نتایج آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
از نظر من نکات مهم این امتحان برا قبول شدن فقط اینا هستن
1- مدیریت زمان
2- بدونی رمپ و باکس پله رو کجا بذاری
3- همه شیت هارو بکشی
4- تو طراحی پلان ها فضاهای خصوصی و نشیمن عمومی رو به خوبی جدا کنی

اصلا وقتتونو با راپید و شابلونو مبلمان این چیزا هدر ندهید...من خودم با اتود کشیدم با این که اشتباهاتی هم تو طرحم داشتم (مبلمان هم نکرده بودم)ولی قبول شدم
نقشه هام هم گذاشتم .آدرس لینک هم داده بودم
والا من فقط بامو نکشیدم اون نکاتی که میگی خداییش رعایت کردم شدید!!! ولی قبول نشدم!

• Like
واکنش ها: MK6

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
از نظر من نکات مهم این امتحان برا قبول شدن فقط اینا هستن
1- مدیریت زمان
2- بدونی رمپ و باکس پله رو کجا بذاری
3- همه شیت هارو بکشی
4- تو طراحی پلان ها فضاهای خصوصی و نشیمن عمومی رو به خوبی جدا کنی

اصلا وقتتونو با راپید و شابلونو مبلمان این چیزا هدر ندهید...من خودم با اتود کشیدم با این که اشتباهاتی هم تو طرحم داشتم (مبلمان هم نکرده بودم)ولی قبول شدم
نقشه هام هم گذاشتم .آدرس لینک هم داده بودم

میشه لینک کارتون رو بذارین تو این تایپیک:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...نقشه-و-رتبه-قبول-شدگان-در-آزمون-طراحی-آبان-93

• Like
واکنش ها: MK6

arezoo 101

عضو جدید
سلام.جا داره اینجا از همه دوستان عزیز به خصوص عارفه جان و هلوی عزیز و آقا فرزاد و مهندس ریاحی و ....کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشم.راهنمایی این دوستان کمک زیادی در قبولی من داشته....امیدوارم همیشه موفق باشند و دوستان عزیزی که امسال قبول نشدند ایشالله دوره بعد موفق باشند....

hamedzjg

عضو جدید
دوست عزیز من گفتم باید همه شیت ها کامل باشه...مطمن باش اگه بام میکشیدی الان 25 بودی

من که گیج شدم کلا... الان کاری که گذاشتید از لحاظ ترسیم فنی ضعیفه ولی از لحاظ طراحی کامل و درسته و حقتون هم همین قبولیه.. من طرحم و کلا شیوه ارائم کاملا شبیه شما بود.. با سه شیت کامل ولی 13 شدم..قاعدتا اگر با تعداد شیت کامل قرار بود قبول بشم باید با 3 شیت حدود 18 میشدم.. نمیدونم به من خیلی کم نمره دادن :w46:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که گیج شدم کلا... الان کاری که گذاشتید از لحاظ ترسیم فنی ضعیفه ولی از لحاظ طراحی کامل و درسته و حقتون هم همین قبولیه.. من طرحم و کلا شیوه ارائم کاملا شبیه شما بود.. با سه شیت کامل ولی 13 شدم..قاعدتا اگر با تعداد شیت کامل قرار بود قبول بشم باید با 3 شیت حدود 18 میشدم.. نمیدونم به من خیلی کم نمره دادن :w46:

همه گیج گیج شدیم من کلا دوروزه رفتم تو انپاس

hamedzjg

عضو جدید
همه گیج گیج شدیم من کلا دوروزه رفتم تو انپاس

دقیقا منم اینجوریم ..کلا واقع بینانه همه چیزو پیش بینی میکنم و پیشبینی واقع بینانه از نمرم یا 19یا 20 بود ولی از وقتی 13 لعنتیو دیدم معلق موندم..
نمیدونم مدادی درسته یا راپیدی..
ترسیم فنی دقیق میخوان یا مهم نیست نحوه ترسیم..
کلا شک کردم به کل ضوابطی که تو طرحم رعایت کردم و چند ماه اینجا بحث کردیم درموردش..اگه همه چیز درسته پس این 13 چی میگه

