[نشریه ی الکترونیکی ستاک] معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه طراحی و صفحه آرایی

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ...
اینم چند نمونه ی دیگه که تغییر رنگ دادم ... ببینید و نظر بدید ببینیم چطور میشه ... دانلود
سلام قاصدک جان
خوب رنگ سفید اونجوری که فکر می کردم خوب در نیومده ، لوگوی شماره 111منظورم هست ، یعنی رنگش به بک گراندش نمی یاد،حالا شاید هم به خاطر سایه ی فونت باشه که مشکی هست (می شه بدون سایه هم امتحان کنی ؟)
سبزها خوبِ شده،شماره 444 خوبتر، فقط اون نوشته ی پایین لوگو باید شبیه به فونت لوگوی شماره دو قبلی که گزاشتی باشه ، اون شکیل تر بود.
دوستان دیگه هم نظر بزارند بعد زحمت ویرایش ها رو بکش .
ممنون عزیزم :gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام عزیزم از زحماتت ممنونم
خیلی خوب کار کردی روش عالی شده.
من از لوگوی شماره ی 2 بیشتر خوشم اومده.
و در مورد طرح های دیگه از شماره ی : 444 و 333 خوشم اومد.

پیشنهاد: می تونی اون نوارِ پایین لوگو رو یکمی بیشتر ضخیم تر کنی.
و جمله ی فصلنامه رو هم یه بار به صورتِ هلال یا نیم دایره قسمت پایین روی اون نوار یا پایین نوار بنویسی!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام عزیزم از زحماتت ممنونم
خیلی خوب کار کردی روش عالی شده.
من از لوگوی شماره ی 2 بیشتر خوشم اومده.
و در مورد طرح های دیگه از شماره ی : 444 و 333 خوشم اومد.

پیشنهاد: می تونی اون نوارِ پایین لوگو رو یکمی بیشتر ضخیم تر کنی.
و جمله ی فصلنامه رو هم یه بار به صورتِ هلال یا نیم دایره قسمت پایین روی اون نوار یا پایین نوار بنویسی!

ممنونم خیال جان ...
منظورت با فونت سفید هست درسته ... من روی همین بیشتر کار می کنم ... چون یکی دیگر از دوستان هم همین نظر رو داشت.
این کار رو یک بار کردم ولی یه جوری شد ولی باشه سعی می کنم یه جایی بذارم که به تصویر بخوره.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام
ممنونم از وقتی که رو این کار میذارید اما جسارتاً من با این سبک کار مخالفم!
چنتا نکته رو در طرحی لوگو مد نظر داشته باشید:
طرح باید ساده و قابل فهم باشه، و در عین حال که جامع و فراگیره و به طور کامل بیانگر نوع فعالیت مجله، اما نیازی نیست تمام جزئیات کار توی طرح گنجونده بشه! اگه میخواید اسم ستاک رو تو طرح بیارید باید در قالب طرح گنجونده بشه نه این که نوشتۀ ستاک جداگانه روی یه عکس دیگه چسبونده بشه. هرگز از جملات طولانی تو لوگو استفاده نکنید (بنابراین عنوان باشگاه مهندسان ایران در لوگو جایی نداره!). لوگو باید طوری طراحی بشه که طرح سیاه و سفید اون هم قابل استفاده باشه. میتونید از طرح های دیگه الهام بگیرید اما کپی نکنید! سعی کنید خودتون لوگو رو طراحی کنید، اول با مداد و کاغذ! اگه نتونستید چیزی که مد نظرتونه تو کامپیوتر پیاده کنید از طراحی روی کاغذتون اسکن یا عکس بگیرید من براتون اجرا می کنم!

