست :|

هنوزم معجزاتی رخ میده ... شفای بیماران و امثال اینا ...

خب چرا قبلنا از این معجزه های بزرگ اتفاق می افتاد و همه حیرت میکردن چرا بازم از این معجزه ها نمیشه که همه تعجب کنن؟؟
منم معجزه میخوام
:redface:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

معجزه بودن قران رو حرفاش نسبت به زمانی که درش داشت تایید میکنه
در حالیکه نظریه بطلمیوس اون زمان مطرح بود در مورد زمین،قران گفت:" و تری الجبال تحسبها جامده و هی تمر مر السحاب"(و کوه ها را میبینی و میپنداری که سرد و خاموشند در حالیکه بسرعت ابر در حال چرخشند.سوره نمل) و این همون حرکت کره زمین رو به دور خودش مطرح میکنه که سالها بعد گالیله مطرحش کرد و حتی اون موقع هم باورش نکردند و مجبورش کردن که از حرف خودش برگرده.
قران کتاب زندگی است.ولی مباحثش بصورت کلی مطرح شدند.مثلا گفته نماز ولی کیفیت و جزییاتش رو مطرح نکرده زیاد.هر کس طالب پیشرفت بیشتره باید به کلام شارحان قران که همون ائمه(علیهم السلام) هستند رجوع کنه تا ببینند ایا قران معجزه هست و با عمل به اون فرمایشات زندگیشون عوض میشه یا نه.در ضمن تفسیر شما از معجزه چیه؟ اینکه ی وردی توش باشه که ما تا روی سنگ خوندیمش سنگه بشه کبوتر؟
به نظرم شاید بعضیامون فقط راه مخالفت رو یاد گرفتیم.اگه کسی طالب حقیقت باشه از زیر سنگ هم پیداش میکنه نه اینکه بشینه ی جا و همه چی رو تکذیب کنه و بگه من که ندیدم(شما رو نمیگم.کلی میگم).

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
معجزه بودن قران رو حرفاش نسبت به زمانی که درش داشت تایید میکنه
در حالیکه نظریه بطلمیوس اون زمان مطرح بود در مورد زمین،قران گفت:" و تری الجبال تحسبها جامده و هی تمر مر السحاب"(و کوه ها را میبینی و میپنداری که سرد و خاموشند در حالیکه بسرعت ابر در حال چرخشند.سوره نمل) و این همون حرکت کره زمین رو به دور خودش مطرح میکنه که سالها بعد گالیله مطرحش کرد و حتی اون موقع هم باورش نکردند و مجبورش کردن که از حرف خودش برگرده.
قران کتاب زندگی است.ولی مباحثش بصورت کلی مطرح شدند.مثلا گفته نماز ولی کیفیت و جزییاتش رو مطرح نکرده زیاد.هر کس طالب پیشرفت بیشتره باید به کلام شارحان قران که همون ائمه(علیهم السلام) هستند رجوع کنه تا ببینند ایا قران معجزه هست و با عمل به اون فرمایشات زندگیشون عوض میشه یا نه.در ضمن تفسیر شما از معجزه چیه؟ اینکه ی وردی توش باشه که ما تا روی سنگ خوندیمش سنگه بشه کبوتر؟
به نظرم شاید بعضیامون فقط راه مخالفت رو یاد گرفتیم.اگه کسی طالب حقیقت باشه از زیر سنگ هم پیداش میکنه نه اینکه بشینه ی جا و همه چی رو تکذیب کنه و بگه من که ندیدم(شما رو نمیگم.کلی میگم).

اصلا من و بگو مهم نیست...من ندیدم

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1400 سال پیش دامن به زور اختراع شده بود ساپرت نبوده که اگه بود حتما یه سوره براش میگفت

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا من و بگو مهم نیست...من ندیدم
اتی الان چی ببینی فکر میکنی معجزه است ؟؟؟
من همیشه سوال برام پیش اومده تعریف کسانی که میگن معجزه میخوایم از بیان معجزه چیه ؟؟ میشه بگی معجزه چی رو تعریف میکنی ؟؟؟؟
.................................................................
و در بیان دوستان و عزیزان هم کیش که گفتند معجزه اتفاق میفته ...طبف تعریف معجزه باید توسط شخصی صورت بگیره که از جانب خدا پیام آور باشه برای صداقت گفتارش، و چون پیامبر ما مسلمین آخریش بوده پس معجزه ای صورت نمیگیره ... کرم الهی در زمینه شفای بیماران رو با معنای واژه معجزه اشتباه نگیرید ...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب چرا قبلنا از این معجزه های بزرگ اتفاق می افتاد و همه حیرت میکردن چرا بازم از این معجزه ها نمیشه که همه تعجب کنن؟؟
منم معجزه میخوام

