نحوه محاسبه قیمت آپارتمان

dt_robot

عضو جدید
با سلام.یک سوال مطرح میکنم هرکس پاسخی داره بنویسه لطفا.
فردی یک واحد آپارتمانی را خریداری کرده .در قرارداد پیش فروش قید شده مساحت کل واح 168.24مترومساحت مفید(متراژ)105.4متر.حال این فرد پس از تحویل واحد قصد فروش آنرا دارد قیمت آپارتمان وی چگونه محاسبه می گردد؟
متراژکل یا مفید؟

TIGER N

عضو جدید
نحوه محاسبه قیمت آپارتمان

فردی یک واحد آپارتمانی را خریداری کرده .در قرارداد پیش فروش قید شده مساحت کل واح 168.24مترومساحت مفید(متراژ)105.4متر.حال این فرد پس از تحویل واحد قصد فروش آنرا دارد قیمت آپارتمان وی چگونه محاسبه می گردد؟
متراژکل یا مفید؟

با سلام من تا جایی که میدونم متراژ کل

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
متراژکل یا مفید؟
متراژ مفید
بعضی از عرصه هام در شرایطی قیمتی برابر نصف قیمت رو دارن مثل انبار و پارکینگ که تو متراژ کل لحاظ میشه اما تو متراژ مفید نه

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
متراژکل یا مفید؟

محاسبه قیمت یک ملک یک مقدار پیچیده تر از این حرفاست واسه قیمت گذاری . اما اگر به طور شخصی میخواین یه واحد رو قیمت بذارین معمولا تفاوت مساحت کل و مساحت مفید رو در 40درصد قیمت ضرب میکنن و به این صورت محاسبه میشه . مثلا در مورد شما اگر قیمت ملک شما متری 5 تومان باشه :
(105.4 * 5 ) + (62.84*2 ) میشه قیمت واحد شما.
البته گفتم که پیچیده تر از این حرفاست . مثلا طبقه شما و خیلی چیزای دیگه هم موثره تو قیمت گذاری که اون رو هم باید محاسبه کرد.

بالا