[نشریه ی الکترونیکی ستاک] معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه طراحی و صفحه آرایی

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

درود

در این مکان معرفی اعضای گروه طراحی و صفحه آرایی ِ نشریه الکترونیکی ستاک و شرح وظایف و فهرست موضوعات بنا نهاده شده!

پیشاپیش از حضور شما دوستان هنرمند سپاسگذارم:gol:

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شیوه و اصول کاری گروهِ طراحی

شیوه و اصول کاری گروهِ طراحی

در این پست شیوه و اوصول کاری طراحی و صفحه آرایی مجلات رو به صورت تصویری توضیح داده شده!
جهت آشنایــی بیشتر با این اوصول فایل ضمیمیه شده را دانلود کرده و مطالعه بفرمایید:gol:

پیوست ها

• معرفي و آشنايي با بخش هاي مختلف در طراحي مجله و صفحه آ.rar
    364.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
×چند نمونه لوگو برای جلد نشریه طراحی کردم یه نگاه بنداز گلم

کلیک

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
فرض کنید بخوایم از لوگو، مُهر هم بسازیم! با این دید طرح لوگو بزنید!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

میدونم چی میگی اما هنوز طرح لوگوها تموم نشده.

منم زیاد از این مدل ها خوشم نیومد!

این طرح ها فعلا به عنوان یه پیش فرضِ!

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اینم طرحیه که قبلا واسه آرم نشریه زده بودیم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=201017&d=1395093851 8643794-wheat-set-2-design-element-drawing2.jpg

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی ساده هست یاد آرم دانشگاه آزاد میوفتم هدفم لوگوی رنگی بود

و اینکه میخواستم یه نمادی از لوگوی ستاک رو هم در عکس ها درج کنم!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

Zara1

عضو جدید
سلام

کلیک
عزیزم طرح هایی که زدی خیلی شلوغ پلوغن.
البته من خودم همیشه طرح های شلوغ میزنم ولی معمولاً همه این ایراد رو براش میگیرن.
اگه برات مقدوره تعطیلات و روش کار کن؛ منم سعی میکنم چند تاطرح لوگو بزنم. لوگو تا بعد عید وخت داره هنوز...
منم موافقم.
ولی مگه نشریه قراره چاپ بشه؟ ؛ یا واسه آینده ش دارید میگید؟
اینم طرحیه که قبلا واسه آرم نشریه زده بودیم:

مشاهده پیوست 201017
من این طرح رو دوست دارم و بنظرم روی این میشه یه سری تغییرات ایجاد کرد.
لطفاً فایلpsd ش رو برام ارسال کنید.
البته لوگو با آرم فرق داره! برای لوگو بهتره که خود اسم ستاک در قالب طرح کار بشه

خب تو لوگوهای طراحی شده اسم ستاک قرار گرفته متوجه نشدی؟!:surprised:

کلن نظر کلی من اینه که رو لوگویی که آقا فیتو طراحی کرده بیشتر کار کنیم ( مفهومی تره) و میشه به طرق مختلف اسم ستاک رو هم درش گنجوند.
دستتون درد نکنه بچه ها. خسته نباشید... .:gol:
فقط خیلی حیف شده که خوردیم به ایام مسافرت!!!!!

Zara1

عضو جدید
سلام
ما هم یه چیزیایی از طراحی و لوگو می دونیم .. رمز فایل رو به ما هم بگید نظر مهندسیمون رو بدیم
سلام دوست عزیز.
شما هم میتونید طرح لوگوی خودتون رو آماده کنید و به ایمیل نشریه ارسال کنید.(ترجیحاً).
یابه صورت خصوصی لینک آپلودش رو برای خیال ارسال کنید.{ایمیل بهتره چون معمولاً با لینک ها مشکل پیدا میکنیم.}
راجع به رمز فایل هم تصمیم با خیال ه؛ ولی بدون طرح هم میتونید خودتون لوگو بزنید و بفرستید.
اصلن شاید آخرش لوگو ها زیاد ومتنوع باشن و نظر سنجی برپابشه؟!!!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام

کلیک
سلام
من این نمونه هاتون رو دیدم .. به نظر من خیلی شلوغ بودن .. لوگو باید در عین حال که ساده هست اسم هم توش مشخص باشه .. حالا من خیلی توی این زمینه مهارت ندارم .. ولی یک سری نمونه تهیه کردم (البته اسم ستاک توشون نوشته نشده .. تنها یک پس زمینه هست در واقع !) که براتون ایمیل کردم.
سلام مجدد

4 طرح لوگوی دیگه .رمز دارش نکردم تا هر کسی بتونه راحت نظر بده!

این هم ذکر کنم لوگوی شماره ی یک و دو تفاوتش در نقطه های ستاکِ

و بقیه لوگو ها هم اگه دقت کنید کلمه ی ستاک نوشته شده.
این طرحاتون رو هم دیدم .. خیلی بهتر از قبلی ها هستن ... 3 و 4 به نظر من بهتر هستن . مخصوصا 4 .
طرحی که برای نمایش کلمه ستاک در نظر گرفتید خیلی خوبه .
بریم جلو ببینیم چی میشه.
شرمنده بابت تاخیر .. اینترنتم مشکل داره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از دعوتتون از اونجایی که من اطلاعاتی در این زمینه ندارم نظر خاصی ندم بهتره ولی با توجه از طرح هایی که جاهای دیگه دیدم اینا هیچکدومش خوب نیست!
اونی که فیتو گذاشته بود بهتر بود ولی اونم بیشتر تقلیدی بود به قول خودت یاد دانشگاه آزاد میوفتی! جای کار بیشتری داشت!
این طرح هایی که گذاشتین خیلی شلوغن! میشه ساده تر کار کرد ولی شیک!
مثلا چرا نقطه هاش چرخ دنده س!!! نقطه معمولی چشه مگه؟ :D طراح هاتون شلوغ بود! حتما نباید اسمی باشه! یعنی ببینید با مفهوم این کلمه هم میشه یه لوگو یا آرم یا ... طرح زد!
البته گفتم که تفاوت هاشون رو نمیدونم و فقط از نظر یه بی اطلاع گفتم!
:smile:
باز هم از دوستانی که مهارت دارند سوال بشود بهتر است.:smile:خسته نباشید:gol:

z.mahmood

عضو جدید
سلام
ببخشيد كه من اومدم وسط گفت و گوتون
فقط مي خواستم بگم ستاك يعني چي از چي گرفته شده
مي تونيد از مفهومش برا طراحي كمك بگيريد

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ببخشيد كه من اومدم وسط گفت و گوتون
فقط مي خواستم بگم ستاك يعني چي از چي گرفته شده
مي تونيد از مفهومش برا طراحي كمك بگيريد

سلام خوش اومدید :gol:
خواهش میکنم!
معنی ستاک یعنی شاخه ی نورسته
باید تو طراحی لوگو از شاخه و برگ کمک بگیریم مفهومی تر میشه!
ممنون از نظر

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان اگه طرحی در مورد صفحه آرایی و یا جلد دارید حتما به صورت فایل رمز دار بزارید اینجا.

چون وِیژه نامه ی گل های زینتی هست طرح جلد و صفحه آرایی مرتبط با گل زینتی هست.