"یا ایها الناس قد جاءتکم موعظه من ربکم و شفاء لما فی الصدور" (ای مردم موعظه و اندرزی برای شما از جانب پروردگارتان امده و درمانی برای انچه در سینه هاست)سوره مبارکه یونس
قران رو با کتاب جادو و جمبل اشتباه نگیریم.قران نازل نشد که ما سنگ رو به خیار تبدیل کنیم.قران نازل شد که دردهای سینه هایمان را تسکین دهیم.با یاد خدا (الا بذکر الله تطمن القلوب) با پرهیز از غیبت( و لا یغتب بعضکم بعضا) با نیکی به والدین( و بالوالدین احسانا) با پرهیز از تهمت زدن( ان جائکم فاسق بنبا فتبینوا) با پرهیز از ناپاکیهای جنسی( و لا تقربوا الزنا) با عمل به گفتار و وعده هایمان (و اوفوا بالعهد) و.....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

حجاب از نظر آیات وروایات تعریف مشخصی داره که در موارد گوناگون در تالار بحث شده.

دوستان زحمت بکشند قبل از ایجاد تاپیک های تکراری در مرورگر باشگاه جستجو کنند موضوعات مشابه با بحث رو ادامه بدند .

حجاب، حق الله است یا حق الناس؟ (آيت‌الله جوادي آملي)

****حجاب فاطمی****

حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

حجاب

آیا می دانید حجاب در چه جایی از قرآن آمده است؟!!

حجاب آري يا حجاب نه

حجاب

حجاب زن از نگاه عرفانی

حجاب

وتاپیک های دیگر

متشکرم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همیشه سوال برام پیش اومده تعریف کسانی که میگن معجزه میخوایم از بیان معجزه چیه ؟؟ میشه بگی معجزه چی رو تعریف میکنی ؟؟؟؟
و در بیان دوستان و عزیزان هم کیش که گفتند معجزه اتفاق میفته ...طبف تعریف معجزه باید توسط شخصی صورت بگیره که از جانب خدا پیام آور باشه برای صداقت گفتارش، و چون پیامبر ما مسلمین آخریش بوده پس معجزه ای صورت نمیگیره ... کرم الهی در زمینه شفای بیماران رو با معنای واژه معجزه اشتباه نگیرید ...
کوه ها شکافته بشن از هم..این میشه معجزه...
:d

"یا ایها الناس قد جاءتکم موعظه من ربکم و شفاء لما فی الصدور" (ای مردم موعظه و اندرزی برای شما از جانب پروردگارتان امده و درمانی برای انچه در سینه هاست)سوره مبارکه یونس
قران رو با کتاب جادو و جمبل اشتباه نگیریم.قران نازل نشد که ما سنگ رو به خیار تبدیل کنیم.قران نازل شد که دردهای سینه هایمان را تسکین دهیم.با یاد خدا (الا بذکر الله تطمن القلوب) با پرهیز از غیبت( و لا یغتب بعضکم بعضا) با نیکی به والدین( و بالوالدین احسانا) با پرهیز از تهمت زدن( ان جائکم فاسق بنبا فتبینوا) با پرهیز از ناپاکیهای جنسی( و لا تقربوا الزنا) با عمل به گفتار و وعده هایمان (و اوفوا بالعهد) و.....

جادو و جمبل؟
من کی گفتم جادو جمبل؟
آقا دردهای تو سینه من پس چرا تسکین نمی یابند!؟؟
:(

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم معجزه میخوام

ببینم مگه اون موقع که مردم از دیدن اون معجزه های بزرگ حیرت میکردن همشون ایمان اوردن ؟

موسی اون همه معجزه ی بزرگ داشت ! سامری ایمان اورد ؟

اونی که نخواد قبول کنه ، قبول نمیکنه ! حالا هر معجزه ای هم واسش بیارن !!!

