نشریه الکترونیکی معماری باشگاه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه معمار های عزیز..خوبه که نشریه معماری داره راه میفته ..

هنوز نمیدونم چکاری از دستم بر میاد ...

خدا کنه زودتر از این مرحله عبور کنیم و اولین شماره نشریه رو کار کنیم..

پیشنهادم اینه که توی نشریه بخشی باشه که در مورد یک یا چند اثر و شاهکار معماری کار کنیم مسلما چیزایی زیادی هست که میتونیم یاد بگیریم..

چیزایی یاد بگیریم که توی کلاس هامون کار نمیشه یا کم توجهی میشه ..

اینکه چطور یه فکر و ایده ساده به یه طرح عالی تبدیل میشه ...در مورد اصول و روش های طراحی و هم میتونیم کار کنیم ...

درسته برای بیشتر دوستان این موارد راحته ولی متاسفانه هنوز مشکل هست..گام به گام جلو بریم خیلی بهتره ...

معرفی کتاب های معماری هم خوبه
قیمت های کتابها معمولا زیادن بعد از خریدن کتاب متوجه میشیم که کتابی نبوده که واسم مفید باشه ...

نشریه فصلنامه باشه خوبه اینطوری نشریه پربارتری میتونیم کار کنیم هم اینکه همزمان با شروع کلاس های دانشگاه بازم وقت کافی هست ..

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی مخلصیم عمو مسعود ..... دلمون تنگیده بود واست

ایشالا بتونیم در کنار هم کار کنیم و از تجربیاتتون استفاده کنیم

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
يه موضوعي كه توي تاپيك تا اينجا خوندم و برام كمي جاي بحث داشت ، مطلبي بود كه سپيدار عزيز راجع به باقي نشريات معماري گفته بود و اينكه صفحات تبليغات بيشتر از صفحات عادي هستن و ماحصل كلام اين شد كه از غناي كافي براي دانشجويان معماري و جامعه معماري برخوردار نيست .

اين صرفا يه نظر شخصيه ولي :
تبليغاتي كه در يك نشريه تخصصي مثل معماري گنجونده ميشه ،‌صرفا در باره موضوعات حاشيه اون رشته هست . همينطور كه در حال حاضر نشريات معماري هم با همين فلسفه جلو ميرن چون مخاطبشون كاملا مشخص و تخصصيه .

حالا تبليغات چي دارن و چه مزيتهايي مي تونن داشته باشن :‌

1- يك پيام تبليغاتي مثلا از يه محصول معماري معمولا حاوي نكات ذيل هست :‌
بهترين كارهاي اجرا شده توسط اون محصول يا شركت معمولا به نمايش گذاشته مي شه ( چيزي كه شما خيلي بعيد به نظر مي رسه اجازه عكس گرفتن شخصي ازش رو داشته باشيد )‌

2- به شخصه در هيچ مجله معماري داخلي ويا خارجي ، بخشي رو نديدم كه به معرفي متريالهاي معماري و ويژگيهاشون بپردازه . و اين هميشه تفاوتي بوده بين كار معمارها حداقل در استفاده مناسب از ابزاري كه مكمل فضاهاست . و تنها جايي كه ميشه سراغي از اين متريالها گرفت تبليغاته !!

3- بهترين رنگ بنديها ،‌ و نهايت هنر صفحه آرا ، گرافيست و باقي عوامل فني رو مي تونيد در پرزانته يك كار معماري ببينيد . كاري كه معمولا هيچ جاي ديگه تخصصي انجام نميشه و عمدتا در كارهاي ما همش توسط يك گروه خاص صورت ميگيره .

4- نگاهي كه به يك بنا يا فضا در تبليغات معماري ميشه نگاه ساده و عاميانه نيست . يك نگاه معمارانه است و شك نكنيد كه براي تك به تك اين ها تفكراتي شده و تا جايي كه امكان داشته بهترينها به معرض نمايش گذاشته شده چون خواه ناخواه اين تصاوير مورد انتقاد قرار خواهد گرفت و بنابر اين ميشه گفت از همين تصاوير هم ميشه درس گرفت . تركيب بنديها ، رنگ ها مورد استفاده ،‌ نورپردازيها ، برخوردهاي سازه ايي و حتي اختلاط مصالح در اين تصاوير استفاده مي شن و مي تونن ايده هاي بسيار بكر و عالي اي رو به ذهن متبادر كنن .

5- نگاه سوم ،‌ ديد مخفي ايي كه خيلي از ماها بهش هيچ وقت توجه نكرديم و از اون درس نگرفتيم . نگاه دوربين . جهت و زاويه برخورد با يك محصول ،‌بنا ، فضا و يا منظره . همونطور كه اشاره كردم نگاه تخصصي به اينها و تقليد اصولشون تاكيد مي كنم اصولشون مي تونه راهگشاي خيلي از مشكلاتي باشه كه منو و شماي دانشجو هميشه باهاشون دست و پنجه نرم مي كنيم . مي شه از نگاه دوربيني كه در فلان تصوير تبليغاتي ديده شده ، يكي از ويو هاي شيت طراحي رو ايده گرفت و يا براي نمايش ديتيلهاي كار مي شه از اين اصول استفاده كرد .

سر آخر اينكه هزينه بسيار اندك و قليل مجله ايي كه به دست من و شما ميرسه با اين كيفيت و با اين شرايط ، حتي اگه يك سومش هم مطلب خاص معماري باشه ، به خاطر همين تبليغاته كه منتشر ميشه و اگر همينها نباشه هيچ مجموعه ايي در كشور ما قدرت نداره تا چنين مجله ايي با چنين كيفيتي رو بدون هزينه هاي كمكي تبليغاتي در اختيار جامعه تخصصي معماري بذاره .

اگر كمي منصفانه تر نگاه كنيم ،‌صاحبان كالاهايي كه هر كدوم يك يا چند صفحه تبليغات در اين مجلات دارن رو حاميان و شتيبانان چند نشريه تخصصي اي مي بينيم كه اگر نباشند و روش ديگري رو براي تبليغاتشون انتخاب كنند همون چند صفحه رو هم از دست خواهيم داد ...

قصدم دفاع از تبليغات نبود ،‌به خاطر تجربه مطبوعاتي قصد داشتم فقط اهميت حضور تبليغات رو عنوان كنم تا بگم قسمتي از امكاناتي كه امروز در اختيار ماست مديون حضور صنعت تبليغاته .

سپیدار

کاربر بیش فعال
خوشحال میشم یه ستون از این نشریه رو بنویسم . مطالبمو مدتهاست نوشتم . هر وقت شروع شد تقدیم می کنم ...

با سلام و احترام
بی اندازه از حضورتان خوشحالم . به نظرم کلیت ِ اینجا و کارهایی که توش انجام میشه _ چه خود سایت و چه کارهای جانبی مثل نشریه _ فقط یک بهانه ست برای اینکه ما با هم اشنا بشیم و با هم در یک ارتباط علمی قرار بگیریم . حال وقتی در این میان کسانی مثل شما حضور دارند ، این بهانه ، تبدیل به یک انگیزه قوی میشه . سعی میکنیم نهایت استفاده رو از شما و تجربیاتتون ببریم .

