نحوه عملکرد موثر يک مهندس صنايع در شاخه های مختلف کاری

miepower2003

عضو جدید
سلام
شاید این موضوع جدید همواره سوالی گوشه ذهن يک مهندس صنایع باشه
خوب نظرتون چیه که این موضوع رو بررسی کنیم
واقعا یک مهندس صنایع خوب کيه؟
و آیا ما در یک رده بندی فرضی چه امتیازی به خودمون می دیم؟

((هر گامی مار به سوی موفقيت رهنمون نمی کند . اما برای رسیدن به موفقیت راهی به جز گام برداشتن نیست ))

امیر Amir

عضو جدید
سلام
شاید این موضوع جدید همواره سوالی گوشه ذهن يک مهندس صنایع باشه
خوب نظرتون چیه که این موضوع رو بررسی کنیم
واقعا یک مهندس صنایع خوب کيه؟
و آیا ما در یک رده بندی فرضی چه امتیازی به خودمون می دیم؟

((هر گامی مار به سوی موفقيت رهنمون نمی کند . اما برای رسیدن به موفقیت راهی به جز گام برداشتن نیست ))
تورو خدا
تورو جون هر چی قانون و شرط و تبصره هست این حرف هارو توی تاپیک (( بحث ازاد صنایع)) بگذارین...

از مدیر میخوام این بحث رو متتقل بکنه

آخرین ویرایش:

miepower2003

عضو جدید
تورو خدا
تورو جون هر چی قانون و شرط و تبصره هست این حرف هارو توی تاپیک (( بحث ازاد صنایع)) بگذارین...

از مدیر میخوام این بحث رو متتقل بکنه
از راهنمایی شما ممنون
اما من بحث آزاد و چک کردم به نظرم به هيچ عنوان نمی تونه بحث من و بپوشونه
در ادامه بحث بررسی زير چارتها صنايع و همچنين نحوه عملکرد مطلوب در اين شاخه ها بررسی می شه

miepower2003

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
مبحث مهندسی صنایع خوب رو امروز می خوام شروع کنم
اولين مبحثی که مطرح میشه اینه که خوب و یا بد بودن به صورت نسبی و در موقعیت خودشو نشون می ده
در مورد مهندسین صنایع شاید اولین چیزی که مطرح میشه اینه که برای چه خواسته ای و برای چه محیطی جذب کار بشین
-کاهش هزینه
-افزایش راندمان
-بهبود زمانبندی
-مدیریت پروژه
-تضمین کیفیت
-....

mahtabi

مدیر بازنشسته
طبق صحبت آقاي امير احمد و همچنين حرف شما فكر ميكنم اگه يه عنوان بهتر ميذاشتين بيشترم بچه ها جذب ميشدن به همين جهت تا شما يه اسمي انتخاب كنين براي اين تاپيك من اسمشو براتون تكميل ميكنم
با احترام

miepower2003

عضو جدید
نحوه عملکرد موثر يک مهندس صنايع در شاخه های مختلف کاری

طبق صحبت آقاي امير احمد و همچنين حرف شما فكر ميكنم اگه يه عنوان بهتر ميذاشتين بيشترم بچه ها جذب ميشدن به همين جهت تا شما يه اسمي انتخاب كنين براي اين تاپيك من اسمشو براتون تكميل ميكنم
با احترام

ممنون از پيشنهادتون
اگر لطف کنيد اسمی رو که آوردم جايگزين کنيد ممنون می شم

hparhizi

عضو جدید
يه مهندس صنايع خوب بايد
سريع ، باهوش ، با حوصله و فعال و نترس باشه
به نرم افزارهاي حوزه فعاليت خودش كاملا واقف باشه و سعي كنه تو اين نرم افزارها بهترين باشه .
مطالب جديد رو مطالعه كنه و آپديت باشه .
در زمينه انشاء ، نامه نگاري ، گزارش نويسي و... آگاهي كاملي داشته باشه .
بتونه به صورت تيمي فعاليت كنه و قابليت رهبري يه گروه رو داشته باشه

miepower2003

عضو جدید
ممنون از جوابهای شما
اما يک موصوع هست که بايد به خاطر داشته باشيد

مواردی رو که مطرح کرديد عاليه اما چند مطلب ديگه که بتونيم ريشه ای مساله رو بررسی کنيم بنويسيد.

IE boy

عضو جدید
تازه وارد

تازه وارد

آقا من دانشجوی ترم 2 رشته صنایع دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم چند تا سوال داشتم :

1- میخواستم ببینم آینده شغلی برای من تضمین هست یا مثل یه ریسک میمونه اگر هم موفقیت من منوط به یه شرایطی میشه لطفا اونا رو برام ذکر کنید .

2- من تو گرایش تولید صنعتی تحصیل میکنم میخواستم راهنماییم کنید که تو این گرایش باقی بمونم یا گرایشم رو به تحلیل سیستم تغییر بدم با توجه به اینکه آینده شغلی و درآمد برام خیلی مهمه :smile:

ممنون میشم راهنماییم کنید ;)

امیر Amir

عضو جدید
آقا من دانشجوی ترم 2 رشته صنایع دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم چند تا سوال داشتم :

1- میخواستم ببینم آینده شغلی برای من تضمین هست یا مثل یه ریسک میمونه اگر هم موفقیت من منوط به یه شرایطی میشه لطفا اونا رو برام ذکر کنید .

