نصب ویندوز

mhmodroz

عضو جدید
با سلام.
امروز یکی از مشتریام یه لپ تاپ اورد حدود دوسال ویندوزش عوض نشده بود.هر کاری کردم نتونستم وارد محیط بوت بشم و بوت اون هم روی هارد تنظیم بود.تازه از خود محیط ویندوز هم سعی کردم با اتوران دی وی دی ویندوز نصب نکنم نشد.چه روشی برای نصب ویندوز پیشنهاد میدید؟

با تشکر:gol:

e_yaghoobi

عضو جدید
با سلام.
امروز یکی از مشتریام یه لپ تاپ اورد حدود دوسال ویندوزش عوض نشده بود.هر کاری کردم نتونستم وارد محیط بوت بشم و بوت اون هم روی هارد تنظیم بود.تازه از خود محیط ویندوز هم سعی کردم با اتوران دی وی دی ویندوز نصب نکنم نشد.چه روشی برای نصب ویندوز پیشنهاد میدید؟

اینکه همه کار کردین یعنی چی؟
یه کاری که میتونین بکنین اینه که یه بلایی سر ویندوزش بیارین که بالا نیاد و مجبور شه از سی دی بوت شه! من قبلا اینکار رو کردم و شده ولی نمی دونم چقدر ریسک داره این کار :)

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قبلا روي pc با همچين مشکلي برخورد کردم کا کليد هاي ميانبر وارد شدن به محيط بوتf2وf12 حل شده و تونستم بوت رو روي سي دي بزارم...
اما در بعضي از لپ تاپ ها نيازي به سي دي براي نصب ويندوز نداره تنها کافيه با کليد هايي که در بالا گفتم ادامه کار رو ريپير يا نصب رو انجام ميده بدون استفاده از سي دي .چون ويندوزش اورجينال بوده .اين مدل مثل لپ تاپ هاي sony که باهاش برخورد داشتم

آخرین ویرایش:

it_solver

عضو جدید
باید حتما بوت کنید از توی محیط ویندوز نمیشه نصب کنید چون باید درایو فرمت کنیدبعدش ویندوز رو نصب کنید.
اگر دی وی دی بوت نمیشه یه فلش بوتیبل بسازید ببینید اون رو بوت میکنه؟

amnhadn

عضو جدید
با سلام.

درود

البته یه نکته ای بگم که اگه لپ تاپ لنوو باشه عمرا با دکمه del به تنظیمات بایوس نمیره

شما باید اول خاموشش کنید بعد بزنید رو دکمه کوچیکی که کنار پاور یا بغل لپ تاپه تا به تنظیمات بایوس منتقل بشید

البته الان که تاریخ سوالو نگاه کردم دیدم واسه دو سال پیشه ولی بهرحال گفتم بدونید

adrinfidar

عضو جدید
به نظرم با سی دی های bootable دستگاه رو boot کن ، یا از محیط bios سیستم boot رو روی دی وی دی بزار، البته قبلش سعی کن یه دی وی دی اکسترنال وصل کنی