يه موضوعي كه توي تاپيك تا اينجا خوندم و برام كمي جاي بحث داشت ، مطلبي بود كه سپيدار عزيز راجع به باقي نشريات معماري گفته بود و اينكه صفحات تبليغات بيشتر از صفحات عادي هستن و ماحصل كلام اين شد كه از غناي كافي براي دانشجويان معماري و جامعه معماري برخوردار نيست .

اين صرفا يه نظر شخصيه ولي :
تبليغاتي كه در يك نشريه تخصصي مثل معماري گنجونده ميشه ،‌صرفا در باره موضوعات حاشيه اون رشته هست . همينطور كه در حال حاضر نشريات معماري هم با همين فلسفه جلو ميرن چون مخاطبشون كاملا مشخص و تخصصيه .

حالا تبليغات چي دارن و چه مزيتهايي مي تونن داشته باشن :‌

1- يك پيام تبليغاتي مثلا از يه محصول معماري معمولا حاوي نكات ذيل هست :‌
بهترين كارهاي اجرا شده توسط اون محصول يا شركت معمولا به نمايش گذاشته مي شه ( چيزي كه شما خيلي بعيد به نظر مي رسه اجازه عكس گرفتن شخصي ازش رو داشته باشيد )‌

2- به شخصه در هيچ مجله معماري داخلي ويا خارجي ، بخشي رو نديدم كه به معرفي متريالهاي معماري و ويژگيهاشون بپردازه . و اين هميشه تفاوتي بوده بين كار معمارها حداقل در استفاده مناسب از ابزاري كه مكمل فضاهاست . و تنها جايي كه ميشه سراغي از اين متريالها گرفت تبليغاته !!

3- بهترين رنگ بنديها ،‌ و نهايت هنر صفحه آرا ، گرافيست و باقي عوامل فني رو مي تونيد در پرزانته يك كار معماري ببينيد . كاري كه معمولا هيچ جاي ديگه تخصصي انجام نميشه و عمدتا در كارهاي ما همش توسط يك گروه خاص صورت ميگيره .

4- نگاهي كه به يك بنا يا فضا در تبليغات معماري ميشه نگاه ساده و عاميانه نيست . يك نگاه معمارانه است و شك نكنيد كه براي تك به تك اين ها تفكراتي شده و تا جايي كه امكان داشته بهترينها به معرض نمايش گذاشته شده چون خواه ناخواه اين تصاوير مورد انتقاد قرار خواهد گرفت و بنابر اين ميشه گفت از همين تصاوير هم ميشه درس گرفت . تركيب بنديها ، رنگ ها مورد استفاده ،‌ نورپردازيها ، برخوردهاي سازه ايي و حتي اختلاط مصالح در اين تصاوير استفاده مي شن و مي تونن ايده هاي بسيار بكر و عالي اي رو به ذهن متبادر كنن .

5- نگاه سوم ،‌ ديد مخفي ايي كه خيلي از ماها بهش هيچ وقت توجه نكرديم و از اون درس نگرفتيم . نگاه دوربين . جهت و زاويه برخورد با يك محصول ،‌بنا ، فضا و يا منظره . همونطور كه اشاره كردم نگاه تخصصي به اينها و تقليد اصولشون تاكيد مي كنم اصولشون مي تونه راهگشاي خيلي از مشكلاتي باشه كه منو و شماي دانشجو هميشه باهاشون دست و پنجه نرم مي كنيم . مي شه از نگاه دوربيني كه در فلان تصوير تبليغاتي ديده شده ، يكي از ويو هاي شيت طراحي رو ايده گرفت و يا براي نمايش ديتيلهاي كار مي شه از اين اصول استفاده كرد .

سر آخر اينكه هزينه بسيار اندك و قليل مجله ايي كه به دست من و شما ميرسه با اين كيفيت و با اين شرايط ، حتي اگه يك سومش هم مطلب خاص معماري باشه ، به خاطر همين تبليغاته كه منتشر ميشه و اگر همينها نباشه هيچ مجموعه ايي در كشور ما قدرت نداره تا چنين مجله ايي با چنين كيفيتي رو بدون هزينه هاي كمكي تبليغاتي در اختيار جامعه تخصصي معماري بذاره .

اگر كمي منصفانه تر نگاه كنيم ،‌صاحبان كالاهايي كه هر كدوم يك يا چند صفحه تبليغات در اين مجلات دارن رو حاميان و شتيبانان چند نشريه تخصصي اي مي بينيم كه اگر نباشند و روش ديگري رو براي تبليغاتشون انتخاب كنند همون چند صفحه رو هم از دست خواهيم داد ...

قصدم دفاع از تبليغات نبود ،‌به خاطر تجربه مطبوعاتي قصد داشتم فقط اهميت حضور تبليغات رو عنوان كنم تا بگم قسمتي از امكاناتي كه امروز در اختيار ماست مديون حضور صنعت تبليغاته .

از نقد ِ منطقی ای که روی حرفم داشتید بسیار ممنونم . از زاویه ای نگاه کردید که من چندان بهش توجه نداشتم . البته جنبه ی مالی تبلیغات و ضرورت وجودش رو اشاره ی کرده بودم .
از مورد 2 فرمایشاتتون سعی میکنیم در کاری که قرار است انجام دهیم استفاده کنیم . من این نکته رو به عنوان یک پیشنهاد تلقی کردم و فکر میکنم حرکت مفیدی خواهد بود اگر در مورد متریال های جدید و متنوعی که وجود دارد و ویژگی ها و قابلیت هایی که به طراح میدهند ، توضیحاتی داشته باشیم .
تمام فرمایشاتتون اموزنده و درست . اما باز هم تبلیغ در بهترین شرایط یک تبلیغ است ( که به خودی خود چیز کمی نیست و ثمره ی چندین و چند دانش و تخصص است ) . اما انچه هدف من از بیان ان نکات بود ، توجه دادن به این نکته بود که تا حدودی جای اصل و فرع عوض شده است . به گمانم اشاره کرده بودم که " عدم تعادل " در این میان ، قدری ازار دهنده است .
از انجایی که در اینجا قصد طرح کردن مباحث بنیادینی چون لزوم کمک دولت به نشریات و . . . را نداریم ، پس نیاز ِ حیاتی ِ نشریات به اینگونه درامد ها به نوعی اولویت اول خواهد شد و پرداختن بیشتر به این موضوع چندان واقع بینانه نخواهد بود .
باز هم از نظری که روی حرف های من دادید بسیار بسیار سپای گزارم .

