میتینگ نفتیا

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
من یسری مطالب نسبتا باحالی پیدا کردم که نمیذارم رو سایت. فقط خواستم بدونید دلتون بسوزه. چون هیچکی تو این تالار تار عنکبوت گرفته فعالیت نمیکنه.

reza mahbubi

عضو جدید
سلام ببخشید وقتتونو میگیرم
لطفا بگین برای استخدام به عنوان کمپانی من،شرکت پتر. پارس رو ترجیح میدین یا مناطق نفت خیز مرکزی؟چرا؟
برای پستی غیر از کمپانی منی چی؟
با تشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
من یسری مطالب نسبتا باحالی پیدا کردم که نمیذارم رو سایت. فقط خواستم بدونید دلتون بسوزه. چون هیچکی تو این تالار تار عنکبوت گرفته فعالیت نمیکنه.
احسنت .. متاسفانه بچه ها کم لطفی می کنن .. ما شما رو همه جوره قبول داریم حمید جان !!
فقط اومدم بگم دلم سوخت !! :D

Ya Hosen

عضو جدید
روز مــــــــهندس بر همه آنانکه مهندس وجود خویشند مبارک باد

P O U R I A

مدیر تالار
دومین همایش ملی نفت و گاز ایران

دومین همایش ملی نفت و گاز ایران

[h=1]دومین همایش ملی نفت و گاز ایران[/h]23 تا 24 مهر ماه 1393
برگزارکننده : دانشگاه شهید باهنر کرمان
مسئول : دکتر مهین شفیعی
تلفن : 03412123083

مشاهده وب سایت
محورهای همایش :
  • ازدیاد برداشت
  • مهندسی مخزن
  • حفاری و بهره برداری
  • ذخیره سازی زیر زمینی
  • زمین شناسی و اکتشاف
  • مهندسی محیط زیست
  • سایر حوزه های مرتبط

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان مهندسین نفت عزیز.
از همه دوستانی که اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در پارک های علم و فناوری دارند خواهش مندم در این تاپیک تجربیات خودشون رو به اشتراک بگذارند

تاپیک: [بحث و گفتگو] تاسیس شرکت در پارک های علم و فناوری

سال نو مبارک. :gol:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام بچه ها
سلام نو مبارک
یه سوال. تفاوت EOR و IOR چیه؟

eor: enhanced oil recovery
ior: improved oil recovery
مورد اول به روشهایی گفته میشه که بعد از حفر چاه برای افزایش بازیابی از مخزن مورد استفاده قرار میگیره و شامل سه نوع اولیه و ثانویه و ثالثیه میشه: نوع اولیه به روش تولید عادی از مخزن گفته میشه. نوع ثانویه به روشهایی گفته میشه به حفظ فشار مخزن و نگه داشتن شرایط مخزن به حالت اولیه مخزن کمک میکنه مثل تزریق اب یا تزریق گاز غیر امتزاجی. نوع ثالثیه هم به روشهای میگن که سعی در تغییر خصوصیات فیزیکی سیال و بعضا سنگ مخزن برای افزایش تولید انجام میدن.
مورد دوم برای وقتی هست که شما از زمان حفاری سعی میکنید که جوری مراحل حفر و تولید از یک چاه رو پیش ببرید که کمترین اسیب رو مخزن برسونید و همچنین کمترین کاهش فشار رو داشته باشین تا بتونید بیشترین بهره برداری رو داشته باشین و شامل مسایل مختلفی میشه که eorهم جزو اینها میشه. کارهای دیگه که تو این مورد ممکنه انجام بشه حفر چاههای افقی. حفاری ubd تکمیل چاه پیشرفته. مدیریت مخزن پیشرفته و ... هست. در کل ior بسیار گسترده تر و جامع تر و بهتر از eor هست.

بالا