نسل جدید پهپاد با ظاهر شبه‌ پرنده

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري جهان
کد خبر: 92100904841
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ - ۰۶:۵۳

ارتش آمریکا بزودی سربازان این کشور را به پهپاد جدیدی با وزن یک کیلوگرم مجهز می‌کند که ظاهری شبیه پرنده دارد.
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، استفاده از پهپادهای پیشرفته در مأموریت‌های جاسوسی و شناسایی، طی سال‌های اخیر بشدت افزایش یافته است؛ بال‌هایی با زاویه عقب گرد (sweep back) و ملخ کوچک از ویژگی‌های اصلی اغلب پهپادهای امروزی محسوب می‌شوند.
اما ارتش آمریکا قصد دارد در مأموریت‌های شناسایی آتی خود از نسل جدید پهپاد با ظاهری نسبتا متفاوت استفاده کند.
پهپاد جدید «Maveric» نام دارد که بدلیل بال‌های گرد و انعطاف‌پذیر، در آسمان شبیه یک پرنده در حال پرواز دیده می‌شود؛ بخش دم هواپیما نیز بر اساس مدل دم پرندگان طراحی شده است که ملخ در زیر آن پنهان می‌شود.
این پهپاد قادر به پرواز تا ارتفاع 8000 متری است، اما با کمک طراحی خاص استتاری، امکان پرواز در ارتفاع پایین‌تر نیز فراهم می‌شود.
هواپیمای بدون سرنشین Maveric در ارتفاع 100 متری کاملا بی‌صدا است و در سرعت 32 تا 104 کیلومتر در ساعت امکان تهیه تصویر با وضوح بسیار بالا وجود دارد.
کل پهپاد درون یک محفظه استوانه‌ای شکل 15 سانتی متری به وزن 1.1 کیلوگرم جای می‌گیرد که براحتی توسط سربازان حمل می‌شود؛ هواپیما نیاز به سرهم بندی نداشته و ظرف پنج دقیقه به پرواز در می‌آید.
عمر باتری پهپاد یک ساعت است و پس از هربار مأموریت باید تعویض شود.
ارتش آمریکا چند ماه قبل قراردادی را با شرکت Prioria Robotics منعقد کرد که بر اساس آن تا پایان ماه جاری میلادی (دسامبر) 36 پهپاد Maveric برای استفاده در مأموریت‌های شناسایی تحویل داده خواهد شد.
انتهای پیام
نسل جدید پهپاد با ظاهری شبیه پرنده

هواپیمای بدون سرنشین Maveric

جای گرفتن پهپاد درون یک استوانه 15 سانتیمتری

جای گرفتن پهپاد درون یک استوانه 15 سانتیمتری

masoudalizadeh20

عضو جدید
موضوع جالبی بود. از شما خوشم آمده. من هم دز این زمینه کار میکنم. در صورت تمایل خوشحال میشوم با من همکاری کنید....

بالا