پ ن : به گمانم کار جالبی خواهد بود اگر با یک متخصص در امور گرافیک و تبلیغات بنشینیم و بررسی کنیم اصلا چند درصد این تبلیغات حرفه ای هستند . حرفه ای از نظر اصول طراحی گرافیکی و تبلیغاتی . این سوال الان در ذهنم ایجاد شد .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فکر نمی کنم به جوانب امر فکر کردن و نیرو گذاشتن روش به صلاح ادامه کار باشه . هر چقدر روی حاشیه ها زمان بگذارید ، نیروی اصلی برای شروع هدف کم میشه . همین حالا از ابتدای صحبت تا الان 3 هفته گذشته . من منتظر شروع کارم . وقتی بعد از 6 ماه که حتی برای این نشریه سایت جداگانه با آدرس لوتوس هم از ادمین گرفتیم به اتفاق نینوی عزیز و همینطور کلی هدف و برنامه و کار تخصصی روش انجام دادیم اینقدر بی مهری دیدیم که عطای نشریه رو به لقاش بخشیدیم و همه چیز رو نادیده فرض کردیم .
امیدوارم برای مرتبه دوم مسائلی که دفعه اول برام روشن شد ، تکرا ر نشه و من شاهد شروع به کار این نشریه باشم .

سپیدار

کاربر بیش فعال
فکر نمی کنم به جوانب امر فکر کردن و نیرو گذاشتن روش به صلاح ادامه کار باشه . هر چقدر روی حاشیه ها زمان بگذارید ، نیروی اصلی برای شروع هدف کم میشه . همین حالا از ابتدای صحبت تا الان 3 هفته گذشته . من منتظر شروع کارم . وقتی بعد از 6 ماه که حتی برای این نشریه سایت جداگانه با آدرس لوتوس هم از ادمین گرفتیم به اتفاق نینوی عزیز و همینطور کلی هدف و برنامه و کار تخصصی روش انجام دادیم اینقدر بی مهری دیدیم که عطای نشریه رو به لقاش بخشیدیم و همه چیز رو نادیده فرض کردیم .
امیدوارم برای مرتبه دوم مسائلی که دفعه اول برام روشن شد ، تکرا ر نشه و من شاهد شروع به کار این نشریه باشم .

دومان بسیار عزیز
کاملا میفهمم فرمایشتون چیه و الان قدری بیشتری شرایط شما رو در دفعه قبل درک میکنم .
الان مشغول طراحی یک جدول زمان بندی مشخص هستم . اصلا نمیدونم کار درستی دارم میکنم یا نه . اما چیزیه که به ذهنم رسیده و کاریه که فعلا از دستم بر میاد . فکر میکنم دیگه درست نباشه که تقاضا کنم دوستان نظراتشون رو بیان کنند . سعیم بر اینه که تا اخر امشب ، یک مرحله از اون رو تموم کنم و نظر شما و دوستان دیگه رو جویا بشم . از طرف دیگه تا جایی که تونستم منابعی در مورد معماری و مردم پیدا کردم که یه اشراف کلی نسبت به قضیه داشته باشم .
امیدوارم این کار شروع بشه و مهمتر از اون درست شروع بشه و بتونه روال خودش رو پیدا کنه .
اگر توصیه مشخصی مد نظرتون هست ، خیلی خوشحال میشیم که بشنویم و بهش عمل کنیم .
با احترام

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دومان بسیار عزیز
کاملا میفهمم فرمایشتون چیه و الان قدری بیشتری شرایط شما رو در دفعه قبل درک میکنم .
الان مشغول طراحی یک جدول زمان بندی مشخص هستم . اصلا نمیدونم کار درستی دارم میکنم یا نه . اما چیزیه که به ذهنم رسیده و کاریه که فعلا از دستم بر میاد . فکر میکنم دیگه درست نباشه که تقاضا کنم دوستان نظراتشون رو بیان کنند . سعیم بر اینه که تا اخر امشب ، یک مرحله از اون رو تموم کنم و نظر شما و دوستان دیگه رو جویا بشم . از طرف دیگه تا جایی که تونستم منابعی در مورد معماری و مردم پیدا کردم که یه اشراف کلی نسبت به قضیه داشته باشم .
امیدوارم این کار شروع بشه و مهمتر از اون درست شروع بشه و بتونه روال خودش رو پیدا کنه .
اگر توصیه مشخصی مد نظرتون هست ، خیلی خوشحال میشیم که بشنویم و بهش عمل کنیم .
با احترام

از محبتت ممنونم .
پیشنهاد من بر اساس تجربه قبلی اینه که این نشریه با حداقل تعداد نویسندگان شروع بشه . سردبیری نداشته باشه فعلا و شورای نویسندگان نظر نهایی رو بده . فعلا و فقط برای شروع نویسنده ها همه با هم روی انتخاب و کار روی کلیات نظر بدن .
مطالب و سرفصل کاری از 3 یا 4 موضوع بیشتر نشه . بزرگ کردن کار و توسعه نوشتاری اون هیچ کمکی به راه افتادنش نمی کنه . فقط باید شروع کرد . هر چند کم و هر چند ساده ولی باید شروع کرد . وقتی یه چرخ راه بیفته شاید باشن کسایی که به کمکش بیان و هر کدوم یه دستی بهش بزنن برای اینکه سرعتش بیشتر بشه . نشریه دو ماهنامه باشه به نظرم بهتره . یعنی 6 تا در سال و کم کم شورای نویسندگان برای هر 6 موضوع در سال فکر کنن .
هر کس هم که کمک نمی کنه فقط نظر و پیشنهادش رو بده . این می تونه بیشتر کمک کنه . از هیچ کس تقاضای اعلام همکاری نشه و تنها اعلام همکاری باارائه مطلب برای نشریه باشه .
شروع کار هم با چند تا خبر و یک مقاله و یک ترجمه و مثلا معرفی یک کار جدید معماری ایرانی و خارجی باشه به نظرم کفایت می کنه . البته و متاسفانه همش می شه کپی ولی برای راه افتادنش فعلا اجباره !!
موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به به استاد مسعود هم بالاخره قابل دونستن و اومدن
خوش امدید
آقا سپیدار هر وقت وقت شروع کار رسید من رو لطفا خبر کنین ممنون

سپیدار

کاربر بیش فعال
پوزش

پوزش

با سلام و احترام
فکر میکنم از معدود دفعاتی باشه که اینجور بدقولی میکنم . راستش الان هم خودم خجالت میکشیدم که بیام اینجا و چیزی بگم . ولی این چند روز خوشبختانه قدر گرفتار بودم . خوشبختانه از این جهت که مطمئنم باعث میشه فرد مفید تری برای دوستان باشم . قول میدم و تمام تلاشم رو میکنم که ظرف چند روز اینده قدری کارهام رو نظم بدم که با اون مقدار از توانم که خودم دوست دارم و فکر میکنم میتونه مفید باشه برگردم . دوست ندارم با عجله و بدون تامل چیزی بگم یا کاری بکنم .
امیدوارم پوزشم رو بپذیرید و بدونید که به هیچ عنوان قصد ساده انگاری کار رو ندارم . فکر میکنم در پست بعدی که در اولین فرصت و ظرف چند روز اینده خواهد بود ، متوجه خواهید شد که خیلی هم بیکار نبودم .