pezhmanrahimi67

عضو جدید
با این وصفی که شما میگویید بیاید بریم دوره هندی تایلندی چیزی به دوره پیشگویی و فکر خوانی هم بخوانیم فال قهوه هم خوبه!!!!
مهندس این چه حرفیه یه پلان مث راه رسیدن به خدا هزار حالت داره پازل نیست که طراح یه چیدمانه فضاست ما از کجا بدونیم مصحح چه جوابی مد نطرشه!!!!!!!!!!!!! دیگه خیلی پیچیده شد از فردا میرم نوستراداموس میخونم بهترین کتاب واسه آمادگی طراحی
ممنون که تجارب تو گفتی ولی تو میدونی چکار کن رفیق بهترین کاری که واسه ما چه شما چه دیگر دوستان قبول م!! یتونن انجام بدهند اینه که پلان ها تون رو ترسیم کنید
با حرف نمیشه ارتباط فضا ها را توضیح داد وسعت خانم با شما هم هستم مث عارفه نری خودتو قایم کنی کارتو بشین ترسیم کن
بزار تو آرشیو.
این رسم این تایپ یک و باشگاه معما ران است هر کسی که موفق میشه باید برای حلال کردن کمک هایی که ازین باشگاه
گرفته باید کارش رو بزا ره وگر نه حلالش نمی کنیم
مث سالار مث نسیب مث عارفه که ایشالا هر جا هستن از پروانه طراحی شون خیر و خوشی ببینن
چون بلافاصله کارشون رو گذاشتن تو آرشیو.
این دوستان در ذهن ماندگار خواهند بود
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه برود
صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم سپارند به یاد
مهندس عزیز من راجب واقعیت طراحی حرف نزدم!....من میگم طبق شنیده هام و طبق چیزایی که پیش اومده توی این آزمونا نظرم این بود که داورا جواب از پیش تعیین شده ای در مورد کلیت کار دارن!....نگفتم حرفمم مطلقا درسته!.....دارم میگم نظر و حدسم اینه!......وگرنه چرا این همه بندگان خدا که با حسرت دارن میگن که کارشون تکمیل بوده و همه چیو رعایت کردنو راپیدی کردنو چندمین بارشونم هست شرکت میکننو غیره و غیره دست آخر قبول نشدن!....بله مطمئنا واقعیت طراحی اینه که هزار راه برای رسیدن به یه پلان مسکونی وجود داره!.....ولی مطمئنا نظر داورا این نیست!.....مطمئنا این نیست!.....به همین خاطر من میگم شانس آوردم و خیلیا هم بدشانسی آوردن!....از کارامم متاسفانه هیچ عکسی ننداختم و اصلا یادم نیست چه دسته گلی به آب دادم سر جلسه که قبول شدم!.....ولی میدونم عیب و ایراد زیاد داشت!.....ولی در حدی که یادمه ترسیم میکنم و در اختیارتون قرار میدم.....هر چند این کاری که آدم الان میکشه با کاری که سر جلسه با استرسو عجله و هول هولکی میکشه خیلی فرق داره! ....
ولی به هر حال من هر خدمتی از دستم بربیاد برای بچه ها انجام میدم.....موفق باشید......

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا منم اینجوریم ..کلا واقع بینانه همه چیزو پیش بینی میکنم و پیشبینی واقع بینانه از نمرم یا 19یا 20 بود ولی از وقتی 13 لعنتیو دیدم معلق موندم..
کلا شک کردم به کل ضوابطی که تو طرحم رعایت کردم و چند ماه اینجا بحث کردیم درموردش..اگه همه چیز درسته پس این 13 چی میگه
نه مهندس به رعایت قواعد و اصول نمره نمیدن
هزار نمونه مثال نقض دیده ایم هممون
اگه واقعا اونجوریه چرا نمبگن کار ما این مشکل رو داره چرا فرصت اعتراض نیست
چرا؟!!!!!!!!
اگه استانتون ظرفیت طراح داشته باشه با بدترین کار قبولی
اگه هم ظرفیت طراح نداشته باشه مث ما میشن 18 و 16 و....

hamedzjg

عضو جدید
نه مهندس به رعایت قواعد و اصول نمره نمیدن
هزار نمونه مثال نقض دیده ایم هممون
اگه واقعا اونجوریه چرا نمبگن کار ما این مشکل رو داره چرا فرصت اعتراض نیست
چرا؟!!!!!!!!
اگه استانتون ظرفیت طراح داشته باشه با بدترین کار قبولی
اگه هم ظرفیت طراح نداشته باشه مث ما میشن 18 و 16 و....

حرف من اینه که منطق نمره دادنشون آدمو گیج میکنه..مهندس اگر به شما 23 یا 24 میدادن با شیتهای کامل هرگز انقدر ذهنت مشغول نمیشد.. میدونستی ضوابطو درست رعایت کردی حالا به خاطر ظرفیت مورد نظرشون سخت گرفتن... ولی الان بحث من اینه چرا به 3 شیت کامل با رعایت ضوابط میانگین هر شیت 4 نمره دادن..چه اشتباه فاحشی بوده که 6 یا 7 نمره از هر شیت حذف شده.. طبق بارم بندی خودشون 3 شیت اول 31 نمره داشته.. 13 یعنی برو بابا .. کار من واقعا در این حد نبوده...
الان مهمترین مسئله اینه که اگر برای آزمون آینده بخوام فعالیتی کنم اصلا نمیدونم مسیر درست چیه..مدادی..راپیدی..تمرکز بر طرح درست ... تمرکز بر مدارک کامل..تمرکز به حال خوب مصحح..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف من اینه که منطق نمره دادنشون آدمو گیج میکنه..مهندس اگر به شما 23 یا 24 میدادن با شیتهای کامل هرگز انقدر ذهنت مشغول نمیشد.. میدونستی ضوابطو درست رعایت کردی حالا به خاطر ظرفیت مورد نظرشون سخت گرفتن... ولی الان بحث من اینه چرا به 3 شیت کامل با رعایت ضوابط میانگین هر شیت 4 نمره دادن..چه اشتباه فاحشی بوده که 6 یا 7 نمره از هر شیت حذف شده.. طبق بارم بندی خودشون 3 شیت اول 31 نمره داشته.. 13 یعنی برو بابا .. کار من واقعا در این حد نبوده...
الان مهمترین مسئله اینه که اگر برای آزمون آینده بخوام فعالیتی کنم اصلا نمیدونم مسیر درست چیه..مدادی..راپیدی..تمرکز بر طرح درست ... تمرکز بر مدارک کامل..تمرکز به حال خوب مصحح..
فقط چاره کار کلاس پیشگویی و کف بینی است مهندس!!
دیگه من کل فرضیات درست در مورد طراحی رو رعایت کردم چیز جدیدی نیست که برای دوره بعد رعایت کنم اصلا انگیزه ندارم
بهتر از این دوره نمیتونم کار کنم
ما که پول زیادی هم نداریم بریم این تضمینی ها.....

آخرین ویرایش:
منم دوباره دارم با 21 رد میشم..... این دفعه همه چیزم کامل بود ولی راپیدی نبود...... ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا

baby architect

عضو جدید
دوست عزیز من گفتم باید همه شیت ها کامل باشه...مطمن باش اگه بام میکشیدی الان 25 بودی

دوست گرامی من همه شیت ها رو کشیده بودم راپیدی و مبله شده بود ولی قبول نشدم عین طرح من رو کس دیگه ای زده و قبول شده

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی من همه شیت ها رو کشیده بودم راپیدی و مبله شده بود ولی قبول نشدم عین طرح من رو کس دیگه ای زده و قبول شده

والا من چهار شیت راپیدی و دو شیت مدادی تحویل دادم.
ولی شانس بدم هم 16 شدم بخدا هنوز هم باور ندارم

arezoo 101

عضو جدید
والا من چهار شیت راپیدی و دو شیت مدادی تحویل دادم.
ولی شانس بدم هم 16 شدم بخدا هنوز هم باور ندارم

دوست عزیز من کار شما رو دیده بودم...واقعا طرحتون خوب بود..راپیدی هم که کرده بودید....من هم متعجبم که چرا کار شما رد شد اونم با این نمره....:confused:

MK6

کاربر بیش فعال

این دیگه سوال کردن نداره که حال خوب مصحح که از شانس خوب ما همیشه اون خوبش گیر ما میافته.:twisted:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من کار شما رو دیده بودم...واقعا طرحتون خوب بود..راپیدی هم که کرده بودید....من هم متعجبم که چرا کار شما رد شد اونم با این نمره....:confused:
بخدا انگار اصلا نگاه نکردن کارها رو به صورت راندوم نمره 25 و 26 دادن به چند نفر
و بقیه رو هم ما بین 15 تا 22 دادن.

RAHA60

کاربر فعال
من بارها و بارها گفتم بارم بندی کاملا فرمالیته هست حالا شما هی حساب کنید...

کسی که کامل تمام شیتها ارایه بده شاید حداقل 25نمره (25)رابگیره...

حداقل این مسخره بازی بارم واینا رو بردارند.بگن تمام موارد کامل....

ha@sa

عضو جدید
متاسفانه همه آزمونها همین بساطه...فکر می کنید چه فرقی میکنه...جز اتلاف عمر وهزینه و...

کاش حداقل میدونستیم که این اوضاع بی انصافی مصحح ها ادامه پیدا نمی کنه تا یکم ارداه داشتیم واسه شروع دوباره اما فکرشو ک میکنم می بینم سری بعدم همینه اصلا به خودم میگم بهتره قید این مهرو بزنم ک حداقل اینقد روانم به هم نریزه تا چند مدت . ما به چ انگیزه ای درس خوندیم خدایی . اون از بازار کار اینم از اوضاع امتحاناتشون.......چرا من باید بعد از 20 سال درس خوندن عاقبتم بشه تو خونه نشستن و درو دیوارو نگاه کردن :(
روزی نیست که به خودم نگم اگه میدونستم به اینجا میرسم هیچوقت عمرمو تلف نمیکردم ......اگه این 20 سال عمرو و هزینه ای که واسه درس سرمایه کردم رو تو جایه دیگه استفاده میکردم مطمنا موفق تر بودم

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم

منم قبول شدم ولی تو شوک هستم

من تمام شیت هام کامل بود و راپیدی

یادتون باشه عکساشم گذاشتم

ساعت حدود3:30 ظهر از همه چی تموم شده بودم

خودمو جز قبولی با نمره لااقل 30 یا 30 به بالا گذاشته بودم

ولی با 25 قبول شدم

درسته قبولم

ولی نمرم یکم تو ذوقم زد

aliasadi109

عضو جدید
سلام بر همگی...
گاهی گره کار یه جای دیگه ست... من قبل این4 تا آزمون داده بودم... آزمون قبلی کلاً بیخیال شدم امتحان ندادم، خدا خواست دوباره انگیزه پیدا کردم آبانو شرکت کردم، یک ماهی هم براش وقت گذاشتم(برای قبلی ها همینجور میرفتم سر جلسه!)
حالا با 25 قبول شدم... مقطع نکشیدم، قرار بود آخر کار چند تا از سوتی هامو با غلط گیر اصلاح کنم اصلاً وقت نشد! البته برای طرحش فسفر سوزوندم ازین لحاظش مطمئنم.... خلاصه به همه قبول شده ها تبریک میگم، و به همه قبول نشده ها هم میگم شما نباید خجالت بکشین، پس اینقدر آزمون بدین تا از رو برن! موفق باشین

nooooora

عضو جدید
سلام دوستان من تازه متوجه شدم نتایج اومده. من هم برای بار سوم با 27 قبول شدم. شیتام کامل کامل بود. مشکل عمده و سوتی بزرگ نداشتم و تا لحظه آخر حسابی مشغول کار بودم ولی با این وجود نمره ها نسبت به دوره قبل خیلی پایین بوده
....