ممنون میشم طراحاتون رو در این تاپیک و یا به ایمیل ستاک بفرستید.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
عکسهای لوگو را دیدم.
بین عکسها ، عکس شماره سه و عکس شماره پنج خیلی مقبول تر هست.
اگر بخوام بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم لگوی شماره پنج رو انتخاب می کنم چون لگوی شماره سه نیاز به کار داره تا کامل تر بشه .اما لوگوی پنج کامل تر هست و باید بگم فوق العادست.ظریف و زیبا و هنری ، راستش هم برگش شکل برگه هم نرمی خوشه گندم رو داره در حالت ایستاده.هم حالت گرافیکی برگ چشم نواز هست.
فقط یه فکری برای اون آدرس سایت کنید، می شه از اون حالت اسکیسی خارجش کرد و کمی رنگش رو تیره تر کنید. اون خط باریکه کمانی رو یه کوچولو بزرگتر کنید فقط یه کوچولو بزرگتر که تو نگاه اول خوانا باشه.یه امتحانی هم روی اون کلمه ی ستاک با رنگهای کمرنگتر انجام بدید، منظورم اینه که حالت سنگینی رنگ مشکی کمتر بشه،یه امتحانی کنید ببینید خوب در میاد یا نه.
ممنون از زَحمتهای دو عزیز طراح لوگو ، قاصدک عزیزم و آقا پوریا،خدا قوت دوستان :gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
درود بر سمانه عزیز.
من نیز طرح جناب پوریا رو دوست داشتم و فکر می کنم اگه بک گراندش رو بر می داشتند و رنگی به اون قسمت می دادند و برگ خالی بود خیلی شکل بهتری داشت.
و در خصوص اون نظریاتی که سمانه جان گفتند:
خودمم زیاد با آدرس سایت موافق نبودم ولی گفتم حداقل یه نمادی از باشگاه باشه ... یه چیزی باشه که در صورت لزوم میشه حذفش کرد .. ولی با رنگش موافقم چون تقریبا جلوه ی خوبی داره.
می شه از اون حالت اسکیسی خارجش کرد و کمی رنگش رو تیره تر کنید
این مورد رو کمی بیشتر توضیح بده ... مثلا اینکه من کجا قرارش بدم یا منظورت مشکی باشه اون نوشته.؟

حالا طرح دوم هم دادم و نقطه های ستاک رو افقی کردم ولی رنگشو دیگه خودتون بگید ، نمیدونم چرا هیچ رنگی بهش نمی خوره این؟ شاید اگه یه نوع سبز انتخاب کنیم بهتر باشه ...
دوستان اگه رنگی رو انتخاب کردند چه در فتوشاپ و چه در paint کد رنگ رو اعلام کنند که من امتحان کنم ببینم چه طور میشه؟
.
.
:gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر سمانه عزیز.
من نیز طرح جناب پوریا رو دوست داشتم و فکر می کنم اگه بک گراندش رو بر می داشتند و رنگی به اون قسمت می دادند و برگ خالی بود خیلی شکل بهتری داشت.
و در خصوص اون نظریاتی که سمانه جان گفتند:
خودمم زیاد با آدرس سایت موافق نبودم ولی گفتم حداقل یه نمادی از باشگاه باشه ... یه چیزی باشه که در صورت لزوم میشه حذفش کرد .. ولی با رنگش موافقم چون تقریبا جلوه ی خوبی داره.
این مورد رو کمی بیشتر توضیح بده ... مثلا اینکه من کجا قرارش بدم یا منظورت مشکی باشه اون نوشته.؟
حالا طرح دوم هم دادم و نقطه های ستاک رو افقی کردم ولی رنگشو دیگه خودتون بگید ، نمیدونم چرا هیچ رنگی بهش نمی خوره این؟ شاید اگه یه نوع سبز انتخاب کنیم بهتر باشه ...
دوستان اگه رنگی رو انتخاب کردند چه در فتوشاپ و چه در paint کد رنگ رو اعلام کنند که من امتحان کنم ببینم چه طور میشه؟
.
.
:gol:
راجع به آدرس سایت ، منم خیلی موافقش نیستم ، ولی باشه بهتره، به هر حال باید هویت لوگو و نشریه معلوم باشه،و مشخص بشه دوستان کجا دور هم جمع شدند،بودنش بهتر از نبودنش هست.
ببین قاصدک از نظر من طرح خودش خیلی خوبه و اصلا نیاز به ویرایش نیست،خیلی ساده ، بسیار هنری ، و پر از نرمی هست ، اما نوشته ها باید تغیر کنه .
راجع به فونت ادرس سایت : منظورم از حالت اسکیسی خارج کردن آدرس سایت اینکه : ببین الان اون آدرس رو می بینی انگار با دست نوشتی ولی نوشته ی ستاک مشخصه که نوشته ی رایانه ای هست.منظورم اینه که اون هم(نوشته ی ادرس سایت) همینطور بشه ، شاید هم با تغیر فونت رنگ فعلی هم مطلوب باشه اما اگر خوب نشد همین رنگ فعلی آدرس سایت رو یک درجه تیره ترش رو بزار .
راجع به فونت نوشته ستاک : می دونم انتخاب رنگ کار سختیه من خودم همیشه در همچین مواقعی با رنگهای مختلف save as می گیرم و از اون بین یکی رو انتخاب می کنم
چیزی که به نظرم تو این طرح مهمه اینکه نباید برای رنگ نوشته ی ستاک از رنگ مشکی مطلق و تونولیته های سبز استفاده کرد، چون مشکی صلبیت میاره و غالب بر طرح می شه و بیشتر خودنمایی می کنه و تونولیته های سبز هم محو کار می شه ، از سفید استفاده کن تصور می کنم بیشتر از رنگهای دیگه جواب بده،اغلب لوگوهای رنگی ، یا طرح سفیده بک گراندش رنگی،یا بک گراندش سفیده طرح رنگی (این موضوع عمومیت نداره اما اکثرا تو لوگو ها تکرار می شه)
قاصدک اون کمان پایین رو هم یه کوچولو بزرگتر کن صرفا برای اینکه یه چارچوب رو القا کنه .
ممنون از زمانی که می زاری:gol:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من چون رنگ برگ سبز روشن بهتره رویِ برگ اسمِ ستاک رو به همون رنگ سبز طراحی کنیم.
اما پر رنگ تر که خودش و نشون بده!یا بالعکس.
من این رنگ رو در برنامه ی paint خوشم اومد .
نه رنگِ تُندی هست و نه خیلی ملایم... کُدش رو دقیق نمی دونستم برای همین عکس گرفتم !
رنگ زیر برنامه هم همون رنگِ سبزِ

