[نصیحت عمرانی ها] ► مشاوره

parsa.abadan

عضو جدید
در مورد کارپرداز ، کسی هستش که کافیه کارها رو هندل کنه ، مصالح و تامین کنه ، کارای بیمه و تن خواه و ... رو انجام بده :) بتونه خرید کنه و اینها ... کلاً کار خوبیه :) من که خوشم میاد ...

ولی‌ به من گفتن که پشت کامپیوتر هستی‌ و باید از روند پیشرفت کار عکس بگیری و در جلسات مطرح کنی‌

اینا جزئش نیستن ؟ نکنه دارن سرم کلاه میذارن البته تایپ کردن هم ظاهراً جز وظایفم هست

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب اگر اون باشه که بهتر .. شما هر روز میری از یک سری نقاط خاص عکس میری میگیری و در طول هفته اینها رو کنار هم میچینی و گزارش تهیه میکنی ... بیشتر به کارای کنترل پروژه شبیهه کارت :) دفتر فنی ..

parsa.abadan

عضو جدید
خوب اگر اون باشه که بهتر .. شما هر روز میری از یک سری نقاط خاص عکس میری میگیری و در طول هفته اینها رو کنار هم میچینی و گزارش تهیه میکنی ... بیشتر به کارای کنترل پروژه شبیهه کارت :) دفتر فنی ..

ممنون حالا به نظر شما من که تخصصی به این رشته ندارم می‌تونم از عهدش بر بیام یا نه ؟

simiar

عضو جدید

ممنون حالا به نظر شما من که تخصصی به این رشته ندارم می‌تونم از عهدش بر بیام یا نه ؟
سلام؛ دوستمون درست راهنمایی کردند،ظاهراً شما مسئول کنترل پروژه هستید (شاید). اگه کارگاه بزرگی باشه به تنهایی نمیتونی و البته به عنوان یک کارمند در بخش کنترل پروژه میشه ، ولی اگه پروژه کوچیک باشه اطلاعات زیادی نیاز نداره ، در واقع شما فقط مستند سازی می کنید.

ضمناً عنوان تاپیک مناسب نیست. مثلاً "تجربیاتی که دانستنشان برای مهندسان عمران جوان لازم است" بهتره.

anish

عضو جدید
برا اولین بار میشنوم کسی که قرار تایپیست و عکاس بشه اسمش میشه مسئول کنترل پروژه !!!

simiar

عضو جدید
برا اولین بار میشنوم کسی که قرار تایپیست و عکاس بشه اسمش میشه مسئول کنترل پروژه !!!
و البته خیلی وقتا تو پروژه ها اسمش مسئول کنترل پروژه است ولی بیشتر عکاس و تایپیسته!

mahon

عضو جدید
سلام. کسی هست در مورد دوره safe فنی حرفه ای چیزی بدونه؟

laneban

عضو جدید
سلام
بعد از 40سال که بیشتر در سد سازی و محاسبات بودم و با اکثر برنامه های نظیر sap -etabs-safe abaqus و... آشنایی دارم پیشنهاد میکنم اولا دید مهندسی خود را قوی کنید وبعد فونداسیون را با دست آنالیز کنید

middbox

کاربر بیش فعال
سلام
بعد از 40سال که بیشتر در سد سازی و محاسبات بودم و با اکثر برنامه های نظیر sap -etabs-safe abaqus و... آشنایی دارم پیشنهاد میکنم اولا دید مهندسی خود را قوی کنید وبعد فونداسیون را با دست آنالیز کنید

مهندس این سایت به مهندسای با تجربه ای مثل شما نیاز ویژه ای داره.... لطفا ادامه بدید

اگه امکان داره منظورتونو از دید مهندسی بیشتر توضیح بدید
با تشکر فراوان

farhad_javanmard

عضو جدید
من خودم شخصا تمام کلاسای فنی حرفه ای مربوط به رشته عمران رو شرکت میکنم،عالیه پیشنهاد میکنم دوستان هم شرکت کنن کاملا رایگان هم هست.

بتن ساز و بتن ریز
نقشهبرداری درجه2
نقشه برداری درجه1
نقشه برداری بادوربینهای پیشرفته
متره و برآورد
آرماتوربندی و قالب بندی
نقشه کشی
جوشکاری و تست جوش
چند تا کلاس هم سازمان مسکن و شهرسازی تشکیل شد که خوب بود ( اشکالات اجرایی انواع سازه)

پیشنهاد اصلی من اینه که دوستان فقط به فکر مدرک نباشن به فکر این نباشن که دانشگاه رو زود تموم کنن، یه درس کمتر بگیرید به جاش برید حتی رایگان تو یه پروژه نمیخواد کار کنید سرکشی کنید ، بچرخید ببینید چیکار میکنن.

slm kelasa koja rayegane man ke shahrestaniam chikar baiad bokonam

middbox

کاربر بیش فعال
slm kelasa koja rayegane man ke shahrestaniam chikar baiad bokonam

مهندس لطفا قوانین رو رعایت کنید ( فارسی تایپ کنید )

یه سر به مرکز فنی و حرفه ای شهرتون بزنید و بپرسید چه رشته هایی دارن...