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کمکی از دست ما هم بر بیاد.............هستیم.........گرچه کسی کمک نخواست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdi_mmy

عضو جدید
بعد از جنگ جهانی و تقریبا نابودی ژاپن از خیلی نظرات مثل اقتصاد و خیلی چیزای دیگه

ژاپن دوباره میخواست روی پاش وایسه و با تولیدات شروع به کار کرد مثلا تولیدات کوچیک

و همه میگفتن جنس ژاپنی بدرد نمیخوره و اصلا کارایی نداره ولی ژاپن وایساد و انقدر کار کرد که شد ژاپن فعلی که اگر به یکی بگی این جنس ژاپنیه بی برو بگرد میگه جنسش عالیه

ولی از کجا شروع کرد؟

شما هم این نشریه رو راه بندازید ممکنه شماره های اولش به درد هیچ کس نخوره ( که اینطور هم نیست )

ولی بالاخره با مشکلاتش اشنا میشید و بالاخره به نتیجه های عالی میرسید

اگر از اول بخواهید یه نشریه بدید که دهن همرو ببنید این نشریه چند شماره بیشتر ادامه دار نمیشه چون انرژی همرو به شدت میگره و دیگه نای کار کردن رو به کسی نمیده

ولی اگر شروع ارومی داشته باشید و در کنار کار مشکلاتش رو رفع کنید به امید خدا به جاهای خوبی میرسید

من که دلم روشنه موفق میشید

پس شک نکنید زودتر راش بندازید برای شماره های اولش هم مطمئنن همتون مطلب دارید

خیلی وقته بحثتون داره ادامه دار میشه

به اینم فکر کنید که اعضا سرد میشن

ایشالا که موفق باشید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بعد از جنگ جهانی و تقریبا نابودی ژاپن از خیلی نظرات مثل اقتصاد و خیلی چیزای دیگه

ژاپن دوباره میخواست روی پاش وایسه و با تولیدات شروع به کار کرد مثلا تولیدات کوچیک

و همه میگفتن جنس ژاپنی بدرد نمیخوره و اصلا کارایی نداره ولی ژاپن وایساد و انقدر کار کرد که شد ژاپن فعلی که اگر به یکی بگی این جنس ژاپنیه بی برو بگرد میگه جنسش عالیه

ولی از کجا شروع کرد؟

شما هم این نشریه رو راه بندازید ممکنه شماره های اولش به درد هیچ کس نخوره ( که اینطور هم نیست )

ولی بالاخره با مشکلاتش اشنا میشید و بالاخره به نتیجه های عالی میرسید

اگر از اول بخواهید یه نشریه بدید که دهن همرو ببنید این نشریه چند شماره بیشتر ادامه دار نمیشه چون انرژی همرو به شدت میگره و دیگه نای کار کردن رو به کسی نمیده

ولی اگر شروع ارومی داشته باشید و در کنار کار مشکلاتش رو رفع کنید به امید خدا به جاهای خوبی میرسید

من که دلم روشنه موفق میشید

پس شک نکنید زودتر راش بندازید برای شماره های اولش هم مطمئنن همتون مطلب دارید

خیلی وقته بحثتون داره ادامه دار میشه

به اینم فکر کنید که اعضا سرد میشن

ایشالا که موفق باشید
به
بالاخره یه نفر حرف دل ما رو زد

سپیدار

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام
بعد از وقفه ی کوتاه ِ نا خواسته ای که رخ داد ، باز هم با پر حرفی های من مواجه هستید . از این بابت واقعا پوزش می خواهم .
در این مدت سه کار اصلی انجام دادم :
1. مطالعه و جمع اوری منابع مربوط به مردم و معماری
2. دسته بندی داشته ها
3. کار روی جدول زمان بندی

مورد اول رو در جای خودش توضیح خواهم داد . مورد سوم هم بعد از مشورت با چند نفر از دوستان مطرح خواهد شد . چون صرفا نظر شخصی من بوده و قبل از اعلام عمومی بهتر بود که با چند نفر مشورت کنم .

اما پیرامون مورد دوم : دسته بندی داشته ها . . .
همانطور که بهتر از من میدانید ، کارهای شروع به کار این نشریه ، یک بار دیگر هم انجام شده بود که به دلایلی به نتیجه نرسید . اما حاصل زحمات ان دوره در یک تاپیک به صورت بایگانی نگهداری میشد ( منظورم اینجا ست : http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=45674)
دوستان زیادی در مدتی نسبتا طولانی در این تاپیک فعالیت کرده بودند که در میان این فعالیت ها ، دسته بندی کارها ، معرفی ، رزومه ، زمینه فعالیت مورد علاقه و . . . به چشم میخورد .
به نظرم بسیار لازم و ضروری بود که این نوشته ها و اعلام حضور ها رو به شکلی در اوریم که کارکردی باشند .
به همین منظور ، جدولی طراحی کردم و از ابتدا تمام کسانی که به نوعی اعلام امادگی کرده بودند را لیست کرده ، فعالیت مورد علاقه شان را با دیاگرام ارائه شده در این تاپیک مطابقت داده ئ توضیحاتی که خودشان داده بودند را هم اضافه کردم .
این کاری بسیار بسیار زمان بر بود ، اما فکر میکنم حالا قدری مشخص شده باشد که چه کسانی در چه بخش هایی تمایل به فعالیت دارند و ما در چه بخش هایی نیاز بیشتر کمبود داریم .
نکته ی مهم این که این لیست ، صرفا بر اساس بیانات ِ خود دوستان تنظیم شده و در بسیاری موارد شکسته نفسی دوستان باعث شده که تمام ِ قابلیت هاشون رو ذکر نکنند .
نکته بعد این که ، این لیست به ان معنی نیست که فقط باید در بخشی که اشاره شده است فعالیت کنند . این صرفا یک بر اورد کلی از داشته هایی ست که دوستان ایجاد کردند .
دوستانی هم که در سری جدید اعلام امادگی کرده اند ، در لیست دیگری اورده شده اند .
به این صورت ، شاید بتوانیم در مواقع نیاز ، سراغ کسانی که اعلام امادگی کرده اند برویم . مثلا اگر دنبال ترجمه هستیم ، اعلام نیازمان را به کسانی که در بخش ترجمه فعال هستند میکنیم .

جناب دومان بزرگوار تذکر داده بودند که به نظرشان اگر زودتر کار نشریه را شروع کنیم ، بهتر از صحبت کردن باشد . بنده هم کاملا موافقم ولی این اخرین تلاش هایی ست که انجام میدهم تا هم قدری نظم کار مشخص تر باشد و هم افراد بیشتری درگیر شوند . بجز این لیست ، جدول زمانبندی باقی میماند و بعد از ان ، من دیگر حرفی ندارم و تمرکز میکنم بر روی خود ِ اصل ِ نشریه . ( هرچند که به گمانم برای کسانی مثل ما که هیچگونه تجربه این چنینی نداشتیم ، همین درگیر شدن و دست و پا زدن و بحث کردن ها هم چیزهای زیادی برای اموختن داشت . )

منتظر نظر دوستان در مورد این دو لیست و همین طور موارد دیگری که به ذهنشان میرسد هستم .