الانم اگه بخوان قبول نکنن واسش جواب دارن ! یه جا خوندم میگفت :

البته الان دیگه مردم زرنگ شده اند و میگن: "ما نمیگیم اینکاری که کردید عجیب نیست ، میگیم اینکار از علم شما نشات میگیره و با پیشرفت علم ما هم میتونیم. بنابراین خدایی نیست."

اگه اون زمان معجزات بزرگ رخ میداد واسه این بود که مردم از لحاظ عقلی نسبت به الآن خیلی سطحشون پایین تر بود و بیشتر به چیزایی که میدیدن و حسش میکردن ایمان می اوردن ...خو شرایط اون موقع و همچنین عدل خدا (برای جبران ضعف عقلی مردم اون زمان) وجود همچین معجزاتی رو اقتضا میکرد .

به هر حال من و تو با یه دختر توی 2000 سال پیش از لحاظ فکری و شعوری فرق داریم ! جرآت داری بگو نه ؟!:d

ضمن اینکه قرار نیست برای تک تک آدما معجزه ای باشه ! خیلی از اتفاقاتی که اطراف ما میوفته یه نشانه از وجود خداست ... فقط باید سعی کنی ببینیشون ! تو فقط به تک تک اجزای وجودیت فکر کن ... بَسِّته دیگه :دی

بعدشم معجزه برای اثبات پیامبری بوده نه اثبات خدا ! حالا درسته که وجود معجزه میتونه ایمانو قویتر کنه ! ولی برای اثبات خدا راه های خیلی بهتری هست ...

حالا چه جور معجزه ای دوست داری دخدرم ؟ می خوای بگم خدا خلیج فارسو واست از وسط نصف کنه ؟ :d

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

والا اینشو نمیدونم دیگه :|

درسته معنای رایج معجزه اونیه که شما گفتین ولی ...

الان ی سوال : زمان حضرت ابراهیم ، ایشون از خدا خواست که زنده شدن موجودات رو بهش نشون بده ! و اون داستان چهار تا پرنده ی کوبیده شده سر کوهو ... بقیه اشم که خودتون میدونین ...

از این اتفاق معمولا به عنوان اعجاز یاد میشه ! این امر توسط خدا و برای آرام شدن دل ابراهیم (ع) اتفاق افتاد ! پس با اونی که شما میگید فرق داره ... حالا این که این مسئله اعجازه یا کرامت رو نمیدونم :w19:

در کل قضیه فقط اختلاف توی لغته وگرنه اصلش تقریبا یه چیزه ... و اونم اینه که هر جفتش کاری خارق العاده و خارج از توان انسانه ...

در واقع معجزه و کرامت هر دوشون به معنی کار خارق العاده ایه که از من و شما بر نمیاد ... حالا یا به طور مستقیم توسط خود خدا صورت میگیره یا توسط ائمه و پیامبران و به اذن خدا صورت میگیره ...

حالا فرقشون چیه ؟ فرقشون دقیقا همونیه که شما گفتید ... معجزه واسه اثبات نبوته ولی کرامت همچین دلیلی نداره ...

ولی چون واژه معجزه رایج تر و ملموس تره از این واژه برای مفهوم کرامت هم استفاده میکنیم :دی

اتفاقات این چنینی (حالا با هر اسمی ) کم رخ نمیده ... دم دست ترین مثالش همون شفای بیمارانه که گاهی هم در حرم ائمه اتفاق میوفته که از کراماتشونه (و به اذن خدا البته) !!!

نمیدونم چقدر راجع به اتفاقی که در فرانسه در حدود 150 سال پیش (برنادت سوبیرو ) یا حدود 100 سال پیش در پرتغال افتاد (اون سه تا بچه ها !) اطلاع دارین ...از این دست اتفاقات کم نیوفتاده ... واسه همونایی که دنبال اتفاقات عجیب و خارق العاده ان ...خیلی هم قدیمی نیست :|

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کوه ها شکافته بشن از هم..این میشه معجزه...
:d

جادو و جمبل؟
من کی گفتم جادو جمبل؟
آقا دردهای تو سینه من پس چرا تسکین نمی یابند!؟؟
:(