من به زودی دوره جوش رو ثبت نام میکنم... ( یه مهندس باید آچار فرانسه باشه ، این گفته بابامو هیچ وقت فراموش نمیکنم)

بعد از این دوره ( دوره های اصلی شروع میشه ایتبس ، سیف ، اتوکد ، ام اس پروژکت)

hamed019

عضو جدید
سلام به همگی من ترم اخر عمرانم بعدش میخوام برم سربازی تو این دو سال سربازی ممنون میشم راهنماییم کنید چکار کنم یعنی حین سربازی برم کار اجرایی یاد بگیرم یا برم این کلاسای فنی حرفه ای که دوستمون فرمودند در ضمن سایتتون هم خیلی مفیده تشکر

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام به همگی من ترم اخر عمرانم بعدش میخوام برم سربازی تو این دو سال سربازی ممنون میشم راهنماییم کنید چکار کنم یعنی حین سربازی برم کار اجرایی یاد بگیرم یا برم این کلاسای فنی حرفه ای که دوستمون فرمودند در ضمن سایتتون هم خیلی مفیده تشکر

درودبرشما
پیشنهاد بنده اینه که اگر درحین خدمت وقت داری وبتونی کاراجرایی یادبگیری بهتره بعد بری سراغ نرم افزار.چون اگرنرم افزار رو فول باشی ولی دیداجرایی نداشته باشی طراح خوبی نمیشی.
این نظرمنه.

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
دوستان عزیز می تونن بیان و سوالاشون رو بپرسن تا دوستانی که تجربه ی کاری بیشتری دارند کمکشون کنند
موفق و پیروز باشید

hassan gerami

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان

با عرض سلام خدمت دوستان

من دانتشجوی ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت هستم.
چطور میتونم وارد بازار کار بشوم در صورتی که سابقه و روزمه کار ندارم؟
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانتشجوی ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت هستم.
چطور میتونم وارد بازار کار بشوم در صورتی که سابقه و روزمه کار ندارم؟
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

اصلا ناامید نباش و پی گیر کار باش
آخر سال هستشو بازار کار خراب ولی یکم تلاش کنی پیدا میشه
اول توو بین دوست و آشناها بگرد که برات کار پیدا کنن
چون اگه پارتی داشته باشی رزومه نمیخوان
دوستم رفته بود یجا آزمون بده ، میگه 3000 نفر ثبت نام کرده بودن فقط 44 نفر میخواستن
بهترین کار اینه بری جاهایی که حقوق کم میدن و سابقه کار نمیخوان مشغول بکار بشی
و همونجا خودتو ثابت کنی جوری که بهت نیاز داشته باشن و نتونن از دستت بدن ، توو نیازمندیهای روزنامه هست یه همچین کارایی
رشته ارشدتم من خیلی دوست دارم چون اگه زرنگ باشی آینده ی خوبی داره، چند سال بعد که جزء مدیرای پروژه های خفن شدی هوای منم داشته باش:gol:

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دریاره رشته ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت توضیح میدهید

javidan13

عضو جدید
سلام دوستان
حقیقت من تازه وارد کار عمرانی شدم،در مورد آنالیز بها از چه راهی میتوان قیمتهای واقعی (نه اونی که تو فهرست بها موجوده)را مثلا در شهر تهران بدست اورد؟ 20 روز پیش با کلی رابطه و پارتی از طرف یک بانک دولتی دعوت نامه شرکت در مناقصه محدود برای ما ارسال شد بعد از خرید اسناد نتونستیم قیمتهای موجود در آنالیز بها پروژه رو برآورد کنیم چون نزدیک 80 صفحه بود و با بی عرضگی تمام پیشنهاد ارایه نکردیم،حالا کسی میتونه کمک کنه در موارد مشابه چطور باید قیمت این همه آیتم رو در 10 روز در بیاریم؟
امروز مجدد تماس گرفتند و واسه بازسازی یک شعبه باز مارو دعوت کردن اگه کسی میتونه کمک و همکاری کنه اعلام کنه

آخرین ویرایش:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
حقیقت من تازه وارد کار عمرانی شدم،در مورد آنالیز بها از چه راهی میتوان قیمتهای واقعی (نه اونی که تو فهرست بها موجوده)را مثلا در شهر تهران بدست اورد؟ 20 روز پیش با کلی رابطه و پارتی از طرف یک بانک دولتی دعوت نامه شرکت در مناقصه محدود برای ما ارسال شد بعد از خرید اسناد نتونستیم قیمتهای موجود در آنالیز بها پروژه رو برآورد کنیم چون نزدیک 80 صفحه بود و با بی عرضگی تمام پیشنهاد ارایه نکردیم،حالا کسی میتونه کمک کنه در موارد مشابه چطور باید قیمت این همه آیتم رو در 10 روز در بیاریم؟
امروز مجدد تماس گرفتند و واسه بازسازی یک شعبه باز مارو دعوت کردن اگه کسی میتونه کمک و همکاری کنه اعلام کنه

من این مدلی آنالیز بلد نیستم ولی یه دو دو تا 5 تا میکنم یه مبلغی میگم
خب باید قیمت مصالح مورد نیازتو در بیاری
حدودا جه مدت زمان نیاز برای انجام هر قسمت
قیمت کارگرو اوستا کارو در بیاری
سود خودتو و تجهیزاتتو اضافه کنی
حالا بسته به طول یا مساحت یا حجم کار این اعداد رو ضرب و تقسیم کنی و قیمت رو ارائه بدی
سیستم دو دو تا 5 تا:D

قیمت مصالح رو که از مصالح فروشی ها، کارگرو اوستا کار رو از سر 4 راه(پاتوق) و ... باید بپرسی