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
طرح باید ساده و قابل فهم باشه، و در عین حال که جامع و فراگیره و به طور کامل بیانگر نوع فعالیت مجله، اما نیازی نیست تمام جزئیات کار توی طرح گنجونده بشه! اگه میخواید اسم ستاک رو تو طرح بیارید باید در قالب طرح گنجونده بشه نه این که نوشتۀ ستاک جداگانه روی یه عکس دیگه چسبونده بشه. هرگز از جملات طولانی تو لوگو استفاده نکنید (بنابراین عنوان باشگاه مهندسان ایران در لوگو جایی نداره!). لوگو باید طوری طراحی بشه که طرح سیاه و سفید اون هم قابل استفاده باشه. میتونید از طرح های دیگه الهام بگیرید اما کپی نکنید! سعی کنید خودتون لوگو رو طراحی کنید، اول با مداد و کاغذ! اگه نتونستید چیزی که مد نظرتونه تو کامپیوتر پیاده کنید از طراحی روی کاغذتون اسکن یا عکس بگیرید من براتون اجرا می کنم!
:smile:
سلام تشکر از انتقاد شما
چون قراره که طرح کامل مورد قبول همگی طراحی بشه ، اکثریت رضایت دوستان خصوصا کاربرهای مهندسی کشاورزی رو جلب کنه خیلی هم خوب هست که همه ی دوستان انتقاد یا پیشنهادی اگر دارند، بیان کنند.
این قسمت حرف شما درسته که طرحی باشه که سیاه و سفیدش هم قابل استفاده باشه. که این طرح شاید نباشه.(که البته باز هم باید امتحان کرد )
طرح در حال حاضر قابل فهم هست ، طرح هم یک برگه هم سه برگ ،بستگی به برداشت کسی که نگاه می کنه داره . طرح نوع فعالیت مجله رو نشون می ده شاید اندکی از مفهوم اسم مجله یا اون نکته که شما می فرمایید باید از خود کلمه ستاک برای ایده اصلی لوگو استفاده بشه ، دور باشه، اما باز هم مفهومش متبادر می شه ، اما حالت هنری خوبی داره ، عنوان باشگاه مهندسان ایران تو لوگو جای نداره ، به همون دلایلی که خیال تو این پست گفت .
یه قانونی هست که می گه یک کپی خوب بهتر از یک ایده ی بد هست . (البته این طرح به هیچ وجه کپی نیست.)
این مکالمات هم همه جزء روند طراحی هست و چون هنوز طرح کامل نشده ، ممکنه به کلی تغییر کنه همه ی دوستان اگر ایده ای در این زمینه دارید بفرمایید تا در طراحی لوگو استفاده بشه .
(البته با اجازه طراحمون:smile::gol:)

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام

سلام به همه دوستان عزیز. بسیار خوشحالم که بالاخره انتقاد شد. به شخصه اعتقاد دارم مهم ترین اساس کار حرفه ای، انتقاد جهت بهبود هست.

"طرح باید ساده و قابل فهم باشه، و در عین حال که جامع وفراگیره و به طور کامل بیانگر نوع فعالیت مجله، اما نیازی نیست تمام جزئیات کارتوی طرح گنجونده بشه"
فکر می کنم رنگ کار (یعنی سبز بودن) به کشاورزی بخوره، کلا برای من این مفهوم رو قلمداد کرد و در خصوص جزئیات، باید این نکته رو عرض کنم که نام سایت از لوگو برداشته خواهد شد و دلیل اینکه اون نام وجود دارد این است که طبق شکل هایی که ارائه شده طرح اصلی از یک برنامه لوگوساز گرفته شده و این برنامه متاسفانه فارسی رو پشتیبانی نمی کنه و من مجبورا طرح اصلی رو ازاونجا می گیرم و می برم فتوشاپ و نام ستاک رو اونجا طراحی می کنم و در صورت استفاده از پاکن در فتوشاپ (که باید نام سایت رو پاک کنم) نام مجله بصورت عکس بیرون میاد که دیگر امکان ویرایش وجود ندارد و من این طرح ها رو ناکامل بیرون میدم در واقع فعلا رنگ هایی که دوستان پیشنهاد میدن رو در طرح پیاده سازی می کنم و در صورت نهایی شدن و پذیرفتن از طرف گروه مطمئنا نام سایت هم در اونجا نمی مونه و دستخوش تغییرات خواهد شد.

"اگه میخواید اسم ستاک رو تو طرح بیارید باید در قالب طرح گنجونده بشهنه این که نوشتۀ ستاک جداگانه روی یه عکس دیگه چسبونده بشه. لوگو باید طوری طراحی بشه که طرح سیاه و سفیداون هم قابل استفاده باشه"
یکم بیشتر توضیح می فرمایید و در صورت داشتن نمونه کار یا عکس من بهتر متوجه خواهم شد.
من این نمونه رو طراحی کردم، کامل و گویا از طرف خودم بوده و البته فوق العاده ساده ...