رفتی دنبال درمانش و تسکین پیدا نکردی یا اینکه منتظر شدی تا خود پزشک بیاد بالای سرت؟
البته هر وقت خواستی راهی بسوی خدا پیدا کنی حواست باشه که هر کسی که ظاهری مذهبی داشت رو خدایی تصور نکنی.من خودم با بعضیاشون بودذم و متاسفانه عمرم رو تلف کردم.به خدا که نزدیکت نمیکنن بلکه با سر میفرستنت در اعماق دوزخ.البته همه جا خوب و بد هست.تو هر قشری.شما باید حواست باشه کجا میری برای درمان.یکی پزشک ناشی باشه ی نسخه برات میپیچه که سرماخوردگی سادت رو تبدیل میکنه به سل

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانمها مثل گل ميمونند و بنابه كلام امام علي ريحانه
قران گفته بپوشانيم زيباييهاي خود را از نگاه نامحرم
چون خدا داناس و ميدونه برا خودمون ضرر داره چون دوسمون داره بيشتر از هركس اينو گفته
بهتره لباس هاي بدن نما نپوشيم
البته امروزه لباس هاي چسبان و بدن نما رواج داره اما اگه ادم يه كمي بشينه فكر كنه بدونه به ضرر خودشه اين كارو نميكنه
ما خانمها ارزشمون خيلي بالاس نبايداين ارزشو ناديده بگيريم و اجازه لذت از خود را به هركسي بديم
قدر خودمونو بدونيم خودمونو دوس داشته باشيم تا مقاممون پيش خدا بالا بره و بيشتر دوسمون داشته باشه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفتی دنبال درمانش و تسکین پیدا نکردی یا اینکه منتظر شدی تا خود پزشک بیاد بالای سرت؟
البته هر وقت خواستی راهی بسوی خدا پیدا کنی حواست باشه که هر کسی که ظاهری مذهبی داشت رو خدایی تصور نکنی.من خودم با بعضیاشون بودذم و متاسفانه عمرم رو تلف کردم.به خدا که نزدیکت نمیکنن بلکه با سر میفرستنت در اعماق دوزخ.البته همه جا خوب و بد هست.تو هر قشری.شما باید حواست باشه کجا میری برای درمان.یکی پزشک ناشی باشه ی نسخه برات میپیچه که سرماخوردگی سادت رو تبدیل میکنه به سل
دنبال چی؟
آقا من یه چیزی ازش خواستم نشد...دلیلشو بیاد بگه...نگو مصلحت نبود که ما هر چی خواستیم مصلحتمون توش نبود!
لااقل یکیش که باید بشه تا آدم یه اعتقادی پیدا کنه ایمان بیاره...

میگه دعا کنید تا من اجابت کنم شما را!!
کو پس؟
همش خالی بندیه..والااااا

eti68 دمت گرم ادامه بده!!!!!
منم چیزی ندیم:)

:D......

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دنبال چی؟
آقا من یه چیزی ازش خواستم نشد...دلیلشو بیاد بگه...نگو مصلحت نبود که ما هر چی خواستیم مصلحتمون توش نبود!
لااقل یکیش که باید بشه تا آدم یه اعتقادی پیدا کنه ایمان بیاره...

میگه دعا کنید تا من اجابت کنم شما را!!
کو پس؟
همش خالی بندیه..والااااا

:D......

