نرم افزار برنامه ریزی تولید

mojtababiseda

عضو جدید
سلام از دوستان کسی درمورد نرم افزارهای برنامه ریزی تولید و نحوه تهیش اطلاعات داره؟؟؟؟؟؟؟
چجوری و از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام از دوستان کسی درمورد نرم افزارهای برنامه ریزی تولید و نحوه تهیش اطلاعات داره؟؟؟؟؟؟؟
چجوری و از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟
سلام.ببینید اصولا نرم افزار های برنامه ریزی تولید بصورت رایگان در دسترس همه وجود ندارد.نمونه های خارجی هستش اما خوب کارکردن با اونها کمی سخته.ضمنا با توجه به اینکه برنامه ریزی تنها کافی نیست.چرا که سیستم برنامه ریزی باید همزمان باید با سیستم انبار متصل باشد .از طرفی سیستم انبار هم باید با تدارکات متصل باشد و مالی و...پس میبایست نرم افزار یکپارچه باشد.
از نمونه های آن میتوان همکاران سیستم،نماد ایران ،شماران و... رو نام برد
در مورد نرم افزار "نماد ایران"اطلاعاتم کافی است.اگر سوالی داشتی مطرح کن.
موفق باشی

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام.با توجه به اینکه دوستان عزیز اطلاعات زیادی در مورد نرم افزارهای برنامه ریزی تولید ندارند میخوام در این بخش آموزش تدریجی "سیستم برنامه ریزی تولید"  نرم افزار "نماد ایران" که یکی از بهترین نرم افزارهای موجود هستش رو شروع کنم.
نرم افزار های دیگه مثل همکاران سیستم و ... هم به همین صورت هستش.
امیدوارم دوستان رغبت نشون داده و پیش بیان و به اندوخته هاشون هم اضافه بشه.
اگر خوب پیش رفتیم و عمری باقی بود  "سیستم کنترل تولید" و "سیستم انبار" رو هم شروع میکنم.اگه نه هم که هیچی !!:)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.با توجه به اینکه دوستان عزیز اطلاعات زیادی در مورد نرم افزارهای برنامه ریزی تولید ندارند میخوام در این بخش آموزش تدریجی "سیستم برنامه ریزی تولید" نرم افزار "نماد ایران" که یکی از بهترین نرم افزارهای موجود هستش رو شروع کنم.
نرم افزار های دیگه مثل همکاران سیستم و ... هم به همین صورت هستش.
امیدوارم دوستان رغبت نشون داده و پیش بیان و به اندوخته هاشون هم اضافه بشه.
اگر خوب پیش رفتیم و عمری باقی بود "سیستم کنترل تولید" و "سیستم انبار" رو هم شروع میکنم.اگه نه هم که هیچی !!:)

بله خیلی ممنون می شیم اگر این کارو انجام بدید . ما هم کمکتون می کنیم . بسم ا... :smile:

linktaz

کاربر بیش فعال
معماري استفاده شده در سيستم هاي نماد ايران :

زبان برنامه نويسي : Visual Basic & Visual C++
سيستم عامل Client : Windows 9X , XP , 2000
سيستم عامل Server : Windows NT , Advance 2000
بانك اطلاعاتي : MS SQL

-امكانات زير سيستم برنامه ريزي :

• معرفي تقويم و شيفتهاي كاري
• معرفي انواع برنامه هاي توليدي
• ثبت مقدار برنامه هاي روزانه، هفتگي، ماهانه و سالانه محصولات يا نيمه ساخته ها
• برنامه ريزي و محاسبه مقادير مورد نياز مواد، نيمه ساخته ها، مهارتها و ماشين آلات
• صدور مكانيزه درخواست خريد كسري مواد اوليه

اطلاعات پايه:
معرفي و تغيير فرمول ساخت محصولات
معرفي و تغيير اقلام تغيير يافته
معرفي و تغيير اقلام جايگزين
معرفي و تغيير عمليات لازم براي ساخت هر محصول
برنامه معرفي و تغيير عمليات توليد
معرفي و تغيير اطلاعات زمان سنجي ماشين آلات
معرفي و تغيير اطلاعات زمان سنجي محصولات
معرفي / تغيير آزمايشات مربوط به هر محصول
معرفي و تغيير واحد هاي سازنده
معرفي محصول از روي محصول مشابه
معرفي / تغيير حساب كار در جريان اقلام

linktaz

کاربر بیش فعال
p04.jpg

p05.jpg

به دلايلي مجبور شدم بصورت عكس بذارم.
از دوستان هركسي سوال داشت مطرح كنه تا درمورد اون صحبت كنيم.

linktaz

کاربر بیش فعال
مهندس خیلی ممنون.بسیار مفید بوده.ادامه بدید.
;););)
خواهش ميكنم دوست عزيز.آخه انشا وار گفتن مطالب زياد توفيقي واسه كسي نداره.مطالب آكادميك طرفدار بيشتري داره،خوب طبيعي هم هستش.
ان شالله سرفرصت ادامه ميدم.

1reza

عضو جدید
خیلی عالی بود. ایکاش تصاویر بیشتری میذاشتید و برای هربخش یه توضیح مختصر میدادید.

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام،خیلی ممنون.....لطفا ادامه بدین:):w10:
سلام.چشم حتما.
خیلی عالی بود. ایکاش تصاویر بیشتری میذاشتید و برای هربخش یه توضیح مختصر میدادید
خواهش ميكنم.پس بهتره به جاي مطرح كردن موضوع جديد،اگر سوال يا توضيحي در مورد موارد مطرح شده داريد بفرمائيد تا پرونده اين مباحث رو ببنديم بعد بريم سراغ بحث جديد.

ali aghaeiii

عضو جدید
سلام.اقا من یه مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنید.من با نرم افزار اکسلpfd يك پالایشگاه را طراحی کردم الان با تغییر خوراک ورودی کلیه فراوردهای نهایی و میانی تغییر میکنن حالا میخوام سود اقتصادی و بالاترین بهره و راندمانم واسش به دست بیارم حالا یا با در نطر گرفتن واحدهای میانی یا فقط بر اساس خوراک ورودی و فراوردهای خروجی ولی نمیدونم چطور این کار بکنم ممنون میشم کمکم کنید

aida70

عضو جدید
سلام خسته نباشییید >

من یه چند تا سوال داشتم ممنون می شم اگه جوابم رو بدید برای پروژم می خواستم خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی فوریههه < نمی دونین چه لطفی می کنین اگه جواب بدین :

1 : مزایا و معایبی که این محصول با سایر محصولات داره؟
2 :امار فروش محصول به جه صورته ؟
3 چارچوب و تکنولوژی تولید این محصول به چه صورته ؟
4 : نرم افزارهایی قابل یکپارچگی ؟
5 : مخاطبین و کاربرانش تقریبا چه کسانی هستند؟
6 : تاریخچه نرم افزار؟
7 : زیر ساخت های سخت افزاری و شبکه مورد نیاز؟

saeedafa

عضو جدید
فدات شم نرم افزار برنامه ریزی مدیا پلیر نیست که شما بخری و حالشو ببری اکثرا مهندسین صنایع با همگن سازی خط تولید و تبدیل اون به الگوریتم و تبدیل الگوریتم به برنامه اونو می نویسن که به طور اختصاصی واسه هر شرکت متناسب با فعالیتش نوشته میشه شاید در این بین باشند نرم افزار هایی که بطور جامع نوشته شدن و با قیمت گزاف دارن به فروش می رسن ولی اینو مطمئن باشید که اون نرم افزار از روی اطلاعات بدست آمده و ذهن خلاق برنامه نویس ساخته شده نه از روی خط تولید شرکت شما در نتیجه حتما یه جایی با فعالیت شرکت هم خوانی نداره و شما رو دچار مشکل می کنه

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان گرامی،کسانی که علاقه مند به دانلود نرم افزار های برنامه ریزی تولید (مباحث MRP ،انبارش،رسید و...،) هستند میتونند به سایت www.production-planning.ir مراجعه کنند
موفق باشید

بالا