نشستن طولاني مدت خطر مرگ را افزايش مي دهد

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نشستن طولاني مدت خطر مرگ را افزايش مي دهد ... :cap::gol:

محققان در بررسي هاي جديد خود نشان دادند، نشستن زياد، خطر مرگ را افزايش مي دهد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از وبگاه لايو ساينس، "آلپا پاتل" محقق انجمن سرطان آمريکا مي گويد: صرف نظر از فعاليت بدني، مدت زماني که فرد در حالت نشسته قرار دارد، مي تواند خطر مرگ را افزايش دهد.
اين بررسي نشان داد نشستن زياد در اوقات فراغت، با افزايش خطر مرگ بويژه در زنان مرتبط است.
بر اساس اين گزارش، زناني که روزانه بيش از شش ساعت در وضعيت نشسته قرار دارند، نسبت به آنهايي که فقط سه ساعت مي نشينند، 37 درصد بيشتر در خطر مرگ قرار دارند.
همچنين احتمال مرگ در بين مرداني که روزانه بيش از شش ساعت مي نشينند 18 درصد بيشتر از آنهايي است که روزانه کمتر از سه ساعت در روز مي نشينند.
ارتباط مرگ و مير ناشي از بيماري هاي قلبي و عروقي بيش تر از مرگ ناشي از سرطان بود.
مجري اين تحقيقات گفت: بررسي ها نشان داده است صرفنظر از فعاليت بدني، نشستن طولاني مدت، پيامدهاي سوخت و سازي مهمي دارد و مي تواند تري گليسيريد، ليپوپروتئين تراکم بالا، کلسترول، گلوکز پلاسماي ناشتا، فشار خون در حال استراحت و لپتين را افزايش دهد. اين عوامل همگي زيست نشانگر هاي چاقي، بيماري هاي قلبي عروقي و ساير بيماري هاي مزمن هستند.
نتايج اين تحقيقات در نشريه اپيدميولوژي منتشر شده است.

a30r

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که همش نشستم کی میمیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(یه ختم باحال تو باشگاه واسم بگیرینا;))

water.87

کاربر بیش فعال
صبحا حدودا یه ساعتی تو راهم(90 % رو منتظر تشریف فرمایی اتوبوس هستم) تا به دانشگاه برسم ، عصرا برای برگشتن هم همین طور، کل این مدت ایستادم چون اصولا رو سر دنیا زیادی میکنم..........
تو دانشگاه هم به جز ساعتایی که کلاس تئوری داریم بقبه رو واستادم.
تو خونه هم معمولا دارم از در و دیوار بالا میرم ، یا با خواهرم تو سر و بار هم می زنیم.
مامانم هی تاکید میکنه مامان زمین میخ نداره هاااا، ولی بازم من واستادم.

با توضیحات شما عمر با برکت و طولانی نصیبم میشه، خدارو شکر، امیدوار شدم.