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=202013&d=1396334490

پیوست ها

• NMN.jpg
    NMN.jpg
    19.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه چیزِ دیگه میشه طرح آقا پوریا رو با طرح قاصدک هم ترکیب کرد.
در مورد آدرس سایت به نظرم رو لوگو ها زیاد مهم نیست که مربوط به کدوم سایت فقط هویت و محتوایِ مطلب اون نشریه و یا چیز دیگر رو میشه از رو لوگو متوجه شد.
به جای اون آرم سایت می تونی بنویسیم فصلنامه ی علمی-پژوهشی.
آرم سایت رو جلد نشریه درج میشه و خواننده ی نشریه متوجه میشه که این نشریه از کدوم سایت استخراج شده!

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من چون رنگ برگ سبز روشن بهتره رویِ برگ اسمِ ستاک رو به همون رنگ سبز طراحی کنیم.
اما پر رنگ تر که خودش و نشون بده!یا بالعکس.
من این رنگ رو در برنامه ی paint خوشم اومد .
نه رنگِ تُندی هست و نه خیلی ملایم... کُدش رو دقیق نمی دونستم برای همین عکس گرفتم !
رنگ زیر برنامه هم همون رنگِ سبزِ

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=202013&d=1396334490

من موافق رنگ سبز نیستم ، تجسمم می گه خوب در نمی یاد . اما امتحانش ضرر نداره ، فقط واسه قاصدک زحمت داره:smile:

یه چیزِ دیگه میشه طرح آقا پوریا رو با طرح قاصدک هم ترکیب کرد.
در مورد آدرس سایت به نظرم رو لوگو ها زیاد مهم نیست که مربوط به کدوم سایت فقط هویت و محتوایِ مطلب اون نشریه و یا چیز دیگر رو میشه از رو لوگو متوجه شد.
به جای اون آرم سایت می تونی بنویسیم فصلنامه ی علمی-پژوهشی.
آرم سایت رو جلد نشریه درج میشه و خواننده ی نشریه متوجه میشه که این نشریه از کدوم سایت استخراج شده!
زحمت هر دو عزیز طراح قابل تقدیر و تشکر هست می شه طرح آقا پوریا رو مثلا همون شماره سه رو ادیت کرد . یکم تیرگی زیاد داره و لازمه که طرح برگ کمی گرافیکی تر بشه . برای تسریع در کار بهتره کار قاصدک که کاملتره و به نظر فقط مشکل فونت داره کار بشه.
طرح آقا پوریا به نظرم برای عکسهای جلد می تونه خیلی کاربردی باشه.(این نظر من هست ، نظر سایرین محترمِ) .
در مورد آدرس سایت حق با توست.بهتره برداشته بشه جاش همون چیزی که گفتی افزوده بشه.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلامی دوباره ...
خب دوستان گل ممنون از نظراتون .... من اومدم و نوشته ستاک رو عوض کردم تا طبیعی به نظر برسه ولی هنوز اون چیزهایی که دوستان گفتند رو انجام ندادم ...گفتم اول بینید این چطوره و بعد بازم نظر بدید تا تغییرات حاصل شود ... اون فصلنامه علمی -پژوهشی رو با یک فونت عادی که فکر میکنم به هیچ وجه به کلمه ستاک نمی یاد نوشتم تا بعدادر این مورد هم صحبت کنیم تا اون نوشته رو هم تغییر بدیم.

خب مهندس پیتو در خصوص صفحه آرایی هنوز کار بخصوصی انجام نگرفته ولی چند طرح روتا حدودی دیدم و فکر کردم در ابتدا این لوگو آماده بشه خیلی بهتره ...و سوالی که دارم این هست که متون فصلنامه آماده شده، در واقع یک تاریخ از همه رویدادها رو اعلام کنید خیلی خوب میشه که ببینیم دقیقا تا چه زمانی فرصت داریم.
با تشکر از زحمات همه ی دوستان.

دانلود بفرمایید ...

آخرین ویرایش:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلامی دوباره ...
خب دوستان گل ممنون از نظراتون .... من اومدم و نوشته ستاک رو عوض کردم تا طبیعی به نظر برسه ولی هنوز اون چیزهایی که دوستان گفتند رو انجام ندادم ...گفتم اول بینید این چطوره و بعد بازم نظر بدید تا تغییرات حاصل شود ... اون فصلنامه علمی -پژوهشی رو با یک فونت عادی که فکر میکنم به هیچ وجه به کلمه ستاک نمی یاد نوشتم تا بعدادر این مورد هم صحبت کنیم تا اون نوشته رو هم تغییر بدیم.

خب مهندس پیتو در خصوص صفحه آرایی هنوز کار بخصوصی انجام نگرفته ولی چند طرح روتا حدودی دیدم و فکر کردم در ابتدا این لوگو آماده بشه خیلی بهتره ...و سوالی که دارم این هست که متون فصلنامه آماده شده، در واقع یک تاریخ از همه رویدادها رو اعلام کنید خیلی خوب میشه که ببینیم دقیقا تا چه زمانی فرصت داریم.
با تشکر از زحمات همه ی دوستان.

دانلود بفرمایید ...

سلام قاصدک جان
خیلی خوبتر شده،من شماره دو رو دوست داشتم همه چیزش معقوله ؛ فقط یه زحمتی بکش همین شماره دو رو ستاک رو با رنگ سفید ویرایش کن و بزار ببینیم چه شکلی می شه.
ممنون.
در مورد تاریخ از رویدادها (چون مهسا و زهرا نیستند واسه بی جواب نموندن سوالت تا اومدن آقای phyto ) تاریخ تحویل مقاله های بچه ها به تحریریه (زهرا خانوم ) 18 فروردین هست. برای زمان تحویل نهای یه تاریخی رو تحریریه و سردبیر در نظر گرفتند که عمومی نکردند که فشاری باشه رو بچه ها تا کارا تو هم گره بخوره ، آروم آروم در آرامش پیش می رند.
(بهت خصوصی می کنم تاریخ نهایی رو )