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم

منم قبول شدم ولی تو شوک هستم

من تمام شیت هام کامل بود و راپیدی

یادتون باشه عکساشم گذاشتم

ساعت حدود3:30 ظهر از همه چی تموم شده بودم

خودمو جز قبولی با نمره لااقل 30 یا 30 به بالا گذاشته بودم

ولی با 25 قبول شدم

درسته قبولم

ولی نمرم یکم تو ذوقم زد
سلام تبریک میگم دوست عزیز اره یادمه طرحت
بیخیال نمره
مهم قبولی است.
به تمام دوستان جدید هم تبریک میگم کارهاتون رو تو آرشیو بزارید استفاده کنیم

yalda65

عضو جدید

يك دفعه يكي از مسئولين مقررات ملي اومده بود نظام تهران. ميگفت همه چيز نسبي هست. راپيدي كردن خوبه اما اينطور نيست كه همه چيز باشه. با مدادي هم ميشه قبول شد.
من خودم به شخصه هيچ موقع راپيدي نميكنم. به نظرم وقتي كه براي راپييدي كردن ميره ارزش نمره اي كه احتمالا قراره به خاطرش آدم بگيره رو نداره.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام
سلام به دوستای گلم قدیمی ها و جدیدی ها
بعد از مدتها تونستم بالاخره اینجا یه سری بزنم ...البته هم خوشحال شدم و هم ناراحت
خوشحالیم برای دوستانیه که قبول شدند
و ناراحتیم برای دوستانی است که با وجود تلاشی که داشتند نتونستن نمره قبولی برو بیارند
مخصوصا حامد عزیز ..ایمان و هلو عزیز و دیگر دوستان که حضور ذهن ندارم...براتون آرزو میکنم که دوره بعدی با قطعیت قبول بشید

این امتحان هیچ چیزیش مشخص نیست...نمیدونم واقعا داستانش چی به چیه

ولی قصد دارم که کار دوستانی که قبول شدند و اونهایی که قبول نشدند رو یرای کار خودم نقد کنم (هنوز هیچ چیزی مشخص نیست اما اگر خدا بخواد میخوام یه کتاب کوچیک که حاوی نقد کارهای دوستانه به همراه تمامی نکاتی که باید رعایت کنیم تا قبولی ما 100%بشه بنویسم مطالبم 50% آماده کرده ام بقیه اش لطف و محبت شما رو می رسونه که بهم توی این راه کمک کنید هم برای خودتون و هم برای دوستانتون که قبول نشدند یا دوره های بعدی آزمون دارند)...یه جورایی میخوام به یه قانونی برای قبولی برسم و برام مهم که کار دوستان رو داشته باشم
پس لطفا اگر براتون مشکلی نداره کارهاتون رو چه دوره های قبل که شرکت کردید و چه این دوره اگر عکس از همون کار سرجلسه دارید که چه بهتر در غیر اینصورت بتونید مثل همون جلسه کار رو برام ارسال کنید خیلی خوب میشه...
بالاخره باید بفهمیم نظام مهندسی ملاک قبولی رو روی چی گذاشته
پس خوشحال میشم اگر لطف کنید و کارهاتون رو با توضیح مختصر که چقدر کامل بوده برام ارسال کنید
arefeh.nejati@yahoo.com
:):heart::gol:

gima

عضو جدید
سلام دوستان
این مدت نشستم و حرفها ودرد دلهاتونو خوندم که 90 درصدشون حرف دل من بود
من آزمون قبلی رو 20 شدم بدون مقطع و لی آ این زمون 13 با مقطع و کاملتر از قبل
......................................میخواستم خسته بشم و فقط تو اتاقم بخوابم ولی

آخرین ویرایش:

gima

عضو جدید
با خوم فکر کردم اگه دنیا می خواد مسخره ام کنه دستم بندازه حداقل خودم با خودم این کارو نکنم
میخوام دوباره شروع کنم لطفا شما هم بیاین

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا