نرم افزار FLOW3D

masood_star

عضو جدید
سلام دوستان
کسی تجربه کار شبیه سازی با نرم افزار FLOW3D رو داره.
من از این نرم افزار برای شبیه سازی ریخته گری و انجماد استفاده می کنم؛
ولی بعضی جاهاش به سوالات زیادی برخوردم.
اگر تجربه کاری مفید در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایین.
با سپاس.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
در حال حاضر بهترین کار این است که شما تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهید!
اگر بتوانید همان چیزهایی را که بلد هستید در این جا ارائه دهید مطمئنا لطف و کمک بزرگی کرده اید.
سوالی که همیشه من داشته ام این است که:
1. شبیه سازی ریخته گری و انجماد در ایران به چه منظوری انجام می شود؟
2. به فرض هم که انجام شود، آیا واقعا آن چیزی که شبیه سازی می شود با آن چیزی که عمل می شود یکسان است؟
با تشکر

blacktiger1983

عضو جدید
سلام مهندس . خوبين ؟؟ ميشه خواهش كنم راهنماي نصب كامل Flow 3D 8.2 رو برام بفرستيد ؟؟ يه كار ضروري دارم تو پژوهشكده مجبورم از اين نرم افزار استفاده كنم راستش قبلا باش كار كرده بودم اما حالا بعد از مدت ها مي خواستم اين نرم افزار رو از روي يك سي دي تو پژوهشكده نصب كنم و ازش استفاده كنم اما نمي دونم چرا بعد از نصب نرم افزار و كپي كردن فايل لايسنس كرك و اعمال تغييرات مثلا تغيير نام سرور به نام كامپيوتر در فايل لايسنس ( كه با نوت پد باز ميشه) و همچنين استارت كردن سرور و اين چيزا ولي موقعي كه نرم افزار باز ميشه كاري انجام نميده و خطاي لايسنس ميده . هر دفعه هم يك خطايي ميده اگر از همون فايل لايسنس بدون تغييرات استفاده كنم ميگه ورژن لايسنس قديميه .اگر تغييرات بدم در فايل لايسنس يعني با نوت پد بازش كنم و اسم سرور رو با اسم كامپيوتر عوض كنم، ميگه قابل قبول نيست

ميشه خواهش كنم راهنمايي كنيد ؟؟ خيلي ضروريه . حيثيتي شده . ممكنه بخاطرش كارمو از دست بدم . يا مثلا چطوري مي تونم يه نسخه اي كه قبلا نصبش مشكلي نداشته رو تهيه كنم ؟؟ ممنون ميشم بهم كمك كنيد .
حميد رضا​

masood_star

عضو جدید
سلام
-هدف من از پست دادن استفاده از تجربیات دیگران بود؛ ولی مثل این که مشکلات خودم هم بیشتر شد.
در هر حال من هم مثل بقیه خوشحال میشم بتونم گره ای از کار دوستان خودم باز کنم.
-و اما مشکل شما دوست عزیز
من خودم در حال حاضر از همون نسخه ای که گفتید استفاده می کنم؛ البته به صورت کرک شده.
فکر نمی کنم شما این کرک رو به سادگی بتونین جایی پیدا کنید، برای همین اون رو برای شما آپلود کردم تا بتونین استفاده کنین. حجم فایل حدود 27 مگا بایت هست.
http://www.4shared.com/file/74053767/b854ab41/Step2.html
فقط این کار ها رو مو به مو انجام بدین، امیدوارم نتیجه بگیرین.
الف) نسخه نصب شده قبلی رو به کلی uninstall و restart کنین.
ب) بعد از نصب نرم افزار، بدون این که اون رو اجرا کنین (و یا حتی restart) این کرک رو نصب کنین.
ج) حالا می تونین از نرم افزار استفاده کنید، صد البته اگر مراحل رو به درستی انجام داده باشید.
اگر سوال دیگه ای داشتید من در حد توان و وقت در خدمتم.
موفق و موید باشین دوست عزیز.

HSRIAHI

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif کتاب آموزشی نرم افزا FLOW-3D[/h] طراحی و مدل‌سازی دینامیک سیالات و تحلیل نتایج در FLOW-3D برای مهندسین عمران- مکانیک-...

درخواست پستی کتاب: sazeab@gmail.com

برچسبی

‏سرشناسه:سیفی، اکرم، ‏‫۱۳۶۵ -‏
‏عنوان و نام پديدآور:طراحی و مدل‌سازی دینامیک سیالات و تحلیل نتایج در FLOW-3D برای دانشجویان و.../ نویسندگان اکرم سیفی، حسین ریاحی.
‏مشخصات نشر:تهران: اندیشه سرا‏‫،۱۳۹۱.‮
‏مشخصات ظاهری:‏‫۲۱۶ص.‬: مصور ،جدول ،نمودار .
‏شابک:‭978-600-5716-81-8‬
‏وضعیت فهرست نویسی:فیپا
‏موضوع:سیالات-- دینامیک-- نرم‌افزار
‏موضوع:سیالات -- دینامیک -- شبیه‌سازی کامپیوتری
‏شناسه افزوده:ریاحی، حسین، ‏‫۱۳۶۰ -‏
‏رده بندی کنگره:‏‫‬‬‮‭TA۳۴۵‏‫‬‮‭/س۸۷ط۴ ۱۳۹۱
‏رده بندی دیویی:‏‫‬‮‭۵۳۰/۱۳
‏شماره کتابشناسی ملی:۲۸۰۱۸۹۷

HSRIAHI

عضو جدید
کتاب راهنمای فارسی FLOW-3D FLOW3D FLOW 3D

کتاب راهنمای فارسی FLOW-3D FLOW3D FLOW 3D

طراحی و مدل‌سازی دینامیک سیالات و تحلیل نتایج در FLOW-3D

انتشارات- اندیشه‌سرا

فهرست مطالب کتاب
فصل اول: مقدمه و آشنایی با Flow 3D
فصل دوم: مدل‌سازی در Flow 3D
فصل سوم: شبیه‌سازی، تحلیل نتایج و مشاهده‌ی گراف‌ها در Flow 3D
فصل چهارم: مراحل طراحی و مدل‌سازی دینامیك سیالات محاسباتی در Flow 3D
فصل پنجم: اجرای نمونه‌ی پروژه در Flow 3D
فصل ششم:خود‌آموز گام به گام مدل‌سازی هیدرولیك جریان سیال در Flow 3D
فصل هفتم: خودآموز گام به گام مدل‌سازی فرآیندهای ریخته‌گری در Flow 3D
فصل هشتم: خودآموز گام به گام مدل‌سازی فرآیندهای جریان میكروسیال: ژر شدن مویرگی در Flow 3D
فصل نهم: مدل‌سازی جریان در حفره (کاویتی)
فصل دهم: مدل‌سازی جریان روی استوانه
فصل یازدهم: مدل‌سازی نوسان سیال در مخزن (Sloshing)
فصل دوازدهم: مدل‌سازی حرکات کشتی
فصل سیزدهم: مدل‌سازی مسائل پیشرفته در
FLOW-3D

تلفن مرکز پخش: 66400235-021
[h=2]انتشارات اندیشه سرا : خیابان انقلاب - رو به روی در اصلی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - بن بست فاتحی داریان - پلاک 6 - طبقه اول - ساعت کار 9 صبح تا 14 عصر[/h]
تلفن : 66400235 - 88006487

سالن A7 دانشگاهی، غرفه شماره 59

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اردیبهشت 1392

بالا