اولا که خدا ننشسته اون بالا که هر چی بندش با عقل ناقصش ازش خواست براش فراهم کنه.در این صورت بهش میگفتن غول چراغ جادو نه خدا
ثانیا باید جنبه های چیزی رو که ازش خواستی بررسی کنی.منم الان دوست دارم یک میلیارد تومن پول داشته باشه.دعا هم میکنم.ایا خدا بهم میده؟؟ خب دیگه خودش گفته دعا کنین تا بهتون بدم! من از خدا میخوام ی زن خوب نصیبم کنه.در عوض ی دختر بد گیرم میاد.اینکه خودم تحقیق درست نکردم تقصیر خداست؟
ثالثا روایت داریم که خدا به ازای این دعاهایی که اینجا مستجاب نشده عوضش رو در قیامت به بنده هاش میده جوریکه بنده ها میگن ای کاش هیچکدوم از دعاهامون مستجاب نمیشد....البته این برای ماها که زندانی افکار دنیایی و ساده منشانه خودمون هستیم درکش سخته
در کل بهت توصیه میکنه که "تو بندگیتو بکن.خدا خدایی کردنش رو بلده".تو (و من و همه) به حرفاش گوش بدیم بریم سمتش چه بسا ازت خواسته باشه بخاطر ماشین دعاش کنی ولی وقتی شیرینی عبادتش به دلت افتاد فقط خودشو طلب کنی(مثل جریان همون جوون و دختر پادشاه)
البته بازم تاکید میکنم ماشین خواستن از خدا و دعا کردن این نیست که من بشینم اینجا دعا کنم تا خدا ی پورشه بندازه تو بغلم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که خدا ننشسته اون بالا که هر چی بندش با عقل ناقصش ازش خواست براش فراهم کنه.در این صورت بهش میگفتن غول چراغ جادو نه خدا
ثانیا باید جنبه های چیزی رو که ازش خواستی بررسی کنی.منم الان دوست دارم یک میلیارد تومن پول داشته باشه.دعا هم میکنم.ایا خدا بهم میده؟؟ خب دیگه خودش گفته دعا کنین تا بهتون بدم! من از خدا میخوام ی زن خوب نصیبم کنه.در عوض ی دختر بد گیرم میاد.اینکه خودم تحقیق درست نکردم تقصیر خداست؟
ثالثا روایت داریم که خدا به ازای این دعاهایی که اینجا مستجاب نشده عوضش رو در قیامت به بنده هاش میده جوریکه بنده ها میگن ای کاش هیچکدوم از دعاهامون مستجاب نمیشد....البته این برای ماها که زندانی افکار دنیایی و ساده منشانه خودمون هستیم درکش سخته
در کل بهت توصیه میکنه که "تو بندگیتو بکن.خدا خدایی کردنش رو بلده".تو (و من و همه) به حرفاش گوش بدیم بریم سمتش چه بسا ازت خواسته باشه بخاطر ماشین دعاش کنی ولی وقتی شیرینی عبادتش به دلت افتاد فقط خودشو طلب کنی(مثل جریان همون جوون و دختر پادشاه)
البته بازم تاکید میکنم ماشین خواستن از خدا و دعا کردن این نیست که من بشینم اینجا دعا کنم تا خدا ی پورشه بندازه تو بغلم

دیوونه ای؟
من مگه دعا کردم خدا بهم اف جی بده؟؟:D
آقا کی گفته عقل آدما ناقصه..بنده اشرف مخلوقات هستما...
پس چی میگن تا خدا نخواد نمیشه؟؟
این همه اتفاقای بد میفته هر روز!!خدا میخواد؟؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیوونه ای؟
من مگه دعا کردم خدا بهم اف جی بده؟؟:D
آقا کی گفته عقل آدما ناقصه..بنده اشرف مخلوقات هستما...
پس چی میگن تا خدا نخواد نمیشه؟؟
این همه اتفاقای بد میفته هر روز!!خدا میخواد؟؟

اولا که خودتو اشرف مخلوقات حساب نکن.حالا منو بگی ی چیزی.تو فوق فوقش اشرف پهلوی (خواهر ضاه) باشی:D
منظور از اینکه عقل ادما ناقصه دو جنبه داره.ی جنبش اینه که انتهای کار رو نمیتونن ببینن که ایا خیره اینکار براشون یا نه.فوقش میتونن حدس بزنن که ممکنه عکس هم دربیاد.
ی بار داشتم تلویزیون میدیدم.ی برنامه ای بود یه حاج اقایی ب مسائل و سوالات اعتقادی جواب میداد.یکی زنگ زد گفت همین جریان خدا میخواد و این حرفا چیه.حاج اقاهه گفت که نمیشه به این راحتی(در حد برنامه) توضیح داد.فقط در همین حد بدون که تمام کارایی رو که تو انجام میدی خدا خواسته.چون که تمام وجود تو از خداست.دست و پا و....البته خدا خواسته نه به این معنی که خدا راضیه.بلکه خدا بهت داده تا ازشون استفاده کنی.دیگه خوب و بدش بعهده خودته.حالا تو اگه پیگیر این مسئلیه ب یه متخصص دینی رجوع کن

amirdolu

عضو جدید

با سلام
به نظر من تاکید قران بر حفظ حیا در جامعه و استفاده از پوشش عرف در هر زمانی و هر جامعه ای برای مردان و زنان است.