میزگرد مشورتی ِطراحی لوگوی نقشینه

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام
همانطوری که مستحضر هستید ، سیاست های تحریر و تولید مطالب در نشریه نقشینه از هنر ، به هنر و معماری تغییر پیدا کرد.
» اطلاعیه : تغییر ماهیت نشریه الکترونیکی نقشینه |گذار از هنر بــــه هنر و معماری|

طبیعتاً علاوه بر سایر تغییراتی که خواهیم داشت، لوگوی نقشینه هم مسلما باید تغییر کنه.
حالا در مورد طراحی لوگو و کیفیت ها و ویژگی هاش هر مطلبی ، پیشنهادی ، نظری ، نقدی ، چیزی دارید ، در این میزگرد مطرح کنید که زودتر به نتیجه برسیم و مسابقه ی طراحی لوگو رو برگزار کنیم .
حتما شرکت کنید بچه ها . نظراتتون مسلما کاربردی و راهبردی خواهد بود.
ممنونم ...:gol:

لوگو و مُهر فعلی :

خب خودم چند تا آیتم اولیه که به نظرم مهم هست و باید رعایت کنیم و بهش توجه کنیم رو میگم و البته باز اگر چیزی به نظرم رسید مطرح می کنم :
1. لوگوی نقشینه باید طوری باشه که علاوه بر امضای گروه نشریه ( که مثلا توی بخش سخنی با خوانندگان پائین متن به عنوان امضای گروه میاد ) باید طوری باشه که روی جلد مجله هم از این به بعد به جای عنوان های قبلی بیاد. یعنی دیگه هر بار ، عنوان نقشینه ی روی جلد رو طراحی نکنیم و از همین لوگو براش استفاده کنیم .
2. اجزای پیچیده ای نداشته باشه.
3. زیاد به رنگ تکیه و تاکید نداشته باشه. به صورت سیاه و سفید هم واضح و گویا باشه .
4. سایزش متناسب با سایز لوگوی قبلی باشه .
5. و ...

آخرین ویرایش:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم .

چند تا نکته که فکر میکنم توی تغییر لوگو باید اجرا شه رو میگم

1- اول از همه چون میخوایم بخش اعظم کار رو به معماری اختصاص بدیم و منحصرا هنر نیست، بهتره که از خطوطی که ایسایی دارن استفاده شه ..
2- برای ماندگاری لوگو مطلقا از فونت های حاضری استفاده نشه ....فونت لوگو باید طراحی بشه .
3- لوگوی مجله رو کلا باید مشکی طراحی کرد و بعد با توجه به حال و هوای مجله اگر تشخیص داده بشه تغییر رنگ میدن .
4- از عناصری که نشان معماری و هنر توام هستن هم میشه توی کار استفاده کرد.
5- باریکی خطوط نباید از 3 میل کمتر بشه .
فکر میکنم همین ها باشه ..
بچه ها اگر کسی فکر میکنه نکته ای هست که الزامی هست توی آرم مجله ..اگه بگه خوشحال میشیم .

:d

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام عرض می کنم.

خب بنده نیز یکسری پیشنهاد داشتم.

1.در کل از عنوان شماره ی قبل بیشتر رضایت داشتم (البته بنده موفق به دانلود نسخه مولتی مدیا نشدم هنوز) زیرا رسمیت بالاتری داشت و بهتره عنوان جلد مجله و لوگو یکی نباشه (البته اگر نمونه طرحی ارائه بشه که مفهوم گویاتر باشه نیز بهتر میشه تصمیم گرفت). در نهایت به نظرم عنوان رو یا مثل قبل ارائه بدید یا طرحی شبیه قبلی باشه که رسمیت داشته باشه.

2.خب من نظرم برای ایجاد لوگو یا همون نامواره تایپو گرافی هستش که اگر خیلی خوب کار بشه و البته در سایز بزرگ نظریه بالا (شماره 1) رو نقض می شه کرد و استفاده کرد. در خصوص سیاه و سفید هم به نظرم خوب میشه کار کرد و عمدتا کسی که نظریه رنگ ها رو بلد باشه می تونه در امر تغییر رنگ کمک کنه . (این رو از جایی گفتم که شخصا چون رشته ی خودم هنر نیست، نمی تونم رنگ ها رو به خوبی در کنار هم پیاده کنم و با توجه به تجربه قبلی ام در ساخت لوگو یکی از دوستان عزیزم در رشته معماری کمک کرد و بخش هایی از رنگ ها رو برام توضیح دادند)

3.به نظر استفاده از فونت ها ضرری رو نمی رسونه و شخصا نظر خودم هم استفاده از فونت آماده نیست ولی خب با توجه به خلاقیت طراح میشه فونت ها رو تغییر داد. من که شخصا از فونت استفاده می کنم.

4.خب چیزهایی هم که می دونم این هست که بهتره در ابتدا اون چیزی که مد نظرمون هست رو روی کاغذ پیاده کنیم و طراحی لوگومون هم ساده باشه مثل فرضا لوگوی شرکت سامسونگ و ... ، سعی کنید کار خودتون رو زیاد گرافیکی نکنید و آن را ساده نگه دارید.نکته ی مهم اینکه این لوگو در ذهن افراد باید تداعی کننده هنر باشه یعنی کسی این رو دید بدونه نشریه هنری هست.

5.فعلا همین ها رو مد نظرم بود. ان شالله در آینده باز هم چیزی به خاطرم اومد، دریغ نمی کنم.
.
.
.
در نهایت چند پیشنهاد دوستانه:
اینکه دوستان عزیز بسته کار نکنید. صرفا در ذهنتون این نباشه که من از فلانی بهتر کار کنم، به هم کمک کنیم تا یک لوگوی ماندگار رو ثبت کنیم. کمک کردن به دیگران چیزی رو از شما کم نخواهد کرد و برعکس بزرگ خواهید شد. (صرفا هدفم زندگی واقعی شما هست)
بهرحال همه کامل نیستند و هر کسی وابسته به چیزی که خونده می تونه در بخش های مختلف کمک کنه و قطعا بخش هایی رو هم بلد نیست پس بهتره به هم کمک کنیم شاید از مجموع فکر تمامی ما یک اثر ماندگار ثبت شد.

موفق، پیروز باشید.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان نقشینه ای:دی

کلا طراح دستش برای خلاقیت بازه منتها ذکر نکات راهنمای خوبیه..

من نظرم اینه که بهتره طرح بصورت لوگوتایپ و تمرکز روی کلمه نقشینه باشه ؛ تا به صورت لوگو ایمیج و درصد کمتری به علایم و نماد های لوگویی اختصاص داده بشه
از کلیپ ارت استفاده نشه یا اگرم میشه خیلی کم، که کل رو تحت تاثیر نذاره و پیوند داشته باشن
عبارت " فصلنامه هنر و معماری " درکنارش به صورت ریز بیاد (نظر بدین؟)
هر چی ساده تر شیک تر:دی
بعد الان یه سری هدف و کلید واژه هم داریم که میتونه مد نظرمون باشه :
مثل (نشریه هنر و معماری – نقشینه (نقش و طرح) – و ... ) که شاید کمک کنه..؟!

تا بعد.. :gol:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرض می کنم.

خب بنده نیز یکسری پیشنهاد داشتم.

1.در کل از عنوان شماره ی قبل بیشتر رضایت داشتم (البته بنده موفق به دانلود نسخه مولتی مدیا نشدم هنوز) زیرا رسمیت بالاتری داشت و بهتره عنوان جلد مجله و لوگو یکی نباشه (البته اگر نمونه طرحی ارائه بشه که مفهوم گویاتر باشه نیز بهتر میشه تصمیم گرفت). در نهایت به نظرم عنوان رو یا مثل قبل ارائه بدید یا طرحی شبیه قبلی باشه که رسمیت داشته باشه.

2.خب من نظرم برای ایجاد لوگو یا همون نامواره تایپو گرافی هستش که اگر خیلی خوب کار بشه و البته در سایز بزرگ نظریه بالا (شماره 1) رو نقض می شه کرد و استفاده کرد. در خصوص سیاه و سفید هم به نظرم خوب میشه کار کرد و عمدتا کسی که نظریه رنگ ها رو بلد باشه می تونه در امر تغییر رنگ کمک کنه . (این رو از جایی گفتم که شخصا چون رشته ی خودم هنر نیست، نمی تونم رنگ ها رو به خوبی در کنار هم پیاده کنم و با توجه به تجربه قبلی ام در ساخت لوگو یکی از دوستان عزیزم در رشته معماری کمک کرد و بخش هایی از رنگ ها رو برام توضیح دادند)

3.به نظر استفاده از فونت ها ضرری رو نمی رسونه و شخصا نظر خودم هم استفاده از فونت آماده نیست ولی خب با توجه به خلاقیت طراح میشه فونت ها رو تغییر داد. من که شخصا از فونت استفاده می کنم.

4.خب چیزهایی هم که می دونم این هست که بهتره در ابتدا اون چیزی که مد نظرمون هست رو روی کاغذ پیاده کنیم و طراحی لوگومون هم ساده باشه مثل فرضا لوگوی شرکت سامسونگ و ... ، سعی کنید کار خودتون رو زیاد گرافیکی نکنید و آن را ساده نگه دارید.نکته ی مهم اینکه این لوگو در ذهن افراد باید تداعی کننده هنر باشه یعنی کسی این رو دید بدونه نشریه هنری هست.

5.فعلا همین ها رو مد نظرم بود. ان شالله در آینده باز هم چیزی به خاطرم اومد، دریغ نمی کنم.
.
.
.
اینکه دوستان عزیز بسته کار نکنید. صرفا در ذهنتون این نباشه که من از فلانی بهتر کار کنم، به هم کمک کنیم تا یک لوگوی ماندگار رو ثبت کنیم. کمک کردن به دیگران چیزی رو از شما کم نخواهد کرد و برعکس بزرگ خواهید شد. (صرفا هدفم زندگی واقعی شما هست)
بهرحال همه کامل نیستند و هر کسی وابسته به چیزی که خونده می تونه در بخش های مختلف کمک کنه و قطعا بخش هایی رو هم بلد نیست پس بهتره به هم کمک کنیم شاید از مجموع فکر تمامی ما یک اثر ماندگار ثبت شد.

موفق، پیروز باشید.

سلام قاصی جون .
خوشحالم که تو هم نظرات خوبت رو ارائه کردی :)
من از منظر کسی که گرافیک خونده چند تا از گزینه های تو رو جواب میدم ..

از نظر بصری و طراحی هیچ مشکلی نداره ..اگه دقت کنی من توی پستم گفتم برای ماندگاری تایپوگرافی حروف رو طراحی میکنن . من خودم گاها این کارو در کنار طراحی آرم انجام دادم ..

آفرین ..اصل کار یه طراح همینه ..;)

مرسی عزیزم :gol:

.

موفق، پیروز باشید.

من هم چنین چیزی توی ذهنم اومد ..اما چون توی پست احسان جان قید شده که مسابقه لوگو ..انگار باید فردی کار کنیم ..
میتونیم هر کی به نتایجی که رسید این جا بزاره ..بعد همه کسایی که دوس دارن مشارکت کنن و نظر های سازنده میدن بیان و روی آرم ها و انتخاب اون نظر بدن ..بازم شما هم نظر بدین ..:دی

شاد باشی عزیزم :gol:

آخرین ویرایش:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان نقشینه ای:دی

کلا طراح دستش برای خلاقیت بازه منتها ذکر نکات راهنمای خوبیه..

من نظرم اینه که بهتره طرح بصورت لوگوتایپ و تمرکز روی کلمه نقشینه باشه ؛ تا به صورت لوگو ایمیج و درصد کمتری به علایم و نماد های لوگویی اختصاص داده بشه
از کلیپ ارت استفاده نشه یا اگرم میشه خیلی کم، که کل رو تحت تاثیر نذاره و پیوند داشته باشن
هر چی ساده تر شیک تر:دی

تا بعد.. :gol:

سلام نسترنِ نقشینه :d
ممنون عزیزم که نظرات رو این جا گذاشتی خانمی :)
من نظرم اینه که بهتره طرح بصورت لوگوتایپ و تمرکز روی کلمه نقشینه باشه ؛ تا به صورت لوگو ایمیج و درصد کمتری به علایم و نماد های لوگویی اختصاص داده بشه از کلیپ ارت استفاده نشه یا اگرم میشه خیلی کم، که کل رو تحت تاثیر نذاره و پیوند داشته باشن
نظر من هم همینه ..
حالا بعدا نمونه های موفق آرم مجله ها رو میذارم تا بیشتر ذهن ها مون پرورش داده بشه .
راجه به علائم : به نظرم اگه توی یه بخش کوچیک باشه خوبه مثلا یه نقطه از حروف نقشینه ..االبته باز هم به طرح بستگی داره دیگه ..

این رو فکر میکنم به طراحی آرم بستگی داره .. و مهم تر از اون ..این عبارت نیاز به طراحی نداره ..یا میشه قبل از آرم به صورت ریز بیاد ...یا کنار مشخصات انیفورم روی جلد میاد ..که من خودم حالت دوم رو بهتر میدونم ..چون آرم رو راحت تر میشه جا داد و تعلقات نداره . ودر ضمن شیک تره :d

هیم !!!:d
نمیدونم من خسته ام ..ذهنم نمیکشه ..:دی
منظورت اینه که ما با المان هایی که از اینا توی ذهنمون میاد طراحی کنیم هیم :دی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ممنون آهو جان.
ببین در کل منظورم این بودش که فرضاً مرحله ی یک به اتمام رسید و ما n شرکت کننده داشتیم. خب در بین همه ی اینها چندتایی به مرحله نهایی رسید و این رو هم متوجه شدیم اگر چند تا از این کارها با هم ترکیب بشن یه کار خوب بوجود می یاد. فرضا همین مسابقات لوگوی باشگاه، بنده به شخصه می تونم از ترکیب چند لوگویی که شاید رای چندانی هم نیاوردند یه لوگوی متحرک خوب بسازم.
در کل منظورم این هستش که نظر سازنده بدیم، بگیم این کارها رو کنیم، از این چیزها استفاده کنیم و مثلا فلان چیز رو من دارم میدم بهتون تا اینو بسازید، مثلا لوگوی فلانی گذاشته شد اون کسی که منتقد هست بیاد و بگه من جای تو بودم این کار رو می کردم، اون کار رو می کردم، شاید به فرض طرف رفت و لوگوی خودش رو دوباره کار کرد و یک چیز خوب در اومد و همچین مواردی ...
اگر بخوایم از دید کل به این موضوع نگاه کنیم این یک مسابقه نیست دیگه! (مثل فرضا مسابقات تابلوها و ... که برنده داشته باشه) می خوایم یک لوگو مناسب هنر و معماری واسه نشریه درست کنیم و قطعا این لوگو هم توسط دوستانی تهیه میشه که از خانواده ی نقشینه باشند. من نظرم بیشتر روی تعامل و فکر گروهی هستش ولی خب بذار مرحله اول که ساخت لوگو هست رو کار کنیم تا مرحله ی بعدتر.

در خصوص نظر نسترن عزیز
دقیقا نظر خوب و به جایی گفتی عزیزم. من خودم دارم روی یکی از حروف نقشینه کار می کنم که بهش بخوره، در کل از شکل همون کلمه گرافیک رو هم میشه کار کرد.

با تشکر از دوستان مهربان.:gol:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

ممنون از نظرات و پیشنهادات همگی
خب نکات لازم رو شما زحمت کشیدید گفتید و انچه که باید تو کار رعایت کنیم رو مطرح کردید..
من هم با نظر دوستان مبنی بر اینکه از فونت استفاده کنیم موافقم و اینکه به نظر من جای اشکالی نداره و بیشتر توو کارم استفاده کردم ، هم اینکه به شکل ترسیمی عنوان نشریه رو طرح کردم
دو نمونه لوگو طرح کردم که هر کدوم جای بحث زیاد داره و ممنون میشم نظرات و پیشنهاداتون رو بگید

پ . ن :
به هر حال هیچ کاری خالی از ایراد نیست و من هم خوشحال میشم با نظرات سازنده و مفیدتون اشکالات کار رو بگین تا در بهتر شدن طرحها کمک کنه .. ممنون:gol::gol::gol:

پیوست ها

• logo masoud 1.rar
    92.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Logo masoud 2.rar
    246.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نظرات

نظرات

سلام بر دوستان عزیز ...
تشکر می کنم از جناب مهندس مسعود برای ارائه کار زیباشون.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

طرح های ارائه شده توسط شما با یک فکر خوب که پیش زمینه اون هست، ارائه شده ولی چند نکته رو باید در خصوص کارتون عرض کنم :

* ببینید صرفا به دلیل اینکه ما فارسی زبان هستیم و زبان اصلی ما فارسی هست به هیچ وجه از حروف انگلیسی (و اون هم در وسط کادر) استفاده نکنید.

* تلاشتون رو برای ایجاد نام نقشینه در وسط کادر و جلوه دادن اون بیشتر کنید. یعنی مثلا کلمه ی نقشینه رو ایجاد کنید سپس اشکال و رنگ ها و هر چیزی که می خواید به تصویر اضافه کنید رو حول این محور (کلمه ی نقشینه یا هر چیز دیگری هم میشه، صرفا من تاکیدم روی کلمه نقشینه هست) قرار بدید.

* تعداد رنگ های متعدد در یک کار زیاد جالب نیست. (یعنی منظورم این هست که از 12 رنگ واسه کارتون استفاده نکنید) اگر می خواید از چند نمونه رنگ استفاده کنید بهتره از اول تصمیم بگیرید که از چه رنگ هایی استفاده کنید که 1.به حال و هوای نشریه نزدیک تر باشه 2.هنر و معماری رو جلوه بده 3.یک چیزی هم داشته باشه، نمی دونم بهش چی بگم ولی منظورم این هست که به جلد، شکل، طرح صفحات و .. بیاد.
پس بهتره فرضا اگه قهوه ای رو انتخاب می کنید، بین اشیا (منظورم اشکال یا حروف و یا هر چیزی که در صفحه تون وجود داره) تناسب و هماهنگی و قدرت جذب ایجاد کنید. بیایید یک بخشیش رو فرضا قهوه ای پررنگ یا بخشیش رو قهوه ای کم رنگ و یا بخشیش رو معتدل و ... استفاده کنید تا تصویر به اندازه به هم بخوره.(از طیف رنگ های سنگین مثلا قهوه ای یا طبق گفته ی دوستان سیاه و سفید استفاده کنید)

* همچنین قدرت معکوس بودن رو هم اعمال کنید، فرضا اگر از سیاه و سفید استفاده می کنید، یک بخش رو سیاه کردید ببینید کدوم بخش رو بصورت معکوس می تونید سفید استفاده کنید تا جلوه به خودش بگیره.

* در طرح هاتون صرفا از خاصیت 3 بعدی بودن استفاده نمودید که من این مورد رو دوست داشتم.

از بین طرح هاتون هم طرح logo 2-1 رو دوست داشتم که به نظرم اگه بیشتر روی اون و همچنین ابعاد، نوشته، اشکال و ... کار کنید طرح بسیار خوبی رو می تونید بوجود بیارید.

از زحمات تون متشکرم. موفق باشید.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

ممنون از نظرات و پیشنهادات همگی
خب نکات لازم رو شما زحمت کشیدید گفتید و انچه که باید تو کار رعایت کنیم رو مطرح کردید..
من هم با نظر دوستان مبنی بر اینکه از فونت استفاده کنیم موافقم و اینکه به نظر من جای اشکالی نداره و بیشتر توو کارم استفاده کردم ، هم اینکه به شکل ترسیمی عنوان نشریه رو طرح کردم
دو نمونه لوگو طرح کردم که هر کدوم جای بحث زیاد داره و ممنون میشم نظرات و پیشنهاداتون رو بگید

پ . ن :
به هر حال هیچ کاری خالی از ایراد نیست و من هم خوشحال میشم با نظرات سازنده و مفیدتون اشکالات کار رو بگین تا در بهتر شدن طرحها کمک کنه .. ممنون:gol::gol::gol:

رمز لطفا !

E . H . S . A . N

مدیر تالار
جلسه ی طراحی لوگوی دوم نقشینه | 93.06.14

جلسه ی طراحی لوگوی دوم نقشینه | 93.06.14

سلام و احترام حضور دوستان همیشه در صحنه
ممنون از زحمات و نظرات و فعالیت های شما عزیزان..:gol:
ایتدا باید عرض کنم که فراموش کردم پسورد اصلی گروه رو به همه اعلام کنم که البته با توجه به پیشنهاد منطقی دوستان، تصمیم گرفته شد که فایل های ارائه شده در این تاپیک، بدون رمز قرار بگیره که دوستانی که نقشینه ای نیستن نیز بتونن در صورت تمایل در مورد طرح ها نظر بدن و در بحث شرکت کنند و از نظرات و رهنمون های همه ی عزیزان بهره مند بشیم.

در مورد لوگوی نقشینه :
به صورت کلی برای اینکه دچار اتلاف وقت و انرژی نشیم ، مواردی رو عرض می کنم که حتما باید در طرح لوگو رعایت بشه :

1. طرح و رنگ لوگو، باید طوری باشه که اگر لوگو رو به صورت منوکروم و سیاه و سفید ارائه دادیم، بر معنی و محتوا و کیفیت اون، خللی وارد نشه. یعنی اصولا طرح لوگو و خوانایی طرح اون مهمتر هست.
2. در صورت استفاده از رنگ، سراغ رنگ های متنوع نرید. فقط و فقط مجاز به استفاده از رنگ لوگوی قبلی هستید. [رنگ های مجاز شامل : سیاه، سفید و فیروزه ای]
3. بنا به مبانی نظری و ماهیت نشریه ی ما، استفاده از حروف انگلیسی و .. در لوگو مقدور و مناسب نیست. حروف و علائم و نمادها باید ایرانی باشن.
4. دنبال ترکیب بندی های پیچیده و طرح های سه بعدی و اجزای متنوع و ... نباشید. همیشه عامل اصلی موفقیت و ماندگاری یک لوگو، سادگی اجزا و خوانایی اون هست.
5. ماهیت لوگویی که برای نشریه طراحی میشه با لوگویی که مثلا برا باشگاه مهندسان طراحی میشه ، بسیار متفاوت هست. در لوگوی ما، از عناصر مفهومی نمیشه زیاد استفاده کرد و یا شاید اصلا نباید استفاده کرد. اما مثلا دیدیم که در لوگوهای پیشنهادی برای باشگاه از چرخ دنده و .. استفاده شده بود که این نماد ها، مفاهیمی رو به همراه داشت.
در این مورد قاطعانه رد یا قبول نمی کنم. ممکنه برخی خلاقیت ها چنان خوب از آب در بیاد که کلا نظرم عوض شه در مورد استفاده ی مفهومی از نمادها و عناصر !
6. لوگوی نشریه ی ما، باید طوری باشه که "خود معرف" باشه. یعنی دیگه نیازی به توضیح و تفسیر و .. نداشته باشه. برای مثال اگر اون لوگو رو در امضای خودمون در باشگاه قرار بدیم ، هر کس که اونو دید ، بفهمه که بخش اصلی طرح، نقشینه هست؛ و این نقشینه یک نشریه و مجله هست. و مثلا این مجله به صورت فصلنامه ارائه میشه و موضوعش هنر و معماری است !! همه ی اینایی که گفتم با طراحی ِ یک اسکلت اصلی از اسم نقشینه و اضافه کردن واژه ی "فصلنامه هنر و معماری" به صورت کوچیک در کنار طرح اصلی میسر هست. خیلی نیازی به پیچیده بودن نیست !
اگر مورد شماره 6 برآورده بشه ، میتونیم همیشه برای طرح روی جلد مجله ، از لوگو استفاده کنیم و دیگر نیازی به طراحی ِ هر باره ی عنوان مجله نیست.
7. برای اینکه خیلی پیچیده و طولانی نشه ، فعلا به همین موارد اکتفا می کنم و باقی موارد رو در جلسات کرکسیون طرح ها، بررسی و به طراحان عزیز و گرانقدر ابلاغ می کنم .

پانوشت :
بچه ها لطفا هر کسی که زحمت میکشه و مشغول طراحی لوگو هست، مرتبا طرح ها و اتودهاشو به من نشون بده که پس از تائید مراحل اولیه، طرحش رو تکمیل کنه. کلاً با توجه به سختگیری و حساسیت زیادی که در این موارد دارم ، ممکنه یک طرح رو کسی تا آخر کامل کنه و بعد تائید نشه و خلاصه ممکنه وجهه ی خوبی نداشته باشه ، و خدای نکرده شخص طراح، دلسرد بشه.
هر چند که مطمئنم برای همه ی ما، رسیدن به یک طرح خوب و همه جانبه هدف اصلی هست و این رد و قبول ها، خللی بر عزم ما وارد نمیکنه .
از همگی ممنونم ...:gol:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
چندین طرح یکی از دوستان عزیزم لطف کردن و اتود زدن .. اینجا میذارم که شما هم ببینید و نظر بدین
با وجودی که یه مقدار از مواردی که اعلام شده دور هست، ولی طرح های خلاقانه ای هستند...

پیوست ها

• 10.jpg
    10.jpg
    54 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 11.JPG
    11.JPG
    25.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
چندین طرح یکی از دوستان عزیزم لطف کردن و اتود زدن .. اینجا میذارم که شما هم ببینید و نظر بدین
با وجودی که یه مقدار از مواردی که اعلام شده دور هست، ولی طرح های خلاقانه ای هستند...

سلام نسترن عزیزم ..
شما هم همین طور خانمی ..امیدوارم خسته روزگار نباشی ..:)
از تو و دوستت ممنونم ک این زحمت رو قبول کردین و برای آرم مجله تلاش کردین ..
واقعا خلاقانه اس ..مشخصه ک روی طرح ها فکر شده ..

اما نظرات من راجه ب این طرح ها :
با توجه ب این ک آرم مجله باید ب حالتی باشه ک با یک نگاه حتی کسی ک کارش طراحی نیست بتونه ب راحتی بخونه اونو ..و متوجه موضوع مجله بشه ..خیلی از طرح ها از نظر من رد میشه ..
خیلی از طرح ها چنین ویژگی رو نداشتن متاسفانه .. در این گروه از طرح ها ..ب نظر من دو تا طرح پایین سمت راست میشه روش کار کرد.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=221892&d=1411680266

راجه ب این طرح هم ب نظر من گویاس و نشون میده ک موضع نشریه مقاله و مطالب علمی هست ..برای عنوان هنر و معماری هم میشه بیشتر روش فکر کرد ..مثلا کلمه های هنر و معماری توی این فضای پوزتیو و نگاتیو گنجونده بشه ..یا ی تغییری در حالت فونت کلمه نقشینه داده بشه ..
مرسی ..:gol:
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=221898&d=1411680888
***دوستان اگر کسی نظر، ایده و یا طرح داره خوشحال میشیم ببینیم ..:):gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=221892&d=1411680266

سلام دوستان

تو عکس بالا طرح اولی ردیف بالا از سمت چپ به نظرم طرح خوبی می شه اگر شعاع اون بیضی بزرگتر بشه و کلمه ی نقشینه بیاد توی اون نیم بیضی

طرح اولی از پایین سمت راست هم طرح خوبی هست
نقطه های ش خیلی اندازه و ترکیب خوبی داره با طرح یعنی اگر نقطه های ش طرح بالای (اولی سمت چپ ) هم مثل این بشه خوب می شه .
طرح دومی از سمت راست پایین هم نقشینه ی قشنگی نوششته البته نقطه هایش ترکیب خوبی نداره .

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اینم طرح بنده :d

مشاهده پیوست 223447

اساتید محترم نظر بدید
بین عُلما بخاطر « ه » آخر اختلاف نظر بوجود اومده :دی

نظر یکی از عُلما :whistle:

مشاهده پیوست 223448

سلام استاد ساناز کارمانیای گل .
بسیار عالی و زیبا ... اون اولی به نظر شیک تر می رسه:D

اما اگر خواستید از طرح دوم استفاده کنید این دو قسمت 1 و 2 رو هم اندازه تر کنید گمونم بهتر میشه.

ببین این طرح رو ... به نظرت اگر اون نشریه هنر و معماری رو ب سبک این فونت بنویسی بهتر نخواهد شد!! (البته من عمدتا نظر نمی دم، این یه پیشنهاده و صرفا باید انجام بشه و ببینید به کار می خوره ..)