با سپاس

پیوست ها

• arshiv.pdf
    183.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • new.pdf
    174.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام به همه دوستان عزیزم
سپاس از تمامی تلاشها و نظرات دوستان
ولی انگار مدتی هست که نشریه الکترونیکی داره خاک میخوره! یا نمیدونم خبری در پشت پرده هست و اطلاع رسانی نشده!
ولی نکنه یه وقت فعالیت نشریه برای بار دوم قبل از شروع متوقف شده!! و در پستوی ذهن ما فراموش!
خب باید قبول کرد یک واقعیت تلخ هست که وقتی تعداد افراد نشریه کم هست با گرفتار شدن دوستان مخصوصن افراد محوری نشریه نمیتونه فعالیت خاصی داشته باشه و خط بطلانی میشه بر آروزی ما داشتن نشریه الکترونیکی

سپاس
مانا و انوشه باشید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیزم
سپاس از تمامی تلاشها و نظرات دوستان
ولی انگار مدتی هست که نشریه الکترونیکی داره خاک میخوره! یا نمیدونم خبری در پشت پرده هست و اطلاع رسانی نشده!
ولی نکنه یه وقت فعالیت نشریه برای بار دوم قبل از شروع متوقف شده!! و در پستوی ذهن ما فراموش!
خب باید قبول کرد یک واقعیت تلخ هست که وقتی تعداد افراد نشریه کم هست با گرفتار شدن دوستان مخصوصن افراد محوری نشریه نمیتونه فعالیت خاصی داشته باشه و خط بطلانی میشه بر آروزی ما داشتن نشریه الکترونیکی

سپاس
مانا و انوشه باشید
فک کنم سپیدار عزیز کمتر با بچه ها آشنایی دارن
بعضی از بچه ها خیلی وقته که دیگه فعالیت نمیکنن
از طرفی بی مهری مدیرهای گرامی وعدم کنترل درست تالار باعث شده بچه ها دلسرد بشن
دیر دیر سر زدن مدیرا به باشگا
واگذاشتن اعضا به حال خودشون

حیف از این باشگاه و بچه های گلی که واقعا دارن زحمت میکشن
همه ی سایتا آرزوشون اینه که اعضای فعال داشته باشن
در حالی که باشگاه مهندسان روز به روز ............

raha

مدیر بازنشسته

سلام، اول اینکه معذرت میخوام بابت حضور کمرنگم تو این مدت. چون حسابی سرم شلوغ بود! و البته شلوغ تر هم میشه، به هر حال حتما راه حلی پیدا میکنیم که تالار به حال خودش رها نشه!!
بعد هم وروجک جان شما به هر موردی که انتقاد دارین میتونید تو دفتر مدیریت تالار اون رو عنوان کنید، خب من هر وقت آنلاین شدم انقدری تاپیک واسه جابه جا کردن و حذف اسپم و موارد مدیریتی بوده که تو اون مدت کم فرصتی واسه پست دادن پیدا نکردم!

باشگاه مهندسان روز به روز چی...؟؟؟!!!!:D
فعالیت مفید اعضا قابل تقدیره اما اینم در نظر بگیر که همه اینها به پشتوانه ی نظمی که مدیرا به مطالب ارسالی و تاپیکها میدن قابل استفاده میشه، که پشت صحنه ست و متاسفانه بچه ها متوجه این بخش از فعالیت مدیرا نمیشن در بیشتر موارد!
منظورتو متوجه نمیشم از بی مهری و عدم کنترل درست تالار! میشه بیشتر توضیح بدی لطفا با مثال؟!
-----------
در مورد نشریه هم ببخشید، اما مشکل اینه که کسایی که قول همکاری دادن متاسفانه اکثرا فقط نقش ناظر رو میخوان ایفا کنند(از جمله خودم!) و فراموش کردیم که یه کار گروهی داریم انجام میدیم. اینجا کسی کارفرما نیست!! پیشرفت کار نشریه مستلزم همفکری و مشارکت همه اعضاست.

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام، اول اینکه معذرت میخوام بابت حضور کمرنگم تو این مدت. چون حسابی سرم شلوغ بود! و البته شلوغ تر هم میشه، به هر حال حتما راه حلی پیدا میکنیم که تالار به حال خودش رها نشه!!
بعد هم وروجک جان شما به هر موردی که انتقاد دارین میتونید تو دفتر مدیریت تالار اون رو عنوان کنید، خب من هر وقت آنلاین شدم انقدری تاپیک واسه جابه جا کردن و حذف اسپم و موارد مدیریتی بوده که تو اون مدت کم فرصتی واسه پست دادن پیدا نکردم!

باشگاه مهندسان روز به روز چی...؟؟؟!!!!:D
فعالیت مفید اعضا قابل تقدیره اما اینم در نظر بگیر که همه اینها به پشتوانه ی نظمی که مدیرا به مطالب ارسالی و تاپیکها میدن قابل استفاده میشه، که پشت صحنه ست و متاسفانه بچه ها متوجه این بخش از فعالیت مدیرا نمیشن در بیشتر موارد!
منظورتو متوجه نمیشم از بی مهری و عدم کنترل درست تالار! میشه بیشتر توضیح بدی لطفا با مثال؟!
-----------
در مورد نشریه هم ببخشید، اما مشکل اینه که کسایی که قول همکاری دادن متاسفانه اکثرا فقط نقش ناظر رو میخوان ایفا کنند(از جمله خودم!) و فراموش کردیم که یه کار گروهی داریم انجام میدیم. اینجا کسی کارفرما نیست!! پیشرفت کار نشریه مستلزم همفکری و مشارکت همه اعضاست.

در یک جمله: خانم مهند س رها بانوی عزیز سپاس از تمامی زحماتی که میکشین و کسی از جمله و مخصوصن خود من متوجه نمیشه:gol::gol:

