نرم افزار MS Project

masoudmahmoody

عضو جدید
سلام خانوم رحیمی مرسی من بخش اول رو ذخیره کردم خیلی خوبه انصافا-دستتون درد نکنه منتظر بخش دوم هستم:)

k_rahimy

عضو جدید
هر دو بخش در همین تاپیک گذاشته شده.

مژده مژده
به زودی جزوه آموزش پریماورا6 پایه، آماده میشه
.

k_rahimy

عضو جدید
خب دوستان به سلامتی جزوه پریماورا 6 هم آماده شد

راستی یه پروژه عملی با دستورالعمل کامل براتون میذارم امیدوارم استفاده کنید.

تمرین؛
فرض کنید از ما پروژه ای میخوان که؛

1- تاریخ شروع پروژه از 18/04/2011 باشه و در مدت زمان 150 روز به اتمام برسه.

2- تمام روزهای غیرکاری به روزهای کاری تبدیل بشن؛ یعنی تعطیلی نداشته باشیم.

3- پنجاه فعالیت به دلخواه خودتون با منابع در پروژه به کار بگیرید.

4- اسم خودتون به عنوان یکی از منابع به کار رفته و یکی دیگر از منابع حتماً جرثقیل با مقدار3 باشه؛ یعنی در فعالیتی که منبع جرثقیل داشته باشه، از سه تا جرثقیل استفاده کنه.

5- سه تا از فعالیت ها حتماً جوشکاری، نصب اسکلت و بستن قالب باشه اون هم با رابطه SS

6- مسیر بحرانی مشخص باشه.

7- شناوری کل رو هم نشون بدین.

پیوست ها

• Ejraye Sakhtemane 1Tabagheh.zip
    0 بایت · بازدیدها: 0

?!؟

عضو جدید
نرم افزار MS Project

کنترل پروژه یکی از اصلی ترین و پر کاربردترین دروس مهندسی صنایع می باشد که در حال حاضر می توان گفت تمامی شرکت ها از مبحث کنترل پروژه برای پیش بینی وضعیتشان استفاده می کنند. برای سهولت در امر کنترل پروژه نرم افزارهایی همچون MS Project و Primavera و … استفاده می شود.

نرم‌افزار Microsoft Project يكی از قوی‌ترين و قديمی‌ترين نرم‌افزارهای موجود كنترل پروژه محسوب می‌شود. اين نرم‌افزار قريب به 10 سال است كه به بازار ايران وارد شده و به شكل گسترده توسط كاربران و برنامه‌ريزان پروژه مورد استفاده واقع می‌شود. مهندسان كنترل پروژه عموماً از اين نرم‌افزار به عنوان ابزاری جهت مديريت زمان پروژه‌ها استفاده می‌كنند. مايكروسافت پروجكت، عليرغم وجود برخی محدوديت‌ها و كمبودها (در مقايسه با نرم‌افزارهای مشابه) به عنوان يك نرم‌افزار كاربردی و پرطرفدار در جهان و خصوصاً در ايران روزانه مورد استفاده كاربران بی‌شماری قرار می‌گيرد.

سهولت كار با اين نرم‌افزار ، قابليت استفاده از امكانات Windows ، سازگاری با ساير نرم‌افزارهايMS Office و شباهت كامل محيط و جعبه ابزارهای آن با ساير محصولات مايكروسافت، راهنمای Online و كامل داخل برنامه، وجود گزارش‌ها وView های متنوع، امكان تعريف View ها وTableهای جديد و به طوركلی داشتن يك محيطUser Friendly اين نرمافزار را به نوعی از ساير نرم‌افزارهای مشابه متمايز كرده است.

اين نرم‌افزار، مديريت پروژه تمام مراحل يك پروژه از برنامه‌ريزی تا تكميل و انتقال گزارش‌های نهايی را در برمی‌گيرد، به طور خلاصه بايد گفت، در يك طرح، MSP ابزاری ارزشمند است برای:

الف) سازماندهی طرح
ب) زمان بندی كارها
ج) اختصاص منابع و هزينه‌كارها

د) تنظيم طرح برای برآورد كردن محدوديت‌ها

ه) آماده كردن گزارش‌ها برای انتقال طرح نهايی به همه كسانی كه بايد طرح مورد نظر را اجرا كنند.