نوشته ستاک رو از قبل داشتم و این موارد اضاف شد که قطعا نوشته ستاک رو با رنگ و شکل دیگه باید ارائه داد. فعلا یک کلی سازی بشه ببینید همگی.
با تشکر.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

سلام رضا جان اگه امکانش هست شما یه نمونه لوگو که در عین حال سادگی قابل فهم باشه را برای ما طراحی کنید. تا ما از طرح شما ایده بگیریم.
ببینیم چه جوریه؟! الان طرح قاصدک خیلی خوبه فقط یکم تغییرات لازم داره. به نظرم طرح ایشون مفهومی تره.
چون لوگو باید مفهوم نام نشریه رو بده, ستاک یعنی شاخه ی نورسته, خب طراحی لوگو باید از برگ و یا شاخه ی درخت باشه.
ایده ی بهتر و جالب تری شما دارید بگید؟!

Phyto

مدیر تالار
سلام رضا جان اگه امکانش هست شما یه نمونه لوگو که در عین حال سادگی قابل فهم باشه را برای ما طراحی کنید. تا ما از طرح شما ایده بگیریم.
ببینیم چه جوریه؟! الان طرح قاصدک خیلی خوبه فقط یکم تغییرات لازم داره. به نظرم طرح ایشون مفهومی تره.
چون لوگو باید مفهوم نام نشریه رو بده, ستاک یعنی شاخه ی نورسته, خب طراحی لوگو باید از برگ و یا شاخه ی درخت باشه.
ایده ی بهتر و جالب تری شما دارید بگید؟!
بسیار خب روش کار می کنم ...

به نظر منم طرح خانم قاصدک از آقای پوریا بهتره ولی خیلی باید روش کار بشه تا از حالت نقاشی به لوگو تبدیل بشه! در عین حال نوشتۀ ستاک در این حالتی که الان هست اصلا به طرح نمیچسبه! نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه!! :D

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بسیار خب روش کار می کنم ...

به نظر منم طرح خانم قاصدک از آقای پوریا بهتره ولی خیلی باید روش کار بشه تا از حالت نقاشی به لوگو تبدیل بشه! در عین حال نوشتۀ ستاک در این حالتی که الان هست اصلا به طرح نمیچسبه! نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه!! :D

منظورتون رو متوجه شدیم حس میکنم نوشته ی ستاک کمی ادبی شده و همین طور روی برگ چسبیده! منظور شما این هست!؟
شما یه نمونه نوشته ستاک رو برای ما طراحی کنید ما ببینیم انشاالله کار بهتر میشه!

Phyto

مدیر تالار
منظورتون رو متوجه شدیم حس میکنم نوشته ی ستاک کمی ادبی شده و همین طور روی برگ چسبیده! منظور شما این هست!؟
شما یه نمونه نوشته ستاک رو برای ما طراحی کنید ما ببینیم انشاالله کار بهتر میشه!
آها آفرین، همینه، خودمو کشتم تا تونستم بگم! :D

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اوهوم خوب شده. فقط نقطه های ت یکم کوچیکتر بشه بهتره میشه!آفرین

می تونیم برگ رو سبز کم رنگ کنیم این نوشته رو سبز پررنگ!

بعد جمله ی فصلنامه ی علمی روی لوگو نوشته بشه یا نه؟!

Phyto

مدیر تالار
اوهوم خوب شده. فقط نقطه های ت یکم کوچیکتر بشه بهتره میشه!آفرین

می تونیم برگ رو سبز کم رنگ کنیم این نوشته رو سبز پررنگ!
بعد جمله ی فصلنامه ی علمی روی لوگو نوشته بشه یا نه؟!

ببخشید دوستان من متوجه نمیشم یعنی م خواید طرح رو سیاه و سفید کنید؟

نه عزیزم طرح لوگو رنگی هست فیتو جان به صورت سیاه و سفید طراحی کردن که متوجه بشیم!

آره نقطه هاش یه کم تو ذوق میزنه! البته من اینو هول هولکی کشیدم که به قول شما فقط ایده بدم! یه طرح خامه که باید روش کار بشه ...
طرح رو رنگی می زنیم اما باید قابلیت تک رنگ شدن هم داشته باشه
هیچ جمله ای روی لوگو نوشته نمیشه!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نه عزیزم طرح لوگو رنگی هست فیتو جان به صورت سیاه و سفید طراحی کردن که متوجه بشیم!

آره نقطه هاش یه کم تو ذوق میزنه! البته من اینو هول هولکی کشیدم که به قول شما فقط ایده بدم! یه طرح خامه که باید روش کار بشه ...
طرح رو رنگی می زنیم اما باید قابلیت تک رنگ شدن هم داشته باشه
هیچ جمله ای روی لوگو نوشته نمیشه!

خیلی مچکرم ... متوجه شدم چی می فرمایید ولی نکته مهم این هستش که آیا اگه نام ستاک رو بدین شکل روی لوگو پیاده کردیم اصلا قابل خوندن هست.
باور کنید من چند دقیقه طول کشید تا متوجه بشم نوشته ی ستاک رو ... یه ذره کار با این نوع گرافیک سخته، نه از طرف ما بلکه از طرف مخاطب ...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خب دوستان نظرتون با این نمونه طرح ها چطوره؟ این رو همین الان با اشکال مختلف ساختم، می خواید برای طراحی لوگو بریم به سمت این نمونه ها یا قبلی رو مد نظر دارید.
البته خودم با نوع رنگی اش موافقم که در صورت جلب نظرات روش کار می کنم.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی مچکرم ... متوجه شدم چی می فرمایید ولی نکته مهم این هستش که آیا اگه نام ستاک رو بدین شکل روی لوگو پیاده کردیم اصلا قابل خوندن هست.
باور کنید من چند دقیقه طول کشید تا متوجه بشم نوشته ی ستاک رو ... یه ذره کار با این نوع گرافیک سخته، نه از طرف ما بلکه از طرف مخاطب ...
درسته قاصدک راست می گه منم با وجود اینکه نظر بقیه رو خوندم بعد طرح رو دیدم اما یه کوچولو گشتم تا متوجه ستاک بشم در حال حاضر مخاطب باید بگرده دنبال ستاک،اما به نظر روی این ایده کار بشه چیز خوبی در میاد ، ایده ی خوبیه ، اما هنوز ایده ست باید کار بشه روش ، مثلا یکم فاصله دندانه حرف ت با الف بیشتر بشه خانا تره، نقطه هاشم که خیلی بزرگه و ...

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم با نظر قاصدک و سمانه موافقم. طرح خوبی میشه اما اکثریت با نگاه اول متوجه اسم ستاک نمی شن.
اگه دقت کرده باشید طرح های اول من هم در این تاپیک رو نوشته ی ستاک بود که با برگ و ... بود.
مثلا این نمونه رو ببینید :من طراحی نکردمااا:redface:
اگه بشه به این شکل هم طراحی کرد به نظرم بهتر میشه!

images (3).jpg

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای طراحی جلد هم تصمیم دارم این عکس رو جلد قرار بگیره!این عکس رو قبلا من تو یه روستا گرفتم.
مربوط به گیاه زینتی هم میشه. ســاده و قشنگِ.
میخوام طراحی جلد نشریه رنگ بنفش باشه! اگه نظر و یا طرحی دارید در این زمینه می تونید برام بزارید ببینم.:gol:
فایل رمز داره

پیوست ها

• 19.rar
    696.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
با سلام ... طرح های تقریبا به مرحله نیمه نهایی رسید .. دانلود کنید و نظریاتتون رو بگید .
طرح 1 لوگوی اصلی

بقی نیز لوگوی عکاسی هست که بروی یک عکس دیگر ترکیب گشته تا نهاییش رو ببینید.

دانلود

با تشکر
دانلود نمیشه !!! یه چیز بپرسم !! اصا ستاک یعنی چی ؟؟ مخفف چی هس ؟!؟

eliot -esf

کاربر ممتاز

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام ... طرح های تقریبا به مرحله نیمه نهایی رسید .. دانلود کنید و نظریاتتون رو بگید .

طرح 1 : لوگوی اصلی

بقیه نیز لوگوی عکاسی هست که بروی یک عکس دیگر ترکیب گشته تا نهاییش رو ببینید.

دانلود

با تشکر.

eliot -esf

کاربر ممتاز

طرح 1 : لوگوی اصلی

بقیه نیز لوگوی عکاسی هست که بروی یک عکس دیگر ترکیب گشته تا نهاییش رو ببینید.

دانلود

با تشکر.
ببخشیدااا ولی زیاد خوب نیس !! یطور هایی مصنوعیه !!