مهندس با سواد یا بی سواد!

johnnyh

عضو جدید
دوستان، من الآن چهار ساله کار غیر مرتبط با مکانیک میکنم. الآن هم سنم (متولد 67) به گونه ای نیست که بخوام برم یه شرکت پشت کامپیوتر؛ کتیا، کریر، و این چیزا بزنم!
لذا، توصیه من به شما جوانان این است که حتی اگه علاقه هم ندارید، وقتی جوونید، یکی دوسالی رو حتی الامکان یه جای خوب مشغول به کار بشید، بالاخره چهار سال زندگی تون رو گذاشتید، حیفه. این رو اونموقع کسی نبود به من بگه.
خود من الآن فقط کتیا بلدم (در حد طراحی سه بعدی اش)، و تا حدی هم آچار به دست م. کارمم که گفتم، ذره ای ارتباط نداره با "موضوععع"!

johnnyh

عضو جدید
گزاره های متعاقب صرفاً جهت فعالیت در کشورمون بیان شده است

ولی علی رغم گفته ی بالا، توصیه های بالنسبه مفید زیر رو می تونم با جنابان و سرکاران علّیه به اشتراک بگذارم:
ببیند، اگه علاقه ندارید به مهندسی مکانیک (نه اینکه بدتون بیاد ها؛ مگه می شه کسی از این سازوکار بدش بیاد؟!) بحث عریض و طویل ه، و از حوصله ی بحث خارج.
ولی اگه احساس بدی ندارید نسبت بهش، و شاید علاقه هم بهش دارید؛ موارد زیر رو در نظر داشته باشید:
* خیلی سخت بتونید از "روش مهندسی مکانیک" کار آفرینی و فاز خود اشتغالی رو پی بگیرید. به دلایل زیر: مهندسی شکوهمند فرانسه، بریتانیا، آمریکا و ... به انضمام همت گسترده چین و تایپه، هند، چین و غیره. (یعنی هم از لحاظ تکنولوژی، هم از لحاظ خلاقیت، و هم از لحاظ قیمت) ج. ا. ا ناخودآگاه چند گام از عرصه جهانی عقب تره. و شما به سختی بتونید این Gap رو پر کنید، مگر با ایده ای خارق العاده و منحصر به فرد در زمین! (که من هیچ وقت همچین چیزی رو تو خودم ندیدم. و اگرم دیدم، فهمیدم که قبلاً ساخته شده، و خدمات پس از فروشش هم تو بازار launch شده!)
* می مونه این که بخوایید عضو یه جایی بشید، و در واقع برای کسی کار کنید. خب، ... بچه ها خسته شدم و الآن می خوام برم جایی، اگه خواستید، بعداً می گم.

وحیدار

عضو جدید
دوستان، من الآن چهار ساله کار غیر مرتبط با مکانیک میکنم. الآن هم سنم (متولد 67) به گونه ای نیست که بخوام برم یه شرکت پشت کامپیوتر؛ کتیا، کریر، و این چیزا بزنم!
لذا، توصیه من به شما جوانان این است که حتی اگه علاقه هم ندارید، وقتی جوونید، یکی دوسالی رو حتی الامکان یه جای خوب مشغول به کار بشید، بالاخره چهار سال زندگی تون رو گذاشتید، حیفه. این رو اونموقع کسی نبود به من بگه.
خود من الآن فقط کتیا بلدم (در حد طراحی سه بعدی اش)، و تا حدی هم آچار به دست م. کارمم که گفتم، ذره ای ارتباط نداره با "موضوععع"!

سلام
شما که ااحساس کنید ازتون گذشته بنده چی باید بگم.(متولد 64 ام!)من تازه دارم تلاش میکنم کتیا یاد بگیرم و سعی کنم وارد دنیای طراحی بشم.جایی که از ابتدا باید روش کار میکردم.

وحیدار

عضو جدید
واییییییییییی نگین تو رو خدا من امسال ترم 3 مکانیکم ...کلا ناامید حرف میزنین چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس من برم انصراف بدم دیگه

نا امید نباشید حالا هم که دوستان از مشکلات میگن شما انصراف ندین بلکه با آگاهی که نسبت به این مشکلات پیدا کردین ، بهترین راه رو انتخاب کنید و اشتباهات ما رو تکرار نکنید...

hosseinkhan

عضو جدید
دوستان حرفاتون جالب بود .
اما وقتی من مهندس مکانیک از شغل اینده ام اطلاعی ندارم .
نمیدونم قراره برم پالایشگاه ؟ یا برم صنایع چوب و کاغذ یا برم ایران خودرو ؟ یا برم پشت تاکسی بشینم چطور میتونم این همه نرم افزار مخصوص مکانیک رو یاد بگیرم ؟ از هر کدوم هم یکم بدونی میشه مثل اینکه بتونی نیمرو درست کنی و بگی من آشپزی بلدم . مشکل از جای دیگست . هممون منتظریم بریم سر کار . بعد حالا ببینیم چی واسه کارمون لازمه .

taha190

عضو جدید
با سلام دوستای عزیزم
چون بحث طراحی هست .میخوام یه موضوع پیشنهاد بدم و نظرات دوستان وتجربیاتشون دراختیار هم بزارن
میخواهیم یه میز گردون چیزی شبیه صندلی گردون رو طراحی کنیم البته این میز گردون از یک استراکچر ثابت مستطیل شکل که چهارتا چرخ زیرش طراحی می کنیم وروی این استراکچر یه پلیت دیگه نصب میشه برای اینکه حالت گردش 360درجه باشه از یه بلبریگ استفاده میکیم!اصل موضوع برمیگرده به طراحی این بلبرینگ .اره بلبرینگ کف کرد!حالا دوستان بیان نظر بدن ازچه مدل بلبرینگی استفاده کنیم که حدود بار 5 تن رو بتونه تحمل کنه؟ ودیگه اینکه چرخوندن این مییییز فعلا دستی فرض میکینیم
حالا ببینیم دوستان چه پارامترهای با ذکر دلیل بیاذن

محمد1992

عضو جدید
مهندس ببین تو صنعت ایران خلاقیت و این چیزا زیاد تاثیر نداره. تو صنعت حداکثر از 10 درصد چیزایی که در دانشگاه خوندی استفاده میکنی تازه اگه صنعتی باشه!
مهندس باس خلاق باشه برای خلاقیت حمایت لازمه تا رشد کنه که نیست...:(

sohrab4

عضو جدید
به نظرم تا تو دانشگاه رو پروژه های عملی کار نشه همه فارغ التحصیلا بیسوادن.تئوری فقط 40%قضیه اس بقیش عمله که تقریبا همه توش گیرن

منم موافقم متاسفانه امروزه خيليا فقط مدرك دارن . امروزه ديگه خود شخص بايد دنبال سواد باشه و منتظر درسو دانشگاه نمونه

بالا