پس از آغاز پروژه و اتمام كار برنامه‌ريزی پروژه توسط اين نرم‌افزار، آن را برای كنترل و نظارت بر كارهای در دست اقدام، به شرح زير می‌توان به كار برد:

كنترل عملكرد واقعی
برنامه‌ريزی روی جدول زمانی پروژه
اصلاح طرح برای رويارويی با احتمالات
ارائه گزارش‌های مطلوب
شايان ذكر است برای پروژه‌هايی كه بيش از 9999 فعاليت دارند، از ابزارهای پيشرفته‌تری همچون نرم‌افزار Primavera (كه به آن نيز خواهيم پرداخت) بايد استفاده نمود. معمولاً توصيه می‌شود به دليل سادگی فوق‌العاده اين نرم‌افزار و يادگيری سهل‌تر آن نسبت به ساير ابزارهای ديگر كنترل پروژه، قبل از يادگيری پريماورا و يا ساير نرم‌افزارهای مديريت زمان، به يادگيری MSP بپردازيد. در اين صورت به دليل مشابهت مبانی و اصول برنامه‌ربزی و كنترل پروژه در اين نرم‌افزارها، فرايند يادگيری نرم‌افزارهای پيچيده بسيار ساده‌تر خواهد شد.

فارسی ساز MS Project:

همواره یکی از مشکلات عمده و اساسی کاربران ایرانی نرم افزار MS Project، این است که در این نرم افزار فقط تاریخ میلادی تعریف شده، در صورتی که در پروژه های ایرانی عموماً از تاریخ رایج یعنی شمسی استفاده می شود.

برای حل این مشکل هکرهای ایرانی موفق به تولید نرم افزار EDATA نموده اند که برای خرید اون حداقل باید 100 هزار تومان هزینه کرد که برای ما دانشجویانی که خود نرم افزار رو حداکثر با 1000 تومان می خریم، اصلاً مقروم به صرفه نیست.

اما در اینجا ما نرم افزاری رو قرار دادیم که رایگانه و می تونه حداقل این نیازها رو برطرف کنه (البته بدیهیست که به پای نرم افزار EDATA نمی رسه)

از خصوصیات این نرم افزار اینه که در نوار ابزار MS Project یک منوی فارسی اضافه می کنه و با استفاده از اون می تونید تاریخ ها رو به شمسی تبدیل کنید و به روز جمعه رو به جای روز شنبه و یکشنبه تعطیل فرض کنید. فکر می کنم تا این حد حداقل کار دانشجویان و حتی صاحبان شرکت ها و پروژه هارو راه بندازه اونم کاملاً رایگان.

برای دانلود و طریقه نصب به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

پیش از نصب نرم افزار توجه داشته باشید که:

1) بدیهیست که این نرم افزار از زیر مجموعه های نرم افزار MS Project است و برای نصب آن ابتدا باید نرم افزار MS Project رو نصب کنین. (ما در تلاشیم تا نرم افزار کرک شده ی MS Project رو براتون قرار بدیم.)

2) به هیچ وجه محل نصب پوشه را که به صورت پیش فرض تعریف شده است تغییر ندهید. این نرم افزار به طور خودکار در محل نصب MS Project در درایو C نصب می شود و اگه نرم افزار MS Project رو در درایوی به غیر از C (مثلاً درایو D) نصب کردین، تنها کافیست تا C رو تبدیل به D کنین و باقی موارد را اصلاً تغییر ندهید.

3) این نرم افزار بر روی MS Project ورژن های 2003 و 2007 قابل نصب می باشد.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام آقای ؟!؟ مطلب خوبی بود .
من هم با این نرم افزار کار کردم و مطالب خیلی جالبی داشتم ولی هاردم پرید و هرچی اطلاعات داشتم رفت .
حیف !

sirramin

عضو جدید
خوب که چی؟ جای مطرح کردن این موضوع اینجاس؟
هارد شما پاک شده چه اهمیتی واسه دیگران میتونه داشته باشه
یکم رعایت کنید لطفا!

sirramin

عضو جدید
نویسنده تاپیک هم لطف کنن مطلبی رو کپی پیست میکنن درست کپی کنن! و لینک دانلود رو هم بذارن

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Ms project 64bit

Ms project 64bit

سلام دوستان کسی لینک دانلود ms project 64 بیتی رو نداره؟

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

mekatron

عضو جدید
باسلام واقعا دستتون درد نکنه.اگه امکانش هست آموزش مبتدی تر بذارید ممنون میشم:gol:

sm.mahan

عضو جدید
پروژهmsp

پروژهmsp

سلام من یک پروژه mspدارم می شه اگه پروژه ای آماده دارید بفرستید

majhol

عضو جدید
درخواست نرم افزار فاسی ساز MSP 2010((خیلی خیلی ضروری)

درخواست نرم افزار فاسی ساز MSP 2010((خیلی خیلی ضروری)

سلام دوستان اگه یه شیر پاک خورده ای پیدا بشه این نرم افزار رو بذاره رو سایت ازش خیلی ممنون میشم
حیاتیه این ترم کارآموزی دارم خیلی مهمه
پلیز هلپ می

