نرم افزار طراحی موشک ROCKET SIM ver 7.03

macsun61

عضو جدید
میخوام نرم افزار ROCKET SIM ver 7.03 رو بزارم ... اما قبلش میخواستم بدونم که بدرد بچه ها میخوره یا نه که دوباره کاری نشه ... چون حجمش هم بالاست و در حدود 230 مگابایت هستش و up کردنش زمان زیادی ازم میگیره ...

macsun61

عضو جدید
توضیحات بیشتر در مورد این نرم افزار :
با این برنامه میتونید از موشک قسام و گراد تا موشک ساترن رو طراحی کنید و بر اساس قوانین فیزیک پرتاب اون رو شبیه سازی کنیند و ببینید اصلا چیزی که طرحشو زدید اصلا از سکوش میپره یا همون جا به حالت افقی دور خودش میگرده من خودم تا حالا تقریبا تا 50 درصد موفق بودم 100% از بچه های هوا فضا توقع بیشتری میره ... ببینم چه میکنید ... یا علی

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
نرم افزار خیلی قوی ای برای طراحی موشکه.من تازه دانلود کردم.کارکردن باهاش هم خیلی سخت نیست.به همه دوستانی که علاقه به بحث موشک و طراحی اون دارن توصیه می کنم حتماً دانلود کنن.چون میتونید به راحتی شکل کلی موشک رو باهاش رسم کنید،مرکز جرمش رو ببینید،جنسش رو انتخاب کنید و خیلی کارهای دیگه.البته من فقط یه نگاه کلی بهش انداختم.شاید قابلیت های بیشتری هم داشته باشه.
ان شاء الله توی یه فرصت،یکی دو تا موشک با هاش طراحی میکنم،در حد مقدماتی، و اینجا قرار میدم.

یا علی

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
RockSim 7.03 (Rocket Simulation Software)

RockSim 7.03 (Rocket Simulation Software)

This is Apogee Rocksim 7.03 rocket simulation and design software and extra rocket and data files. covers most model rockets and allows you to define your own this is an older version as version 8 is out now but this version is still great.

The following is from www.apogeerockets.com/RockSim.asp

"Overview:
RockSim is a computer program that allows you to design any size rocket, and then simulate its flight to see how high, and how fast it will fly. You can also use it to find the best rocket motor combinations for your existing kits, and to teach yourself and others about the physics of rocket flight. More modelers, teachers, and engineers use RockSim than all the other rocketry programs combined!

RockSim allows you to take your cool rocketry ideas, and flush out the concept to see if they'll be stable when you launch them.

RockSim was the first software that combines both "design" and "simulation" into one seamless program. What that means is that you create a drawing of the rocket, and simply click a button to see how that design will perform. That makes it quick and easy to check the feasibility of your ideas."

Here are some pictures of the actual program viewing a Saturn 5 rocket

آخرین ویرایش:

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
نمونه موشک های طراحی شده با نرم افزار RockSim

نمونه موشک های طراحی شده با نرم افزار RockSim

خوب گفتم این اینجا قرار بدهم تا ملت استفاده کنند ... و این دوستان هم بی نصیب نمونند ...

فایل حاوی 24 موشک طراحی شده با نرم افزار RockSim است ... امیدوارم با توجه به این 24 فایل موفق بشوید یک موشک خودتون طراحی کنید ...

ضمنا من به شدت دنبال کتاب Simplified Aircraft Design for Homebuilders هستم ، اگر کسی داره لطفا ما را بی نصیب نزاره ......

موفق باشید

لینک دانلود :

http://jblaox.persiangig.com/roket.rar

parsscience

عضو جدید
نرم افزار Fluent

نرم افزار Fluent

نرم افزار Fluent : این برنامه مشهور ترین و دقیق ترین نرم افزار دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) است ، توسط این برنامه میتوانید ضرایب درگ و لیفت و رفتار جریان هوا روی سازه ، تقطه جدایش ، زاویه واماندگی و … را به صورت دقیق حتی برای حالت های سیال دمابالا و ماورائ صوت بدست اورد ، کلا کار تونل باد و بدست آوردن نتایج را برای ما انجام میدهد . آخرین ورژن این نرم افزار که میتوانید از لینک های زیر دریافت کنید .
البته cfd نیازمند دانش زیادی در زمینه مکانیک(سیالات) است ویادگیری آن مستلزم همت بالاست.یک کتاب درسی خوب هم از اندرسون در قسمت مهندسی مکانیک(گرایش حرارت و سیالات) وجود دارد
با ایجاد شبکه های حجمی (انتگرالی حجم محدود) و سه بعدی اختلاف محدود(دیفرانسیل جزئی) در اطراف جسم پرنده می توان با تقریب بالا متغیر های جریان را بدستد آورد
اگر بتوانید قبل از هر کاری این کتاب را computational fluid dynamics:the basics and applications از اندرسون بخوانید خیلی خوب است.
بخاطر دشواری cfd اندرسون این کتاب رو نوشته تا دانشجو از ادامه ی کار خسته نشه(به نقل از خودش)
با cfd حتی مشیه انواع جریانها در موتورهای پیشران شبه سازی کرد. اما واقعا مرد میخواد درگیر شدن باهاش !

آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام به همگی
من به شدت به این نرم افزار نیاز دارم.......میخوام باهاش پروژه بگیرم.....................لطفا بهم بگین از چه لینک هایی اونو بگیرم بهتر هستن؟
راستی من دیال آپ هستم.........البته ممکنه که برم جایی که ای دی سی ال باشه دانلود کنم
با تشکر

سلام،
از این پست می تونید دانلود کنید. اگر ADSL با سرعت 1 مگ داشته باشید، خیلی طول نمیکشه. 9 تا فایله، هر کدوم تقریباً 20 مگابایت. با سرعت 1 مگ بعضی کافی شاپ ها خیلی سریع می تونید دانلود کنید.

iliya21

عضو جدید
من بعد از کلی کلنجار رفتن تونستم از این نرم افزار استفاده کنم

راحت میشه باهاش یه تغییرات اساسی تو موشک به وجود اورد و بعد تاثیر این تغییرات رو تو نمودار های مختلف نشون داد ( یعنی میشه توش نمودار های انواع سرعت های مختلف و شتاب ها و یا درگ و لیفت و کلی فاکتور های دیگه رو رسم کرد )

حیف که فقط رو ویندوز اکس پی نصب میشه.....و یه ذره هم صفحه زشتی داره یه جورایی دلگیر کننده است

راستی من ورژن 9 این نرم افزار رو هم دانلود کردم.........که 27 یا 29 مگ بود و این ورژن نمای جالب تر و قشنگتری داره......و من بیشتر باهاش حال میکردم..........اما امکانات کمتری داره.......البته برای یک ماه اجازه استفاده داری و بعد باید دوباره از سایتشون اجازه بگیری....اما اگه ویندوز بپره باز یک ماه دیگه مهلت داری...و من تا حالا این یکماهم تموم نشده که ببینم بعدش چی میشه و ایا نسخه بهتری رو ارائه میدن یا نه ؟ چون چندباره که هی ویندوزم میپره..( دوستان میگن این اجازه خواستن شاید برای یه جورایی سر دراوردن از کلیات سیستم و اونچه درش هست باشه یعنی اونا این اطلاعات رو ممکنه بدون اینکه بفهمی از سیستمت بردارن ...من که نمیدونم )
الان ولی منتظرم تا اون یک ماه تموم بشه و ویندوز لعنتی هم نپره تا ببینم چی میشه:cool:

راستی اگه میدونستم اسم پروژه ام رو میذاشتم طراحی موشک به کمک نرم افزار راکت سیم....اینجوری خیلی بهتر بود تا اینکه یه عنوان تحلیلی یا توضیحی باشه.....حیف که دیر از نرم افزار سر در اوردم:(
و پروژه هم تموم شد....بی خیال

rasa

عضو جدید
یادگیرش سخته یا راحته بعد من تو طراحی موشک با missile datcom کار کردم کمک میکنه؟

kaveh_69

عضو جدید
ضمن تشکر از همه دوستان باید بگم که یا لینک ها خرابه یا اینکه من نمیتونم دانلود کنم.مرسی اگه راهنمایی کنید.

angel.g

عضو جدید
میخواستم بدونم این نرم افزار برای ساخت موشک آبی کمکم میکنه؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ضمن تشکر از همه دوستان باید بگم که یا لینک ها خرابه یا اینکه من نمیتونم دانلود کنم.مرسی اگه راهنمایی کنید.
لینک های این پست سالم هستند.

میخواستم بدونم این نرم افزار برای ساخت موشک آبی کمکم میکنه؟
برای ساخت موشک آبی، نرم افزارهای ساده و آسانی موجود هست. نیازی به نرم‌افزار تا این حد تخصصی ندارید.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
من تازه اومدم اینجا
امکانش هست که لینک های دانلودو با 4shar یا pico file هم بذارید؟,خیلی راحت تره
منظورم لینک این نرم افزار نیست کلی گفتم

آخرین ویرایش:

NajmSoft

عضو جدید
برای طراحی آیرودینامیک موشک می تونید از نرم افزار تولید شده در ایران به نام نجم استفاده کنید.
هر سوالی در مورد این نرم افزار داشتید در خدمتتون هستم
آدرس سایت دانلود (فقط برای ایران
http://najm-soft.blogsky.com

hossein21

عضو جدید
سلام
نرم افزار نجم رو دانلود کردم اما کد فعال سازی رو نمیده .... میگه اتصال به اینترنت خود را چک کنید....
چکار کنم ؟؟؟؟

safir1

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه میشه لینک این برنامه رو بزارین چون من بشدت بهش نیازدارم...ممنون.

shs1366

عضو جدید
یه پیشنهاد

یه پیشنهاد

موفق باشید ، یه پیشنهاد برای کوتاه کردن لینک هاتون از سایت www.mwow.in استفاده کنید تا علاوه بر کوتاه کردن لینک یه بک لینک از سایت رنک 4 بگیرید ، این سایت رنک گوگل 4 داره!

mehrdad14

عضو جدید
دوستان اگر نسخه اصلی rocksim را دارید آپ کنید . اونی که حجمش 200 تاس نه اون دمو که 20 تاس. اصلن فرقیم دارن ؟