مهندسی پرواز

ceaselife

عضو جدید
سلام و خسته نباشید

هر کدام از دوستان راجبه شرایط جسمانی مهندسی پرواز مطلبی دارد لطفا باز گو کند
و مهندسی پرواز را کدام موسسه تدریس می کنن؟

هزینه آن به چه صورت است؟

آیا با پیشرفته شدن صنعت حمل و نقل هوایی باز نیاز به مهندسی پرواز می باشد؟

و اینکه خیلی سایتها را به پیشنهاد دوستان جستجو کردم اما مطلبی راجب این موارد پیدا نکردم

با تشکر:gol:

shanghol

عضو جدید
سلام و خسته نباشید

هر کدام از دوستان راجبه شرایط جسمانی مهندسی پرواز مطلبی دارد لطفا باز گو کند
و مهندسی پرواز را کدام موسسه تدریس می کنن؟

هزینه آن به چه صورت است؟

آیا با پیشرفته شدن صنعت حمل و نقل هوایی باز نیاز به مهندسی پرواز می باشد؟

و اینکه خیلی سایتها را به پیشنهاد دوستان جستجو کردم اما مطلبی راجب این موارد پیدا نکردم

با تشکر:gol:

با سلام.
رشته مهندسی پرواز یا FE مانند کاکپیت کرو (گروه پروازی) نیاز به داشتن بدنی سالم می باشد.
شما باید در چک پزشکی هوایی، medical certificate class I را اخذ نمائید.
زیاد سخت نیست. دید چشم، شنوایی خوب، اکو قلب، نداشتن کلسترول، قند، و آزمایشات کلی.
هزینه آن بستگی به شما دارد.
اگر از راه کنکور شرکت کنید باز در دانشکده صنعت هوانوردی بعد از فارغ التحصیل شدن و گرفتن مدرک کاردانی مهندسی پرواز به استاندارد معرفی شده و در آزمون شرکت و در صورت قبولی Approve می شوید برای استخدام در شرکتهای ایرلاین.
اگر بخواهید خصوصی هزینه کنید نمی دانم چقدر هزینه دارد (قیمت جدید را ندارم) اما باید موسسه سفایین فر اگر اشتباه نکنم در پونک تهران این دوره را دارد. شرایطش را تماس بگیرید سوال بفرمائید.
بی شک هواپیماهای مدرن مانند airbus 300-600 که رکن اصلی ناوگان هواپیماای ایران ایر و ماهان را تشکیل می دهد دارای seat FE است. یعنی کروی پروازی این هواپیما شامل خلبان، کمک و مهندس پرواز است. boing 727 نیز همین شرایط را دارد. به هر حال بحث اشتغال در این حوزه بدون تعارف به دارا بودن پ بزرگ (پارتی) کمک شایانی به شما خواهد نمود. اما بلاشک از رحمت خدا ناامید نباشید. دوستی دارم در عین سادگی و بی آلایشی و بدون پارتی الان FE ماهان و اکتیو روی Airbus 300-600 می باشد.
GoodLike

بالا