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
براي اطلاع دوستاني از جمله وروجك عزيز از اينكه زوال اين مجموعه رو به رخ مديران و بقيه مي كشن بايد مواردي رو ياد آور بشم كه فكر نمي كنم دردي رو دوا كنه ولي گفتنش ضروريه .
يادمون باشه يك فضاي اينترنتي هميشه خالي از حضوره . همه حس مجازي بودن رو با تمام وجود حس مي كنن و متاسفانه همدلي اي وجود نداره . هيچ كس مقيد به انجام كاري نيست . هيچ كس تعهدي براي انجام وظيفه ايي نداره و همه هر لحظه كه اراده كنن مي تونن وارد بشن و هر لحظه كه اراده كنن مي تونن براي هميشه فعاليتشون رو قطع كنن .
يادمون باشه اينجا مدير فعاليت نمي كنه كه كاربرا استفاده كنن و يا كاربرا براي كسي كاري نمي كنن پس ضعف عملكرد تمامي اعضاي يك مجموعه است كه باعث از بين رفتن فعاليتهاي قديمي اون ميشه . وقتي هيچ باز خوردي از فعاليتهاي مثبت در يك يا چند تاپيك گرفته نشه و به حال خودش رها بشه به هيچ وجه روحيه مناسبي رو براي اعضاي فعال اون تاپيك كه به طبع اعضاي خوب تالار هم هستن نمي گذاره .
يادمون باشه در طول مدتي كه من در خدمت عزيزانم بودم بار ها و بارها به دلايل مختلف عزيزان رو ترغيب به شركت در فعاليتهاي دسته جمعي كردم از اولين مسابقه اسكيس اينترنتي گرفته تا ترجمه كتب معماري و همين نشريه الكترونيك و متاسفانه هيچ وقت ‏،‌هيچ نتيجه مثبتي از اين حركتها گرفته نشد . همه موقع معرفي و اعلام حضور با قدرت ميان و موقع عمل هيچ خبري ازشون نيست . صدها كار رو مي گن كه مي تونن انجام بدن و بعد غيبشون مي زنه و اين تقصيري رو گردن مديرا نمي ندازه !!
متاسفانه مديريت تو اين مجموعه ها يكسري كاربر فعال رو بي انگيزه مي كنه و حداقل كاري رو كه مي تونن براي مفيد بودن انجام بدن رو هم از اونها مي گيره . اين رو تا زماني كه انبوه تاپيكها و پستها و تالرهاي نامنظم و به هم ريخته رو نبينيد و روزها و شايد ماهها براي منظم كردنشون زحمت نكشيد متوجه نمي شيد . تازه اين بين دلخوريها هم اينقدر زياده كه مدير رو انساني خود راي و مستبد نشون ميده و يا گاهي مواقع بي كفايت و نادان !! چرا تاپيكي كه من زده بودم اينجا نيست ؟ چرا پاك دشده ؟ اين تاپيك رو 600 سال پيش يه نفر زده كه خاطره است چرا پاكش كردي ؟ قصد داشتي اينو محو كني كه بگي خودت خيلي كاراري خوبي كردي ؟ از زماني كه اومدي فاتحه تالار خونده شده . اين چه وضعي همه كاربرا دارن فرار مي كنن . ديگه چيزي از تالار معماري نمونده و هزاران حرف ديگه ايي كه گفتنش جز ياد آوري خاطرات تلخ حداقل براي خود من هيچ سودي نداره .
اين نشريه هم از ايندا ي شروع مجددش انتهاش معلوم بود ولي به احترام حركت مهندس رها من حرفي نزدم و باز هم خط كشيدم روي منطقي كه مي گفت اين هم طعم همون شكست رو خواهد چشيد و كوروهاي اميد رو دنبالش مي گشتم كه باز هم در ظلمات بي مهري خيلي از بچه ها گم شد .
اينها درد دل نيست واقعيته . تالار معماري به فعاليت تك به تك اعضاعش نيازمنده . به مهر و محبت و اعتقاد و تعهد تك به تك اعضاعش. به جاي انتقاد از ديگران و انداختن تقصير گردن بقيه (مثل هميشه ) يه تلنگر به خودمون بزنيم و از خودمون چند سوال بپرسيم : سهم من در ساختن اين تالار چقدر بوده ؟‌ چند پست با محتوا ؟ چند تاپيك مفيد فايده و چند كار با ارزش از من در اين سايت به يادگار مونده ... و من چقدر مي تونم در بقاي اين فضا كمك كنم و به پر بار تر شدنش چه كمكي كردم و چي كمكي مي تونم بكنم ...
باور كنيد جواب منطقي به اين سوالها تالار معماري رو شكوفا خواهد كرد .

سپیدار

کاربر بیش فعال
درد دل

درد دل

با سلام و احترام
چندان خوش ایند نیست که بعد از چند روز که میام اینجا یه چیزی بنویسم ، با این چیز ها مواجه میشم .
وروجک عزیز من متوجه نشدم که منظورتون از اینکه فرمودید من کمتر با بچه ها اشنایی دارم چیه ؟
راستش این موضوع شده یکی از عذاب وجدان های روزانه ی من . چیزی که به طرز وحشتناکی اذیتم میکنه .
شاید ندونید در چه شرایطی منابعی که مربوط به موضوع انتخابی بود رو میخوندم و خلاصه میکردم . در شرایطی که بعد از گذشت ِ هر ساعت ، از خودم میپرسم : من اینجا چیکار میکنم ؟
ممکنه شما روزی 12 ساعت سنگین ترین کارها رو با نهایت احساس مسئولیتی که در وجودتون هست انجام بدید ، ولی بعدش ذره ای در درونتون ارضا نشده باشید ، از طرف دیگه ممکنه یک هفته روی موضوعی مطالعه کنید و بعدش بیایید خلاصه ش رو اینجا بگذارید و بعدش احساس ِ " بودن " بکنید .
وضعیت من دقیقا به همین صورته . نمیدونم چرا احساس میکنم همه این اتفاقات تقصیر ِ منه .

براي اطلاع دوستاني از جمله وروجك عزيز از اينكه زوال اين مجموعه رو به رخ مديران و بقيه مي كشن بايد مواردي رو ياد آور بشم كه فكر نمي كنم دردي رو دوا كنه ولي گفتنش ضروريه .
يادمون باشه يك فضاي اينترنتي هميشه خالي از حضوره . همه حس مجازي بودن رو با تمام وجود حس مي كنن و متاسفانه همدلي اي وجود نداره . هيچ كس مقيد به انجام كاري نيست . هيچ كس تعهدي براي انجام وظيفه ايي نداره و همه هر لحظه كه اراده كنن مي تونن وارد بشن و هر لحظه كه اراده كنن مي تونن براي هميشه فعاليتشون رو قطع كنن .
يادمون باشه اينجا مدير فعاليت نمي كنه كه كاربرا استفاده كنن و يا كاربرا براي كسي كاري نمي كنن پس ضعف عملكرد تمامي اعضاي يك مجموعه است كه باعث از بين رفتن فعاليتهاي قديمي اون ميشه . وقتي هيچ باز خوردي از فعاليتهاي مثبت در يك يا چند تاپيك گرفته نشه و به حال خودش رها بشه به هيچ وجه روحيه مناسبي رو براي اعضاي فعال اون تاپيك كه به طبع اعضاي خوب تالار هم هستن نمي گذاره .
يادمون باشه در طول مدتي كه من در خدمت عزيزانم بودم بار ها و بارها به دلايل مختلف عزيزان رو ترغيب به شركت در فعاليتهاي دسته جمعي كردم از اولين مسابقه اسكيس اينترنتي گرفته تا ترجمه كتب معماري و همين نشريه الكترونيك و متاسفانه هيچ وقت ‏،‌هيچ نتيجه مثبتي از اين حركتها گرفته نشد . همه موقع معرفي و اعلام حضور با قدرت ميان و موقع عمل هيچ خبري ازشون نيست . صدها كار رو مي گن كه مي تونن انجام بدن و بعد غيبشون مي زنه و اين تقصيري رو گردن مديرا نمي ندازه !!
متاسفانه مديريت تو اين مجموعه ها يكسري كاربر فعال رو بي انگيزه مي كنه و حداقل كاري رو كه مي تونن براي مفيد بودن انجام بدن رو هم از اونها مي گيره . اين رو تا زماني كه انبوه تاپيكها و پستها و تالرهاي نامنظم و به هم ريخته رو نبينيد و روزها و شايد ماهها براي منظم كردنشون زحمت نكشيد متوجه نمي شيد . تازه اين بين دلخوريها هم اينقدر زياده كه مدير رو انساني خود راي و مستبد نشون ميده و يا گاهي مواقع بي كفايت و نادان !! چرا تاپيكي كه من زده بودم اينجا نيست ؟ چرا پاك دشده ؟ اين تاپيك رو 600 سال پيش يه نفر زده كه خاطره است چرا پاكش كردي ؟ قصد داشتي اينو محو كني كه بگي خودت خيلي كاراري خوبي كردي ؟ از زماني كه اومدي فاتحه تالار خونده شده . اين چه وضعي همه كاربرا دارن فرار مي كنن . ديگه چيزي از تالار معماري نمونده و هزاران حرف ديگه ايي كه گفتنش جز ياد آوري خاطرات تلخ حداقل براي خود من هيچ سودي نداره .
اين نشريه هم از ايندا ي شروع مجددش انتهاش معلوم بود ولي به احترام حركت مهندس رها من حرفي نزدم و باز هم خط كشيدم روي منطقي كه مي گفت اين هم طعم همون شكست رو خواهد چشيد و كوروهاي اميد رو دنبالش مي گشتم كه باز هم در ظلمات بي مهري خيلي از بچه ها گم شد .
اينها درد دل نيست واقعيته . تالار معماري به فعاليت تك به تك اعضاعش نيازمنده . به مهر و محبت و اعتقاد و تعهد تك به تك اعضاعش. به جاي انتقاد از ديگران و انداختن تقصير گردن بقيه (مثل هميشه ) يه تلنگر به خودمون بزنيم و از خودمون چند سوال بپرسيم : سهم من در ساختن اين تالار چقدر بوده ؟‌ چند پست با محتوا ؟ چند تاپيك مفيد فايده و چند كار با ارزش از من در اين سايت به يادگار مونده ... و من چقدر مي تونم در بقاي اين فضا كمك كنم و به پر بار تر شدنش چه كمكي كردم و چي كمكي مي تونم بكنم ...
باور كنيد جواب منطقي به اين سوالها تالار معماري رو شكوفا خواهد كرد .

دومان عزیز
با این جمله تون چندان موافق نیستم : " يادمون باشه يك فضاي اينترنتي هميشه خالي از حضوره . همه حس مجازي بودن رو با تمام وجود حس مي كنن و متاسفانه همدلي اي وجود نداره . "
با اینکه خودم یکی از کسانی بودم که همیشه بر این عقیده بودم که گاهی حدودی از دنیای مجازی رو میشه واقعی کرد ( یادتونه قبلا در مورد بازدید های دسته جمعی و بحث ها و اموختن های حضوری در مثلا روزهای تعطیل با هم صحبت کرده بودیم و شما دلایل منطقی اوردید که بعضی مسائل اجازه چنین کارهایی رو نمیده ؟ ) اما این رو هم قبول ندارم که فضای اینترنتی خالی از حضوره . مثال ملموسش خود ِ شما هستید . نسبت شما با من . شما هم تا این لحظه اینترنتی بودید ، ولی باید باور کنید که حضورتون برای من از خیلی ها که واقعی بودند ، واقعی تر بوده . هیچ وقت شب ها و روزهای سال قبل رو که برای کنکور میخوندم و باهاتون مشورت میکردم رو فراموش نمیکنم . هیچ وقت حرفتون رو بعد از نتیجه نگرفتنم فراموش نمیکنم . شما حضورداشتید . و چند تن ِ دیگر هم بودند که حضور ِ حقیقی داشتند . لااقل برای من اینگونه بوده و هست . شاید به همین خاطره که الان که وضعیت ِ کارهای گروهی در بخش های مختلف به اینجا رسیده ، این قدر احساس تقصیر میکنم .
قبلا هم گفته بودم که فضا های مجازی مزایا و معایب خودشون رو دارند ؛ و اتفاقا تمام ِ مزایا ، گاهی معایب میشوند . این حسنه که کسی کسی رو نبینه . چون تا وقتی که کسی در ارتباط ِ حقیقی ِ با من نیست ( مثال عرض میکنم ) برایش اهمیتی ندارد که من چه جور ادمی هستم . فقط و فقط جریان ِ اندیشه ( اگر وجود داشته باشد ) و واژه ها هستند که بین ما قرار میگیرد . این حسن کار است . اما ضرر کار هم هست . چرا که کارهایی هست که تا رو در رو انجام نشود ، به نتیجه نمیرسد .
من به هیچ وجه فکر نمیکنم سهمی در ساختن این تالار داشته باشم . پست ِ غیر مرتبط ندارم ، اما چیزهایی هم که هستند ، به هیچ عنوان در خور نبودند . اما همیشه تلاشم را کرده بودم که ناظر نباشم . تلاشم را کرده بودم که حس ِ مجازی نداشته باشم . چرا که من حقیقی هستم .
گاهی برای پاسخ به سوال یا شرکت در یک بحث ، ناچار میشدم دو سه روز در کتابخانه باغ فردوس لنگر بیندازم ، چرا که نمیخواستم کپی_ پیست باشم .

خوندن ِ این حرفتون که فرموده بودید از ابتدای اغاز ِ مجدد این نشریه ، میدونستید انتهاش به کجا میرسه ، خیلی خیلی ناراحت کننده بود . شاید روند ِ تلاشم اشتباه بوده ، ولی شب های زیادی رو تا نزدیک ِ صبح در حال خوندن و بررسی تاپیک های قدیمی گذروندم . زمان زیادی رو برای ایجاد یک نظم اولیه صرف کردم . هر چند که نتیجه در خوری در پی نداشت .
قبلا هم گفته بودم که خود ِ نشریه برای من یک بهانه ست . بهانه برای بیشتر خواندن . برای اموختن ِ کار گروهی ( برای همین دوست داشتم با تعداد بیشتری فعالیت کنیم ) .

هر چند سرنوشت اکثر فعالیت های گروهی ( اون هم از نوع مجازیش ) سرنوشت های تقریبا یکسانی ست ، اما من هنوز ناامید نیستم . اصولا دیر ناامید میشم . به عنوان یک عضو معمولی ، با رهای گرامی و دوستان دیگه بیشتر صحبت میکنم تا ببینیم راهی برای برون رفت از این وضع میتوان پیدا کرد یا نه .

امیدوارم از دست من کسی دلگیر نباشه ، چون اگه اینجوری باشه من عمیقا زجر میکشم .

با نهایت علاقه و احترام

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام و احترام
.......

ممکنه شما روزی 12 ساعت سنگین ترین کارها رو با نهایت احساس مسئولیتی که در وجودتون هست انجام بدید ، ولی بعدش ذره ای در درونتون ارضا نشده باشید ، از طرف دیگه ممکنه یک هفته روی موضوعی مطالعه کنید و بعدش بیایید خلاصه ش رو اینجا بگذارید و بعدش احساس ِ " بودن " بکنید .
.......
با نهایت علاقه و احترام

درود فراوان خدمت دوست و استاد عزیز جناب مهندس سپیدار
سپاس بی کران از تمامی زحماتی که شما در طول این مدت متحمل شدین و ما همگی شاهدش بودیم و قدر دان زحمات شما :gol:
همگی بی صبرانه مشتاق خواندن بررسی مطالعات شما و دیگر دوستان هستیم
گامهاتون مستحکمتر:gol:
انوشه باشید ;):gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سپیدار عزیز شاید بیان بعضی واقعیتها برای همه ما سخت باشه و قبول کردنش به نوعی غیر ممکن . و شاید غیر قابل تحمل . کمک و تلاش و کارهایی که من افتخارش رو داشتم و انجامشون دادم چه در مورد شما و چه در مورد سایر عزیزانم ، صرفا وظیفه انسانی من بوده . همه ما همین حس رو داریم هر کسی که وارد این مجموعه میشه و زمان میذاره و حتی یک جمله می نویسه فارغ از محتوی اون ، به نیتی میاد که یکیش حس انسان دوستیه . حرفم رو تصحیح می کنم . حضور به معنای واقعی برای انجام یک حرکت گروهی هیچ وقت وجود نداره . حرکتهای انفرادی هم به جایی نمی رسه . اگه شروع هم بشه به شکست سختی می خوره و این متاسفانه واقعیته .
ولی نه من و نه هیچ کس دیگه منکر حضور انسان دوستانه یکایک اعضای اینجا نیست . همنیکه به سوالات هم پاسخ میدیم ، هم اینکه برای کمک به هم راهنمایی می کنیم و آموزشهای رایگان می گذاریم ، جزوات رو با زحمت اسکن می کنیم در اختیار هم می گذاریم ، مثال بارز این حس انسان دوستانه است و در این هیچ شکی نیست .
در مورد ادامه کار نشریه هم با تمام وجود خوشحال میشمشروع و ادامهش رو ببینم . توی دنیای واقی شاید 6 ساله که در گیر کار مطبوعات هم هستم و مجموعه ایی رو که داریم با ایثار گری اعضاعش نگه داشتیم . امروز مجله ما موفقه . مخاطبش رو پیدا کرده و خیلی ها با نویسندگان و مطالب ما انس گرفتن ولی باور کنید هنوز هم در گیر خرید کاغذ و بد قولیهای چاپخونه و گرفتاریهای صفحه آرایی و دیر و زود شدن کار نویسندگان و خلاصه بیات شدن مطلب ها هستیم و گاهی دیر تر از موعد به مجله رو به بازار می دیم ولی حفظش کردیم . از این ایثار ها در دنیای مجازی خبری نیست ... تنهایی نمی شه وارد گود شد سپیدار عزیز . آزموده را آزمودن خطاست ... ضمن احترام به همه زحمات شما و سایر دوستان ، خوشحال میشم ببینم انرژی و نیرویی که میگذاری در مسیر بهتری خرج بشه و همه ما بتونیم از حضور افرادی مثل شما استفاده کنیم .
سربلند و پیروز باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با عرض پوزش از استاد عزیزمdooamnn سپیدار ،رهای عزیز و روژان و دوست و استاد خوبم آقای صدیق

اگه باعث ناراحتی شما شدم معذرت میخوام ولی
جملات و یاوه گویی هام بالاخره باعث شد حضور گرمتونو همزمان تو یه تاپیک ببینم
بزارید به حساب دلتنگی:w16:
سپاس بر شما بزرگواران:w27:
هیچ کس منکر زحمات شما نیس
استاد دومان
اگرچه اینجا یک فضای مجازی هست ولی حس احترام و دوست داشتن همه ی ما به شما مجازی نیست،عین حقیقت و واقعیته

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
آیا این سکوت دلیلی بر تعطیل شدن نشریه هست ؟
در حالی که اکثر بچه هایی که اعلام آمادگی کرده بودن هنوز هم آماده هستن ولی نشریه متوقف شد ... چرا ؟؟
مگه بیش تر از 5-6 نفر لازمه که یه یه نشریه کوچک و مفید بتونه کار خودشو آغاز کنه ؟
یادمه یه روز مدیر بهم گفت حتی اگه شده تنهایی یه شماره از این نشریه میدم بیرون ... چی شد پس ؟
من حدود 3 سال هست تو این باشگاهم و تقریبا همه کارهای گروهی که شروع شد توی همون شروع تموم شد ...
آخه چرا نمیشه ؟؟ واقعا داره آرزو میشه برام سرانجام رسیدن یکی از کارا ...

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حلا بگذریم ...
آقا مسعود هم با توجه به تجربه ای داشتن گفتن همون اول که آسون بگیرین و کار اول رو خیلی پیچیده نکنید .. ولی بازم پیچیده شد با انتخاب موضوعی مثل معماری مردم گرا که همه جور تعریفی میشه ازش کرد ولی بازم بچه ها کمک کردن و هر جور تونستن یه تعریف از ذهنشون براش جور کردن ولی بعد بقیه کار موند ...
موضوع هایی که اول مدیر پیشنهاد کرده بود گزینه هایی بهتری هم داشت برای شروع مثل معماری فرمی یا سازه گرا یا معماری مبتنی بر فضا که شاید برای بچه ها ملموس تر باشه و بشه بیشتر روش کار کرد ....
حالا میشه همین حالا موضوع رو عوض کرد یا همون موضوع رو توی چند صفحه جمعش کرد و اولین شماره رو بدیم تا کار راه بیفته حالا نمیدونم نظر بقیه چیه ....

raha

مدیر بازنشسته
سلام ...
آیا این سکوت دلیلی بر تعطیل شدن نشریه هست ؟
در حالی که اکثر بچه هایی که اعلام آمادگی کرده بودن هنوز هم آماده هستن ولی نشریه متوقف شد ... چرا ؟؟
مگه بیش تر از 5-6 نفر لازمه که یه یه نشریه کوچک و مفید بتونه کار خودشو آغاز کنه ؟
یادمه یه روز مدیر بهم گفت حتی اگه شده تنهایی یه شماره از این نشریه میدم بیرون ... چی شد پس ؟
من حدود 3 سال هست تو این باشگاهم و تقریبا همه کارهای گروهی که شروع شد توی همون شروع تموم شد ...
آخه چرا نمیشه ؟؟ واقعا داره آرزو میشه برام سرانجام رسیدن یکی از کارا ...

سلام.

فقط در مورد خط 5 م که مربوط به من میشه معذرت میخوام که نتونستم و نمیتونم به حرفی که زدم عمل کنم... واقعا متاسفم!
علتش اینه که پیش بینی خیلی گرفتاریها و اتفاقاتی که واسم پیش اومده رو اونموقع نمیکردم...

درمورد بقیه پستتون هم ؛ خب بستگی به نظر و همت جمع داره نه یه فرد خاص! موفق باشید.

artemis_arc

عضو جدید
سلام اگه کمک خواستین منم هستم
یکم دیر به دیر میام اما قول میدم دست پر بیام

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا