موضوع پایان نامه شما چیست؟

parchami7

عضو جدید
سلام موضوع من کلینیک پوست هست دنبال یه کانسپت و ایده خوب هستم اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه ممنون میشم بهم بگید....
سلام دوست عزیز؛ به نظرم برای موضوعاتی مثه کلینیک و درمانگاه و ... که تا حد زیادی عملکردی هستند یه راه خوب اینه که بری چند نمونه موجود رو بررسی کنی و برای بهبود وضعیت موجود ایده بگیری ، مثلا کلینیک هایی که من تا الان مشاهده کردم اونایی که در مرکز شهر بودن معمولا شلوغ و آپارتمان های چندطبقه و آسانسورای شلوغ بوده یا که کلینیک های شیک بالای شهر که باز تو همون آپارتمان ها ولی خلوت تر و با دکوراسیون داخلی بهتری بوده؛ اگه بتونی طرحی پیشنهاد بدی که بتونه در مرکز شهر و زیربنای محدود موجود بهترین آسایش رو به بیماران از لحاظ مسیر حرکت و رفت و آمد و فضای انتظار ارایه بده میتونه طرح موفقی باشه. اینطوری ایده اصلی آسایش بیماران به حساب میاد و از سیرکولاسیون هم واسه طراحی فضاها ایده میگیری، طراحی داخلیش هم که در جای خودش مهمه که با هماهنگی با تخصص و خدماتی که ارایه میشه باید طراحی بشه.

amir.mehraz

عضو جدید
سلام به دوستان موضوع من>> مرکز تحقیقات انرژی های نو<< هست بیشتر گرایش کارم روی استفاده و تحقیقات در مورد >>> نیروی فتوولتائیک<<< است کسی موضوع مشابه این دارد یا کسی می تونه کمکی کنه ممنون میشم با تشکر :redface:

parchami7

عضو جدید
سلام به دوستان موضوع من>> مرکز تحقیقات انرژی های نو<< هست بیشتر گرایش کارم روی استفاده و تحقیقات در مورد >>> نیروی فتوولتائیک<<< است کسی موضوع مشابه این دارد یا کسی می تونه کمکی کنه ممنون میشم با تشکر :redface:
سلام دوست عزیز، موضوع خوبی برداشتین جای کار داره و جالب درمیاد، با اسم مرکز تحقیقات انرژی های نو ، تصویری که به ذهن میاد یه ساختمون اکوتک تو سبک کارای فاستر هستش، شما باید در مورد موضوع انرژی در ساختمان مطالعه کنید که ساختمونی که طراحی میکنین نمایی از نتایج تحقیقاتی که در این موضوعات در جریانه رو نشون بده البته تا حدودی، همین تلفیق سلولهای خورشیدی فتوولتاییک با بدنه ساختمان به شکل هنرمندانه سوژه خوبی هست، تا حدی هم استفاده از بدنه های شفاف و آتریوم و باغ درون ساختمان البته با توجه به اقلیمی که دارین کار میکنین. من یه تحقیق درباره کاربرد فتوولتاییک در معماری داشتم که اگه بتونم آپلود کنم میذارم براتون.
اینم صفحه ای توی انجمن درباره انرژی های نو :
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/556-انرژی-های-نو
کاربرد فتوولتاییک در معماری:
http://s6.picofile.com/file/8216363334/Photovoltaics.pptx.html

آخرین ویرایش:

parchami7

عضو جدید
مرکز موسیقی
کسی میتونه در این زمینه کمکم کنه؟
سلام دوست عزیز؛ مرکز موسیقی به عنوان music center building در خارج از کشور بیشتر ساخته شده تا داخل ایران و از لحاظ فضا و کاربری بیشتر به سالن های کنسرت و رستوران و استودیوی ضبط موسیقی و اجرای رادیویی اختصاص داره؛ شما منظورتون از مرکز موسیقی همین هست؟ یا فضاهای آموزش موسیقی (آکادمی) یا موزه موسیقی در نظر دارین؟ اگر همون سالن کنسرت در محوریت هست نکته مهم در طراحی فرم نو و امروزی بناست چون باید تبدیل به یکی از بناهای شاخص شهری بشه و مورد استفاده همه عموم مردم هست مثه سالن اپرای سیدنی که بهترین نمونه هست و طراحی مناسب آکوستیک و چیدمان سالن های کنسرت بسیار مهمه ، همینطور طراحی سایت و رفت و آمد و پارکینگ چون مجموعه پذیرای ازدحام مردمی خواهد بود.
مطلب در نت دراین مورد تو ساینای خارجی خوب بود سرچ زدم این صفحه رو هم ببینید.
http://www.e-architect.co.uk/france/modern-music-center-evreux

