موتورهای جدید E7

Dr ehsan

عضو جدید
اگر کسی از مهندسین راجع به موتورهای e7 که میگن روی سمندهای جدید گذاشتن اطلاعات داره برای ما بفرسته ممنون می شم
mohammadali_madani@yahoo.com

فکر کنم منظورتون موتور EF7 باشه. همون موتور ملّی.
البته منم طلاعات زیادی ندارم ولی برای اینکه فعلاً بی پاسخ نمونه جواب می دم تا انشا ا... بعداً اساتید کاملش کنن.

از زمانی که ایده ساخت خودروی ملّی شکل گرفت طبیعتاً موتورش هم مد نظر بود اما با توجه به شرایط ممکن نشد تا زمانی که مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو (IPCO) قراردای رو مرکز تحقیقات موتور آلمان(FEV) برای تولید و انتقال دانش فنی موتور بست. طبق این قرارداد باید سه موتور طراحی می شد. یک موتور 1700CC باتنفس طبیعی و پایه گاز سوز این موتور با قدرت 115 اسب و گشتاور 162 نیوتن متر(در 3000 دور).این موتور چون پایه گاز سوز هست در حالت گازسوز تنها با 6 درصد افت به 108 اسب میرسه(یادآوری میکنم موتور 97 اسبی فعلی سمند در حالت گازسوز با 11 درصد افت 87 اسب خروجی داره)
موتر بعدی هم 1700Cc هست ولی با توربو شارژر قرار که 155 اسب قدرت داشته باشه
و موتور سوم هم یک موتور 1400CC هست که برای محصولات ارزان تر ایران خودرو طراحی می شه
روند انتقال تکنولوژی هم به این صورت هست که موتور اول رو آلمانی ها طراحی می کنن و مهندسان ایران خودرو فقط نقش کارآموزی دارن.
موتور دوم به صورت مشترک طراحی می شه و موتور سوم رو مهندسان ایران خودرو طراحی می کنن و طرف آلمانی فقط نقش نظارتی داره.
دو موتور اول تا به حال طراحی شدند و موتور اول به تولید انبوه هم رسیده و سمند LX با این موتور در حال فروش یا پیش فروش هست. این موتور ها از تکنولوژی بالایی بهرمند هستند مثلا زمانبندی متغیر باز وبسته شدن سوپاپ ها و غیره . آلایندگی یورو 4 دارن.
این قرارداد 80 میلیارد تومان برای ایران خودرو آب خورده و شایعاتی هم هست که پروتون مالزی پیشنهاد خرید حق تولید اون رو به ایران خودرو داده ( لازم یادآوری کنم که حق تولید موتور L90 رو رنو 100 میلیارد تومن به ایران فروخت)
من خودم مایلم اطلاعات فنی موتور رو بدونم که انگار هنوز چیز زیادی اعلام نشده ;)

*mahdi_joker*

عضو جدید
salam,fkr konam manzoret ef 7 bashe na e7.motorhaye khoobie:Dye seri etelaat azash daram k b rooye chashm hatman barat migam
fela

*mahdi_joker*

عضو جدید
salam,shoma too javab b mohamad ali k dar morede motore ef7 porside bood farmoode boodin k mikhayn khodetoon ham etelaate fanie motoro bedoonin,age soale khasi darin beporsin shayad az man komaki bar biad,omidvaram b dardetoon bokhoram,rasti age manzooretoon motor meli bood bayad begam k etelaate ziadi azash dar dastres nis ama chize pichidei nis k nashe fahmid,too motore meli ba bala bordane nesbate tarakom baraye in ke ghodrat e enfejare gaz afzayesh peyda kone motoro bar paye gaz esm gozari kardan k hamin mozoo baes mishe k motor betoone ba gaz roshan beshe,injur k man fahmidam hodoode 1:16 bayad bashe nesbate tarakome in motore jadid,ama az oonjayi k hadeaxar tarakom baraye benzin 1:13 va in motor bayad betoone ba benzin ham kar kone ba eejade ritard rooye lahzeye enfejare makhloote benzin va havaye motor va
jaraghe zadane sham,moshkele tarakom baraye benzin ham hal mishe
age soale khase digeyi ham dashte bashi man dar khedmatam,
shado moafagh bashi,
felan

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
عیب یابی سمند موتور ملی

عیب یابی سمند موتور ملی

این هم عیب یابی سمند موتور ملی

پیوست ها

• جزوه اموزشی سمند با موتور ملیpdf.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

sajjad orujzade

عضو جدید
موتور های Ef7 از تکنولوژی ساخت بالایی برخوردار شدن که باعث متمایز شدن اونا میشه این موتور از چند مدل EF4-EF5...EF10 که حجم موتور اونها از 1400cc شروع میشه تا 2400cc که نوع EF4 تقریبا رده خارج شده ومدل های EF10 روی خودروی BMW استفاده شده و چیزی در حدود 500 اسب بخار قدرت داره.
مدلهای EF4 و EF5 در رومانی استاده میشدن که در حال حاضر فقط مدل EF5 باحجم موتور 1500cc استفاده میشه
در ضمن موتورهای مدل TU هم تقریبا از همین تکنولوژی رو داره که تو ایران بدلیل استفاده از قطعات غیر اصلی و کم دقت خوب جواب نمیدن.
برای مباحثه بیشتر میتونید برام ایمیل بزنید.
sajjadorujzade@gmail.com

sajjad orujzade

عضو جدید
اقای جعفری (جعفرپور ) در جریان هستید که با پخش اسناد محرمانه هویت باشگاه رو هم زیر سوال میبرید؟