2- من تو گرایش تولید صنعتی تحصیل میکنم میخواستم راهنماییم کنید که تو این گرایش باقی بمونم یا گرایشم رو به تحلیل سیستم تغییر بدم با توجه به اینکه آینده شغلی و درآمد برام خیلی مهمه :smile:

[Bاگر من تهران جنوب بودم اون موقع نشون میدادم چجوری میتونم دست خودم رو توی شرکت های تاپ تهرانی بند کنم..

شما یا واقا نمیدونید چه رشته ای میخونید یا واقعا این سوال رو برای مزاح گفتین.

برای همه گرایش های صنایع کار هست.

من خودم تحلیل میخونم.

باید زرنگ باشی.
روابط عمومی بالایی داشته باشی.
خونسرد باشی
نترس باشی.
از اینکه چیزی رو بلد نیستی نترسی.
خودت رو بندازی وسط کار.
اگر کار بهت نمیدن خودت کار بخوایی بهت بهدن و به عهدت بزارند.
.
.
از سوال کردن هم نترس.به ادم هایی که توی رشتت یک چیزی حالیشونه خیلی نزدیک بشی.
.
.
خدا برای همه بزرگه برای شما هم بزرگه.
[/B]

miepower2003

عضو جدید

سلام
سئوال شما برای تمامی افرادی که وارد دانشگاه می شوند معمولا پيش میاد.البته برای دانشجوهای صنايع بيشتر.
در ابتدا در جواب سئوالت بايد بگم بازار کار مهندسی صنايع در حال حاضر بسيار خوب و عالی است .برای روشن شدن تو چند مورد رو مطرح می کنم کافی است سری به تاپیک بازار کار بزنی می بینی که من 1 هفته است آگهی استخدام برای 3 نفر مهندس صنايع زدم تا حالا يک نفر بيشتر پيدا نکردم جالب اينکه برای من سابقه کار اصلا مهم نيست و يا اينکه من 2 بار آکهی استخدام برای همين موضوع توی روزنامه زدم.

در جواب سئوال دومت بايد بگم تفاوت کاری خيلی فاحشی در بازار کار گرايشهاس صنايع وجود ندارد.
هر دو گرايشی که شما مشخص نموديد بازار کار خوبی داره .
حالا اگر می خواهی مهندس صنايع خوب و متفاوتی باشی که با اولين مصاحبه جذب بشی اين تاپيک رو دنبال کن .

amirhakimi

عضو جدید
من هم miepower2003 موافقم
من خودم گرایشم تکنولوژی صنعتی بود.
تو رشته ما گرایشها فاصله زیادی با هم ندارن، فقط چند تا درس خاص که میتونی در قالب دروس اختیاری اونارو بگذرونی.
بازار کار هم کاملا به خودت بستگی داره حالا رشتت میخواد پزشکی باشه، صنایع، کشاورزی یا هر رشته دیگه !!!!

miepower2003

عضو جدید
برای متفاوت بودن در بازار اين رشته چند مورد مهم وجود دارد:
اولين موضوع اينه که سوابق گذشته خودت رو خوب بتوني معرفی کنی که اين در دو حالت امکان پذيره:
1-قبلا جايي کار کردی: خوب در اين مورد بايد کليه جزيات محيط کاری خودتو بشناسی و بتونی خيلی خوب سرف مقابل خودتو در مصاحبه به اين مطمئن کنی که در محيط کاری خودت موثر بودی.
خوب اين خيلی مهمه که آدم قبلا تجربه موفقی برای بيان داشته باشه.

miepower2003

عضو جدید
معمولا اين مساله مطرح می شه که افرادی که سابقه کار ندارند چه چيزی رو بايد در ابتدای کار معرفی کنند؟
ببينيد همه ما حداقل يک کارآموزی رو گذرونديم و يک و يا دو پروژه هم در هنگام کار آموزی انجام داديم شايد همين موارد بتواند معرف خوبی از عملکرد اوليه ما باشد.

Kaizen

عضو جدید
به نظر من مهمترین عوامل موفقیت یک مهندس صنایع خلاقیت و انعطاف پذیری است.
و در مرحله بعد حرفه ای بودن در حیطه مورد نظر.

بر همین اساس برخی از اساتید ، این رشته رو اینجوری تعریف میکنند :
مهندسى صنايع علمى است که بايد آن را هنرمندانه بکار گرفت
هنرى است که بايد آن را علمى آموخت
و فنى است که بايد آن را با ذوق در آميخت

امیر Amir

عضو جدید
به نظر من مهمترین عوامل موفقیت یک مهندس صنایع خلاقیت و انعطاف پذیری است.
و در مرحله بعد حرفه ای بودن در حیطه مورد نظر.

بر همین اساس برخی از اساتید ، این رشته رو اینجوری تعریف میکنند :
مهندسى صنايع علمى است که بايد آن را هنرمندانه بکار گرفت
هنرى است که بايد آن را علمى آموخت
و فنى است که بايد آن را با ذوق در آميخت
این حرف ها قدیمی شده...مهندس صنایع مهندس مکانیک نداره هر کی بلد بود چه کار بکنه..میتونه خوب عمل بکنه...