[ نحوه ثبت شرکت و گرفتن رتبه ] آموزش

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من خودم تا رتبه بندی شرکت پیش رفتم دیگه خسته شدم
از شانس بد یا خوب من میگن همه ی مراحل گرفتن رتبه بندی اینترنتی شده کسی اطلاعات خاصی داره یا نه؟
قبلا اسون تر بود میرفتی معاونت برنامه ریزی استانداری و برات صادر می کرد
الان باید در سایت ساجات ثبت نام کنی بعد خودشون مدارک رو تایید میکنند و میفرستن واسه نعاونت برنامه ریزی استانداری بعد رتبه بندی انجام می شود
سوال من این هست ایا تو همه ی استان ها اینطوری شده یا نه؟
بله برای کل کشور به این صورت رتبه بندی انجام میشه

فربد خان

عضو جدید
سلام دوستان لطفا مطلب من را بخونيد

سلام دوستان لطفا مطلب من را بخونيد

نميخواهم نصيحت كنم اما نكته مهم اين است : هر انساني وقتي پا به عرصه كار ميگزاره يك فرصت داره براي پيروزي و زندگي خوب مواظب باشيد فرصت را از دست ندهيد چون جبران كردن بسيار سخت است . بزرگترين سرمايه براي كار اعتبار است تا وقتي كاري نكني كه اعتبارت را از دست بدي موفقيت پيش رويت است . فكر نكن اعتبار فقط با كار خلاف ازدست ميره خيلي وقتها ميشه شما پاسوز كس ديگه يا يك فرايند اجتماعي يا سياسي يا خانواده اي يا رفاقتي بشيد . آدم موفق بايد هميشه پيش رويش را ببيند . ريسك خوب است اما ريسكي كه زير 80 درصد برد داشته باشد حماقت است . اگر چك شما برگه شد اگر اعتبارت را ازدست دادي اگر اشتباه كردي و يا سودجويان و كلاه برداران به اشتباهت انداختند ديگر نميتواني كاري بكني . هيچوقت دلخوش به دادگاه و عدالت براي گرفتن حق نباشيد بلكه نگذاريد سرتان كلاه برود تا بعد بخواهيد مثلا شكايت كنيد . دوستان جواني برگشت پذير نيست و اگر جواني را باختيد ، اين بسيار تلخ است ! زمان پس انداز و جلو رفتن 20 تا 30 سالگي است و گراني هميشه بوده تورم هميشه بوده اگر اهل مطالعه باشيد گلايه مردم از گراني در مطالب قرنهاي قبل هم هست لذا ضمن اينكه از اشتباه بترسيد از كار نترسيد . آن چيز كه ميتواند باعث اشتباه شود تمايل به رفتن ره صدساله در يك شب است . هيچگاه نخواهيد با يك كار به آرزوهايتان برسيد هيچ گاه طمع مال نكنيد هيچگاه هم ولخرجي بي مورد نكنيد . شريك خوب بد نيست اينكه ميگويند اگر شريك خوب بود خدا هم شريك داشت مغلطه است با شراكت ميتوانيد شروع كنيد . بچه ها اينها افكاري است در ذهن من با اين تفاوت كه همه اش با يك چرا شروع شده و با " نكردم و كردم " ختم ميشه " چرا من اين كار را كردم ، چرا طمع كردم چرا ولخرجي كردم چرا اشتباه كردم ؟!" اكنون حداقل تا ده سال آينده بايد بدهكاري برشكستگي را بدهم لذا تورا خدا حواستان را جمع كنيد .

فربد خان

عضو جدید
براي من كه شكست خورده ام ميگويند شكست پل پيروزي است تا نااميد نشوم ولي شما از پل ديگران استفاده كنيد . وقتي شكست خوردي ديگران تورا قضاوت ميكنند از بيرون گود اين بسيار تلخ و دردناك است و زنجيري است كه به پايت بسته شده ! آنگاه ديگر كسي جرات نميكند با تويه شكست خورده معامله كند يا با تو كار كند ! امروزه كسي براي كسي كاري نميكند كه سودي برايش نداشته باشد !
فكر نكنيد من چون ضعف كاري يا تجربي داشتم شكست خوردم نه ، من يكدفعه با چندين مشكل مواجه شدم كه نتوانستم از پس آن برايم . يك مشكل كه هيچگاه قبل كار به آن فكر هم نميكني اين است كه در اكثر مناطق كشور ما زيراب زني ، تملق ، خراب كردن ميانه افراد ، تهمت زني و دروغ گويي ، و.... خيلي زياد و راحت شده بي آنكه كسي از خدا بترسد .

majid jafarpoor

عضو جدید
دوباره سلام
بسیار خب، انواع ثبت شرکت و انواع شرکت های فنی رو گفتم
شرایط احراز صلاحیت رو هم گفتم
تا اینجا کسی سوالی نداره؟
ادامه بدم یا نه؟
از کار بیهوده متنفرم
با سلام . از مطالب خوبت استفاده کردیم . من موضوع پایان نامه ام بحث مدیریت ادعا در پروژه های عمرانیه ... خوشحال میشم اگر مثل موارد ابهام دار در شرایط عمومی پیمان و فهرست و قرارداد که با عث کلیم میشه رو بگید که بشه روش کار کرد . ممنون

ریکا

عضو جدید
مراحل ثبت رو شرکت یادم رفته بود بگم:

1-مراجعه به اداره ثبت(سهامی خاص اقلا 3 نفر و مسوولیت محدود اقلا 2 نفر)

2-پرکردن فرم ها

3-تعیین نام البته نامی که تا به حال کسی ثبت نکرده باشه که با توجه به اتمام اسامی تک و دو سیلابی باید 3 یا 4 سیلابی باشه شرکتهای قدیمی تک و 2سیلابی هستن(مهاب قدس-ژیزمان-مولدینگ) (مثل شرکت خودم که دو سیلابی هستش;))

اسم با سیلاب کمتر با کلاس تر و نشان دهنده قدمت و قدرته و برای داشتن پیشوند فنی مهندسی باید مدرک مهندسی نشون بدید

4-شرکت نامه و اساسنامه رو تنظیم کرده می برید ثبت و روزنامه رسمی
5-بعد از روزنامه رسمی شرکت شما متولد شده اما....

اما برای کار کردن تو پروژه های عمرانی باید صلاحیت داشته باشید که بهش گرید هم میگن
امتیازاتی نیاز داره که میتونید اینجا ببینید:
http://tec.mporg.ir/Saman/Zavabet/download.aspx?fname=K40341T78542.pdf

اما در کل به یک مهندس با سه سال سابقه بیمه مرتبط (بسته به رشته آب یا راه یا ابنیه)و دو مهندس بدون سابقه نیاز دارید که هیچکدوم نباید در استخدام دولت باشند و قبلا واسه شرکتی امتیاز نیاورده باشند

لیست افرادی که امتیاز آورده اند قبلا:
جستجو با نام
http://pmn.mporg.ir/all_person.aspx

بعد از بررسی مدارک در انجمن مربوطه اگر مدارکتون کامل باشه، معاونت فنی استانداری پروانه شمارو صادر میکنه:w23:
این یعنی رسیدید به نقطه صفر کار

شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی برای کار سالم و گرفتن رابطه! برای کار ناسالم بخش بعدی کار شماست

انشالله همیشه سالم کار کنید چون بار کج به منزل نمیرسه و خیری نداره

دوستان علاقه ای به مباحث ندارن؟
اگر بخش خاصی مد نظره بفرمایید که بیارم
من قصد دارم گام به گام از عقد قرارداد تا برچینش کارگاه جلو برم
لطفا نظرتون رو بگید
جمع آوری و دسته بندی مطالب زمان می بره
این کارو میکنم که همکارای آینده با چشم باز وارد بازار کار بشن مثل ما 0 کیلومتر نباشن
منتظر نظراتتون هستم

سلام.
لینک ها خرابه!

ریکا

عضو جدید
با سلام.
آیا برای گرفتن کار حتماً باید گرید داشته باشیم؟
آیا بدون گرید هم میشه کارهای کوچک انجام داد؟یا برای هر کار کوچک و بزرگ حتماً باید گرید داشت؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام.
آیا برای گرفتن کار حتماً باید گرید داشته باشیم؟
آیا بدون گرید هم میشه کارهای کوچک انجام داد؟یا برای هر کار کوچک و بزرگ حتماً باید گرید داشت؟

درود بر شما .........

مبلغ پیمانهایی که نیاز به شرکت گرید دار داره ....... مشخص هست .....حدس می زنم برای کارهای کوجک در حد 100 میلیون نیاز به گرفتن گرید نیست البته از سازمانی که می خواهید کار رو بگیرید...... قسمت پیمان رسیدگی ..... یک استعلام بگیرید......

بالا