[نصیحت عمرانی ها] ► مشاوره

fardin.rasooli

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه فارغ التحصیل شدم (حدود 8ماهه) از کارم انصراف دادم چون خیلی شرایطش سخت بود وارد جزءیاتش نمیشم
الان یه کار بهم پیشنهاد شده توو عراق .البته هیچ ربطی به عمران نداره و قراره توو قسمت اداری یه شرکت خصوصی که مشتقات نفت وارد میکنه کار کنم
حقوقش خالص 1600000تومانه.

فقط بدیش اینه که ثابت نیست وممکنه 5ماه بیشتر طول نکشه شایدم 5سال .خلاصه معلوم نیست

به نظر شما ارزش داره بیخیال مدرکم بشم هر چند موقت؟؟

لطف کنید وکمکم کنید تا تصمیم خوبی بگیرم

ممنون

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من
خوش اومدی به باشگاه
حقوق خوبیه
ولی چون به رشتت مرتبط نیست به نظر من بیخیال شو و سعی کن تو رشته خودت یه کار هرچند با حقوق کمتر پیدا کنی که بعدها هم بتونی از تجربیاتت استفاده کنی...

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تازه فارغ التحصیل شدم (حدود 8ماهه) از کارم انصراف دادم چون خیلی شرایطش سخت بود وارد جزءیاتش نمیشم
الان یه کار بهم پیشنهاد شده توو عراق .البته هیچ ربطی به عمران نداره و قراره توو قسمت اداری یه شرکت خصوصی که مشتقات نفت وارد میکنه کار کنم

فقط بدیش اینه که ثابت نیست وممکنه 5ماه بیشتر طول نکشه شایدم 5سال .خلاصه معلوم نیست

ممنون

سلام دوست عزیز

ورودت به باشگاه مهندسان رو تبریک میگم.

به نظرم با توجه به اینکه کار تو کشور عراقه و ربطی هم به رشتت نداره بی خیالش شو .... برو درست رو ادامه بده ... بنظرم برای کار دیر نمیشه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان

ممنون
سلام
ورودتون به تالار رو خوش آمد ميگم .
به نظر من قبول كنيد ، حقوق اينكار خوب هست ، و البته اين ميتونه براي شما باعث پيشرفت بشه . اگر هشت ماه هست فارغ التحصيل شده ايد ، پس ميتونيد تو همون كشور عراق ، علاوه بر كاري كه انجام ميديد ، به رشته ي خودتون در حد نيمه وقت بپردازيد ، اينطوري هم موقعيت شغلي از دست نميره ، هم اينكه در مورد رشته ي خودتون تجربياتي بدست ميارين ، كه اگر خداي ناكرده ، كار مورد نظر رو از دست داديد ، بتونيد از طريق رشته ي خودتون ،مشغول به كار بشين .
درضمن قرار نيست ، مدركتون براتون شغل ايجاد كنه ، قراره تجربه ،دانسته ها و تواناييتون اينكارو بكنه .

با تشكر

fardin.rasooli

عضو جدید
سلام
اول عذر میخوام که اشتباه تایپ کردم نشاوره
بعدش ممنون که اینقدر زود به درخواستم توجه کردید
واقعا ممنون

mahon

عضو جدید
نصیحت های عمرانیها به کسانی که تازه میخوان قدم در راه عمران بزارن

نصیحت های عمرانیها به کسانی که تازه میخوان قدم در راه عمران بزارن

سلام. عنوان تاپیک رو تو قسمت مکانیک دیدم به نظرم جالب بود بعد نیست تو قسمت عمران هم همچین تاپیکی راه بیقته از مدیر تالار عمران هم خواهش می کنم هر جایی که لازم است این تاپیک رو قرار بده ؟
راستش این تاپیک رو باز کردم که کسانی که چند ترمی از عمران رو گذروندن یا فارغ تحصیل شدن بیان با توجه به تجربشون پیشنهاداشون رو برای یه مهندس عمران خوب شدن و موفق شدن در دانشگاه و آینده به اونایی که تازه می خوان وارد این راه بشن بدن ،
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید
پیشاشیش از همه ممنونم

middbox

کاربر بیش فعال
سلام. عنوان تاپیک رو تو قسمت مکانیک دیدم به نظرم جالب بود بعد نیست تو قسمت عمران هم همچین تاپیکی راه بیقته از مدیر تالار عمران هم خواهش می کنم هر جایی که لازم است این تاپیک رو قرار بده ؟
راستش این تاپیک رو باز کردم که کسانی که چند ترمی از عمران رو گذروندن یا فارغ تحصیل شدن بیان با توجه به تجربشون پیشنهاداشون رو برای یه مهندس عمران خوب شدن و موفق شدن در دانشگاه و آینده به اونایی که تازه می خوان وارد این راه بشن بدن ،
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید
پیشاشیش از همه ممنونم

من خودم شخصا تمام کلاسای فنی حرفه ای مربوط به رشته عمران رو شرکت میکنم،عالیه پیشنهاد میکنم دوستان هم شرکت کنن کاملا رایگان هم هست.

بتن ساز و بتن ریز
نقشهبرداری درجه2
نقشه برداری درجه1
نقشه برداری بادوربینهای پیشرفته
متره و برآورد
آرماتوربندی و قالب بندی
نقشه کشی
جوشکاری و تست جوش
چند تا کلاس هم سازمان مسکن و شهرسازی تشکیل شد که خوب بود ( اشکالات اجرایی انواع سازه)

پیشنهاد اصلی من اینه که دوستان فقط به فکر مدرک نباشن به فکر این نباشن که دانشگاه رو زود تموم کنن، یه درس کمتر بگیرید به جاش برید حتی رایگان تو یه پروژه نمیخواد کار کنید سرکشی کنید ، بچرخید ببینید چیکار میکنن.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان

ممنون

سلام
الان تو خود عراق شرایط واسه کار عمرانی خیلی خوبه
یعنی نیاز به نیروی فنی اونجا زیاده
همین 2 ماه پیش یکی از دوستان رفته بود اربیل عراق
یه سری کاتالوگ از شرکتهای انگلیسی که دارن اونجا کار میکنن آورده بود
روی یه منطقه یه طرح ویلایی اروپایی گذاشته بودن خیلی عالی
خلاصه شاید بتونی اونجا تو رشته خودت کار کنی
اگه مجردی برو
فوقش به قول خودت 5 ماه کار میکنی و برمیگردی
اینجا کار با شرایط سخت و حقوق کم زیاده دوباره یه جا میری سر کار

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این کلاس هایی که گفتید کجا تشکیل میشه ؟ کی ؟ چطوری میشه رفت ؟

middbox

کاربر بیش فعال
این کلاس هایی که گفتید کجا تشکیل میشه ؟ کی ؟ چطوری میشه رفت ؟

مدیر عزیز این کلاسها توسط فنی حرفه ای برگزار میشه و کاملا رایگان هم هست
من در حال حاضر کلاس متره رو میرم.

در ضمن اگه سه رشته ( نقشه برداری ، بنایی ، آرماتور بندی) اگه اشتباه نکنم شرکت کنی و بتونی نمره قابل قبولی بگیری بهتون دیپلم عمران میدن، البته بدرد شما نمیخوره بدرد کسی که دانشگاه نرفته میخوره

کلاسای فنی حرفه ای عالین و پیشنهاد میکنم حتما شرکت کنید ، درضمن کتابای فنی حرفه ای برای کسانی که اجرایی کار نکردن خیلی خوبه میتونید این کتابا رو از سایت فنی حرفه ای بگیرید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
مدیر عزیز این کلاسها توسط فنی حرفه ای برگزار میشه و کاملا رایگان هم هست
من در حال حاضر کلاس متره رو میرم.

در ضمن اگه سه رشته ( نقشه برداری ، بنایی ، آرماتور بندی) اگه اشتباه نکنم شرکت کنی و بتونی نمره قابل قبولی بگیری بهتون دیپلم عمران میدن، البته بدرد شما نمیخوره بدرد کسی که دانشگاه نرفته میخوره

کلاسای فنی حرفه ای عالین و پیشنهاد میکنم حتما شرکت کنید ، درضمن کتابای فنی حرفه ای برای کسانی که اجرایی کار نکردن خیلی خوبه میتونید این کتابا رو از سایت فنی حرفه ای بگیرید

سلام
اقاي مهندس ، خانوما رو هم راه ميدنننننننننننننن ؟؟
اين كلاسا ، تو چه بازه ي زماني برگزار ميشه ؟؟(البته فك كنم فقط تو تهران برگزار ميشه !!)

middbox

کاربر بیش فعال
سلام
اقاي مهندس ، خانوما رو هم راه ميدنننننننننننننن ؟؟
اين كلاسا ، تو چه بازه ي زماني برگزار ميشه ؟؟(البته فك كنم فقط تو تهران برگزار ميشه !!)

