نحوه برنامه نویسی و اجرا به زبان سی در ویژوال استادیو

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به اینکه دانشجوها برای ارایه پروژه برنامه نویسی به زبان سی پلاس پلاس ( برنامه سازی پیشرفته - ساختمان داده ها - ذخیره و بازیابی اطلاعات و ... ) با محیط های برنامه نویسی برای اجرای برنامه ها مشکل داشتند گفتم تا جایی که میتونم برای ساختن و اجرای صحیح یک برنامه ساده با محیط Visual Studio 2005 یه آموزش تصویری در مورد طریقه نوشتن و اجرا بگذارم. امیدوارم برای جمیع دوستان مفید واقع بشه. البته با پوزش از بزرگان.

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بعد از از باز کردن نرم افزار ویژوال استادیو از منوی فایل طبق تصویر یه پروزه جدید میسازیم.
File -- New -- Project ( Ctrl+Shift+N )

از تب Project types گزینه Visual ++c رو انتخاب کنید و سپس طبق تصویر گزینه ی​
CLR Empty Project
رو انتخاب کنید. در ضمن یک نام برای پروژه بنویسید.​
همونطور که می بینید سمت چپ محیط ویژوال استادیو ( داخل تصویر ) Solution Explorer
سه فولدر برای نگه داری انواع کدفایل ها ساخته شد . که به ترتیب عبارتند از:

Header files که برای نگهداری و یا ایجاد فایل های سرآیند برنامه که معمولا با پسوند ( .h ) هستند.
Resource Files مخصوص سورس های اشتراکی و یا تطبیقی از برنامه های آزاد دیگه ست.
Source Files این دایرکتوری مخصوص سورس های اصلی خود برنامه که معمولا با پسوند های cpp ذخیره می کنیم.​
خوب حالا اینا به چه دردی می خوره؟
وقتی داخل توربو سی می خواستیم سورس بنویسیم مستقیما یه فایل جدید می ساختیم . اما اینجا نیاز داریم بعد از ساختن یه پروجکت جدید سورس ها و منابع اشتراکی و فایل هایی که ممکنه لازم بشه رو داخل خود پروجکت معین کنیم.
خوب پس روی گزینه ی سوم ( Source Files ) راست کلیک می کنیم و
Add -- new Item رو انتخاب می کنیم.
حالا کافیه که از پنجره ای که باز میشه C++ File .cpp رو انتخاب کنید و اسم براش بگذارید.​
یه نمونه از برنامه برای تست خروجی گذاشتم که می تونید بعد از نوشتن سورس F5 رو بزنید تا برنامه تون رو اجرا کنه. در ضمن هدر iostream نیازی به دات اچ نداره اما بقیه سرفایل ها باید دات اچ داشته باشند (conio.h )
همچنین گزاره using namespace std; فراموش نکنید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.​

fati90

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی با نرم افزار ویژوال استدیو دارم،ممنون میشم کمکم کنید،البته کارم فوریه
مشکل من با هدرiostreamهست.بقیه سرایند ها مشکلی ندارن،ولی برنامه هام این هدر رو نمیشناسن.
نسخه نرم افزارم 2010.

RIG

متخصص C#.net
سلام
من یه مشکلی با نرم افزار ویژوال استدیو دارم،ممنون میشم کمکم کنید،البته کارم فوریه
مشکل من با هدرiostreamهست.بقیه سرایند ها مشکلی ندارن،ولی برنامه هام این هدر رو نمیشناسن.
نسخه نرم افزارم 2010.
بالا یوزینگ کن با چه زبانی کار میکنی؟ سی شارپ using System.io

fati90

عضو جدید
زبان c++
راستی این کد به چه دردی میخوره؟ using namespace std;

آخرین ویرایش:
سلام،من همه این کارا رو کردم ولی موقع اجرا این پیغام خطا رو میده!!! the system cannot find the path specified
یعنی مسیر مشخص شده رو نمیشناسه!!
چیکار باید بکنم؟؟