مهندس صنایع در بانک

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بانك هاي خصوصي هم مهندس صنايع رو براي بانكداري ميخوان، يعني بايد پشت باجه بشيني
فكر نمي كنم واسه اينكار تخصص خاصي لازم باشه،چون خودشون يه سري دوره هاي آموزشي ميذارن
قبولش سخته به عنوان يك مهندس صنايع آدم بخوام اين كارو انجام بده

من نمیدونم بانک های خصوصی در چه زمینه ای از مهندسی صنایع استفاده میکنن...
اما اینطور که من دنبالش رفتم تو زمینه های مالی و معاملاتی خوبه...
اما خوب بازم به علاقست ، چون تخصص های دیگه ای نیازه...

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام
بانك هاي خصوصي هم مهندس صنايع رو براي بانكداري ميخوان، يعني بايد پشت باجه بشيني
فكر نمي كنم واسه اينكار تخصص خاصي لازم باشه،چون خودشون يه سري دوره هاي آموزشي ميذارن
قبولش سخته به عنوان يك مهندس صنايع آدم بخوام اين كارو انجام بده

سلام. کلا هر کسی که وارد بانک میشه اول از بانکداری شروع می کنه، بعدش دیگه بستگی به خودش داره که چقد خودشو نشون بده تا ارتقا بگیره. الان کسایی هستن که فوق لیسانس رشته های صنایع، مدیریت، فیزیک، ریاضی، حقوق، اقتصاد و ... هستن و وارد بانک میشن. من خودم با اینکه گاها درآمد ماهانه م تا 4 برابر حقوق دریافتیم در بانک هست، ولی بانک هم میرم.
نکته دیگه اینکه فرصت برای پیشرفت در بانک های خصوصی خیلی زیاده، چون مدت تاسیسشون کم هست. طوریکه الان هستن افرادی که با 6-7 سال سابقه، مدیر شعبه شدن یا رفتن ستاد. کلا همه چی بستگی به خود آدم داره. تا ابد که آدم پشت باجه نمیمونه:D:redface:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام دوستان...
من تصمیم گرفتم دوره کارآموزیم رو در بانک بگذرونم... و چند روز که مشغول به کار هستم...
چون حس میکنم کمتر مهندس صنایعی در بانک اشتغال پیدا کنه تصمیم گرفتم کارهایی رو که در بانک انجام میدم براتون شرح بدم...

حتما وقتی آگهی های استخدام رو نگاه میکنید این جمله رو دیدی...
استخدام بانک... مهندس صنایع
اول بگم که فقط بانکهای خصوصی مهندس صنایع استخدام میکنن...
اما من در یک بانک دولتی برای کارآموری رفتم که هیچ تعاملی با مهندس صنایع نداشتن و براشون جالب بود...

من وقتی با استادم مشورت کردم گفتن اگه واقعا میخوای از بانک رفتن چیزی یاد بگیری باید بری قسمت معاملات بانکی که اونجام اطلاعاتشونو در اختیار کسی نمی زارن...
ازونجایی هم که من آشنا داشتم :D صحبت کردم و اجازه دادن که 3 روز در هفته و اونم عصرها به قسمت معاملات برم و پرونده هارو بررسی کنم...

و از امروز شرح هر روز کاریمو براتون اینجا مینویسم...
و چیزهایی که یاد گرفتم در اختیارتون میذارم...
تا اونجایی که دیدم کار اموزی توی بانک پارتی نیاز دارد!

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. کلا هر کسی که وارد بانک میشه اول از بانکداری شروع می کنه، بعدش دیگه بستگی به خودش داره که چقد خودشو نشون بده تا ارتقا بگیره. الان کسایی هستن که فوق لیسانس رشته های صنایع، مدیریت، فیزیک، ریاضی، حقوق، اقتصاد و ... هستن و وارد بانک میشن. من خودم با اینکه گاها درآمد ماهانه م تا 4 برابر حقوق دریافتیم در بانک هست، ولی بانک هم میرم.
نکته دیگه اینکه فرصت برای پیشرفت در بانک های خصوصی خیلی زیاده، چون مدت تاسیسشون کم هست. طوریکه الان هستن افرادی که با 6-7 سال سابقه، مدیر شعبه شدن یا رفتن ستاد. کلا همه چی بستگی به خود آدم داره. تا ابد که آدم پشت باجه نمیمونه:D:redface:

کاملا درسته...;)

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز

هفته گذشته بر روی سایت استعلام کار کردیم...

یه سایت جامع بانکی که با سیستم آنلاین بانکی دسترسیش برای تمامی بانک ها به طور همزمان امکان پذیره...

نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و شماره ملی شخص رو وارد میکنیم
و برامون کل حسابهای بانکی فرد مورد نظر رو مشخص میکنه...
در یکی از سربرگهای این سایت کلیه دارایی های شخص معلوم میشه... (که خیلی امینیتی و جالبه)

برای شرکتها هم استعلام رو با شماره ثبت انجام میدیم...

وقتی برای هر فرد استعلام میگیریم یک شماره اقتصادی خاص همون فرد بهمون میده...
و اطلاعات مستقیما در بانک ذخیره میشه...

این نوع استعلام به ما کمک میکنه تا در صورت تقاضای وام های کلان بدونیم فرد تا چه حد توانایی باز پرداخت داره و آیا موجودی فرد جوابگوی دیرکردهاش هست یا نه ، و چه استفاده ای از پول میشه و در واقع از پول شویی جلوگیری میکنه...

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
تو مسایل مربوط به RUP هم میتونید اونجا مانور بدید .

سبز باشید .

با توجه به پیشنهاد دوستمون من بر روی RUP کار کردم...
طی تحقیقات من یه جور کار کردن با نرم افزارهاست و برنامه ها خاصی در هر زمینه شغلی...

و در زمینه بانکی ، بانکداری الکترونیک و به طور خاص بانکداری اینترنتی محسوب میشه... (اینترنت بانک)

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارهای آخر ماه

در ابتدای هر ماه یک لیست از نام افرادی که از شعبه مورد نظر در ماه گذشته تسهیلات دریافت کردن نوشته میشه...
من لیستی برای 35 نفر که در ماه آبان از شعبه تسهیلات دریافت کرده بودن رو پر کردم...

لیست تسهیلات شامل :
نام و نام خانوادگی ، نوع عقد ، مدت زمان پرداخت ، شماره قرار داد ، مبلغ قرار داد و تاریخ قرار داد هست.

بعد از پر کردن لیست از هر پرونده یک عقد قرار داد بر داشته میشه (در هر پرونده 2 سری برگه معامله عین هم وجود داره)
به همراه یک سری از مشخصات و به مراکز استان فرستاده میشه و در شعبه مرکزی ذخیره میشه تا در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی بتونیم پیگیری کنیم... و حسابهای بانک بررسی میشه که چقدر پول در این ماه بر طبق قرار دادهامون برداشت کردیم از موجودیمون و چقدر باقی مونده و نقدینگیمون چقدر محاسبه میشه...

هر ماه این روال تکرار میشه تا اشتباهی صورت نگیره...

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر امتحانا یک ماه نبودم :( معذرت میخوام از دوستان

دستگاه ATM (عابر بانک) سیستم پیشرفته و جالبی هست که من از درون بانک و از اتاق ATM به بررسی اون پرداختم...
این دستگاه 2 مینی کامپوتر متصل داره که کلیه عملیاتی که توسط مشتری انجام میشه (گرفتن پول ، انتقال وجه ، پرداخت قبوض و...) همه رو با تاریخ و ساعت و به طور دقیق نشون میده... 2 رول کاغذی داره که یکی از اونها برای رسید به مشتری داده میشه و رول دیگه برای ثبت خدمان عابر توسط بانک نگهداری مشه...اگه رسید مشتری به اتمام برسه دستگاه به کار خودش ادامه میده اما اگه رول بانک تموم بشه دستگاه از کار متوقف میشه چون به نوعی جز اسناد بانکی محسوب میشه و به عنوان مثال اگه مشتری ای ادعا کنه پولی رو عابر بانک بهش کم داده میتونن از رول بانک در دادگاه استفاده و درست یا غلط بودن ادعا رو ثابت کنن...
سیستمی بر روی دستگاه نصب هست که اگر پول از حد مورد نظر کمتر موجود بود به صورت پیام به مسئول دستگاه گزارش میده و ایشون باید همون موقع رسیدگی کنن...
هر دستگاه ATM رمزی برای راه اندازی داره که فقط در اختیار مسئول دستگاه قرار داره و دیگر کارمندان از اون بی اطلاع هستند...

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که بدونید نرم افزارهایی که مربوط به کیف الکترونیک (پمپ بنزین) و از این قبیل برنامه ها به کار میره MSP هست و مسئولیت برنامه ریزیش با یک مهندس صنایع ست...

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه که بدونید نرم افزارهایی که مربوط به کیف الکترونیک (پمپ بنزین) و از این قبیل برنامه ها به کار میره MSP هست و مسئولیت برنامه ریزیش با یک مهندس صنایع ست...

همه پست هات رو خوندم جالب بود

من تو آگهی استخدامی صنایع تو بانک دیدم ک نوشته بود آشنایی با عملیات
core banking
شما تو این ضمینه فعالیتی کردید اونجآ؟

malihe68

عضو جدید
همه پست هات رو خوندم جالب بود

من تو آگهی استخدامی صنایع تو بانک دیدم ک نوشته بود آشنایی با عملیات
core banking
شما تو این ضمینه فعالیتی کردید اونجآ؟

تمام بانک ها CORE BANKING هستش
اگه این نوع شبکه استفاده نشه نمی تونند آنلاین باشند در واقع CORE BANKING نوعی عملیاتیه که تحت ویندوز هستش
نمی دونم چرا تو استخدامی این رو زده، اگه میزد سابقه کاری در موسسه های مالی و بانکی صحیح تر می بود
در واقع اگر بانکی از CORE BANKING استفاده نکه اون بانک انلاین نیست که برای بانک صحیح نیست و بانک مرکزی این اجازه رو نمیده و باید آنلاین باشه که بانک شه
در بانک اگه به صورت افلاین کار کنه به اون موسسه مالی و اعتباری میگن که اونم تعداد اندکی به صورت اف کار می کنند که اونجا سیستم هاشون تحت داس کار می کنند

malihe68

عضو جدید

توی بانک در واقع مهندس صنایع تمام قسمت ها می تونند استفاده کنند بستگی به گرایشی داره که خونده
توی شعبه می تونه حسابدار بشه درسته که به پای حسابدار نمیرسه اما به خوبی از پسش بر میاد
تو ستاد می تونه مدیر منابع انسانی و آموزش یا مالی یا اعتبارات یا طرح و توسعه و... باشه
به خوبی هم می تونه از پسش بر بیاد

بالا