نحوه پی بردن به اصل یا چینی بودن قطعات توتالهای لایکا

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

با سلام خدمت دوستان

دوستان حتما براشون پیش میاد که می خوان تجهیزات نقشه برداری بخرن مثل دوربین حالا هر مارکی ........... حالا برای اینکه از اصلا بودن محصولی که می خواییم تهیه کنیم . مطمئن باشیم . یک سری مشخصات این سری محصولات دارن . ............ دوستانی که این تجربیات رو دارن لطف کنن بزارن تا تازه کارهایی مثل اینجانب از تجربیات ارزشمندشون استفاده کنن...
( ببینید این چینیها ما رو وادار می کنند چه تاپیکایی بزنیم :D)

من خودم از ترابراگ لایکا شروع می کنم .

1- در ترابرک اصل لایکا --- شماره سریال ترابرگ دوربین باید با شماره سریال دوربین یکی باشه؟
2- اصلا نحوه تشخیص ترابرگ اصلی از چینی چیه؟

mansurvey

عضو جدید
سلام خوبی؟ یه سوال جالبتر .... این تابلوهایی که بین راه میبینی که زده ( 59 شمال یا 44 شرق و یا ... ) این یعنی چی؟ نمایانگر چیه؟ من از هرکی میپرسم یه چیز جواب میده!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

با سلام خدمت دوستان

دوستان حتما براشون پیش میاد که می خوان تجهیزات نقشه برداری بخرن مثل دوربین حالا هر مارکی ........... حالا برای اینکه از اصلا بودن محصولی که می خواییم تهیه کنیم . مطمئن باشیم . یک سری مشخصات این سری محصولات دارن . ............ دوستانی که این تجربیات رو دارن لطف کنن بزارن تا تازه کارهایی مثل اینجانب از تجربیات ارزشمندشون استفاده کنن...

1- در ترابرک اصل لایکا --- شماره سریال ترابرگ دوربین باید با شماره سریال دوربین یکی باشه؟

مهندس شرمنده ، اصلاً این ترابرک چی هست ؟!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام خوبی؟ یه سوال جالبتر .... این تابلوهایی که بین راه میبینی که زده ( 59 شمال یا 44 شرق و یا ... ) این یعنی چی؟ نمایانگر چیه؟ من از هرکی میپرسم یه چیز جواب میده!!

با سلام

دوست عزیز در این تابلوها عدد روی تابلو شماره راه و علامت های شمال ، جنوبی و شرق و غرب و حروف لایتن N - E - W - S مخفف لاتین چهار جهت اصلی هستش که روی تابلوهای اطلاعاتی زده میشه و در راههای بین شهری بیشتر از اون استفاده میشه.

حالا مگه بقیه چی میگن؟

آخرین ویرایش:

مجتبی اس

عضو جدید
شماره روی تابلو نشان از این است که این مسیر در اون منطقه مثلا 20 مین جاده است و شرق و غربشم یا شمال و جنوب یعنی اینکه این جاده به اون سمت در حال ادامه است

Rah Pardaz

کاربر ممتاز

با سلام خدمت دوستان

دوستان در پاسخ به این سوال یکی از شرکتهای فروش تجهیزات نقشه برداری اینطور پاسخ دادند.

پاسخ سوال 1= ترابراگ جدا ازتوتال استیشن وارد میشود . پس شماره سریالها متفاوت است.

پاسخ سوال2=ترابراگ اصل حالت رنگ چکشی دارد و برجسته است و رنگ ترابراگ غیر اصلی بسیار سریع حتی با ناخن کنده میشود . کیفیت ترابراگ اصلی کاملا از زیر کفه و داخل ترابراگ مشهود است

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
مهندس شرمنده ، اصلاً این ترابرک چی هست ؟!

به طور خلاصه : این قطعه زیر دستگاه توتال قرار میگیره و قابلیت جدا شدن داره و جهت تراز نمودن توتال از سه پیچ موجود روی ترابرگ استفاده میشه. جا داره بگم یک از مهندسا بخاطر این که یادش رفته بود پیچ مربوط به قفل نمودن ترابراگ به توتال رو ببنده خسارت سنگینی داد. ................

Tribrach_Chinesse_Leica__1.jpg

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به طور خلاصه : این قطعه زیر دستگاه توتال قرار میگیره و قابلیت جدا شدن داره و جهت تراز نمودن توتال از سه پیچ موجود روی ترابرگ استفاده میشه. جا داره بگم یک از مهندسا بخاطر این که یادش رفته بود پیچ مربوط به قفل نمودن ترابراگ به توتال رو ببنده خسارت سنگینی داد. ................

مشاهده پیوست 92703

ممنونم از راهنماییتون ، این قطعه توی تمام دوربین ها هست ، همشون به همین نام معروفند یا فقط برای توتال این اسم رو داره ؟!

مجتبی اس

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون ، این قطعه توی تمام دوربین ها هست ، همشون به همین نام معروفند یا فقط برای توتال این اسم رو داره ؟!
بله در تمامیه دوربینها ترابراک داریم و به همین نام معروف میباشد آقا مصطفی به بچه های ما نمره منفی نده داداش:D

بالا