[ نرم افزارهای مورد نیاز مهندس عمران جهت یاد گیری ] مشاوره

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام من ترم 2 عمرانم میخواستم بدونم از کی باید کار با نرم افزار ها رو یاد بگیرم؟به ترتیب کار با چه نرم افزاری رو شروع کنم؟یعنی اول اتوکد بعد.......

کسی نیست جواب منو بده؟

درود بر شما دوست عزیز .......

ابتدا بایستی عرض کنم ................از هر لحظه تون برای یاد گیری ........ مطالب مورد علاقه رشته تون بایستی استفاده کنید........و زمان شروع ... معنا...نداره ....... [ برای یادگیری شروع کنید.....فردا دیر است ]

نرم افزارهای کاربردی شما به پیشنهاد اینجانب :

اتوکد ..............> ترسیم نقشه ها
ایتبس.............> محاسبه و تحلیل سازه
سیف..............> محاسبه فنداسیون سازه
اکسل............ > تنظیم صورت وضعیت و بر آوردها
ورد................> مکاتبات
سیویل تری دی .......> ترسیم نقشه های توپوگرافی و طراحی مسیر ، تفکیک زمین ........

کامبیزا

عضو جدید
نرم افزار xsteel جهت طراحی و تقسیم بندی ورقهای فلزی برای مقاطع طراحی شده سازه ای فلزی استفاده می شود یعنی بعد از محاسبه و طراحی مقاطع توسط نرم افزار هایی همانند sap و سازه 90 سپس جهت ساخت این مقاطع در کارگاه ها و کارخانه ها نیاز به نرم افزاری برای تقسیم ورق های فلزی و شکل و ابعاد می باشد .

ali solati

عضو جدید
اموزش اتوکد

اموزش اتوکد

دوستان سلام.من دانشجوی ترم دو مهندسی عمران هستم و تازه با این سایت اشنا شدم.
میخواستم بدونم نرم افزارهای مهندسی عمرانو(auto cad-safe-etabs) اولا چه زمانی وثانیا چجوری(منظورم اینه که با نرم افزارهای اموزشی یا کلاس های عملی یا کتاب) یاد بگیرم؟ و ثالثا اگه نرم افزارهای دیگه ایی هم هست که بدرد رشتم میخوره بهم معرفی کنید. :w10:

maryamkarami

عضو جدید
اتو كد در همين حد كافيه چون نرم افزارهاي سازه 90 وسازه نگار كار ترسيم رو انجام ميدن. ياد گيري نرم افزارهاي محاسباتي رو مي توني از همين حالا شروع كني .

ganji new

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز ..من یه سوال دارم در مورد یاد گرفتن طراحی با نرم افزار ایتبس ..ببینین دوستان من رشته خودم معماری هست ارشد دارم ولی شدیدا علاقه دارم به طراحی سازه میخوام بدونم میتونم یاد بگیرم کار با این نرم افزار رو ؟؟؟ شدنیه یا خیر؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین و هرچی نکته در این زمینه میدونید بهم بگین ..واقعا ممنون میشم ..

امیرعباس3050

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
سوالات من هم بودن و ممنون بابت توضیحات. متاسفانه یا خوشبختانه عمران خیلی گسترده هست و برای کار تازه متوجه میشیم که بهتره به صورت تخصصی یکی دوتا نرم افزار و یاد بگیریم و رو همون کار کنیم.به نظرم نیاز به یادگیری همه نرم افزارها نیست
و به نظرم 3dmax هم جذابتره و هم پولسازتر از نرم افزارهای عمرانی

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
سوالات من هم بودن و ممنون بابت توضیحات. متاسفانه یا خوشبختانه عمران خیلی گسترده هست و برای کار تازه متوجه میشیم که بهتره به صورت تخصصی یکی دوتا نرم افزار و یاد بگیریم و رو همون کار کنیم.به نظرم نیاز به یادگیری همه نرم افزارها نیست
و به نظرم 3dmax هم جذابتره و هم پولسازتر از نرم افزارهای عمرانی
3dmax نرم افزار معماریه .
اگه نرم افزارهای عمرانی رو خوب یاد بگیری با تمام ریزه کاریا میتونی خوب پول دربیاری . عمران فقط ساختمان سازی نیست فقط etabs نیست . نرم افزار راهسازی و طراحی ابینه راه رو یاد بگیری پول خیلی خوبی درمیاری . بحث بحثه علاقه است

بالا