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان اگه یه شیر پاک خورده ای پیدا بشه این نرم افزار رو بذاره رو سایت ازش خیلی ممنون میشم
حیاتیه این ترم کارآموزی دارم خیلی مهمه
پلیز هلپ می
فارسی ساز MSP رایگان ؟ من تا حالا ندیدم .

sadegh fallah

عضو جدید
درخواست نرم افزار MSP 2007 و MSP 2010

درخواست نرم افزار MSP 2007 و MSP 2010

با سلام خواهشن اگه کسی نرم افزارهای MSP 2007,MSP 2010 رو داره برام بذاره .. با تشکر

sadegh fallah

عضو جدید
راهنمایی در msp

راهنمایی در msp

من یه مدت کمی آموزش نرم افزار MSP 2010 شروع کردم دو تا سوال داشتم
1- برای شروع یه پروژه جدید در قسمت option , و در قسمت schedule ,default task tape را کدام گزینه عموما می گذارند
fixed units، duration ،work
2- یه پروژه جدیدی من ایجاد کردم حالا که می خوام در صد پیشرفت واقعی پروژه رو در یه بازه زمانی مثلا ماهانه محاسبه کنم مقدمات رو فرهم کردم ، افزودن ستونهای
physical %complat
act% ,....فرمول لازم را هم وارد کردم ولی موقعی که در صد پیشرفت واقعی فیزیکی فعالیت ها رو وارد می کنم در صد پیشرفت واقعی پروژه رو ( تا تاریخ گزارش گیری ) رو 0 نشون میده یعنی در فعالیت summary task ها در نمودار act % عدد 0 نشون میده و همچنین درصد پیشرفت واقعی پروژه رو 0 نشون میده ولی در Task ها در صدپیشرفت در ستون Act% بروز میشه و مشکلی نیست . . مشکل از کجاست ؟ببخشید سوال یه مقداری بد مطرح شده ... با تشکر

fmosif

عضو جدید
من اومدم کمک کنم ولی سوالتون رو متوجه نشدم . اگه کس دیگه جواب نداد واضحتر بفرمایید ....

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1- برای شروع یه پروژه جدید در قسمت option , و در قسمت schedule ,default task tape را کدام گزینه عموما می گذارند
2- یه پروژه جدیدی من ایجاد کردم حالا که می خوام در صد پیشرفت واقعی پروژه رو در یه بازه زمانی مثلا ماهانه محاسبه کنم مقدمات رو فرهم کردم ، افزودن ستونهای
physical %complat
act% ,....فرمول لازم را هم وارد کردم ولی موقعی که در صد پیشرفت واقعی فیزیکی فعالیت ها رو وارد می کنم در صد پیشرفت واقعی پروژه رو ( تا تاریخ گزارش گیری ) رو 0 نشون میده یعنی در فعالیت summary task ها در نمودار act % عدد 0 نشون میده و همچنین درصد پیشرفت واقعی پروژه رو 0 نشون میده ولی در Task ها در صدپیشرفت در ستون Act% بروز میشه و مشکلی نیست . . مشکل از کجاست ؟ببخشید سوال یه مقداری بد مطرح شده ... با تشکر
جواب سوال 2:

برای ستونی که فرمول نوشتید کلیک راست کنید و custom fields رو بزنید و بعد از قسمت calculation for task and group summary rows گزینه ی rollup رو انتخاب کنید . مشکل بر طرف میشه .

سوال اول رو متوجه نشدم

hasti1988ie

عضو جدید
physical %complat

پاسخ سوال اولتون:
work=duration*unit یعنی حجم کاری=زمان انجام کار*واحد یا تعداد
از آنجایی که حجم کاری ثابت در نظر گرفته میشه،با افزایش یا کاهش unit، زمان انجام کار تغییر خواهد کرد.
msp،میزان کار را مطایق فرمولی که فرمول کار یا فرمول زمانبندی میگویند(scheduling formula)،محاسبه مینماید.
با توجه به مطلبی که نوشتم براتون،خودتون میتونید تشخیص بدین که پروژه شما از کدوم نوع هست.
موفق باشید.:gol:

1716

عضو جدید
در مورد سوال اول ،استاد ما یه بار گفت باید fixed duration باشه و تیک مربوط به گزینه اول برداشته شده باشه

vahid 84

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگر درست سوال دومت رو درک کرده باشم از نظر اصولی شما باید درصد های پیشرفت واقعی را بعد از محاسبه بر اساس احجام کار در ستون %complat وارد کرده و بعد مجدد ابدیت کنید این در صد کل درصد پیشرفت واقعی شما میباشد.

بالا