نصیحت های پدرانه به کسانی که تازه میخوان قدم در راه مهندسی معدن بزارن

hirt

عضو جدید
سلام به همگیراستش این تاپیک رو باز کردم که کسانی که چند ترمی از معدن رو گذروندن یا فارغ تحصیل شدن بیان با توجه به تجربشون پیشنهاداشون رو برای یه مهندس معدن خوب شدن و موفق شدن در دانشگاه و آینده به اونایی که تازه می خوان وارد این راه بشن بدن ، لطفا هر چی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید پیشاشیش از همه ممنونمپ.ن: مشابه این تایپک تو تالار مکانیک هم بود! کمک کنید

آخرین ویرایش:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اول راه نباشه چی؟
گازشو بده سریع تمومش کنه، اگه پسره، بره سربازی بیاد و دنبال یه کار باشه
اگه خواست ارشد ادامه بده، تا میتونه تغییر رشته بده، عمران خیلی خوبه
دوستم همون سال اول عمران شرکت کرد و جز بهترین ربته های دانشگاهم بود
سازه خواجه نصیر قبول شد

• Like
واکنش ها: hirt

hirt

عضو جدید
گازشو بده سریع تمومش کنه، اگه پسره، بره سربازی بیاد و دنبال یه کار باشهاگه خواست ارشد ادامه بده، تا میتونه تغییر رشته بده، عمران خیلی خوبهدوستم همون سال اول عمران شرکت کرد و جز بهترین ربته های دانشگاهم بودسازه خواجه نصیر قبول شد
gardaş nəyin gazine alım gedım?حالا جدا تو این مرحله گازش و گرفتن و تموم شدن برای اینکه موفق بشی کار خاصی لازم هست انجام بشه یا نه، مثلا چه توصیه های داری در زمینه یاد گرفتن زبان تخصصی ( تخصصی مهندسی و معدن ) و یا یاد گرفتن نرم افزار و ... داری؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
gardaş nəyin gazine alım gedım?حالا جدا تو این مرحله گازش و گرفتن و تموم شدن برای اینکه موفق بشی کار خاصی لازم هست انجام بشه یا نه، مثلا چه توصیه های داری در زمینه یاد گرفتن زبان تخصصی ( تخصصی مهندسی و معدن ) و یا یاد گرفتن نرم افزار و ... داری؟
نکات خوبی اشاره کردی
چیزایی که یاد میگیری:
1. زبان تخصصی
2. نرم افزار تخصصی مثل flac3d or udec or 3dec or phase 2

واسه یاد گیری زبان سعی کن از متون تخصصی معدن کمک بگیری، از ترجمه لغت شروع کن و لغاتی که در میاری حفظ کن، انقدر تمرین کن که بتونی مقاله معدنی رو روون بخونی
واسه نمر افزار هم یک کتاب آموزشی یا جزوه یا هلپ خود نرم افزار رو بخون، از دستورهای ساده شروع کن و برو سر حل پروژه
اینا همش با تمرین بدست میاد
سعی کن تو دروس تخصصی خوب بگیری، نمیگم خوب بخون، میگم خوب نمره بگیر

• Like

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از میر حسین عزیز - دوستان دیگه نکات دیگه ای رو هم اضافه کنید.

من چون اکتشافم در زمینه ی اکتشاف میدونم نرم افزار gis به درد میخوره.
کلا نرم افزار gis دایره ی کاریه گسترده ای داره حتی اگه نخوای در زمینه ی معدن کار کنی. مخصوصا تو شهرای بزرگ مثل تهران

• Like

hirt

عضو جدید
من چون اکتشافم در زمینه ی اکتشاف میدونم نرم افزار gis به درد میخوره.کلا نرم افزار gis دایره ی کاریه گسترده ای داره حتی اگه نخوای در زمینه ی معدن کار کنی. مخصوصا تو شهرای بزرگ مثل تهران
دوباره سلام.خوب این که جزئی فقط در مورد نرم افزار بود.کارهایی که کسی که تازه تو راه قدم گذاشته رو بیشتر میشه توضیح بدید.یه دانشجو چه کارهایی بکنه که تو آینده موفق بشه؟ جناب میرحسین گفتند که زبان و نرم افزار رو یاد بگیر.چیز تازه ای هم هست اضافه بشه؟مرسی از تون

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوباره سلام.خوب این که جزئی فقط در مورد نرم افزار بود.کارهایی که کسی که تازه تو راه قدم گذاشته رو بیشتر میشه توضیح بدید.یه دانشجو چه کارهایی بکنه که تو آینده موفق بشه؟ جناب میرحسین گفتند که زبان و نرم افزار رو یاد بگیر.چیز تازه ای هم هست اضافه بشه؟مرسی از تون

ببینید یه وقتی هست که بحث در مورد آینده ی شغلی در معادنه یه وقتی هم هست که طرف دنبال ادامه تحصیله
واسه آینده ی شغلی در معادن فقط باید ارتباطات عمومیه خوبی داشته باشین
با اساتیدتون خیلی خیلی صمیمی بشین و مخ زنی در حد بنز ( که هر استادی قلقی داره باید دستتون بیاد )
کارآموزی ها رو به شدت جدی بگیرین. جایی برین کاراموزی که فکر میکنین شاید دوست دارین در آینده اونجا کار کنین. و اونجا هم جوری کار کنین و اشتیاق به خرج بدین که به چشم بیاین. دو تا از هم کلاسی های من با همین روش کار پیدا کردن.
اون چیزی که من توی معادن دیدم این بوده که اونقدر ها مهم نیست بار علمی داشته باشین فقط کافیه مخشون رو خوب بزنین. که البته این یه هنره. خیلی ها الان دارن توی معادن کار میکنن که با معدلای پایین به زور از دانشگاه فارغ التحصیل شدن ولی به جاش خوب فهمیدن باید از چه طریقی دنبال کار باشن. و خیلی ها هم بچه درس خون بودن ولی به خاطر خجالت و تنبلی یا نمیدونم اسمشو چی بذارم الان دارن بیکار میگردن

mvafa_65

عضو جدید
معدن تو ایران نخونین....اگه می خواین برین خارج از کشور خوبه البته اونم برای فاند گرفتن احتیاج کامل به مقاله دارین...
بازار کارش خوب نیست ...یادتون باشه که تو یه مملکت به اصطلاح جهان سومی زندگی می کنیم که در واقع جهان ششمی هم نیستیم
اگه یه کم دقیق فکر کنین معدن مهمه زیر بنای همه صنایع معدنه...تو کشور کانادا بهترین رشتشون معدنه...اما ایران نه
سرخورده می شین

شفتالو

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان معدني
اول از همه اينكه كسي بخواد در زمينه اي موفق باشه اول بايد ديدشو مثبت كنه
علاقه به اون كار خيلي به آدم كمك ميكنه
من خودم عاشق رشته ي معدن بودم
توكل به خدا كردم
الان سرچشمه مشغول به كارم
دانشجوي ارشد هم هستم
كسي كه ميخواد فرد موفقي بشه
اول از همه اينكه تو زمان تحصيلش تا ميتونه مطلب ياد بگيره تا يه مهندس با سواد باشه
كامپيوتر و زبان عمومي هم خوبه
نرم افزار تخصصي هم بستگي به گرايشي داره كه ميخواي دنبال كني
مثلا برا استخراج data mine, surpacو mine sight عاليه
برا فرآوري نرم افزار موازن
برا مكانيك سنگ هم flac و نرم افزارهايي كه دوستان معرفي كردن
برا همه تون آرزوي موفقيت ميكنم
;)

farshid.basiri

عضو جدید
ماشالا چقدر همه دید خوبی نسبت به معدن دارن
من سال 4 ام معدن-اکتشاف هستم,توی ایران جای کار خیلی خیلی زیاده یعنی کار های عمیق و کانسارهای پنهان توی ایران کار نمیشه زیاد بحاطر همین اگر یک مهندس معدن خوب و با سواد باشی توی همین ایران میتونی واقعا پیشرفت کنی

saeed amirkhani

عضو جدید
متاسفانه همه كاراي معدنيارو بچه هاي عمران توي ايران انجام ميدن و ته مونده هاشم بچه هاي زمين شناسي ولي من فكر كنم كوتاهي از خود ماها هم هست كه چون رشته اي داريم كه از همه چي توش خونديم فكر ميكنيم هر كاري توي شان ما نيست ولي باز با تغيير رشته موافقم كه ليسانسمو روزانه استخراج بين الملل قزوين گرفتم ولي بعد 5 سال به خاطر اينكه به مدرك عمران نياز داشتم ارشد سازه دانشگاه تبريز قبول شدم . فقط بايد تكليفت با خودت معلوم باشه و به فكر معجزه نباشي بلكه خودت تكوني بدي مسيرتو. ببخشيد به عنوان تازه وارد پر چونگي كردم ولي تغيير رشتم دردسراي خودشو داره و سازه وحشتناك سخته و ديگه نميتونم كار كنم و همش سرم توي درس هستش. باز فكر كنم خاك رو ما معدنيا راحتتر بخونيم. يكي از همكلاسياي ليسانسم زلزله تهران رو تموم كرد و اونم خيلي سختي كشيد سر تغيير رشته و يكي ديگه زبان انگيليسي خوند ارشدشو كه اون از خانماي كلاسمون بود

بالا