این فونت ها، دیگه زحمتش با خودت! البته ببین این همون فونته ...
http://s5.picofile.com/file/8145077842/fontt.rar.html

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر ضخامت کدوم رو انتخاب می کنید؟

مشاهده پیوست 223456

یا

مشاهده پیوست 223457
؟

سلام ساناز جان
اگر قصد داری با فرمتی که قاصدک تو این عکس نشون داده هنر و معماریش رو کار کنی بهتره نقشینه ضخیم تر باشه ، حتی یکم بیشتر از حالت دوم .
در این فرمت ه کمی لوگو رو آشفته می کنه
به نظرم اگر ه نهای تو این فرمت باشه خواناتر و هم آوا با ن هست
موضوع دیگه در مورد نقطه ها ، خیلی نسبت به خود متن که پر از فرم هست شق و رق شده ، اگر فونت هست که نمی شه کاریش کرد اما اگر طراحی هست بهتره کمی تجدید نظر داشته باشی .

ممنون از زمان و
خلاقیتی که صرف می کنی.
:gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

E . H . S . A . N

مدیر تالار
...

...

سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشید.
از زحمات تک تک شما در حوزه های فعالیتیتون ممنونم و به همه ی شما دوستان ِ خوبم خداقوّت (با تشدید) می گم. :gol:
در ادامه نظراتم رو در مورد طرح های پیشنهادی و سایر نظرات دوستان مطرح میکنم.
راستی، یکی از بچه ها ازم خواست که نظرم رو در مورد طرح های قبلی بدم ، و منم حضورش عرض کردم که با طراح های لوگوها قبل از اینکه تصاویر رو در تاپیک ارائه بدن صحبت و کرکسیون کردیم و نقاط قوت و ضعف رو بررسی کردیم و به علت محدودیت زمانی که متاسفانه این روزا به شدت گریبان گیرم هست دیگه نتونستم نظراتمو عمومی عرض کنم.
و این آخرین لوگو ، چون به خواست های گروه نقشینه نزدیکتر هست ، تصمیم گرفتم که نظراتمو عمومی تر مطرح کنم که نظرات گروه رو هم جویا بشیم و به نتیجه برسیم (زودتر).

اینم طرح بنده :d

مشاهده پیوست 223447

اساتید محترم نظر بدید
بین عُلما بخاطر « ه » آخر اختلاف نظر بوجود اومده :دی

نظر یکی از عُلما :whistle:

مشاهده پیوست 223448

سلام ساناز جان ، ممنون از زحماتت دوست ِ خوبم
طرح هات مثل همیشه عالی و هدفدار هستند و تقریبا به مرحله ای رسیده که با اندکی تغییرات بشه به عنوان لوگوی گروه نقشینه ازش استفاده کرد.

فقط نکته ای که در این پستت هست اینه که باید نظر اون عُلما رو ( :دی ) هم مثل اون یکی تصویر به صورت گرافیکی و رنگی و ... میزاشتی که بشه بهتر مقایسه کرد . اگه تونستی بی زحمت انجامش بده . همچنین یه فونت مناسبت تر هم برا اون قسمت پائین ( جمله ی نشریه هنر و معماری) انتخاب بشه.

سلام استاد ساناز کارمانیای گل .
بسیار عالی و زیبا ... اون اولی به نظر شیک تر می رسه:D

اما اگر خواستید از طرح دوم استفاده کنید این دو قسمت 1 و 2 رو هم اندازه تر کنید گمونم بهتر میشه.

سلام قاصدک جان ، ممنون از نظراتت دوست ِ خوبم
به نظر من خطوط حروف وقتی زاویه ی قرارگیریشون متفاوت بشه باید ضخامتشون متفاوت بشه که بهتر دیده بشه و خیلی کسل کننده و یکنواخت نشه. مثل همون عبارتی که خودتون گفتید که مثلا انگار حروف بولد شدن .
در مورد این طرح هم نظر من اینه که خطوط که جهتشون به سمت راست هست، ضحیم تر باشند و خطوطی که به سمت چپ هستند ، نازکتر در نظر گرفته بشن.

از نظر ضخامت کدوم رو انتخاب می کنید؟

مشاهده پیوست 223456

یا

مشاهده پیوست 223457
؟

به نظرم طرح بالایی از ظرافت و زیبایی ِ بیشتری برخوردار هستش.
البته اگر اون حرف "ه" آخر ادیت بشه :-"

سلام ساناز جان
اگر قصد داری با فرمتی که قاصدک تو این عکس نشون داده هنر و معماریش رو کار کنی بهتره نقشینه ضخیم تر باشه ، حتی یکم بیشتر از حالت دوم .
در این فرمت ه کمی لوگو رو آشفته می کنه
به نظرم اگر ه نهای تو این فرمت باشه خواناتر و هم آوا با ن هست
موضوع دیگه در مورد نقطه ها ، خیلی نسبت به خود متن که پر از فرم هست شق و رق شده ، اگر فونت هست که نمی شه کاریش کرد اما اگر طراحی هست بهتره کمی تجدید نظر داشته باشی .

ممنون از زمان و
خلاقیتی که صرف می کنی.

سلام سمانه جان ، ممنون از نظراتت دوست ِ خوبم
منم مثل شما با فرمت و شکل ظاهری "ه" موافقم. باید طوری بشه که با باقی ِ اجزای طرح هارمونی و هماهنگی ِ بیشتری داشته باشه ، نه اینکه احساس بشه یه چیز ِ اضافه تر اومده بیرون.
همچنین خوانایی رو هم در نظر بگیریم . در این حالت لوگو به صورت نقشین خوانده میشه نه نقشینه.
در مورد نقطه ها : به نظرم پیشنهاد قابل تاملی بود. شاید اگر روی هندسه و شکل و شمایل نقطه ها کار کنیم طرح پخته تر بشه.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

به صورت کلی ، علاوه بر نظرات بالا که عرض کردم ، باید از همین الان به فکر اضافه کردن جملات و سایر اجزای احتمالی ِ لوگو باشیم.
من اکیدا پیشنهاد می کنم که جمله ی "نشریه هنر و معماری" اضافه بشه به طرح ها. رنگ ها اضافه بشه ؛ و همچنین اگر اجزای دیگری هم در نظر داریم ، اضافه کنیم . مثل همین طراحی خاص ِ نقطه ها.
یه بار دیگه از زحمات همه ی شما خوبان سپاسگزارم ..
شاد و باطراوت باشید و در فزونی ...:gol:

1393/07/19
21:50

آخرین ویرایش:

sanaz_panel

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشید.
از زحمات تک تک شما در حوزه های فعالیتیتون ممنونم و به همه ی شما دوستان ِ خوبم خداقوّت (با تشدید) می گم. :gol:
در ادامه نظراتم رو در مورد طرح های پیشنهادی و سایر نظرات دوستان مطرح میکنم.
راستی، یکی از بچه ها ازم خواست که نظرم رو در مورد طرح های قبلی بدم ، و منم حضورش عرض کردم که با طراح های لوگوها قبل از اینکه تصاویر رو در تاپیک ارائه بدن صحبت و کرکسیون کردیم و نقاط قوت و ضعف رو بررسی کردیم و به علت محدودیت زمانی که متاسفانه این روزا به شدت گریبان گیرم هست دیگه نتونستم نظراتمو عمومی عرض کنم.
و این آخرین لوگو ، چون به خواست های گروه نقشینه نزدیکتر هست ، تصمیم گرفتم که نظراتمو عمومی تر مطرح کنم که نظرات گروه رو هم جویا بشیم و به نتیجه برسیم (زودتر).

سلام ساناز جان ، ممنون از زحماتت دوست ِ خوبم
طرح هات مثل همیشه عالی و هدفدار هستند و تقریبا به مرحله ای رسیده که با اندکی تغییرات بشه به عنوان لوگوی گروه نقشینه ازش استفاده کرد.

فقط نکته ای که در این پستت هست اینه که باید نظر اون عُلما رو ( :دی ) هم مثل اون یکی تصویر به صورت گرافیکی و رنگی و ... میزاشتی که بشه بهتر مقایسه کرد . اگه تونستی بی زحمت انجامش بده . همچنین یه فونت مناسبت تر هم برا اون قسمت پائین ( جمله ی نشریه هنر و معماری) انتخاب بشه.

به نظرم طرح بالایی از ظرافت و زیبایی ِ بیشتری برخوردار هستش.
البته اگر اون حرف "ه" آخر ادیت بشه :-"

به صورت کلی ، علاوه بر نظرات بالا که عرض کردم ، باید از همین الان به فکر اضافه کردن جملات و سایر اجزای احتمالی ِ لوگو باشیم.
من اکیدا پیشنهاد می کنم که جمله ی "نشریه هنر و معماری" اضافه بشه به طرح ها. رنگ ها اضافه بشه ؛ و همچنین اگر اجزای دیگری هم در نظر داریم ، اضافه کنیم . مثل همین طراحی خاص ِ نقطه ها.

1393/07/19

سلام عهصان
در مورد نظر جنابِ عالم ( :دی) باید بگم چون تاکید خاصی روی ه اخر و اون کادر و نوشته زیرش داشت ( و من اصلا با این ایده موافق نبودم :D ) در نتیجه طرف ایده ش نرفتم =))
ولی حالا چون تو خواستی اینم خدمت شما

Untitled-1.jpg

و در مورد نوشته نشریه هنر و معماری
اصلا قصد ندارم که الان به این لوگو نوشته رو اضافه کنم بنا به دلایلی ...
و در مورد ه هنوزم مرغم یه پا داره =))

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
امیدوارم خوب باشید.

سلام قاصدک جان ، ممنون از نظراتت دوست ِ خوبم
به نظر من خطوط حروف وقتی زاویه ی قرارگیریشون متفاوت بشه باید ضخامتشون متفاوت بشه که بهتر دیده بشه و خیلی کسل کننده و یکنواخت نشه. مثل همون عبارتی که خودتون گفتید که مثلا انگار حروف بولد شدن .
در مورد این طرح هم نظر من اینه که خطوط که جهتشون به سمت راست هست، ضحیم تر باشند و خطوطی که به سمت چپ هستند ، نازکتر در نظر گرفته بشن.

1393/07/19

سلام بر مهندس احسان، سردبیر محترم! سپاسگذارم از لطف شما.:gol:

دقیقا درست می فرمایید، من دیروز که بهش بیشتر توجه کردم همین مساله رو متوجه شدم ولی دقیقا به این نکته ای که گفتم توجه کنید: "بهش که بیشتر توجه کردم " یعنی یه تایمی طول کشید، در صورتی که مخاطب یک نگاه کلی می اندازه و شاید علم و دانشی در این مورد نداشته باشه!
بهتره اون نگاه اول رو هم مورد توجه قرار بدیم، چون این نگاه گذرا است و به بررسی کلی و زودگذر می پردازه و مهمه زیرا مخاطب ها متفاوت هستند و شاید چیزی از طراحی سر در نیارند. یک جورایی منظورم این هست که تعادل رعایت بشه.
* الان به نظر من این خطه تعادل رو بهم زده (این نگاه اول به این لوگو هست، در واقع توی چشم هست)، از لحاظ منطقی کاملا درسته و نکته ای رو هم که شما در خصوص خط راست و چپ فرمودید کاملا صحیح.
والا خودمم نمی دونم باید چکارش کرد به همین دلیل پیشنهاد دادم پررنگ تر بشه که اصن جالب نشد!

یک جور دیگه هم میشه فکر کرد اگر بخواید این طرح رو بذارید میشه این دو قسمت رو شبیه به هم زد که باز هم تشابه ایجاد میشه.

ولی اون طرح اول خیلی زیباتر هست!!! جدا از تمام بحث های منطقی و هندسی و ... که صورت می گیره باید به جذابیت و منحصر به خاص بودن اون هم توجه کنیم.
اون "ق ، ه" طراحی شده زیبایی و جذابیت لوگو رو بیان می کنه ! اگر نباشه مثل اینه که یک نوشته ی عادی لحاظ شده است. در واقع منحصر به فرد بودن لوگو رو هم باید توجه داشته باشید.
مثلا در لوگوی قبلی اون شکل مُهر و قدیمی بودن لوگو شاخص اصلی به حساب می آمد و در این یکی هم همین "ق ، ه".
سپاسگذارم از زحمات شما و دوستان عزیز.

آخرین ویرایش:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راجع به نظرات :

کمی تفاوت ضخامت بین خطوط راست با خطوط چپ طرح می تونه کار رو زیبا کنه اما تفاوت ضخامت فعلی که زیاد به نظر میاد به نظرم شاید بتونه برای حروف ن و ش و ی جواب بده اما برای ه جواب نمی ده و همچنین حس تزلزل رو به ق که فرمش نقطه ی عطف کار هست می ده .
به نظرم تفاوت ضخامت نباید خیلی چشم گیر باشه .

و در مورد نوشته نشریه هنر و معماری
اصلا قصد ندارم که الان به این لوگو نوشته رو اضافه کنم بنا به دلایلی ...
و در مورد ه هنوزم مرغم یه پا داره =))
:D
می دونی ساناز جان ، اگر بهترین حالت نقشینه هم الان تو لوگو خروجی بگیره ( که الان خیلی به اون بهترین نزدیکی ) باز هم زمانی می تونه خوب باشه که کلمات شناسنامه ای نقشینه یعنی "مجله هنر و معماری " رو در کنار خودش داشته باشه .
اگرچه شاید در حال حاضر به دلیل محدودیت نرم افزاری خاصی که باهاش طراحی رو انجام می دی نشه ، اما به عنوان طراح این لوگو به عنوان دانایِ کلِ ، طرحت به این توجه داشته باش که بعد کدوم قسمت این لوگو و با چه فرمی قرار هست اون سه کلمه اضافه بشه ، تا به لوگو آسیبی بصری وارد نشه .
چون خود نقشینه فرمت طراحی داره ، به نظرم بهتره برای سه کلمه ی افزودنی شناسنامه نشریه یعنی " مجله هنر و معماری " از فونتی خوانا استفاده کنید.
فونتی که قاصدک تو این عکس معرفی کرد با تغیر رنگ و ترکیب با طرح پیشنهاد شما متنوع و جالبه در میاد .
در مورد ه پای مرغت دقیقا کجا یه پا داره و رو چه چیزی تاکید داره ؟

sanaz_panel

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راجع به نظرات :

کمی تفاوت ضخامت بین خطوط راست با خطوط چپ طرح می تونه کار رو زیبا کنه اما تفاوت ضخامت فعلی که زیاد به نظر میاد به نظرم شاید بتونه برای حروف ن و ش و ی جواب بده اما برای ه جواب نمی ده و همچنین حس تزلزل رو به ق که فرمش نقطه ی عطف کار هست می ده .
به نظرم تفاوت ضخامت نباید خیلی چشم گیر باشه .

:D
می دونی ساناز جان ، اگر بهترین حالت نقشینه هم الان تو لوگو خروجی بگیره ( که الان خیلی به اون بهترین نزدیکی ) باز هم زمانی می تونه خوب باشه که کلمات شناسنامه ای نقشینه یعنی "مجله هنر و معماری " رو در کنار خودش داشته باشه .
اگرچه شاید در حال حاضر به دلیل محدودیت نرم افزاری خاصی که باهاش طراحی رو انجام می دی نشه ، اما به عنوان طراح این لوگو به عنوان دانایِ کلِ ، طرحت به این توجه داشته باش که بعد کدوم قسمت این لوگو و با چه فرمی قرار هست اون سه کلمه اضافه بشه ، تا به لوگو آسیبی بصری وارد نشه .
چون خود نقشینه فرمت طراحی داره ، به نظرم بهتره برای سه کلمه ی افزودنی شناسنامه نشریه یعنی " مجله هنر و معماری " از فونتی خوانا استفاده کنید.
فونتی که قاصدک تو این عکس معرفی کرد با تغیر رنگ و ترکیب با طرح پیشنهاد شما متنوع و جالبه در میاد .
در مورد ه پای مرغت دقیقا کجا یه پا داره و رو چه چیزی تاکید داره ؟

سلام سمانه جان
مسئله محدودیت نرم افزار نیست .مسئله ایده ای هست که در نظر دارم ...
و در مورد پای مرغم :دی
من با طرح اول موافقم .چون ه برخلاف حرف احسان یه چیزِ اضافه نیست ، بلکه طبق اندازه و نقاط بدست اومده کشیدمش ( تک تکِ حروف رو طبق اندازه کشیدم ) و اصلا موافق نیستم که از این حالت خارجش کنم
و با حرف قاصدک هم موافقم . این لوگو در صورتی خاص می شه که مثل یه نوشته عادی به نظر نیاد ...

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
در ادامه نظرات دوستان عرض کنم که لوگوی طرح شده خانم
sanaz_panel واقعأ لوگویی خواناست و ایده خوبیه ، ;)
اما من هم با سرکار خانم قاصدک موافقم به نظرم اندازه ها یک دست باشند به نظر سیمای بهتری دارد یعنی دو قسمت مذکور
(حروف ق و ـه ) خیلی بولد شده و به اصطلاح تو ذوق میزنه : دی
البته تا نهایی شدن طرح و گرافیکی شدن آن نمیشه نظر قطعی ارائه داد .. شاید همین قسمت ها بعد از اتمام کار نقطه قوت طرح بشن :smile
:

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اما در مورد طرح هایی که نسترن خانوم گذاشتن :

با دوستان موافقم و به نظر خوانایی لازم رو ندارن ینی همچون طرح های من پیچیده شده :D
البته کم لطفی نباشه بینشون طرحهای مفهومی و خوانا هم هست :smile:
در کل باید بگم طرحهای خلاقانه ای هستن و خیلی حرف و ایده پشتشون هست

::::::::::::::::::::::::

شادمان باشید و پاینده
خسته نباشید
:gol::gol::gol::gol::gol: