مهندسی مدیریت پروژه

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:(:(
بابا آق مدیر اگه بخوای واسه هر موضوعی اینهمه فکر کنی و واسه رعیت!! تاقچه بالا بذاری که دیگه فاتحه ی مملکت خوندست با این مدیریت!!!!!!!!!!!1
سلام خانوم جان
خوبی ایشالا؟
چرا خودت دست بکار نمیشی؟
برو توی سایت گوگل و عین این جمله منو دو بار بنویس
1) "مهندسی مدیریت پروژه چیست؟"
2)"مهندسی مدیریت و ساخت چیست؟"
بعد که حسابی اطلاعات جمع کردی اونوقت همه مطالبت رو جمعبندی کن و تفاوتها و شباهتها رو از هم مجزا کن
مطمئن باش موفق میشی تازه میتونی این رو به عنوان یک مطلب خوب در همین تاپیک درج کنی
همت کن و شروع کن:smile:
موفق باشی;)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
پس چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:(:(
بابا آق مدیر اگه بخوای واسه هر موضوعی اینهمه فکر کنی و واسه رعیت!! تاقچه بالا بذاری که دیگه فاتحه ی مملکت خوندست با این مدیریت!!!!!!!!!!!1
میبینم که عاشق مدیریتی و هی از مدیریت حرف می زنی!:whistle:
چیه؟! می خوای بیای همکارم شی؟!
یا می خوای من استعفا بدم؟!
والا در این تالار من فقط مدیریت (از نظر نظم) دارم و زیاد وارد بحث ها نمیشم!:thumbsup:
البته تصمیم گرفتم اینجوری باشه!!!:w01:
موفق باشین!
اگه مطلب هم گیر آوردین و خوب بود به منم خبر بدین!!:thumbsup2:

topolmopol

عضو جدید
میبینم که عاشق مدیریتی و هی از مدیریت حرف می زنی!:whistle:
چیه؟! می خوای بیای همکارم شی؟!
یا می خوای من استعفا بدم؟!
والا در این تالار من فقط مدیریت (از نظر نظم) دارم و زیاد وارد بحث ها نمیشم!:thumbsup:
البته تصمیم گرفتم اینجوری باشه!!!:w01:
موفق باشین!
اگه مطلب هم گیر آوردین و خوب بود به منم خبر بدین!!:thumbsup2:

من یکی عمرا همکار شما یکی نمیشم!!!!!!
درست که شما ذوق کردی شدی مدیر ولی بیشتر شبیه رئیس ......... هستی!!!!!!!!!!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:
الهی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 یه وقت بهت برنخوره ها آق مدیر!!!!!!!!!!!!!!!:cool:
ما در بست مخلص شما هم هستیم!یه دونه ای به خدا!;)

• Like
واکنش ها: cctv

cctv

عضو جدید
سلام
ببخشيد كه اين قدر دير شد
يه مدت نبودم :love:
الان هم زياد نميتونم باشم آق مدير راست ميگه خوشال ميشيم همكاري كنيد :w08:

cctv

عضو جدید
مدیریت خرید و تدارکات

هدف اصلی سازمانهای کسب و کار از دادو ستد ویا ساخت کالا ها ومحصولات ، سود اوری است. جهت رسیدن به این هدف از فعالیت های اصلی بخشها خرید ،مالی ،پرسنلی ،تولید ، تعمیر و نگهداری و توزیع بهره گرفته میشود. از انجا که در ایران اکثر سازمانهای بزرگ دولتی وغیر دولتی و تعاونی برای ادامه کار خود از خرید( به خصوص از خریدهای خارجی) بهره میگیرند،بخش خرید در آنها اهمیت زیادی دارد.

اهداف بخش خرید :
1- حمایت از بخشهای عملیاتی سازمان از طریق برقراری جریان مداوم ومنظم مواد وخدمات
2- شناسایی ئتعیین جایگزینهایی مطمئن برای کالا ها ومواد مصرفی سازمان
3- برقراری ارتباطی مداوم ومناسب با فروشندگان وتامین کنندگان منابع جهت برخورداری از حمایت آنها در مواقع مخاطره انگیز و عادی
4- برقرای هماهنگی کامل با سایر بخشهای دیگر سازمان
5- کمک به بهبود و توسعه سیاستها وروشهایی که نیل به به اهداف سازمان را با نازلترین هزینه وبالا ترین حد کارایی و اثر بخشی را میسر نماید
6- تربیت کارکنانی ماهر و شایسته ومتخصص در امر تهیه منابع مورد نیاز سازمان
7- به حداقل رساندن زیان ناشی از فساد و از مد افتادگی و سرقت موخودیا در موسسه
8- انجام خرید عاقلانه ورقابتی

خرید رقابتی مستلزم برقراری روابطی آگاهانه ومستمر جهت شناخت نیروهای عرضه و تقاضای موثر بر قیمت میباشد.خرید عاقلانه نیز به جستو جوی دائمی جهت دستبابی به کالاها وموادی با ارزش مناسب و کیفیت برتر مرتبط میسازد.

5اصل مورد توجه در خرید عاقلانه و رقابتی :
1-کفیت مناسب
2-مقدار مناسب
3-قیمت مناسب
4-منابع مناسب
5-زمان مناسب

کیفیت مناسب از طریق شناخت فروشندگان در سطح ملی و بین المللی وبررسی تاریخچه ونحوه ی فعالیت ها ومحصولات انها بدست می اید.
تعیین مقدار مناسب از طریق برفراری ارتباط هماهنگ با سایر بخشهای درونی سازمان وفروشندگان میسر خواهد بود.
باخرید به مقدار مناسب ،هزینهای نگهداری و سفارش وکمبود کالا را میتوان به حداقل رساندو از توقف در تولید جلو گیری کرد .جهت تایین مقدار سفارش مناسب ،بررسی مدت زمان بین سفارش دهی و در یافت کالا وهمچنین موجودی کالای ذخیره و احتیاطی جهت مصرف طی این دوره زمانی ضروری است.

خرید به قیمت مناسب موجب مناسب تر شدن بهای تمام سده کالای ساخته وفروش رفته به زای کیفیت ی معین خواهد شد و این قدرت رقابتی شرکت را افزایش خواهد داد.

یافتن منابع مناسب به معنی خرید از فروشندگانی مطمئن ،متعهد و وفادار و تونمند است با بررسی موقعیت مالی وفنی ، شرایط تحویل کالا و سوابق شرکتهای عرضه کننده می توان به مقایسه تامین کنندگان منبع وانتخاب بهترین آن اقدام کرد .
نکات مورد توجه در این خرید :
- بررسی استانداردها و مشخصات تولیدی عرضه کنندگان
- بررسی تاریخچه ، نظام اداری ،فعالیتهای تولیدی گذشته و حال عرضه کنندگان
- توانمندی تولیدی وتوزیعی عرضه کنندگان در رساندن به موقع نیازمندیهابه خریداران
- عملکرد عرضه کنندگان در قبال اعتصابات ومشکلات وبحرانهای انسانی_اجتماعی_سیاسی
- شخصیت مدیران و تصمیم گیرندگان شرکتهای عرضه کننده و فروشنده
- محل فعلیت عرضه کنندگان ، ظرفیت تولید ،تولید واقعیو انواع محصولات انها

زمان مناسب تهیه مواد ونیازمندیها با توجه به نوسانات اقتصادی ،حجم تولیدات در بازار ویا خریدهای فصلی و قیمتهای جاری و... تعیین خواهد شد.آنچه بدیهی است این است که زمان مناسب خرید بر قیمتهای تمام شده منابع ونیازمندیهای سازمان تاثیر به سزایی دارد.

kurdse7en

عضو جدید
مهندسی مدیریت پروژه

سلام
رشته جدید مهندسی مدیریت پروژه وارد ایران شده و اکثر درسهای عمران رو داره (استاتیک مقاومت - تحلیل سازه - مکانیک سالات- بتن - متره و برآورد و . . .)
برای آشنایی بیشتر با این رشته به این وبلاگ مراجعه کنید.
www.pme-pnu.blogfa.com
ممنون

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
رشته جدید مهندسی مدیریت پروژه وارد ایران شده و اکثر درسهای عمران رو داره (استاتیک مقاومت - تحلیل سازه - مکانیک سالات- بتن - متره و برآورد و . . .)
برای آشنایی بیشتر با این رشته به این وبلاگ مراجعه کنید.
www.pme-pnu.blogfa.com
ممنون

درسته دوستم
من الان دارم این رشته رو تو دانشگاه پیام نور میخونم .
به قول دوستمون خیلی از درسای عمرانو داره و علاوه بر اون بعضی درسای مهم سایر رشته های مهندسی رو هم داره بهش چندبخشی هم میگن.

kurdse7en

عضو جدید
درسته دوستم
من الان دارم این رشته رو تو دانشگاه پیام نور میخونم .
به قول دوستمون خیلی از درسای عمرانو داره و علاوه بر اون بعضی درسای مهم سایر رشته های مهندسی رو هم داره بهش چندبخشی هم میگن.
ممنون که یادآور شدی هم رشته ای . . .
سابقه وجود این رشته در دانشگاههای داخل و خارج از کشور در زمان حاضر در مقطع کارشناسی ارشد،تحت عنوان رشته مهندسی و مدیریت ساخت در دانشگاههای امیرکبیر-علم و صنعت و در دپارتمان مهندسی عمران ارائه میشود.در دانشگاههای خارج از کشور رشته مهندسی مدیریت پروژه با عنوان مهندسی و مدیریت ساخت در مقطع کارشناسی ارشدو دکترا میتوان به دانشگاه های ذیل اشاره کرد:
erkeley university

stanford university
georgia institute of technology
toronto university
purdue university
منتظر یه مقاله در مورد مهندسی مدیریت پروژه باشید . . .
که اونو به زودی قرار می دهم . . .
www.pme-pnu.blogfa.com

uneszaki

عضو جدید
سلام میخواستم بپرسم شما در چه مقطعی این رشته رو میخونید.من میخوام برای فوق مدیریت پروژه بخونم.شما از شرایط و زمان آزمونش خبر داری با تشکر

bianconeri_Civil

عضو جدید
سلام میخواستم بپرسم شما در چه مقطعی این رشته رو میخونید.من میخوام برای فوق مدیریت پروژه بخونم.شما از شرایط و زمان آزمونش خبر داری با تشکر

ليسانس اين رشته با همين نام در دانشگاه هاي پيام نور ارائه ميشه

و براي فوق اون كه زير مجموعه عمران محسوب ميشه با نام عمران-مديريت و ساخت ارائه ميشه كه بايد شما آزمون كارشناسي ارشد رو در زمستان امتحان بدي ( در كنكور سراسري ارشد)

در جريان نيستم كه دانشگاه آزاد اين رشته رو دارخ براي فوق يا نه ؟؟!!!

masood ch

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز،
در جواب دوستمون باید بگم که آزمون ارشد(دولتی) در بهمن ماه هست و ارشد(آزاد) در اردیبهشت ماه.
و رشته ی مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد عمران با نام مدیریت ساخت هست که در دانشگاه آزاد 3 دانشگاه شوشتر، اهواز و علوم تحقیقات تهران این رشته رو دارن.

بالا