نرم افزار های مورد نیاز گرایش مخابرات

madar2

عضو جدید
نرم افزارهایی مثل envi یا open cv که تو سنجش از راه دور و پردازش تصویر کاربرد دارن

0121TAKPA

عضو جدید
من رشتم مخابرات نیست ولی میدونم آموزش های فارسی بدرد بخوری واسه نرم افزار های روز الکترونیک و مخابرات نداریم (در مجموع گفتم) . مثلا ADS فقط یه فایل مال 2009 تو وب هست که اونم چند برگ بیشتر نیست

قبول دارم که باید Help خوند ولی اگه ما خودمون ، هر نرم افزاری رو که کار میکنیم ، سعی میکردیم یه قسمتش رو که متوجه شدیم برای رفیقای کوچک تر از خودمون که ترم اولی هستن آماده کنیم به علم نرم افزاری کل کشور یه شتاب عجیبی میدادیم همین طور اگه دانشجو های قبلی این کار رو میکردن ما الان مطالب اونا رو کامل تر میکردیم و نسل بعد هم مطالب ما رو کامل می کرد و هر دانشجو از صفر شروع به یادگیری نمی کرد

در واقع همه ما از صفر شروع میکنیم در حالی که باید از تجربیات بزرگترها شروع کنیم.بحث خرید کتاب سال های گذشته رو تو رو خدا نکنین و نگین مطالب همونه ، همه واقعیت این نیست و رشته برق خیلی پر تغییره و خیلی تجربیات شخصی در کار با همین نرم افزارها وجود داره که تو کتابا نیست واسه همین فایل های آموزشی تو وب خیلی مهمه و با هزینه خیلی کمتری به روز میشه یادمون نره که همه حرف سر به روز بودنه آموزشه

به نظر شما چند نفر الان ADS رو دارن در سطح متوسط تو کشور استفاده میکنن؟ اگه هر کدوم یه صفحه در مورد یه قسمتش توضیح میدادن الان یه کتاب مرجع اولیه داشتیم (نه 10 برگ pdf) و کسایی که اونو میخوندن و کار میکردن اونو تکمیل میکردن و به اسم کتاب مرجع به روز ADS ایرانی واسه همه قابل استفاده بود مگه wiki چطور غول شد قابلیت ویرایش داشت و به روزه ، و خیلی از مطالب رو ازش یاد میگیرن

من به مدیران سایت پیشنهاد میدم واسه هر نرم افزار یه صفحه مثل صفحات wiki درست کنن که یه مدیر آشنا به نرم افزار داشته باشه و ما مطالب آموزشی و تجربیات جدیدی رو که داریم از انواع نمونه error ها و راه حلشون و قابلیت های بخش های مختلف نرم افزار و هر تجربه دیگه واسه سایت میفرستیم و مدیر اونو ویرایش کنه و برا همه قرار بده البته فایل فرستاده شده هم حتما در دسترس عموم باشه
امیدوارم iran-eng اولین سایتی باشه که موفق میشه این کار رو تمیز و جامع انجام میده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

elmira mousavi

عضو جدید
سلام
متاسفانه من امکان اینو ندارم که همه ی این تاپیک رو بخونم میشه لطف کنید نرم افزارایی که لازمه کار باهاشون رو یاد بگیرم رو واسه من که دانشجو ترم 1 کارشناسی هستم بگید؟
ممنون

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
متاسفانه من امکان اینو ندارم که همه ی این تاپیک رو بخونم میشه لطف کنید نرم افزارایی که لازمه کار باهاشون رو یاد بگیرم رو واسه من که دانشجو ترم 1 کارشناسی هستم بگید؟
ممنون

فعلا متلب و pspice کافی باشه به نظرم.

wer340

عضو جدید
کرک نرم افزارHFSS15X64همراه با فایل license.licکه خودم دنبال اینها بودم که واقعا کم پیدا مبشه تو سایت ها !!!خود نرم افزار رو هم یک لینک جداگانه گذاشتم اگر خواستید نرم افزار دانلود کنید
http://www.mediafire.com/download/gowqe8ohfuedut5/crk-WWW.TELECOM-QOM.BLOGFA.COM.zip
لینک زیر هم دانلود خود نرم افزار
http://dl2.soft98.ir/engineering/Ansys.Hfss.15.0.2.x64.rar

آخرین ویرایش:

vahid6060

عضو جدید
سلام .
میشه لینک دانلود آموزش برنامه متلب گرایش پردازش صوت رو برام بزارید.

با تشکر.

data90

عضو جدید
سلام دوست عزیز من افتخار دارم که به عنوان یک طراح شبکه رادیویی کار کنم در حوزه طراحی شبکه های رادیویی نرم افزارهای متنوعی وجود داره که در تناسب با بازه فرکانسی و نوع فناوری متفاوت و با امکانات و قابلیت های متنوع ارائه میشوند که اسامی برخی به تفکبک بازه فرکانسی بشرح زیر است پ:
بازه hf
wincap,Voacap,HFprob,w6elpro,hamcalc,pathcalc
بازه فرکانسی VHF,UHF
radiomobile,Assett,Atoll,Mentum
فقط لازم به ذکر است که در نرم افزارهای فوق برخی بصورت رایگان قابل دریافت است و برخی باید به قیمت های زیاد خریداری گردد اگه راهنمایی بیشتری خواستی تا حد مقدور برات ارسال میکنم

سلام در صورت امکان نرم افزار های رایگان را همراه با فایل pdf قرار دهید چون در مخابرات کار میکنم به همه بازه های فرکانسی طراحی لینکهای رادیویی نیاز دارم متشکرم.

mary.jain

عضو جدید
سلام . من دانشجوی برق با گرایش مخابرات هستم و میخوام در زمینه هایی مرتبط با رشتم مهارت کسب کنم . لطفا راهنماییم کنید !!
بنظرتون تو چه کلاسایی شرکت کنم؟؟؟ بنظرتون plc و سنسورها بدرد رشتم میخوره؟؟؟ کدوم نوع برنامه نویسی بیشتر بدرد رشتم میخوره؟؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من دانشجوی برق با گرایش مخابرات هستم و میخوام در زمینه هایی مرتبط با رشتم مهارت کسب کنم . لطفا راهنماییم کنید !!
بنظرتون تو چه کلاسایی شرکت کنم؟؟؟ بنظرتون plc و سنسورها بدرد رشتم میخوره؟؟؟ کدوم نوع برنامه نویسی بیشتر بدرد رشتم میخوره؟؟؟

با سلام

متاسفانه یه دید غلط تو رشته برق ایجاد شده که همه میرن دنبال PLC و اصلاً توجه نمیکنند که آیا این دوره بکارشون میاد یا نه. دوست عزیز شما وقتی مخابرات میخونین اصلاً دنبال این دوره نباش. ابتدا برو یه تحقیق کن ببین علاقمندیت تو چه زمینه مخابرات هست، سیستم، میدان، رمز و ... بعد با توجه به علاقمندیت دنبال نرم افزارهای تخصصی اون زمینه کاری باش.

mary.jain

عضو جدید
با سلام

متاسفانه یه دید غلط تو رشته برق ایجاد شده که همه میرن دنبال PLC و اصلاً توجه نمیکنند که آیا این دوره بکارشون میاد یا نه. دوست عزیز شما وقتی مخابرات میخونین اصلاً دنبال این دوره نباش. ابتدا برو یه تحقیق کن ببین علاقمندیت تو چه زمینه مخابرات هست، سیستم، میدان، رمز و ... بعد با توجه به علاقمندیت دنبال نرم افزارهای تخصصی اون زمینه کاری باش.
مرسی از راهنماییتون :smile:

shanbe

عضو جدید
سلام دوستان
من یه انتن استوانه ای تو hfss میخوام طراحی کنم کسی میتونه راجب تغذیه ش راهنماییم کنه که به چه صورت باید بزارم

saharsayan

عضو جدید
سلام دوستان
من یه انتن استوانه ای تو hfss میخوام طراحی کنم کسی میتونه راجب تغذیه ش راهنماییم کنه که به چه صورت باید بزارم
سلام
من قبلا کار کردم
واسه تغذیه باید اون صفحه ای که میخوای تغذیه بدی رو انتخاب کنی بعد کلیک راست میکنی و گزینه assign exitation و بعدش waveport رو انتخاب میکنی وپنجره های بعدیش هم ok................
اگه سوالی داشتی در خدمتم....
موفق باشی:smile:

saharsayan

عضو جدید
نرم افزار optiwave

نرم افزار optiwave

سلام
من به نرم افزار optiwave و آموزشش احتیاج دارم.... کمکم میکنین ؟؟؟؟؟:(

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
من به نرم افزار optiwave و آموزشش احتیاج دارم.... کمکم میکنین ؟؟؟؟؟:(

امان از پست تکراری

مجموعه محصولات شرکت Optiwave نرم افزاری برای طراحی سیستم های مخابرات نوری ازائه داده است که محصولات نوری صنعتی مختلفی را توسعه داده است نظیر فیبر نوری، فتونیک، اجزای مربوط به فیبرهای نوری، باند فاصله فتونیک و غیره.

این مجموعه نرم افزار شامل نرم افزارهای زیر که هر کدام برای طراحی و شبیه سازی یک بخش از سیستم های نوری تعبیه شده است، می باشد.

Optiwave OptiSystem

این نرم افزار، یک مجموعه نرم افزار جامع طراحی است که به کاربران اجازه طرح ریزی و شبیه سازی اتصالات نوری در لایه انتقال را در شبکه های نوری مدرن میدهد.

Optiwave OptiBPM

OptiBPM یک نرم افزار قدرتمند و کاربند پسند می باشد که به کاربران این قابلیت را می دهد که موجبر های مجتمع نوری متنوعی را طراحی نمایند و بتوانند مشکلات موجود در طراحی را نیز در کامپیوتر شخصی خود بر طرف نمایند. این نرم افزار از طریق Beam Propagation Method یا روش BPM قابلیت شبیه سازی حرکت نور را بصورت مرجله به مرحله در موجبرهای را دارا می باشد.

OptiFDTD

OptiFDTD یک نرم افزار قدرتمند و جامع که با محیط طراحی کاربند پسند خود به کاربران قابلیت طراحی و شبیه سازی اجزای پیشرفته پسیو و غیر خطی فتونیک را می دهد. این نرم افزار به شما اجازه تست و آنالیز اجزای پسیو و غیر خطی فتونیک را نیز می دهد.

OptiFiber

این نرم افزار یک نرم افزار بهینه طراحی مخابرات نوری می باشد که قابلیت تعیین کلیه پارامترهای فیبر های نوری را دار می باشد. OptiFiber از طریق یک مود عددی قابیلت تعیین میزان پراکندگی، تلفات و شکست نور را در فیبرهای نوری دارا میباشد.

OptiGrating

OptiGrating از روش Coupled Mode Theory جهت مدل کردن نور استفاده می کند و به شما قابلیت آنالیز و ساخت شبکه های نوری را می دهد.

بگو کدومشو می خوای؟؟
دانلود نرم افزار OptiSystem کرک شده
کرکش دیگه خودت مهندسی ... دو تا فایلو کپی می کنی جای که نرم افزار نصب کردی پوشه bin

gronimo

عضو جدید
سلام آقا یا خانم علیزاده
ببخشید میخواستم بدونم در مورد آموزش Asset یا Atoll ،اگه داکیومنت یا ویدیو یا هر چیزی دارین لطف کنین به اشتراک بزارین

zah kav

عضو جدید
با سلام من کارشناس ارشد برق مخابرات هستم ، بهترین نرم افزار برای رشته مخابرات MATLAB هست هرکی بلده خیلی راحت تر میتونه درس بخونه

msseng

عضو جدید
با سلام من کارشناس ارشد برق مخابرات هستم ، بهترین نرم افزار برای رشته مخابرات MATLAB هست هرکی بلده خیلی راحت تر میتونه درس بخونه

سلام
نرم افزار MATLAB‌ به عنوان یک نرم افزار پایه‌ای هست و یادگیری اون تقریبا برای همه رشته‌های فنی-مهندسی لازم و ضروری هست.
درسته که با نرم افزار MATLAB تقریبا هر کاری رو میشه انجام داد، ولی قسمت اعظم توانمندی اون بر میگرده به توانایی کاربر در کد نویسی! حتی برای استفاده کامل از simulink هم باید با کدنویسی آشنا باشید!

در هرصورت به MATLAB نمیشه به عنوان یک نرم افزار تخصصی نگاه کرد. هر رشته فنی-مهندسی نرم افزارهای تخصصی مربوط به خودشون رو ارند که با تمرکز روی یک یا چند موضوع خاص، تمام جوانب مسایل موجود در اون زمینه رو در نظر میگیرند و با اعمال روشهای حل مناسب، سریعترین و بهترین جواب رو ارائه می‌کنند.

مثلا در رشته مخابرات میدان، نرم افزارهای CST و HFSS و FEKO برای شبیه سازی سه بعدی و تمام موج میدانهای مغناطیسی هستند.
یا نرم افزارهای ADS و AWR برای شبیه سازی دو بعدی و مداری مسایل کاربرد فراوان دارند.
اهمیت این نرم افزارها در حدی هست که شرکتهای بزرگی مثل زیمنس، ایرباس و... برای طراحی و شبیه سازی محصولاتشون قبل از تولید از اونها استفاده می‌کنند.

موفق باشید