[ نرم افزار ] انسیس Ansys

mehdi_349

عضو جدید
سلام دوستان

می خواستم بدونم از بین ansys و abaqus کدومشون برای کار روی تحلیل خاک و مواد پلاستیسیته بهترند یا واکنش بین خاک و فلز ؟

کدومشون در کل برای یادگیری بهتره ؟
تو ایران کدومش جا افتاده تره ؟

ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

می خواستم بدونم از بین ansys و abaqus کدومشون برای کار روی تحلیل خاک و مواد پلاستیسیته بهترند یا واکنش بین خاک و فلز ؟

ممنون

من اسم اباكوسو خيلي بيشتر شنيدم ولي اصلا چيزي از اون يكي نشنيدم ولي اباكوس جديدا ذاره جا ميوفته

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سلام دوستان

ممنون

;)
آقایون خاکی بیان جواب بدن ولی بقول valkanoاباكوس بیشتر شناخته شده هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Earthquake85

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون
هردو تا برنامه نرم افزارهای اجزا محدود هستند.
فکر نمی کنم محدودیتی روی مواردی که شما میگی داشته باشند.
هرنوع ماده و هر نوع برخوردی رو میشه مدل کرد. البته میتونه ریزه کاری هایی داشته باشه
که باید از اونایی که کار کردند پرسید.
ولی برا آموزش ANSYS بهتره ،یعنی منابع بیشتری برا یادگیری میتونی پیدا کنی
مثل این کتاب :
اجزامحدود ANSYS
جاهدمطلق
انتشارات دانشگاه تهران
تا 4 مرتبه هم تجدید چاپ شده که نشون میده کتاب مفیدی بوده.

golareh_2

عضو جدید
نرم افزار ansys

نرم افزار ansys

با سلام
كسي هست كه بتونه كمك كنه چطوري ميشه در زمان كوتاه (دو هفته) كار با نرم افزار ansys را يادگرفت اگه جزوه يا كتاب هم معرفي كنيد ممنون مي شم (براي كار در زمينه اجزاي محدود ) با تشكر

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
با سلام
كسي هست كه بتونه كمك كنه چطوري ميشه در زمان كوتاه (دو هفته) كار با نرم افزار ansys را يادگرفت اگه جزوه يا كتاب هم معرفي كنيد ممنون مي شم (براي كار در زمينه اجزاي محدود ) با تشكر

سلام
کتاب ansys دیباگران رو بگیر.
هم کم حجمه هم روونه.

اگه مشکلی داشتی در خدمتیم.

shaghayegh ameri

عضو جدید
سلام
من به تازگی می خوام با برنامه آباکوس کار کنم، ممکن به من مرجعی معرفی کنید که بخصوص در کارهای عمرانی بتونه بهم کمک کنه.
ممنون می شم:gol:

pym2542

عضو
سلام آباکوس بیشتر برای تحلیل های تماسی کاربد داره مثل بررسی سطح ترک و پدیده خستگی ولی انسیس برای تحلیل دینامیکی و استاتیکی. در عمران آباکوس رایج تره و در مکانیک انسیس.

pym2542

عضو
مدل خاک در انسیس ansys

مدل خاک در انسیس ansys

کسی تا حالا در انسیس خاک رو مدل کرده و تحلیل دینامیکی؟ llk,k ldal lk v, vhiklhdd ;kdn.

ArazOghloo

عضو جدید
مهندسی سازه های هیدرولیکی

مهندسی سازه های هیدرولیکی

سولات خودتون رو مطرح کنید.اگه بلد بودم حتما کمک میکنم

farkhan

عضو جدید
مدل کردن خاک در انسیس

مدل کردن خاک در انسیس

کسی تا حالا در انسیس خاک رو مدل کرده و تحلیل دینامیکی؟ llk,k ldal lk v, vhiklhdd ;kdn.

آقا منم نمیدونم خاک رو چطور تو انسیس مدل کنم
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من می خوام خاک رو در انسیس مدل کنم از چه المانی باید استفاده کرد تا بتئنم چسبندگی و زاویه اصطکاک خاک رو بهش بدم ؟

ممنون

فکر کنم باید contact تعریف کنی و تو اون اصطکاک تعریف کنی
مدل ماده هم ویسکوالاستیک
البته من عمرانی نیستم ولی فکر کنم جواب بده;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pym2542

عضو
بالاخره از پایان نامم دفاع کردم نکته کلیدی در انسیس اینه که باید خاک را تحت عنوان دراگر پراکر مدل کنید تا چسبندگی و زاویه اصطکاک و اتساع رو بتونید وارد کنید و برای اندرکنش از زوج المان های تماسی موجود در نرم افزار با رفتار استاندارد استفاده کنید.
http://www.emailmeform.com/builder/form/Of856saz75C

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reihan5

عضو جدید
نرم افزار انسیس

نرم افزار انسیس

سلام،میشه لطفا یه جزوه خوب بری یادگیری نرم افزار انسیس معرفی کنید!:redface:

sheitunak

عضو جدید
سلام

این فایل PDF

پیوست ها

• IS-Majid Pouraminian.pdf
    944.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sheitunak

عضو جدید
سلام

این هم یک فایل پاورپوینت

پیوست ها

• Ansys step to step.rar
    2.1 مگایابت · بازدیدها: 0

طراوت

عضو جدید
درخواست کمک در رابطه با برنامه انسیس

درخواست کمک در رابطه با برنامه انسیس

سلام می خواستم بدونم کسی از دوستان میدونن اگه برنامه انسیس دچار مشکل تو زمینه لایسنس بشه برای run کردن مجدد برنامه چه کار باید بکنم.( حتما باید ویندوز عوض شه یا راه دیگه ای هم داره؟). ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون پایانامه من توی این مرحله گیر کرده

هاشمیان20

عضو جدید
درخواست راهنمایی [ نرم افزار انسیس Ansys ] تحلیل خرپا- سازه ماکارونی

درخواست راهنمایی [ نرم افزار انسیس Ansys ] تحلیل خرپا- سازه ماکارونی

نرم افزار انسیس Ansys یکی از نرم افزارهای قدرتمند المان محدود می باشد.
برای تحلیل خرپا و سازه ها برای پروژه های دانشجویی یا حتی مسابقاتی نظیر پل ماکارونی، این نرم افزار میتواند بسیار مفید باشد.

من در این تاپیک نکات ضروری تحلیل خرپاها به کمک انسیس رو آموزش خواهم داد.
همچنین اگر کسی سئوالی در تحلیل خرپا با ansys داشت میتونه تو این تاپیک مطرح کنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

هاشمیان20

عضو جدید
المانی که در تحلیل خرپاهای دو بعدی استفاده میشود، المان 2D SPAR یا همون میله دو بعدی هست که در نرم افزار انسیس میتوانید از طریق مسیر :

preprocessor ----element type----add/edit/delete ابتدا LINK را انتخاب کرده و سپس 2D spar را انتخاب کنید.

هاشمیان20

عضو جدید
گام بعدی تحلیل خرپا تعیین ثوابت هندسی از مسیر preprocessor----real constants----add/edit/delete می باشد که در واقع همان انتخاب سطح مقطع میله است.

کاربران نرم افزار انسیس باید دقت کنند که نرم افزارها واحدها را به هم تبدیل نمیکنند. بنابر این خود کاربر باید بداند که مثلا در سیستم اینچی به شرطی میتواند تنش بر حسب psi به دست آورد،که نیروها بر حسب پوند و طول ها بر حسب اینچ باشند.

بنابراین انتخاب سیستم آحاد به شما و عددهایی که وارد میکنید بستگی دارد و توجه داشته باشید که یا بر اساس سیستم si یا اینچی داده ها را وارد کنید.

هاشمیان20

عضو جدید
گام بعدی ساختن خرپا در نرم افزار انسیس میباشد.
بدین منظور نیاز به دو عامل کلیدی داریم :

1- گره ها
2- المان ها

گره ها را از بخش modeling در prepocessor و در زیر بخش nodes با دادن مختصات گره ها ایجاد میکنیم.
برای رسم المان بین گره ها از مسیر modeling----create----elements----auto numbered----thru nodes
به ترتیب گره های i,j المان انتخاب شده و المان بین دو گره رسم میشود.

هاشمیان20

عضو جدید
گام مهم بعدی اعمال قیود یا همان تکیه گاه ها میباشد.

از مسیر define loads----apply---structural----displacements----on nodes

ابتدا گره انتخاب شده و درجات آزادی آن در UY,UX و یا هر جهت دیگری که در مسئله دارید، مقید میشود.

گام آخر اعمال بار می باشد.

که در زیر بخش define loads و بخش apply ---structural بار مورد نظر را روی نودهای که بار تحمل میکنند وارد میکنیم.
اکنون میتوان
از مسیر solution---solve----current LS خرپا را حل کرد و در بخش post processor هرگونه تغییراتی نظیر تنش، جابجایی و ... را ملاحظه کنیم.

هاشمیان20

عضو جدید
برای دیدن تغییر شکل خرپا ابتدا به بخش General postprocessor رفته و سپس در بخش plot results زیر بخش deformed shape را انتخاب میکنیم.

برای دیدن جابجایی خرپا قبل از اعمال نیرو و پس از اعمال نیرو میتوان Def+undeformed را انتخاب کرد.

همچنین از بخش list results میتوان کلیه جابجایی ها را در یک فایل note pad دربافت کرد و مقادیر ماکزیمم و مینیمم جابجایی را نیز ملاحظه کرد.

didar_2026

عضو جدید
کمک جهت شبیه سازی خاک با اتوداین

کمک جهت شبیه سازی خاک با اتوداین

سلام بر دوستان و مهندسین گرامی. اگه کسی بلده چطور میشه با اتوداین خاک رو شبیه سازی کرد به من کمک کنه. اگه فایلی یا کتابی شنیدین معرفی کنین. یا اگه سوال من مربوط به بخش دیگه ای میشه بگین اونجا مطرح کنم. خیلی خیلی نیاز دارم این مدل سازی رو. اگه کسی رو هم میشناسید همچین کاری کرده لطفا معرفی کنین

بالا