می خوام Plc یاد بگیرم

tak2750

عضو جدید
من از plc چیزی نمیدونم ایا با شرکت کردن در کلاسهای plc مقدماتی سازمان فنی و حرفه ای میتونم حساب باز کنم یا اینکه باید قبل از یادگیری plc مقدماتی
چیز دیگه ای یاد بگیرم(برق صنعتی)؟

کلاس فنی حرفه ایی مقدماتی واسه شروع خیلی خوبه.تازه مجانی هم هست
برق صنعتی هم در حد نیاز تو همون کلاس plc مقدماتی میگند

Amarok

عضو جدید
من از plc چیزی نمیدونم ایا با شرکت کردن در کلاسهای plc مقدماتی سازمان فنی و حرفه ای میتونم حساب باز کنم یا اینکه باید قبل از یادگیری plc مقدماتی
چیز دیگه ای یاد بگیرم(برق صنعتی)؟

باید کار با مدار های لاجیک رو بلد باشی(همون مدار های منطقی خودمون)

و کار با مدار های فرمان(فکر کنم در حد همون کارگاه برقی که تو دانشگاه پاس می کنیم کافی باشه)

توضیح:اینا فقط برای دوره مقدماتی یه!

Amarok

عضو جدید
قشم مگه اعتبار جهانی داره؟
میتونی بری مرکز فنی حرفه ایی شهرتون ازشون بپرس کلاس plcدارند یا نه
اگه داشته باشند هم مجانیه هم مدرکش معتبره

تا کجا اعتبار دارشو نمی دونم ولی می دونم تجهیزات و استاندارد های آموزشیش همگی مطابق با زیمنس هست

سه تا از دوستانم هم که قشم ولتاژ کاراموزی گرفته بودن خیلی راضی بودند

بیشتر از این اطلاعاتی ندارم!

راستی مگه مراکز فنی حرفه ای آزمون ورودی ندارند؟؟؟

متشکرم

tak2750

عضو جدید
تا کجا اعتبار دارشو نمی دونم ولی می دونم تجهیزات و استاندارد های آموزشیش همگی مطابق با زیمنس هست

سه تا از دوستانم هم که قشم ولتاژ کاراموزی گرفته بودن خیلی راضی بودند

بیشتر از این اطلاعاتی ندارم!

راستی مگه مراکز فنی حرفه ای آزمون ورودی ندارند؟؟؟

متشکرم

معمولا نه.
ولی اگه تعداد شرکت کننده ها زیاد بشه مربی از چند نفر سوال میپرسه و به بهانه بلد نبودن ردشون میکنه

Amarok

عضو جدید
معمولا نه.
ولی اگه تعداد شرکت کننده ها زیاد بشه مربی از چند نفر سوال میپرسه و به بهانه بلد نبودن ردشون میکنه

شما تا به حال کلاس های مرکز فنی رفتید؟؟؟

کیفیتش چطوره؟

سخت افزار هم در اختیاتون می زارن؟

ewayscharge2

عضو جدید
manam reshtam computere ama mikham yad begiram, pish zaminei nemikhad?

پست های خود را با دستور خط فارسی ارسال نمایید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

GNMS

عضو جدید
manam reshtam computere ama mikham yad begiram, pish zaminei nemikhad ?

ewayscharge2 عزیز با سلام

به تاپیکی که تو پست قبلی اشاره کردم یه سر بزن. پیشنیازش هم بلد بودنه یخورده مدار منطقی و عملگرهای بیتی هست. اگه یخورده با سیستمهای اعداد BCD، Binary و Hexadecimal هم آشنا باشی خیلی کمکت میکنه.

GNMS

deltaamin

عضو جدید
من دلتا بلدم اگه خواستی تماس بگیر تا راهنماییت کنم.ضمنا جزوه آموزش اون رو هم دارم 09192825679

e-r-f

عضو جدید
آقا برنامه نویسی خود plc خالی به درد نمیخوره، کسی که میخواد پروژه کار کنه باید در کنار plc خیلی چیزهای دیگه هم کار کنه مثل ابزاردقیق و مانیتورینگ و مدارات برق صنعتی. در کل باید وقت زیادی بذاری این طور نیست که با خوندن یه کتاب یا رفتن به یه کلاس بتونی پروژه کار کنی. من الان چند ساله که توی این کار هستم و بیشتر زیمنس کار میکنم.

elnazh

عضو جدید
سلام من کارم مربوط به plc هر کسی خواست با شرکت درنا مهر تماس بگیره کلاس آموزشی هم برای plc fatek داریم. 021-22883169

elnazh

عضو جدید
کلاس های فنی و حرفه ای اصلا خوب نیست من بعد از فارق التحصیلی رفتم فقط برای داشتن مدرک خوبه ولی برای کار و اجرای پروژه باید دوره های کاربردی تر رو گذروند.

دوره فنی و حرفه ای رو رفتم در حد همون کلاسهای دانشگاهه اگه می خوایین پروژه بگیرین شرکت هایی هستند که دوره ها رو برگزار می کنند به صورت کاملا کاربردی مثل درنامهر یا قشم ولتاژ.لینک آموزش درنامهر رو براتون می گذارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

SADEGHI9874

عضو جدید
سلام.صادقی از یزد

سلام.صادقی از یزد

سلام من رشتم نرم افزار ولی شرایط کاریم یه جوریه که مخوام plc یاد بگیرم ،باید از کجا شروع کنم اگه PLC دلتا باشه بهتره :(:cry:

من حدود ده سال تجربه در زمینه اتوماسیون صنعتی (برنامه نویسی انواع پی ال سی و اچ ام آی با برندهای مختلف ازجمله امرن . زیمنس . دلتا . کینگ ویو و ....) در کارخانجات مختلف را دارم.
در ضمن تا به حال از هیچ دوره آموزشی استفاده نکردم. در صورتی که فکر میکنید بتونم به شما کمک کنم با این شماره تماس بگیرید 09133549874.;)

p30forall

عضو جدید
دانلود نرم افزار پرتابل plc s5

دانلود
حجم فایل1,392 KB

jolietsezar

عضو جدید
سلام به همگی
واسم یه مشکلی پیش اومده اگه بدونین میشه راهنماییم کنین ...
اونایی که با plc fatek کار کردن حتما کنتاکت S0-s255رو دیدن تا اونجایی که من شنیدم شبیه مموریهای داخلی پی ال سی M0-255 عمل میکنند ولی تو حالت استپ یعنی در برنامه های پله ای ... میتونین با یه مثال برام توضیح بدین ؟؟... اینم ایمیل منه با تشکر : Delta_group@ymail.com

hamid atarodi

عضو جدید
کلاس های فنی و حرفه ای اصلا خوب نیست من بعد از فارق التحصیلی رفتم فقط برای داشتن مدرک خوبه ولی برای کار و اجرای پروژه باید دوره های کاربردی تر رو گذروند.
سلام موافق نيستم من خودم 270 ساعت تو فني و حرفه اي دوره ديدم و الان مسلط هستم به نوشتن و اجراي برنامه ها

mohamad_musavi69

عضو جدید
دوستان
برای یادگیری plc تا اونجایی که بلد باشم در خدمتم. سوالی داشتید من در خدمتم.:)

hadi82k

عضو جدید
سلام دوستاني كه s7 1200 كار كردن چطور به library hmi basic panel اشكال گرافيتي جديد اضافه كنم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..یه سوال خدمتتون داشتم..میخواستم بدونم کدوم کتاب برنامه نویسی plc رو بیشتر کار کرده

و مثال های برنامه نویسی خوبی داره؟؟

web1001

عضو جدید
برای آموزش plc و logo زیمنس میتونید یه سری به وبلاگ زیر بزنید. نصف آموزشه هاش رایگانه . البته عالیه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

karimvand

عضو جدید
سلام دوستان.
درمورد آموزش ومهارت تئوری وعملی **پی.ال.سی*و
کتاب وجزوه وپی دی افPLC
اگر داشته یا تجربه موفق لطفا به اشتراک بذارد.متشکرم
09013364812تلگرام
Mnk1648@gmail.com

موفق و موید%.