نسل کشی یا خودکشی خوزستانی ها!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما بریم سر وقت خوزستان !!!!!!!

در اینکه حق مردم خوزستان به خصوص خرمشهر خیلی بیشتر از اینهاست شکی نیست

ولی اینکه بگن هیچ نشده یک سیاه نمایی بسیار تمسخر اوره

همین چند روز پیش در اهواز که فکر میکنم در استان خوزستان هست : دی

چند طرح بسیار با اهمیت و بزرگ افتتاح شد

میگید خانم رها یا بگم :smile:

major7

عضو جدید
ببین دوست عزیز ما نخاستیم و نگفتیم کشورمون رو تقسیم کنیم ولی آیا با 51بربر حد مجاز خاک ما حتی اجازه اظهار نظر نداریم و اینکه شما هم فک میکنید اگر کسی اعتراض کرد داره انقلاب مخملی راه می اندازه
ما از نظر تو باید بمیریم؟؟؟ نسل کشی ؟؟؟

شما دارين به تفرقه بين استانها دامن ميزنين ميگين چرا بايد آب كارون بايد بره استان اصفهان ....متاسفانه ياد نگرفتيم كه تيم باشيم . ما تو تيم ايران هستيم اينو درك كنين..چرا بايد از استانهاي ديگه كم شه به استان شما برسه (حرفم فقط با شما نيست با همه اوناييه كه تو اين شرايط جاي اينكه به فكر ايران باشن به فكر استان خودشونن حاضرن ميخوان از آب گلآلود ماهي بگيرن همه ناراحتن اما دليل بر كوفتن بر طبل تفرقه نيست)؟ بله شما داري اظهار نظر ميكني اينكاري كه الان ميكني چيه پس؟ من نگفتم انقلاب مخملي من گفتم تجزيه طلبي كه شما دقيقا با حرفاتون دارين در اون راستا گام بر ميدارين... لطفا يك نگاه به ليبي بندازين اخبارشو ميتونين سرچ كنين تو اينترنت....

raha**

عضو جدید
در استان فارس دریاچه نامی است به نام دریاچه پریشان ...........امروز اوضاعش خیلی بدتر از دریاچه ارومیه است

بنابراین سعی کردنتون برای قومیتی جلوه دادن بسیار عبث بود
خو شما هم میتونی یه تایپیکی بزنی و مشکل شهرتون رو بگی
من قصدم فقط اطلاع رسانی و کمک خاستن از دوستان بود این کمترین کاری بود که تونستم انجام بدم
هیچکدوم از دوستان قصدی در قومیتی نشان دادن نکردن و مواردی از این دست فراتر از این حرفاست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو شما هم میتونی یه تایپیکی بزنی و مشکل شهرتون رو بگی
من قصدم فقط اطلاع رسانی و کمک خاستن از دوستان بود این کمترین کاری بود که تونستم انجام بدم
هیچکدوم از دوستان قصدی در قومیتی نشان دادن نکردن و مواردی از این دست فراتر از این حرفاست
میدونی خانم .......با عرض معذرت
یا شما نمیدونی چی میگی یا میدونی دقیقا چه میکنی

پست اولت از نظر من ایرادی نداره .........اینم به این خاطره احتمالا که حرف خودت نیست و از یه خبرگزاری است

ولی پستهای جناب ...موضوع رو به سمت سیاست و قومیت گرایی کشونده

این بده ........اونم از جانب استارتر

بنابراین بایستی منتظر واکنش باشی ........تمامی سیاه نمایی های شما پاسخ داره و به مرور لازم بشه مطرح خواهد شد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی عزیزم اونا خواب نیستن بلکه در حال آباداني و ساختن پل و راه و جاده در لبنان و ونزوئلا و نيكاراگوئه و بوليوي و...می باشن

این حد اقل کاری که میتونیم انجام بدیم و واقعن ماها به کمک هموطن ها نیاز داریم
آقایان در حال حاضر به این فکر می کنند که چگونه آب را از سرچشمه های دز و کارون به فلات مرکزی ایران منتقل کنند . حالا چه بر سر تالاب شادگان می آید یا مردم خوزستان چه مصائبی را از خشک شدن این تالاب تحمل می کنند بماند , اصلا به آقایان تهران نشین چه مربوط .

واقعا درست میگید.
ایران خلاصه شده توی تهران و اصفهان و مشهد و دو سه تا شهر دیگه
بقیه هر بلایی به سرشون بیاد برای مسئولین اهمیتی نداره
این چندتا حرف شما که سبب شد یه نفر هم دوباره وارد بازی شما بشه چه ربطی به رویکرد انتقادی تاپیک داشت ؟
ممنون میشم توضیح بدین
تا بعد به این سیاه نمایی ها و شایعات شما پاسخ داده بشه

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دارين به تفرقه بين استانها دامن ميزنين ميگين چرا بايد آب كارون بايد بره استان اصفهان ....متاسفانه ياد نگرفتيم كه تيم باشيم . ما تو تيم ايران هستيم اينو درك كنين..چرا بايد از استانهاي ديگه كم شه به استان شما برسه (حرفم فقط با شما نيست با همه اوناييه كه تو اين شرايط جاي اينكه به فكر ايران باشن به فكر استان خودشونن حاضرن ميخوان از آب گلآلود ماهي بگيرن همه ناراحتن اما دليل بر كوفتن بر طبل تفرقه نيست)؟ بله شما داري اظهار نظر ميكني اينكاري كه الان ميكني چيه پس؟ من نگفتم انقلاب مخملي من گفتم تجزيه طلبي كه شما دقيقا با حرفاتون دارين در اون راستا گام بر ميدارين... لطفا يك نگاه به ليبي بندازين اخبارشو ميتونين سرچ كنين تو اينترنت....
استارتر که حرف بدی نزده فقط اعلام کرده که هوای شهرشون قابل سکونت نیست گفته تا شاید راه حلی براش باشه
من فکر میکنم کشور های همسایه عراق از جمله ایران باید از عراق شکایت داشته باشند در سازمان ملل چون این جوری که شما میگید یه بودجه کلانی لازمه که در این مواقع سازمان ملل به اون کشور باید کمک کنه که اصولا وقت میبره که باید صبر کنید.......

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تالار عکس هم دوست عزیز دیگری که در اهواز زندگی می کنند تاپیکی در این رابطه ایجاد کردند و به شخصه وقتی خبرهایی از تورم ، تخریب آثار تاریخی ، تخریب پارک جنگلی تنها چند روز بعد از روز درختکاری و گفته شما و استارتر محترم رو و... می شنوم چیزی جز این یادم نمیاد که در این مدت واقعا خیلی خوب به من ثابت شد که تنها چیزی که برای آقایان اهمیتی ندارد مردم و ایران اند...

دقيقا همينطوره ...

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تهران هرروز این وضعه حالا 1روز اونجا اینجوری شده
من هر چي به شما بگم كم گفتم

هر روز داريم خاك ميخوريم اونوقت يكي بياد اينجوري بگه داغون ميشم

دوست دارم حالا كسي باشه بياد داخل حياط خونه ما ماشين رو ببينه رنگش سفيد هستش اما قهوه ايي شده از بس خاك روش هست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
استارتر که حرف بدی نزده فقط اعلام کرده که هوای شهرشون قابل سکونت نیست گفته تا شاید راه حلی براش باشه
من فکر میکنم کشور های همسایه عراق از جمله ایران باید از عراق شکایت داشته باشند در سازمان ملل چون این جوری که شما میگید یه بودجه کلانی لازمه که در این مواقع سازمان ملل به اون کشور باید کمک کنه که اصولا وقت میبره که باید صبر کنید.......
استارتر محترم پست اولش با بقیه پستهاش هم خوانی ندارد ........ایراد پست اول نیست ........ایراد بقیه پستهاس

در قبال آلودگی که ایجاد میشه چندین و چند جلسه با حضور نمایندگان عراق و ایران انجام شده پیشنهاداتی هم داده شده ولی ر بار سنگ پراکنی بوده که البته واقعا نمیشه توجیه کرد

مردم خوزستان بیشتر از اینها بر انقلاب حق گردن دارن

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آفتاب: مردم خوزستان امروز با هوایی به شدت آلوده مواجه شده اند به گونه ای که میزان غلظت آلودگی در برخی شهرهای خوزستان 51 برابر حد مجاز است.

امروز شدت هوا به گونه ای است که مردم آبادان حتی قدرت نفس کشیدن را ندارند و آنها در حال تجربه کردن بدترین وضع آب و هوایی در خوزستان هستند. بدترین حالت این گرد و غبار این است که هم اکنون بر شدت و غلظت آن افزوده می شود و امیدی برای فروکش کردن آن نیست.

فرق اساسی این پدیده این بار با دفعات قبل این است که این گرد و غبار از جنوب شرق عربستان آغاز شده و با خاک صحراهای عراق مخلوط شده و وارد هوای خوزستان شده در حالیکه در پدیده های قبلی صرفا گرد و غبار جنوب عراق وارد هوای خوزستان می شد.

براساس اعلام سازمانهای جهانی، وقتی غلظت گرد و غبار به 150 میکروگرم بر مترمکعب برسد وضع هوا به مرز هشدا می رسد ولی هم اکنون غلظت آلودگی در شهرهای مختلف استان خوزستان بسیار بالاست و همه شهرهای خوزستان آخرین روز کاری سال را تعطیل اعلام کرده اند.

تا ساعت هشت و 45 دقیقه امروز غلظت هوا در شهر آبادان هفت هزار و 657 میکروگرم بر مترمکعب، در شهر اهواز چهار هزار و 350 میکروگرم بر مترمکعب و در شهرستان دزفول سه هزار و 255 میکروگرم بر مترمکعب اعلام شده است که نشان می دهد آلودگی هوا طبق استانداردهای جهانی در آبادان 51 برابر حد مجاز است.

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شدت گرد و غبار فوق العاده بالاست و متاسفانه در حال افزایش است.

تورج همتی افزود: فرق اساسی گرد و غبار امروز این است که برخلاف همیشه که از جنوب عراق به سمت خوزستان و کشور حرکت می کرد، این بار از جنوب شرق کشور عربستان آغاز شده و پس از رفتن به عراق و شدت یافتن به سمت کوه های زاگرس و خوزستان آمده است.

وی افزود: استاندارد جهانی برای رسیدن گرد و غبار در هوا، 150 میکروگرم بر مترمکعب است ولی ما در کارگروه استان خوزستان استانداردهای جدیدی تعریف کردیم که بر اساس آن اگر غلظت گرد و غبار به دو هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد مقطع ابتدایی، اگر به سه هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد تمام مراکز آموزشی و اگر به بالای سه هزار میکروگرم بر مترمکعب برسد تمام مراکز آموزشی و دستگاه های دولتی تعطیل می شود.

همتی در خصوص میزان غلظت گردو غبار موجود در هوای خوزستان نیز گفت: تا ساعت هشت و 45 دقیقه صبح امروز غلظت هوا در شهر آبادان هفت هزار و 657 میکروگرم بر مترمکعب، در شهر اهواز چهار هزار و 350 میکروگرم بر مترمکعب و در شهرستان دزفول سه هزار و 255 میکروگرم بر مترمکعب اعلام شده است.

وی عنوان کرد: اگر غلظت گرد و غبار به 625 میکروگرم بر مترمکعب شرایط هوایی کاملا ناسالم و برای زندگی مردم خطر آفرین است.

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان در خصوص خطرات این نوع گرد و غبار گفت: این گرد و غبار که به آن ریزگرد می گویند به صورت مستقیم وارد خون می شود و در خون به صورت گلوله جمع می شود. این حالت باعث ایست قلبی می شود به همین دلیل مردم باید مراقب باشند که به هیچ وجه در هوای آزاد تردد نکنند.

همتی به مردم خوزستان توصیه کرد: که برای کاهش میزان آلودگی هوا از برخی گیاهان طبیعی در منازل خود استفاده کنند زیرا آنها می توانند تا حدودی هوای داخل منازل را پاک کنند.

آخرین روز کاری امسال در حالی در استان خوزستان تعطیل اعلام شد که فعالیتها بانکها به علت آخرین روز کاری خود همچنان ادامه دارد به همین دلیل مردمی که قصد پرداخت اقساط تسهیلات خود را دارند ملزم می شوند به شعب بانکها مراجعه کنند تا مبادا جریمه ای متوجه آنها شود زیرا اگر امروز موعد قسط آنها باشد و پرداخت نکنند شامل حدود هفت روز جریمه پرداخت قسط به علت تعطیلی های پیش رو می شوند.

به همین دلیل این امر مردم را مجبور به ترک خانه ها و حضور در شعب بانکها کرده که بی شک برای سلامتی آنها مضر است این در حالی است که انتظار می رود استانداری با تعطیل اعلام کردن بانک از حضور مردم در شعب جلوگیری و بر حفظ سلامتی مردم تاکید می شود.

به گزارش مهر، اگر بانکها تعطیلی را وارد سیستمهای خود کنند، پرداخت نکردن قسط در چنین روزی شامل جریمه نمی شد و مردم مجبور نمی شدند در این هوای آلوده در معابر تردد کنند.
منبع

major7

عضو جدید
آقایان در حال حاضر به این فکر می کنند که چگونه آب را از سرچشمه های دز و کارون به فلات مرکزی ایران منتقل کنند . حالا چه بر سر تالاب شادگان می آید یا مردم خوزستان چه مصائبی را از خشک شدن این تالاب تحمل می کنند بماند , اصلا به آقایان تهران نشین چه مربوط
.

واقعا درست میگید.
ایران خلاصه شده توی تهران و اصفهان و مشهد و دو سه تا شهر دیگه
بقیه هر بلایی به سرشون بیاد برای مسئولین اهمیتی نداره[/ج
QUOTE]
اين 2تا پست دقيقا موضوع رو استاني ميكنه....ببينيد همه مشكل دارن همه استانها ...فكر نكنين يك جا بهشته يك جا جهنم اصلا اينطوري نيست..
ببین دوست عزیز ما نخاستیم و نگفتیم کشورمون رو تقسیم کنیم ولی آیا با 51بربر حد مجاز خاک ما حتی اجازه اظهار نظر نداریم و اینکه شما هم فک میکنید اگر کسی اعتراض کرد داره انقلاب مخملی راه می اندازه
ما از نظر تو باید بمیریم؟؟؟ نسل کشی ؟؟؟[/جQUOTE]
شما يك نگاه اصلا به اسم تاپيكت بنداز...نسل كشي؟ مگه به شما حمله شده؟ نسل كشي از نظر حقوق بين الملل تعريف داره جانم...شما دقيقا موضوع رو سياسي كردين البته از نظر من مشكلي نداره هرچند خلاف قوانين سايته...شما نميگي تجزيه طلبي اما اون بيسوادي كه تو استان شماست وقت وقتش اسلحه ورميداره تا از اين نسل كشي دفاع كنه!!!! و فردا كلي اعاده حق ميكنه براي تشكيل كشور مستقل ...شما تحصيلكرده اي حتما ميفهمي چي ميگم پس لطفا خودتو نزن به اون راه...درمورد خيلي از افراد جامعه اينطوريه كه عرق ملي كشته شده...مهم تر از اون بعضيا تو اين حال و اوضاع دارن دعواي قبيله اي راه ميندازن ...سعي كنيم اخلاقمون مثل كشور هاي جهان سومي نباشه
تهران هرروز این وضعه حالا 1روز اونجا اینجوری شده[/جQUOTE
]

بايد بگم تهران از همه جا اوضاعش بهتره ...مترو و بي آرتي هيچ جا مثل تهران گسترده نشده....اما باز هم ميگم ما نبايد به اين مسايل دامن بزنيم حتي بايد تو خونواده يا دوستامون بگبم كه اتحاد داشته باشن
[QUOTE=me.fatima;4806348]واقعا اگر چنین وضعی در تهران رخ میداد مطمئنا هیچ وقت مسئولین اینقدر بی تفاوت نمی موندند..

بعد میگن همه جای ایران سرای من است !!!!

راستی نماینده های ببخشید بی عرضتون کجان ؟؟؟[/جQUOTE]

همه جاي ايران سراي من است ...ياد يه حرفي ميوفتم ..طرف تجزيه طلب شرق ليبي بود تفنگ دستش بود ميگفت من جونمو براي ليبي ميدم اما بايد شرق ليبي مستقل بشه!!!!
اونوقت تو قراره گرد خوردن مارو پس بدی؟؟؟؟[/جQUOTE]
همه مشكلات دارن خانم...كدوم استانه كه مشكل نداره ؟

آخرین ویرایش:

تارا پارسا

عضو جدید
من هر چي به شما بگم كم گفتم

هر روز داريم خاك ميخوريم اونوقت يكي بياد اينجوري بگه داغون ميشم

دوست دارم حالا كسي باشه بياد داخل حياط خونه ما ماشين رو ببينه رنگش سفيد هستش اما قهوه ايي شده از بس خاك روش هست
دقيقا منم هرروز هواي خوزستانو چك ميكنم...
واقعا نميدونم چي بايد به مردم خوزستان گفت كه لايقش باشن...
اون از 8سال جنگيدن ومقاومت كردن اينم از اين آلودگي هرروز خوزستان...
واقعا مردمش حق زيادي به گردن ما دارن...
من خودم به شخصه وقتي هواي تهران يكم آلوده ميشه باماسك ميرم بيرون واي به حال مردم عزيز خوزستان...
درود بر مردمان غيور خوزستان...

major7

عضو جدید
آقایان در حال حاضر به این فکر می کنند که چگونه آب را از سرچشمه های دز و کارون به فلات مرکزی ایران منتقل کنند . حالا چه بر سر تالاب شادگان می آید یا مردم خوزستان چه مصائبی را از خشک شدن این تالاب تحمل می کنند بماند , اصلا به آقایان تهران نشین چه مربوط .

من با اين پست استارتر مخالف بودم ////فقط اعلام نكرده كه هواي شهرشون كثيفه ...ميگه چرا بايد آب از سرچشمه كارون بره به فلات ايران؟ اصلا براش ايران مهمه كه اين حرفو زده ؟...والا بلا من اصلا مال اونطرفا نيستم(اصفهان و ...) اما همونطور كه تو پست اولم تو اين تاپيك گفتم از اين پست سمت و سوي تجزيه طلبي احساس ميشه...و در آخر هم نوشته بود مسئولان تهران نشين...كلا هر انسان با شعوري ميفهمه هدف از اين پست فقط انتقاد از مسئولان دربرطرف كردن معضل خوزستان نبوده

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با اين پست استارتر مخالف بودم ////فقط اعلام نكرده كه هواي شهرشون كثيفه ...ميگه چرا بايد آب از سرچشمه كارون بره به فلات ايران؟ اصلا براش ايران مهمه كه اين حرفو زده ؟...والا بلا من اصلا مال اونطرفا نيستم(اصفهان و ...) اما همونطور كه تو پست اولم تو اين تاپيك گفتم از اين پست سمت و سوي تجزيه طلبي احساس ميشه...و در آخر هم نوشته بود مسئولان تهران نشين...كلا هر انسان با شعوري ميفهمه هدف از اين پست فقط انتقاد از مسئولان دربرطرف كردن معضل خوزستان نبوده
گفته مسولان تهران نشین یعنی مسولانی که در تهران هستن چون واقعا این یه معضل بزرگیه و از عهده مسولان استان خوزستان خارجه همن طور که گفتم مشکل فقط برای ایران نیست کشور هایی دیگه که همسایه عراق هستن اونا هم مشکل دارن پس مسولیت به عهده مسولان تهرانه وبه نظر من مشکل منطقست مناطقی که در حول وحوش عراق هستن

SAMAN_747

عضو جدید
انگار بعضی دوستان نفسشون از جای گرم بلند میشه و با اینکه این مشکل رو از نزدیک لمس نمی کننو هیچ تجربه ای ندارن ولی باز اضهار نظر می کنن. من خودم آبادان زندگی می کنم و از کارکنان وزارت نفت هستم. و قتی گرد و خاک 51 برابر حد طبیعی میشه و لی باز وزرارت نفت کار رو برای کارکنان نفت تعطیل نمی کنه و با زبون دراز میگه هر کی ناراضیه می تونه مرخصی ساعتی بگیره چی میگید؟ تازه اگه به این اوضاع حرارت بویلر ها و دود برج ها رو هم اضافه کنیم یه مقداری هم بخار نفت خروجی کدکراکر ها رو هم اضافه کنیم وضعیتی پیش میاد که تو حالت عادی تحملش بسیار سخته چه برسه با این میزان گرد و خاک و آلایندگی و برخی دوستان فکر می کنن این زدن ساز جدایه. این مردم که حداقل نصفشون عرب هستن اگه می خواستن ساز جدایی بزنن اون زمان که صدام حمله کرد و شهر تو محاصره بود نمی جنگیدن. یا اون زمانی که با توطئه انگلیس قرار بود خوزستان جدا بشه و حتی براش یه پرچم مستقل طراحی شده بود سینه سپر نمی کردن. حالا این مردم که حتی خودشون گاز ندارن ولی به همه استان ها گاز می دن اومدن و گفتن هوا خاکی و این خاک تو جنگ عراق به مواد رادیواکتیو آلوده شده بعضی ها بهشون بر می خوره. شما می تونید ایران رو بدون خوزستان که تمامی سوخت های فسیلی ایران رو در خودش داره تصور کنید؟ اون دوستی هم که میاد میگه تهران همیشه اینطوریه از روی چه آمار و ارقام و جتی سندی این حرف رو میزنه؟ یا اون دوستی که حتی نمیدونه اهواز مال استان خوزستانه یا نه ولی میاد از پروژه های عمرانی راه اندازی شده توی این شهر میگه چه هدفی از این بحث ها داره؟ شهری که حتی رئیس جمهور با 2 برابر اسکورت تو شهر های دیگه میاد و 45 دقیقه نشده از شهر خارج میشه بدون اینکه حتی مردم از اومدنش مطلع بشن. تازه طراح هایی رو هم که افتتاح میکنه توی تلویزیون می تونید آمار تلفاتش رو ببینید. توی یکی از طرح های افتتاحی پالایشگاه آبادان 2 تا از بهترین مهندس ها جلوی چشم ..... توی اتیش سوختن و کسی حتی به خانوادشون یه تسلیت هم نگفت. یا آتیش سوزی های مکرر طرح 3 نیروگاه پالایشگاه و .... حالا یه عده فکر می کنن ما بیشتر از حقمون چیزی گرفتیم یا از این کشور میراث پدرمون رو طلب داریم. سخت در اشتباه هستید.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي متاسفم بابت اين مسئله كه عنوان شد و متاسفتر بابت اينكه هر كسي ميخواد يك سهمي براي استان خودش برداره از ايران....چه خوبه هممون بگيم ما رو تو دنيا بعنوان ايراني ميشناسن نه خوزستاني و كردي و فارسي و زابلي و تركي .... ته اين صحبتا اينه كه ايران به چنتا كشور تقسيم بشه ...ته تهشو گفتم ديگه....واقعا بنظرتون اين خوبه؟ الان هيشكي راضي نيست از اوضاع اما ما نبايد كوس تفرقه رو بزنيم اين حرفا حرفايه كه ازش بويه تجزيه طلبي مياد....

من واقعا برای این وضعیت هوای این استان تاسف میخورم و حاضرم به هر نحوی کمک کنم تا مردمش بتونن نفس بکشن. همانطور که نسل قبلی استان من برای نجات اونجا از دست عراق از جان گذشتگی کردن. هیچ استانی با استان دیگه مشکلی نداره. مشکل وقتی بوجود میاد که دولت شروع کنه به تبعیض گذاشتن بین استانها و صرف کردن ناعادلانه بودجه ها همان طور که حالا میبینیم. مدارک وآمارهایی برای نشان دادن تبعیض کامل بین استانها وجود دارد اگر لازم بود می آورم

وقتی کسی در بدترین شرایط هوا قرار دارد و مشاهده میکند بودجه ها بجای صرف شدن در حل یکی از بزرگترین مشکلات استان صرف فرعیات و افتتاحهای آبکی میشود و تبعیضات آشکار را میبیند هر چه بگوید حق دارد. بر چسب تجزیه طلبی زدن به منظور پنهان کردن حقیقت کار آسانی است.

major7

عضو جدید
من واقعا برای این وضعیت هوای این استان تاسف میخورم و حاضرم به هر نحوی کمک کنم تا مردمش بتونن نفس بکشن. همانطور که نسل قبلی استان من برای نجات اونجا از دست عراق از جان گذشتگی کردن. هیچ استانی با استان دیگه مشکلی نداره. مشکل وقتی بوجود میاد که دولت شروع کنه به تبعیض گذاشتن بین استانها و صرف کردن ناعادلانه بودجه ها همان طور که حالا میبینیم. مدارک وآمارهایی برای نشان دادن تبعیض کامل بین استانها وجود دارد اگر لازم بود می آورم

وقتی کسی در بدترین شرایط هوا قرار دارد و مشاهده میکند بودجه ها بجای صرف شدن در حل یکی از بزرگترین مشکلات استان صرف فرعیات و افتتاحهای آبکی میشود و تبعیضات آشکار را میبیند هر چه بگوید حق دارد. بر چسب تجزیه طلبی زدن به منظور پنهان کردن حقیقت کار آسانی است.

برچسب نيست.....نسل كشي را براي اين موارد بكار بردن براي اغراض ديگريست....من اعتراضم را به پست مشخصي از استارتر عنوان كردم و نه همه پست هاي ايشان....به عنوان تاپيك هم اعتراض دارم....حالا چون بودجه به صورت ناعادلانه تقسيم ميشود بايد حرفهاي تفرقه آميز زد ....فراموش نكنيم كه ما انسانهاي جهان سومي هستيم با هر وزشي ممكن است كارهاي كم دانايانه از ما سر بزند...اگر صحبت فقط اعتراض به مسئولان بود من مشكلي نداشتم اما وقتي صحبت از اين ميشود كه چرا آبي كه سرچشمه اش استان ماست به استان ديگر بايد برود و ديگري از استان ديگرا بگويد درياچه استان ما در حال خشك شدن است و افرادي را ميبينيم از همان استان كه خواهان جدايي از ايرانند؛همانطور كه گفتم ازين گونه صحبتها بوي تفرقه و تجزيه طلبي به مشام ميرسد.

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا اسم شما همه چی دان است ؟ .........در شرایطی که گویا هیچ نمیدانی ؟

همون آذربایجان خیلی کارها شده که در خیلی نقاط کشور نشده

در خوزستان ورزشگاهی امروز درست شده که از نظر وسعت دومین ورزشگاه بزرگ کشور هست هرچند 50 هزار نفری است

همه شهرها مشکل دارن .........همه شهرها هم کارهایی شده

شماها که مدرک دارین و همیشه سعی در تفرقه اندازی دارین با مدرک بگین ......ببینیم شماها از چه تبعیضی حرف میزنین
خوشحال میشم بشنوم .......

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینجا ایران است ......از آنجا که تبعیض خیلی زیاد است !

بزرگترین پل کابلی درون شهری خاورمیانه را در استان خوزستان همین چند وقت پیش ساختن

نگاهی به بزرگ‌ترین پل کابلی کشور در اهواز (+عکس)

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا یه وقت دریاچه بوده ........به اسم دریاچه پریشان ...........در استان فارس
ولی امروز خود دریاچه نیز به حال خود گریه میکند و به خودسوزی رو می آورد

.

http://rokninews.ir/tech/iran/4114-1390-11-01-185853.html

البته در استان فارس هم کارهایی شده .....کارهایی نشده ......سهل انگاریهایی شده ......سخت نگاری هایی هم بوده

در اینکه خیلی از مسائل قابل انتقاد است شکی نیست .........ولی سیاه نمایی عین دروغگویی است

ایزل 2020

اخراجی موقت

bebin doste aziz man vasat moteasefam k b nahvi mikhay in typico b samto soiy soq bedi k aslan vaqeyat nadare,,vasam ham mohem nist k male kodom ostan hasti...chun hamamon irani hastim man daqiqan daram in masaelo donbal mikonam va in typico shoma rasman qire mostaqim kamarbande hemato zede mardome ostane khozestan basti ham shoma ham mohamad aqaye aziz k aslan nemidone ahvaz kojast........arz konam khedmatet k khozestan az har qeshryo dar khodesh jay dade am az bakhtiyari ,,kord,,tork,,,arab,,esfahani,,,vashirazi va khili qomiyathaye dgsakenan va dostan hadafeshon faqat matrah kardan moshkelate adide va tolani modate in ostan hast,,,shoma age agar negareshe bolandi midashti!!!!khozestan az lahaze qomiyati 1iran kochake ,,va shoma k miyay alanan in halato matrah mikoni b hamrahe mohamad aqa k shomayd k rasman darin daman mizanid b in masael

dar zemn inam begam k manzore man az iran kochak k b khozestan nesbat dadam ine k chun ino ba qateyat migam k az aksar va ya shayad az har qomiyati dar iran ma mitonim unharo dar khozestan moshahede kunim

ino goftam chun motmaenam age nemigoftam azash soe estefade mikardin b saligye khodeton

ایزل 2020

اخراجی موقت
اینجا یه وقت دریاچه بوده ........به اسم دریاچه پریشان ...........در استان فارس
ولی امروز خود دریاچه نیز به حال خود گریه میکند و به خودسوزی رو می آورد

.

http://rokninews.ir/tech/iran/4114-1390-11-01-185853.html

البته در استان فارس هم کارهایی شده .....کارهایی نشده ......سهل انگاریهایی شده ......سخت نگاری هایی هم بوده

در اینکه خیلی از مسائل قابل انتقاد است شکی نیست .........ولی سیاه نمایی عین دروغگویی است

۱۲۰ روز از سال، هوای اهواز غیرقابل تنفس است

محیط زیست - حدود 120 روز از 365 روز سال هوای شهر اهواز آلوده و غیر قابل تنفس است.

سيد شريف حسيني نماينده شهر اهواز در خبرآنلاين در این باره گفت: همانطور كه بارها گفته ام وضعيت هواي شهر اهواز بسيار نابه سامان است وتاكنون اقدام چندان جدي در اين رابطه صورت نگرفته است. به نظر مي رسد كه دولت اين مسئله را در اولويت كارهاي خود قرار نداده است.
به تعبیر او ريزگردهايي كه چندسال پيش از كشور عراق مانند مهمان ناخوانده وارد شهر اهواز شدند. هم اكنون خود صاحب خانه شده اند. حسینی گفت: مردم خوزستان را با مشكلات عديده اي از جمله بيماريهاي ريوي ،آسم تنگي نفس و ... روبرو كرده است. البته به جزآلودگي كه از ريز گرد ها به مردم
اهواز تحميل شده استمي توان به 65 در صد آلودگي ناشي از صنايع و 33 درصد آلودگي ناشي از سوخت نامناسب خودرو ها اشاره كرد .به هر حال بايد براي اين شهر آلوده و مردمي كه دچار بي توجهي شده اند فكري كرد.

آخرین ویرایش:

major7

عضو جدید
bebin doste aziz man vasat moteasefam k b nahvi mikhay in typico b samto soiy soq bedi k aslan vaqeyat nadare,,vasam ham mohem nist k male kodom ostan hasti...chun hamamon irani hastim man daqiqan daram in masaelo donbal mikonam va in typico shoma rasman qire mostaqim kamarbande hemato zede mardome ostane khozestan basti ham shoma ham mohamad aqaye aziz k aslan nemidone ahvaz kojast........arz konam khedmatet k khozestan az har qeshryo dar khodesh jay dade am az bakhtiyari ,,kord,,tork,,,arab,,esfahani,,,vashirazi va khili qomiyathaye dgsakenan va dostan hadafeshon faqat matrah kardan moshkelate adide va tolani modate in ostan hast,,,shoma age agar negareshe bolandi midashti!!!!khozestan az lahaze qomiyati 1iran kochake ,,va shoma k miyay alanan in halato matrah mikoni b hamrahe mohamad aqa k shomayd k rasman darin daman mizanid b in masael

dar zemn inam begam k manzore man az iran kochak k b khozestan nesbat dadam ine k chun ino ba qateyat migam k az aksar va ya shayad az har qomiyati dar iran ma mitonim unharo dar khozestan moshahede kunim

ino goftam chun motmaenam age nemigoftam azash soe estefade mikardin b saligye khodeton

شما اگه به فارسي بنويسين بنده جواب ميدم

ایزل 2020

اخراجی موقت

اینجا ایران است ......از آنجا که تبعیض خیلی زیاد است !

بزرگترین پل کابلی درون شهری خاورمیانه را در استان خوزستان همین چند وقت پیش ساختن

نگاهی به بزرگ‌ترین پل کابلی کشور در اهواز (+عکس)

doste aziz shoma hamye masael ro baham qati nakon

dostane azizemon mage goftan tarhaye omrani nadaran ya inke anjam nemidan!!!!??chera ina ro anjam midan harchand k ba zamanhaye khili tolanitar az baqiyeye shahra b payan miresonan

bas sharayte javiye k ba jone ensanha saro kar dare banabarin aval befarmaid etelaate khodetono dar zaminye zararhaye k gardo khak broye sisteme badaniye ensan mizare jam kon bad ezhare nazar bokon

ایزل 2020

اخراجی موقت

doste golam man aslan niyazi b javabe shoma nadaram chun mostaqiman midonam javabe shoma chi mitone bashe

kamarbande hamatetono seftar az qabl bastin;)

ama dishab k pc ro gereftam bad az takide faravan moteasefane foroshande fonte farsi ro yadesh raftr k nasb kone

pisha pish sale no ra bhamye hamvatananam dae sar tasare mihane eslami iran tabrik va tahniyat arz mikonam

ایزل 2020

اخراجی موقت

;)dg ham vaqti mohamad aqa nabashe kasi nist k az posthaye shoma tashakor kone;)...............!!!age negah konid modam aksare mavaqe bi dalil az posthaye ham tashakor mikonid

vaqe bin bashin

bjaye inke rah kari erae bedein ya nazare mosbati dar jahate behbode ovzae bedin

dar jahate tojihe ovze mipardazin

vaqean moteasfam

major7

عضو جدید
doste golam man aslan niyazi b javabe shoma nadaram chun mostaqiman midonam javabe shoma chi mitone bashe

kamarbande hamatetono seftar az qabl bastin;)

ama dishab k pc ro gereftam bad az takide faravan moteasefane foroshande fonte farsi ro yadesh raftr k nasb kone

شما داناي كلي ..همه چيو ميدوني و احتياج به پاسخ براي حرفات نداري چون مطمئني كه حرف حقو ميزني ايول....كارت درسته؛خوش باشي

ایزل 2020

اخراجی موقت
نماینده آبادان با یادآوری تداوم پدیده گرد و غبار در سال‌های اخیر و تعطیلی نهادهای اقتصادی و خدماتی جنوب و غرب کشور بواسطه این پدیده، گفت: کشور هر سال میلیاردها تومان به دلیل تداوم پدیده گرد و غبار متضرر می‌‌شود و جا دارد که دولت هرچه سریعتر تدبیری برای جلوگیری از تداوم این پدیده کند.

به گزارش خانه ملت، "عبدالله کعبی" از تداوم پدیده گرد و غبار در جنوب و غرب کشور خبر داد و گفت: فضای غبارآلود شهرهای جنوبی و غربی کشور، مانع از جریان داشتن زندگی عادی مردم در این مناطق شده و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی را مختل کرده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پدیده گرد و غبار موجب چندین نوبت تعطیلی نهادهای اداری و مدارس در مناطق جنوبی و غربی کشور، طی چند ماه اخیر شده است، افزود: جدای از زیان‌هایی که گرد و غبار به سلامت مردم وارد می‌کند، هر بار تعطیلی ادارات و مدارس دارای پیامدهای فراوانی است که مهمترین آنها پیامدهای اقتصادی است.
وی همچنین افزود: تعطیلی پیاپی اداراه‌ها و نهادهای اقتصادی و خدماتی در چندین شهر جنوبی و غربی، هر سال میلیاردها تومان به اقتصاد کشور زیان می‌زند.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه چاره‌اندیشی برای مقابله با تداوم پدیده گرد و غبار نیاز ضروری کشور است، تصریح کرد: دولت باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی و خارجی خود و با همکاری کشورهایی که منشأ این گرد و غبار هستند، هرچه سریعتر راهکاری اساسی برای جلوگیری از وقوع این پدیده اتخاذ کند.

ایزل 2020

اخراجی موقت
از شب گذشته غلظت پدیده گرد و غبار که چندی روزی است هوای خوزستان را به رنگ قرمز کرده به شدت افزایش یافت و امروز صبح حتی نفس کشیدن نیز به سختی صورت می گرفت.
مهر: آخرین روز کاری امسال در خوزستان به علت گرد و غبار شدید از سوی استانداری تعطیل اعلام شد.
از شب گذشته غلظت پدیده گرد و غبار که چندی روزی است هوای خوزستان را به رنگ قرمز کرده به شدت افزایش یافت و امروز صبح حتی نفس کشیدن نیز به سختی صورت می گرفت.
همین امر باعث شد که استانداری خوزستان ادارات و مراکز آموزشی آموزشی در شهرستان اهواز را تعطیل اعلام کند و تعطیلی در سایر شهرستانهای خوزستان را به فرمانداران آن شهرها بسپارد.
البته همانند همیشه بانکها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم تعطیل اعلام نشده است.
از سوی دیگر استنشاق هوای آلوده به ذرات گرد و غبار سبب نفوذ ذرات ریز به کیسه های هوایی ریه ها می شود و این عمل باعث اختلال در عملکرد اکسیژن رسانی ریه به بافتها به خصوص قلب می شود و این امر بی نظمی در ضربان قلب و حملات قلبی در افراد دارای بیماریهای قلبی را درپی دارد.

از طرفی در دراز مدت ذارت بسیار ریز گرد و غبار وارد دستگاه خون شده و در جدار عروق رسوب کرده و شرایط را برای تصلب شرایین و تنگی عروق فراهم می کند. از دیگر عوارض گرد و غبار تشدید موارد آلرژی تنفسی در بیماران دارای زمینه است. ریه سالمندان از کار کرد طولانی و تغییر در دستگاه تنفسی دچار فرسودگی شده است.

در همین خصوص به سالمندان توصیه می شود تا حد امکان از منزل خارج نشوید و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند همچنین اگر بیماریهای زمینه ای قلبی دارید به هیچ وجه خود را در معرض آلودگی قرار ندهید در صورت علائم تنگی نفس و احساس خفگی و تهوع و سر درد شدید فورا به مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

سالمندان در فضاهای آلوده از تنفس عمیق خودداری کنند. به سالمندان، کودکان زیر هشت سال، بیماران تنفسی و زنان بار دار اکیدا توصیه می شود در موقع آلودگی از منزل خارج نشوند.
همچنین افراد باید به صورت جدی از انجام فعالیتهای ورزشی خودداری کنند چون فعالیت ورزشی باعث افزایش ضربان قلب و تنگی نفس و متعاقب آن افزایش ورود هوای آلوده به ریه ها می شود ضمن اینکه در صورت ضرورت هنگام خروج از منزل از ماسک مناسبی که دهان و بینی را کامل بپوشاند استفاده شود.

ایزل 2020

اخراجی موقت
مهر: آخرین روز کاری امسال در خوزستان به علت گرد و غبار شدید از سوی استانداری تعطیل اعلام شد.
همین امر باعث شد که استانداری خوزستان ادارات و مراکز آموزشی آموزشی در شهرستان اهواز را تعطیل اعلام کند و تعطیلی در سایر شهرستانهای خوزستان را به فرمانداران آن شهرها بسپارد.
البته همانند همیشه بانکها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم تعطیل اعلام نشده است.
از سوی دیگر استنشاق هوای آلوده به ذرات گرد و غبار سبب نفوذ ذرات ریز به کیسه های هوایی ریه ها می شود و این عمل باعث اختلال در عملکرد اکسیژن رسانی ریه به بافتها به خصوص قلب می شود و این امر بی نظمی در ضربان قلب و حملات قلبی در افراد دارای بیماریهای قلبی را درپی دارد.

از طرفی در دراز مدت ذارت بسیار ریز گرد و غبار وارد دستگاه خون شده و در جدار عروق رسوب کرده و شرایط را برای تصلب شرایین و تنگی عروق فراهم می کند. از دیگر عوارض گرد و غبار تشدید موارد آلرژی تنفسی در بیماران دارای زمینه است. ریه سالمندان از کار کرد طولانی و تغییر در دستگاه تنفسی دچار فرسودگی شده است.

در همین خصوص به سالمندان توصیه می شود تا حد امکان از منزل خارج نشوید و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند همچنین اگر بیماریهای زمینه ای قلبی دارید به هیچ وجه خود را در معرض آلودگی قرار ندهید در صورت علائم تنگی نفس و احساس خفگی و تهوع و سر درد شدید فورا به مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

سالمندان در فضاهای آلوده از تنفس عمیق خودداری کنند. به سالمندان، کودکان زیر هشت سال، بیماران تنفسی و زنان بار دار اکیدا توصیه می شود در موقع آلودگی از منزل خارج نشوند.
همچنین افراد باید به صورت جدی از انجام فعالیتهای ورزشی خودداری کنند چون فعالیت ورزشی باعث افزایش ضربان قلب و تنگی نفس و متعاقب آن افزایش ورود هوای آلوده به ریه ها می شود ضمن اینکه در صورت ضرورت هنگام خروج از منزل از ماسک مناسبی که دهان و بینی را کامل بپوشاند استفاده شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.