نظام مهندسی

#صلاح#

عضو جدید
سلام اگه کسی در مورد نحوه آزمون ومنابع آزمون نظام مهندسی اطلاعات مبسوط و کاملی داره لطف کنه کمک کنه من دانشجوی سال آخر قدرت هستم .:):):):):):que:

pourelyas

عضو جدید
سلام.برای شرکت در آزمون اول باید عضو نظام مهندسی بشی.بعد در تاریخهای مشخص شده اقدام به ثبت نام در آزمون کنی.کتابهاش تقریبا 7 الی 8 تا کتابچه تعریفی و یک کتاب محاسباتی در مورد مسائل ارتینگ و توضیع بار در ساختمانها هست.که کتابها رو هم خود انتشارات نظام مهندسی (همون جایی که ثبت نام کردی) بهت میفروشه.آزمونش کتاب باز و تستی هست و فقط کافیه بدونی کدوم مطلب تو کدوم کتابه.در آزمون اول اگه بتونی 50 در صد نمره کل رو بیاری قبولی.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوست عزیز باید 3 سال از مدرک کارشناسی شما گزشته باشه تا بتونید در آزمون شرکت کنید و حق امضا بگیرید.

doctor

عضو جدید
سلام دوست من ، باید دو سه سالی از اخذ مدرک بگذره که بتونی تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنی ، واسه شرکت تو آزمون هم باید قبلش عضو سازمان نظام مهندسی استان مربوطه بشی که سالی 60هزار تومان هزینه عضویته . منابع آزون یه سری کتاب های مقرارات ملی ساختمان هست به اضافه اینکه یه سری سوالات در مورد برق ساختمان میاد که منبع خاصی اعلام نمیکنن و خودت باید از منابعی که فکر میکنی خوبه استفاده کنی . در کل اگه سرچ کنی و سری به سایت سازمان نظام مهندسی بزنی اطلاعات کامل تری پیدا میکنی . در ضمن نمونه سوالات هم زیاده تو نت.
آزمون پایه 3 معمولاً شهریور و اسفند برگذار میشه

unforgiven123

عضو جدید
یه سوال از دوستان دارم که واسم خیلی مهمه:
ایا درسته که اگه مدرک فوق لیسانس برقو بگیریم دیگه نیازی نیست که 3 سال منتظر بمونیم؟ و بدون نیاز به گذراندن امتحانات پایه 3 و پایه 2 در امتحان مدرک پایه یک نظام مهندسی شرکت میکنیم؟؟؟؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
یه سوال از دوستان دارم که واسم خیلی مهمه:
ایا درسته که اگه مدرک فوق لیسانس برقو بگیریم دیگه نیازی نیست که 3 سال منتظر بمونیم؟ و بدون نیاز به گذراندن امتحانات پایه 3 و پایه 2 در امتحان مدرک پایه یک نظام مهندسی شرکت میکنیم؟؟؟؟؟؟
تا جایی که من اطلاع دارم فقط به جای سه سال باید 1 سال از تاریخ مدرکتون گذشته باشه تا با شرکت در آزمون مدرک پایه 3 بگیرین.

113

عضو جدید
سلام میگم بجه های کارشناسی ناپیوسته 6 واحد جبرانی بهشون میخوره حالا اگر ریاضی مهندسی رو پاس نکرده باشن باسه ثبت نام تو نطام مهندسی به مشکل میخورن

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اطلاعات دقیق رو از کجا باید گرفت؟؟
مطمئنا با مرجعه به نظام مهندسی استان خودتون دقیقترین اطلاعات رو میتونید بگیرید، سایتش در حد انتظار مفید نیست (متاسفانه).

ali429

عضو جدید
اگر رشته شما قدرت باشه مي توني هم پروانه طراحي هم نظارت بگيري ساير گرايشها فقط نظارت مي گيرند

aiyobnaseri

عضو جدید
سلام
برای گرفتن مهر نظام باید حتما کارشناسی یا ارشدتون یا بالاتر گرفته باشید.
اگه کارشناسی دارید 3 سال و اگرم ارشد دارین 2 سال باید از تاریخ فارغ التحصیلیتون گذشته باشه تا بتو نید امتحان بدین .
البته باید بعد از قبولیتون سابقه کارتونم اراءه بدین که البته این مورد راه داره خیلی مهم نیست .
من خودم صلاحیت طراحی و نظارت گرفتم .