سلام خانوم مهندس نه کل استانهای کشور همچین کلاسایی هست ، و مخصوص فنی و حرفه ایه

از اونجا که فنی و حرفه ای رشتههای فنیشون مختص آقایونه فکر کنم شما فقط بعضی از اونها رو بتونبد شرکت کنید اونم در صورتی که اون مرکز فعال باشه ، میتونید یه سر به مراکز اونجا بزنید وپرس و جو کنید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خانوم مهندس نه کل استانهای کشور همچین کلاسایی هست ، و مخصوص فنی و حرفه ایه

از اونجا که فنی و حرفه ای رشتههای فنیشون مختص آقایونه فکر کنم شما فقط بعضی از اونها رو بتونبد شرکت کنید اونم در صورتی که اون مرکز فعال باشه ، میتونید یه سر به مراکز اونجا بزنید وپرس و جو کنید

اقاي مهندس ، من امروز از طريق سايت فني و حرفه اي پيگيري كردم ، ولي چيز به درد بخوري پيدا نكردم !!

بعد ، ببخشيدااا !! يه خانم بخواد ، بخش هاي فني رشته ي عمران رو ياد بگيره ، بايد به كجا مراجعه كنههههههه؟؟:(

middbox

کاربر بیش فعال
مهندس من یه سری کتاب رو برای شما اینجا میذارم

middbox

کاربر بیش فعال
اقاي مهندس ، من امروز از طريق سايت فني و حرفه اي پيگيري كردم ، ولي چيز به درد بخوري پيدا نكردم !!

بعد ، ببخشيدااا !! يه خانم بخواد ، بخش هاي فني رشته ي عمران رو ياد بگيره ، بايد به كجا مراجعه كنههههههه؟؟:(

مهندس شما باید به مرکز فنی و حرفه ای مراجعه کنید و ازشون بخواید این کلاسها برای شما تشکیل بشه.

اجراي راه پله

نقشه کشي اسکلت بتني

نقشه کشي اسکلت فلزي

آجرچيني

نقشه کشي معماري

ديوارسازي

تکنولوژی و کارگاه جوشکاری

کارگاه ماشین ابزار

تکنولوژي و کارگاه ريخته گري (گزارش کار و فعاليت هاي کارگاهي)

عملیات مساحی

کارگاه محاسبه و ترسیم (1)

فتوگرامتری مقدماتی

نقشه برداری عمومی

کنترل و تنظیم دستگاههای نقشه برداری

کاربرد رایانه در نقشه برداری

شناخت مواد و مصالح

ترسيم فني و نقشه كشي

نقشه برداري

تاسيسات ساختمان

متره و برآورد

در ضمن کتابای زیادی در مورد نقشه کشی و نقشه برداری بود که من تقریبا دستچین کردم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
مهندس من یه سری کتاب رو برای شما اینجا میذارم

اقاي مهندس ممنون از لطفتون (بدليل غيرفعال بودن ، گزينه تشكر ، همين جا تشكر ميكنم ) اميدوارم بتونم نهايت استفاده رو ببرم و برام مفيد باشن .

اقاي مهندس براي يك يا دو نفر همچين كلاسايي رو تشكيل نميدن و عموما به ندرت خانمي پيدا ميشه كه به مسايل اجرايي و فني علاقمند باشه !!:((برعكس من !!)

بازم ممنون و اميدوارم ساير دوستان هم از اين اطلاعات نهايت بهره رو ببرن .

با تشكر

middbox

کاربر بیش فعال
اقاي مهندس ممنون از لطفتون (بدليل غيرفعال بودن ، گزينه تشكر ، همين جا تشكر ميكنم ) اميدوارم بتونم نهايت استفاده رو ببرم و برام مفيد باشن .

اقاي مهندس براي يك يا دو نفر همچين كلاسايي رو تشكيل نميدن و عموما به ندرت خانمي پيدا ميشه كه به مسايل اجرايي و فني علاقمند باشه !!:((برعكس من !!)

بازم ممنون و اميدوارم ساير دوستان هم از اين اطلاعات نهايت بهره رو ببرن .

با تشكر

ممنون از لطف شما ، نیازی به تشکر نیست انجام وظیفه ست ، امیدوارم برای دوستان هم مفید باشه

middbox

کاربر بیش فعال
سلام دوستان

ممنون

سلام دوست عزیز

دوستان نظرات سازنده ای دادن
منم فکر میکنم اگه بتونی بری خوبه ، اگه بتونی اونجا تو زمینه کاری خودت کار کنی عالیه فقط سختیش دوری از خانوادته
به گفته آقا رسول 5 ماهه ، بذار بحساب یه سفر 5 ماهه ، برو اونجا اوضاع رو بررسی کن یه پرس و جو کن ببین اوضاع کار چطوره.
در ضمن ایرانی های زیادی اونجا دارن کار میکنن و این خودش خیلی خوبه

fardin.rasooli

عضو جدید
دوستان گل گلم سلام
ممنون از راهنماییتون
من رفتم امیدوارم منو از مشاوره های قشنگتون محروم نکنیدسپاسگذارم

reza2011

عضو جدید
همشهري عزيز متاسفانه بسيار كار اشتباهي كردي كه رفتي . چون اصلا ارزش اين حقوق رو نداشت . شما پا به كشوري ميزاري كه روزانه دهها نفر بر اثر انفجار بمب در اون كشته ميشن . به يكي از نا امن ترين كشور ها ميري اونم با اين حقوق ناچيز ؟؟؟

middbox

کاربر بیش فعال
همشهري عزيز متاسفانه بسيار كار اشتباهي كردي كه رفتي . چون اصلا ارزش اين حقوق رو نداشت . شما پا به كشوري ميزاري كه روزانه دهها نفر بر اثر انفجار بمب در اون كشته ميشن . به يكي از نا امن ترين كشور ها ميري اونم با اين حقوق ناچيز ؟؟؟

اینجورا هم نیست آقا رضا.. خیلیا هستند( حتی از سیاست مدارای خودمون) اونجا دارن کار میکنن

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

اقاي مهندس ، هميشه موفقيت ها در بهترين و ايده آل ترين شرايط بدست نميان ، بلكه در شرايط سخت و چه بسا ناممكن هست كه موفقيت ها و پيشرفت ها شكل ميگيرن ، با تلاش .
البته جايي هم كه ايشون قراره بره ، به عنوان مهندس ميره و تازه محيط كاري هم ، محيط اداري هم از لحاظ ايمني تامين شده هست . به نظرم كار بسيار خوبي كردند .

با تشكر

reza2011

عضو جدید
راستش به نظر من سختي تحمل كردن با امنيت جاني نداشتن متفاوت هست . خب در ايران هم ادم ميتونه سختي بكشه . من با اصل سختي كشيدن مخالف نيستم . ولي هميشه در انتخاب شغلم اين پارامتر به عنوان يكي از معيارهام بوده كه جايي كار كنم كه امنيت جاني داشته باشم . البته امنيت جاني با خطرهاي كاري باز هم تفاوت داره . يكي از عزيزان در اين انجمن يك مقاله جالبي دادن درباره 10 كشور نا امني كه هرگز نبايد به اين كشورها مسافرت كرد ... من در هر يك از اين 10 كشور بهم كار پيشنهاد بشه و بالاي 5 ميليون هم حقوق بدن باز هم قبول نميكنم . يعني حاضرم حقوق به مراتب كمتر بگيرم ولي در جايي باشم كه امنيت اجتماعي داشته باشم . البته اين دوستمون در يك فضاي سر بسته اداري قراره مشغول به كار بشن . ولي در هر صورت نياز به رفت و آمد به داخل شهر براي امور روزمره خودشون هم هستن . در هر صورت اميدوارم كه مشكلي واسشون پيش نياد و در كارشون موفق باشن . ولي من به شخصه در اين گونه موارد به پولش نگاه نميكنم بلكه به شرايطش هم نگاه ميكنم . همين نگاه مهندسين عزيز ما باعث شده كه تا اين حد سطح حقوق و مزاياي مهندسين پايين بياد . و در نتيجه زحمت و مسئوليت بر گردن ماست و نهايتا هم نفعش رو عده اي بي سواد و تن پرور و پولدار خواهند برد . اين افراد از شرايط حاكم سوئ استفاده كرده و حقوق هاي پايين ميدن و مهندسين هم چون ناچارن قبول ميكنن . اين ميشه كه الان يك مهندس محاسب براي حق امضاي خود براي يك نقشه متداول 5 طبقه مبلغ ناچيز 200 تومان رو ميگيره .

anish

عضو جدید
بله کلاسای فنی حرفهای خیلی خوبن
فنی حرفه ای با وزارت علوم قرارداد بسته و موظف برای گروه های دانشجوی کلاس های درخواستیشون رو برگزار کنه ما هم حدود سی چهل نفر از دانشجوهای رشتمونو (اقایون و خانم ها) جمع کردیم و دوره های اتوکد ،تری دی مکس براشون برگزار کردیم فنی حرفه ای هم از این موضوع استقبال می کنه

middbox

کاربر بیش فعال
راستش به نظر من سختي تحمل كردن با امنيت جاني نداشتن متفاوت هست . خب در ايران هم ادم ميتونه سختي بكشه . من با اصل سختي كشيدن مخالف نيستم . ولي هميشه در انتخاب شغلم اين پارامتر به عنوان يكي از معيارهام بوده كه جايي كار كنم كه امنيت جاني داشته باشم . البته امنيت جاني با خطرهاي كاري باز هم تفاوت داره . يكي از عزيزان در اين انجمن يك مقاله جالبي دادن درباره 10 كشور نا امني كه هرگز نبايد به اين كشورها مسافرت كرد ... من در هر يك از اين 10 كشور بهم كار پيشنهاد بشه و بالاي 5 ميليون هم حقوق بدن باز هم قبول نميكنم . يعني حاضرم حقوق به مراتب كمتر بگيرم ولي در جايي باشم كه امنيت اجتماعي داشته باشم . البته اين دوستمون در يك فضاي سر بسته اداري قراره مشغول به كار بشن . ولي در هر صورت نياز به رفت و آمد به داخل شهر براي امور روزمره خودشون هم هستن . در هر صورت اميدوارم كه مشكلي واسشون پيش نياد و در كارشون موفق باشن . ولي من به شخصه در اين گونه موارد به پولش نگاه نميكنم بلكه به شرايطش هم نگاه ميكنم . همين نگاه مهندسين عزيز ما باعث شده كه تا اين حد سطح حقوق و مزاياي مهندسين پايين بياد . و در نتيجه زحمت و مسئوليت بر گردن ماست و نهايتا هم نفعش رو عده اي بي سواد و تن پرور و پولدار خواهند برد . اين افراد از شرايط حاكم سوئ استفاده كرده و حقوق هاي پايين ميدن و مهندسين هم چون ناچارن قبول ميكنن . اين ميشه كه الان يك مهندس محاسب براي حق امضاي خود براي يك نقشه متداول 5 طبقه مبلغ ناچيز 200 تومان رو ميگيره .

یادمه یه فیلم دیدم بر پایه واقعیت ساخته شده بود یارو الان میلیاردره و سرمایه شرکتشو نمیشه همینجوری حساب کرد، فکر کنم شما هم دیده باشینش یه دستگاه پزشکی تو دستش میگرفت این ور اون ور دنبال مشتری، زنش ازش جدا شد ، با بچش راه میوفتاد توخیابونا حتی کرایه خونه هم نداشت از خونش بیرونش کردن ( آخرشم به طور اتفاقی اون کار گذاشت کنار ورفت سراغ بازاریابی ، بگذریم ) این آقا بالاخره یه مدیر و یه بازاریاب موفق بود ، میگفت اگه میخوای پیشرفت کنی از یه جایی شروع کن که همه فکر میکنن کسی اونجا نمیره اگه میخوای یه دفتر بزنی تو وسط شهر بین اون همه دفتر این کارو نکن یه خیابون برو که کسی نرفته ، منم نظرم اینه الان کشورایی مثل عراق ، افغانستان بهترین منبع درآمد هستند ، باید قدرت ریسک داشته باشی.... امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین

reza2011

عضو جدید
به نظر من شما اول بايد بين زنده موندن و موفقيت كسب كردن يكيش رو انتخاب كني . همين مدت پيش يادمه كه نيروهاي طالبان به يك شركت راهسازي كه مشغول كار بودن حمله كردن و تعدادي مهندس و تعداد زيادي كارگر كشته شدن . من نميگم كه بايد از مرگ ترسيد زيرا رشته عمران هر لحظش خطره ولي همون خطرات رشته خودمون به اندازه كافي به ادم استرس وارد ميكنه . حالا اگه استرس از اين داشته باشي كه هر لحظه بريزن توي محل كارت و بكشنت ديگه واقعا زندگي نكردن شيرينيش بيشتره .

سلام به دوستان عزیز .. علاوه بر شرکت در این کلاس ها , حضور در کارگاه های عمرانی و کسب تجربه از پیمانکاران و مهندسان با تجربه بسیار مفید بوده حتی میتوان گفت که ارزشی چه بسا بالاتر از حضور در این کلاس ها دارد...........

parsa.abadan

عضو جدید
سلام به برو بچه‌های عزیز عمرانی

من تا حالا عمران نخوندم و کار عمرانی هم نکردم
اما
به زودی در یک شرکت عمرانی راه و ساختمان قراره به عنوان کار پرداز فنی‌ مشغول به کار شم
می‌خواستم در مورد این کار پرداز فنی‌ بدونم که چی‌ هست و وظایف من چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد کارپرداز ، کسی هستش که کافیه کارها رو هندل کنه ، مصالح و تامین کنه ، کارای بیمه و تن خواه و ... رو انجام بده :) بتونه خرید کنه و اینها ... کلاً کار خوبیه :) من که خوشم میاد ...