نرم افزار hfss

shanbe

عضو جدید
سلام دوستان من یه انتن استوانه ای می خوام طراحی کنم لطفا در مورد تغذیه اش هم میکرواستریپ هم کواکسیال یه توضیح بدین که چطور واسش تغذیه بزارم

sh2012

عضو جدید
من اطلاعاتی درباره طراحی آنتن حلزونی با پهنای 0.5تا 4.5 گیگ هرتز میخوام نیاز فوری دارم.................

afsane27

عضو جدید
با سلام برای تغذیه کواکسیال باید از سه استوانه استفاده کنی. دو استوانه با شعاع 0.65 میلی متر یکی با ارتفاع مثلا 2 دیگری پنج برابر که میشه ده. استوانه سوم با شعاع 2.1 و هم ارتفاع با استوانه داخلی با ارتفاع بزرگتر و هرسه استوانه هم مرکز هستند

msseng

عضو جدید
سلام دوستان من یه انتن استوانه ای می خوام طراحی کنم لطفا در مورد تغذیه اش هم میکرواستریپ هم کواکسیال یه توضیح بدین که چطور واسش تغذیه بزارم

سلام

اگه جزییات بیشتری رو بفرمایید، میشه راهنمایی کرد...​

msseng

عضو جدید
من اطلاعاتی درباره طراحی آنتن حلزونی با پهنای 0.5تا 4.5 گیگ هرتز میخوام نیاز فوری دارم.................
یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راههایی که میتونید چنین آنتنی طراحی کنید، استفاده از نرم افزار Antenna Magus هست.
در دیتابیس این نرم افزار، حدود 300 آنتن آماده وجود داره که فقط با تغییر پارامترها میتونید مشخصات مورد نظر رو بدست بیارید و برای نرم افزار CST و FEKO خروجی بگیرید!

یک ویدیوی آموزشی با عنوان «جادوی طراحی آنتن» هست که به آموزش این نرم افزار میپردازه و با جستجو در اینترنت میتونید بهش برسید.

موفق باشید