KING CONDUCTOR

عضو جدید
سلام دوست عزیز؛ مرکز موسیقی به عنوان music center building در خارج از کشور بیشتر ساخته شده تا داخل ایران و از لحاظ فضا و کاربری بیشتر به سالن های کنسرت و رستوران و استودیوی ضبط موسیقی و اجرای رادیویی اختصاص داره؛ شما منظورتون از مرکز موسیقی همین هست؟ یا فضاهای آموزش موسیقی (آکادمی) یا موزه موسیقی در نظر دارین؟ اگر همون سالن کنسرت در محوریت هست نکته مهم در طراحی فرم نو و امروزی بناست چون باید تبدیل به یکی از بناهای شاخص شهری بشه و مورد استفاده همه عموم مردم هست مثه سالن اپرای سیدنی که بهترین نمونه هست و طراحی مناسب آکوستیک و چیدمان سالن های کنسرت بسیار مهمه ، همینطور طراحی سایت و رفت و آمد و پارکینگ چون مجموعه پذیرای ازدحام مردمی خواهد بود.
مطلب در نت دراین مورد تو ساینای خارجی خوب بود سرچ زدم این صفحه رو هم ببینید.
http://www.e-architect.co.uk/france/modern-music-center-evreux
سلام و دورد
مرکز موسیقی مورد نظر من به نوعی شامل تمامی گفته های شما خواهد شد
اعم از سالن و استدیو و فضای آموزشی و موزه کوچکی در کنار مجموعه
با روند طراحی آشنایی دارم فقط اگر نمونه موردی یا اطلاعاتی در این زمینه دارین که بتونه بهم کمک کنه، ممنون میشم در اختیارم قرار بدین
بابت مطلب هم ممنون:gol:

parchami7

عضو جدید
سلام و دورد
مرکز موسیقی مورد نظر من به نوعی شامل تمامی گفته های شما خواهد شد
اعم از سالن و استدیو و فضای آموزشی و موزه کوچکی در کنار مجموعه
با روند طراحی آشنایی دارم فقط اگر نمونه موردی یا اطلاعاتی در این زمینه دارین که بتونه بهم کمک کنه، ممنون میشم در اختیارم قرار بدین
بابت مطلب هم ممنون:gol:
لطف دارین دوست عزیز بسیار هم عالی یه مجموعه کامل میشه ولی حواستون به حجم کار باشه، من متاسفانه اطلاعات زیادی در این باره ندارم پایان نامه خودم هنرستان شبانه روزی بود، مجموعه هنرستان، خوابگاه و یک گالری و فروشگاه عرضه آثار هنری در سایتی 3.5 هکتاری که حتی واسه این همه عملکرد زیاد هم بود، خلاصه که چون خودم تجربه کردم بهتون توصیه می کنم کار رو مدیریت زمان کنین و در مرحله ایده زیاد نمونین که هر چقدر هم وقت داشته باشین مجبور میشین نهایتا از موضوعاتی بزنین، من که عملا به طراحی داخلی نرسیدم هرچند ایده هایی واسش داشتم ؛ موفق باشین ایشالا کارتون عالی از آب دربیاد.

babak-sh

عضو جدید
سلام. موضوع پایان نامه ی من، خانه ی فرهنگ و هنر ایران در شهر اربیل عراقه. متاسفانه تا الان که نتونستم اطلاعات کافی در این خصوص بدست بیارم. حتی نمونه ی موردی هم پیدا نکردم. از دوستان کسی هست که در این مورد کمکی کنه؟ ممنون میشم.

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام. موضوع پایان نامه ی من، خانه ی فرهنگ و هنر ایران در شهر اربیل عراقه. متاسفانه تا الان که نتونستم اطلاعات کافی در این خصوص بدست بیارم. حتی نمونه ی موردی هم پیدا نکردم. از دوستان کسی هست که در این مورد کمکی کنه؟ ممنون میشم.

سلام......
می تونید از عنوان های مشابه موضوعتون هم جهت کسب اطلاعات، استفاده کنید.
ضوابط خانه فرهنگ
[پایان نامه معماری] -36- فرهنگسرای گرگان

[پایان نامه معماری] -14- دهکده هنرمندان

DarAfarin

عضو جدید
سلام
دوستان موضوع پایان نامه من،مرکز آفرینش های هنری کودکان در تهران هست.کسی میتونه درمورد برنامه فیزیکی و سرانه ها کمکی بهم کنه؟:(

bahman.arc

عضو جدید
سلام موضوع پایان نامه من مجموعه ورزشی آبی هستش ممنون میشم اگه کمکم کنین

آخرین ویرایش:

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
موضوع پایان نامه من طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد طراحی اقلیمی هست

Mythical

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها عیدتون مبارک
منم موضوع خانوم معمار باش و برداشتم اما متاسفانه نیستن که کمکم کنن و هیچ آدرس دیگه ای هم جز اینجا ازشون ندارم کسی ایمیلشونو داره بگه ممنون
و اینکه در رابطه با این موضوع کسی اطلاعاتی داره که کمکم کنه موضوع پارک زلزله بود که خودمم یه پل طبیعت هم میخوام بهش اضافه کنم و ادغامش کنم اما نمیدونم با ادغام این دوتا یعنی (پل طبیعت و پارک زلزله ) چه اسمی باید براش انتخاب کرد.:(اگه کسی تو این زمینه میتونه لطفا راهنماییم کنه ممنون

Mythical

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها عیدتون مبارک
منم موضوع خانوم معمار باش و برداشتم اما متاسفانه نیستن که کمکم کنن و هیچ آدرس دیگه ای هم جز اینجا ازشون ندارم کسی ایمیلشونو داره بگه ممنون
و اینکه در رابطه با این موضوع کسی اطلاعاتی داره که کمکم کنه موضوع پارک زلزله بود که خودمم یه پل طبیعت هم میخوام بهش اضافه کنم و ادغامش کنم اما نمیدونم با ادغام این دوتا یعنی (پل طبیعت و پارک زلزله ) چه اسمی باید براش انتخاب کرد.
:(
اگه کسی تو این زمینه میتونه لطفا راهنماییم کنه ممنون

Mythical

کاربر بیش فعال
موضوعمو تغییر دادم پارک زلزله واسه دفاع پوست ادمو میکنن
موضوعم شد پل تفریحی فرهنگی
نمیدونم چه اسمی براش بذارم
ممنون میشم کمکم کنین دوستان;)

Mythical

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی میتونه واسه ضروریت نمایشگاه خودروی بین المللی چیزی بگه؟واسه پرپوزال

Mythical

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی میتونه واسه ضروریت نمایشگاه خودروی بین المللی چیزی بگه؟واسه پرپوزال
اره خب عزیزم خیلی چیزا هس
یکیش مثلا گسترش صنعت خودروسازی
2افزایش تولید داخلی
3ایجاد مکان مناسب برای نشر و اشتراک گذاری اطلاعات سایر کشورها
4جلوگیری از تولید محصولاتی که آمار پایین تری دارند و یا اصلاح آنها و کمک به بهره وری بیشتر صنعت خودرو
بسه یا بازم بگم؟:)

Mythical

کاربر بیش فعال
اره خب عزیزم خیلی چیزا هس
یکیش مثلا گسترش صنعت خودروسازی
2افزایش تولید داخلی
3ایجاد مکان مناسب برای نشر و اشتراک گذاری اطلاعات سایر کشورها
4جلوگیری از تولید محصولاتی که آمار پایین تری دارند و یا اصلاح آنها و کمک به بهره وری بیشتر صنعت خودرو
بسه یا بازم بگم؟:)
نه کافیه ممنون دوستم ;):redface:

amir.mehraz

عضو جدید
سلام در مورد سینما هر کی می تونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم در خصوص ایده و نمونه موردی خوب (پردیس سینمایی )

24arch

عضو جدید
سلام دوستان، من موضوع پیاین نامه ام "مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست"
ممکنه اطلااتی که دارید رو برام بزارید؟؟؟
و اگر نمونه داخلی و خارجی میشناسید همم بگید لطفا

بالا