نرم افزار کاربردی برای شناسایی و انتخاب مواد

متال 86

عضو جدید
با سلام
به نظرتون چه نرم افزاری رو یاد بگیرم خوبه واسه آینده کاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ گرایشم شناسایی هست :smile::smile::smile:

hadihaghighat

عضو جدید
با سلام.
من فارغ التحصیل مهندسی مواد گرایش خوردگی هستم. نرم افزارهای رسم سه بعدی قطعات و مونتاژ آنها مثل solidworks و Catia تقریبا نیاز اکثر محیطهای صنعتی است.البته Solidworks هم ساده تر است و هم برای کارهای عمومی مهندسی کافی است وهم پیش نیاز Catia است. اگه قصد دارید شغل مشخصی را انتخاب کنید، مثلا ریخته گری یا شکل دهی، میتونید نرم افزارهای موجود هرکدام را با یک سرچ ساده در گوگل پیدا کنید و باتوجه به تعریف و تمجید سایتها که اکثرا در مورد نرم افزار ها درست است، بهترین نرم افزار در هر زمینه را پیدا کنید.
موفق باشید. هادی حقیقت 17/12/1392 شنبه، ساعت 20:50

chs

عضو جدید
ممنون آقای مهندس

نرم افزارها رو بنا بر هدف و پروژه ای که داری انتخاب کن اما در حالت عمومی این نرم افزارها بدردت میخوره: Clemex, Image Tools, Xpert, Origin, Minitab(DOE), Solidwork, JMat Pro و تخصصی مثل Procast, Flow 3D, Thermo-Calc, Abaqus, Deform 3D, Autoform, AFM, Fortran, Fluent, Dream3D و ... .

با سلام
به نظرتون چه نرم افزاری رو یاد بگیرم خوبه واسه آینده کاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ گرایشم شناسایی هست :smile::smile::smile:

چون رشته شناسایی یه گرایش جنرالیه میشه گفت باید 3یا4مورد رو کارکنی .نرم افزار آباکوس واسه تحلیل.پروکست و ماگما واسه شبیه سازی.کلید فولاد.ولی در کل بستگی داره به موضوع پایان نامت.

بنده سالید وکتیا رو تدریس میکنم.و اینا در خوردگی کاربرد آنچنانی ندارن.رشته خوردگی نرم افزارهای تخصصی خودشو داره که عالین.وقتتونو با اینا هدر ندین

بالا