[ نرم افزار ] Autodesk Robot Structure

amir57g

عضو جدید
دوستان عزیز جای این تاپیک به نظر من تو این سایت خالی بود...ابن نرم افزار یک تحلیل گر فوق العاده با تمامی امکانات ETABS است که انعطاف فوق العاده ای دارد. از همه مهمتر هماهنگی کامل آن با دیگر نرم افزارهای شرکت Autodesk منجمله Autocad و Revit میباشد که یک پکیج کامل مهندسی را در اختیار مهندسان قرار میدهد.
از دوستانیکه بااین نرم افزار کارکرده اند میخوام که در بحث مشارکت داشته باشند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دوستان عزیز جای این تاپیک به نظر من تو این سایت خالی بود...ابن نرم افزار یک تحلیل گر فوق العاده با تمامی امکانات ETABS است که انعطاف فوق العاده ای دارد. از همه مهمتر هماهنگی کامل آن با دیگر نرم افزارهای شرکت Autodesk منجمله Autocad و Revit میباشد که یک پکیج کامل مهندسی را در اختیار مهندسان قرار میدهد.
از دوستانیکه بااین نرم افزار کارکرده اند میخوام که در بحث مشارکت داشته باشند.

با سلام .........

ممنون بابت معرفي نرم افزار ...................... شما خودتون باهاش كار كردين...........................اگه فايل آموزشي يا مطالب آموزشي رو دارين ..................در اين خصوص ارائه بدين................بدرود..

amir57g

عضو جدید
من در حال تهیه یک جزوه آموزشی هستم.شاید هم برای چاپ آمادش کنم. ولی حدودا 2-3 ماه دیگه کار داره تا تکمیل شه.سعی میکنم مطالبی از اون رو سایت بزارم.من تاحالا مطلبی درمورد این نرم افزار و آموزش اون جایی ندیدم. فکر کنم برای بار اول باشه که درموردش بحث میشه..لطفا اگه جایی شما دیدید برای اینکه دوباره کاری نشه لینک بدید تا مطالب جدید باشند.

amir57g

عضو جدید
یکی از ویژگیهای منحصر به فرد Robot امکان طراحی همزمان سازه و پی میباشد. بعد از مدلسازی و تعریف بارها و تحلیل آن به سادگی و یا انتخاب تکیه گاه ها در تراز Base و کلیک بر روی یک آیکون تمامی پی های منفرد تکیه گاه ها طراحی و حتی جزئیات میلگرد گذاری و نقشه اجرایی آن در اختیار شما خواهد بود. همچنین در صورت نیاز به طراحی پی های متداول بصورت مرکب و گسترده کافی است عناصر سازه ای مرتبط به صورت مقاطع الاستیک و با امکان تعریف مشخصات تکیه گاهی خاک و ضرایب مربوط به آن در ترازBase مدلسازی و به ساذگی نرم افزار، تمامی مولفه های پی را محاسبه و گزارش گیری میکند.

amir57g

عضو جدید
یکی دیگر از ویژگیهای Robot امکان تعریف گروه های مختلف سازه ای و اختصاص مقاطع موردنظر برای هریک از گروه ها در مود design است. دوستانی که با Etabs کارکرده اند میدانند که استفاده از Autolist در Etabs موجب انتخاب مقاطع از لیست مورد نظر برای عناصر سازه ای منتخب در حالت طراحی میباشد. همین امکان نیز با تفاصیل و اختیارات بیشتر دقیقا در Robot وجود دارد.

Teapot

عضو جدید
یکی دیگر از ویژگیهای Robot امکان تعریف گروه های مختلف سازه ای و اختصاص مقاطع موردنظر برای هریک از گروه ها در مود design است. دوستانی که با Etabs کارکرده اند میدانند که استفاده از Autolist در Etabs موجب انتخاب مقاطع از لیست مورد نظر برای عناصر سازه ای منتخب در حالت طراحی میباشد. همین امکان نیز با تفاصیل و اختیارات بیشتر دقیقا در Robot وجود دارد.

باسلام و تشکر فقط آموزش های از کی شروع می شه با تشکر

amir57g

عضو جدید
[h=2]1-1- روش کار با Robot[/h]دو روش برای کار با Robot وجود دارد:
· استفاده از منوهای سیستم
· استفاده از محیطهای ویژه
[h=4][/h][h=4]منوی سیستم[/h]
منوی سیستم از دو بخش آشنای منوی متنی و نوار ابزار گرافیکی که در اکثر نرم افزار های ویندوز مشاهده میشود تشکیل شده است که در ادامه درمورد هرکدام توضیح داده میشود.

[h=4]محیط های ویژه[/h]
روش دوم کار با Robot استفاده از محیط های ویژه است که این نرم افزار را از سایرین متمایز میکند. Robot خود را به یک قابلیت چندمحیطی تجهیز کرده است که کار را برای طراحی و مدل سازی ساده تر میکند. این محیط ها شامل یک سری جعبه ابزار ها، نمایانگرها و جداول ویژه است که برای انجام یک هدف مشخص بکار میروند.
این محیطهای کاری عملکردهایی متوالی و زنجیرواری را موجب میشوند که نتیجه آن سادگی در انجام مدل سازی و محاسبات و طراحی سازه است. و کاربر را از شروع تا پایان یک پروژه هدایت میکند.
برای ساده سازی کار، نرم افزار بصورت خودکار یک سری پنجره های مورد نیاز را به محض ورود به محیط مورد نظر باز میکند و به هنگام خروج از آن محیط نیز بصورت خودکار آنها را میبندد.
محیط های ویژه از طریق منوی انتخابی در بالای سمت راست صفحه قابل انتخاب هستند.

[h=2]1.png[/h]

بالا