مهندسی صنایع در زندگی مهندس صنایع

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای دوتای اولی میشه یه کاری کرد که هزینشونو پایین بیاریم میشه یه سیستم ردیابی خطا برا اونا ریخت و باعث کم کردن اونا شد ولی هیچ وقت متاسفانه نمیشه صفرشون کرد.....ولی برا اون دوتای بعدی با سیستم COQ و نت جوابی براشون پیدا نمیشه کرد متاسفانه....و فکر نکنم با سیستم های دیگخ هم بشه...

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا 0 1 نیگاه نمی کنم ...خودت بگو میشه برا اون دوتای دیگه راه حلی پیدا کرد....تو به عنوان یه مهندسم نه از نظر یه ایرانی بگو...میشه؟؟...

امیر Amir

عضو جدید
بله...قرص آرام بخش...

خوب ببین...

وقتی عصبانی میشی,وقتی جوش میکنی یک بار و فشار عصبی به روحت و قلبت و مغزت وارد میشه...که در سال های آتی باعث فشار خون و میگرن میشه...اون وقت شما این هزینه ای در سالها یا ماههای آتی میخوایی بدی برای دارو و ویزیت دکتر رو چی میگی؟؟

سلامتی از دست رفته؟؟ تنها هزینه نسبی برای سلامتی از دست رفته تنها شاخصش میشه گفت جمع پول ویزیت دکتر و دارو و شب هایی هست که در بیمارستان خوابیدی

miepower2003

عضو جدید
هزینه زمان رو چجوری پیدا میکنی؟

هزینه عمر از دست رفته؟

هزینه وقت تلف شده در ترافیک؟ در صف ایرانیان همیشه در صف؟

هزینه اعصاب داغون؟

سوالات خيلی جالبه امير احمد عزيز

هدف ما از محاسبه هزينه های بالا چی می تونه باشه؟
استفاده بهينه از زمان رو اگر در نظر بگيريم شايد خيلی از هزينه های بالا رو بتونيم کاهش بديم.
در اول کار يه تعريف کوچک از اواع کارها رو ميارم که احتمالا می شناسيدش:
خوب کارهای روزمره از نظر فوريت و اهميت به چهار دسته تقسيم می شوند.
1-مهم و فوری:تصميمات مهم و آنی و جلسات فوری تعيين کننده و ....
2-غير مهم و فوری:تلفن که زنگ می خوره مجبوری جواب بدی
3-مهم و غير فوری:برنامه ريزی بلند مدت زندگی و ورزش کردن و ...
4-غير مهم و غير فوری:تفريحات بدون برنامه مثل تلويزيون و سرگرميهای بدون سود و...

خوب حالا اگر سعی کنيم که زمان رو بر روی کارهای مهم متمرکز کرده و کاهای غير مهم رو به رده های پايين تر انتقال بديم خوب مطمئنا تابع هدف زندگی رو بهينه کرديم.
حالا اين می تونه با گرفتن پيک برای يه سری کارهای پيشه پا افتاده انجام بشه يا با پرداختهای اينترنتی و ....
ين موضوع رو از ياد نبريد که خيلی از کارهای عير فوری و مهم کم کم فوری می شن مانند ورزش اگر امروز ورزش نکنيد خوب چند وقت بعد مجبوريد برای رفع مشکلات جسمانی پيش اومده سراغ پزشکهای مختلف بريد.

شايد با تقسي بندی بالا شما بتونيد توی مسير کارتون نوار زبان دوم ويا سومتون و گوش کنيد و يا بتونيد با تقسيم بندی مناسب فعاليتها زمانی به خريد بريد که ترافيک کمتری رو داشته باشيد يا اينکه با يه برنامه ريزی دقيق موارد اختلال در کارتون و پيش بينی کرده و جلوی اعصاب خورد شدن رو بگيريد.
ما نمی تونيم هميشه به اميد ايده ال بودن شرايط باشيد و از محدوديتها گله کنيم .
يکی از تعريفهای مديريت اينه :مديريت بر منابع محدود
با اين تعريف شايد مديريت ما بر زندگی هم همينه نه چيزی جز اين.

بهبود

عضو جدید
بهبود

بهبود

با سلام
بنده به نوبه خودم میگم که اگه یه مهندسی صنایع نتونه از آنچه در رشته خود جهت درمان صنعت(آخه به مهندسی صنایع پزشک صنعت هم میگن)آموخته جهت بهبود در امورات و حل مشکلات زندگی خودش استفاده کنه که اصلاً مهندس صنایع نیست.
اینکه برخی از دوستان برخی از اساتید رو مثال میزنن و میگن فلانی زندگی صنایعی نداره فکر نکنن که چون استاد ماست پس کار درستی داره انجام میده به نظر من همون استاد هم باید از آنچه آموخته جهت رفاه حال خانواده خود استفاده کنه.
یه مهندسی صنایع یه برتری بارزی نسبت به دیگر دانش آموخته ها داره و اون طرز تفکر و وسعت دید اونه که مطمئنا می بایستی با این ویژگیها تاثیر مثبتی در زندگی روزمره خود داشته باشه.
ما بصورت روزمره از تکنیکهای مهندسی صنایع به شکلی ساده در زندگی خود داریم استفاده می کنیم اما چون دچار روزمرگی میشیم متوجه اونها نیستیم که دوستان در پستهای قبلی به اونها اشاره کردند.

industrial-eng

عضو جدید
من با بردینوا موافقم البته همه ی بحثو نخوندم
واقعآ دانشمند بودن مهم نیست استفاده از دانش مهمه
مصداق کاملش دکتر کاظم نقندریان رییس دانشگاه علم و صنعت بهشهره (اولین شعبه از علم و صنعت مرکز)
شاید کتاب کنترل کیفیتشو خونده باشین من کاری ندارم تفکر صنایعی چه نقشی در زندگی شخصی ایشون داره ولی ... زده به این دانشگاه

moradi6598

عضو جدید
جناب بردينوا نميشه زندگی رو يک بعدی ديد ، درسته ! با شما موافقم.

فقط اينکه خواستم بگم بزرگای صنايع ايران و حتی جهان ممکنه لزوما تو آشپزخونه شون از نرم افزار p6 برای برگزاری موفقيت آميز يه مراسم شام دو نفره استفاده نکنن.

در ضمن آشنايی يه مهندس صنايع ايرانی با دکتر فاطمی قمی که مدير بسياری از صنايع ايرانی بوده و الان هم مشاوره های رده بالا می دن ، مثل آشنايی يه دانشجويای فيزيک با دکتر حسابی هست.

سلام به نظر من مهندسي صنايع يك رشته اي است كه كاملا به رفتار انسان در محيط اجتماعي ربط داره و اين يك شرط لازم مي باشد يعني يك مهندس صنايع واقعي حتما رفتارش و فكرش تحت تاثير رشته خودش قرار گرفته و لي رفتار يك شخص كه شبيه مهندس صنايع مي باشد دليل بر مهندس صنايع بودن آن نيست. در ضمن من داراي مدرك فوق ليسانس صنايع از دانشگاه علم و صنعت هستم و متاسفانه دكتر فاطمي قمي را نمي شناسم.

moradi6598

عضو جدید
جناب بردينوا نميشه زندگی رو يک بعدی ديد ، درسته ! با شما موافقم.

فقط اينکه خواستم بگم بزرگای صنايع ايران و حتی جهان ممکنه لزوما تو آشپزخونه شون از نرم افزار p6 برای برگزاری موفقيت آميز يه مراسم شام دو نفره استفاده نکنن.

در ضمن آشنايی يه مهندس صنايع ايرانی با دکتر فاطمی قمی که مدير بسياری از صنايع ايرانی بوده و الان هم مشاوره های رده بالا می دن ، مثل آشنايی يه دانشجويای فيزيک با دکتر حسابی هست.

سلام به نظر من مهندسي صنايع يك رشته اي است كه كاملا به رفتار انسان در محيط اجتماعي ربط داره و اين يك شرط لازم مي باشد يعني يك مهندس صنايع واقعي حتما رفتارش و فكرش تحت تاثير رشته خودش قرار گرفته و لي رفتار يك شخص كه شبيه مهندس صنايع مي باشد دليل بر مهندس صنايع بودن آن نيست. در ضمن من داراي مدرك فوق ليسانس صنايع از دانشگاه علم و صنعت هستم و متاسفانه دكتر فاطمي قمي را نمي شناسم.

mpsn59

عضو جدید
با سلام جملات بسیار زیبا و درعین حال تکان دهنده ای بود واقعا من فکر میکنم باید روی این موضوع بیشتر فکر کنم

امیر Amir

عضو جدید

شناختن افراد خاص در رشته های علمی زیاد افتخار نیست...

عاطفه خدادی

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما عزیزان واقعا بحث جالبی بود من سال دوم صنایع هستم این بحث باعث شد نسبت به رشته ام و زندگیم و پیوند این دو با هم بیشتر فکر کنم و سعی کنم این ها را با هم تلفیق کنم که نه مثل پروفسور فاطمی باشم که همه زندگیش رو به کارش اختصاص داده نه مثل حالای خودم که توی تعطیلات بین ترم هر جی از صنایع میدونستم یادم رفته

امیر Amir

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما عزیزان واقعا بحث جالبی بود من سال دوم صنایع هستم این بحث باعث شد نسبت به رشته ام و زندگیم و پیوند این دو با هم بیشتر فکر کنم و سعی کنم این ها را با هم تلفیق کنم که نه مثل پروفسور فاطمی باشم که همه زندگیش رو به کارش اختصاص داده نه مثل حالای خودم که توی تعطیلات بین ترم هر جی از صنایع میدونستم یادم رفته
بیخیال بابا...خبری نیست....

موقع کار یادت میاد...

بابا دمت گرم.شما چه مهندسی هستی که هنوز نمیدونی نوابغ رو اینطوری مینویسن نه اون جوری که نوشتی.:biggrin:
به نظر من یه نگاهی به کتب دبستانت بکن.خیلی واجبه:D;)

سلام مهندس
اولا فرناز یکی از باسواد ترین مهندسای صنایع هست و از این اشتباهات می شه
بعد سعی نکنیم از هم ایراد بگیریم سعی کنیم ایراد های همو بپوشونیم و به هم احترام بزاریم

just a dream

عضو جدید
من تا حدودی این ویژگی ها رو دارم.به نظرتون یه مهندس صنایع خوب نمیشم؟
تو ره خدا نا امیدم نکنین:confused::cry:

just a dream

عضو جدید
من خودم اگه یه نفر ازم ایراد بگیره و ایرادش درست باشه ناراحت نمیشم.تازه خوشحالم میشم و سعی میکنم خودم رو اصلاح کنم.
این خیلی بهتره تا اینکه تا آخر عمر پی به اشتباهاتم نبرم.
به نظر من باید جنبه داشته باشیم,البته قبول دارم که لحن منم بد بود.
ولی به نظر من نباید رو اشتباهات هم سرپوش بذاریم چون در اینصورت هیچ کدوممون پیشرفت نمیکنیم.
لطفا دیگران نظر بدن:victory:

elman13

عضو جدید
تاپیک مفیدیه یه مهندس صنایع انتقاد پذیر و در عین حال نقد مودبیه

امضای یکی از مهندسا : زندگی بر محور مهندسی صنایع

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی تاپیک مفیدی بود به نظرم زندگی یک مهندس صنایع خیلی میتونه جذاب باشه چون همیشه میدونه که یه راهی هست که میتونه راحت تر ساده تر سریع تر و کم هزینه تر به هدفش برسه یعنی همیشه در حال حداقل کردن هزینه ها و حداکثر کردن سودش هست و باید توی زندگیش مسیرش رو در حالت بهبود مستمر قرار بده و هر روز ار خودش فید بک بگیره

bahar687

عضو جدید
اولین قدم در بودن یک مهندس صنایع موفق چیه ؟؟ . فرق یه مهندس صنایع با بقیه آدمها چیه ؟؟ . بنظر شما یه مهندس صنایع باید چه ویژگیهایی داشته باشه ؟؟ .

اگه کسی نتونه برای زندگیش چندین و چند پروژه تعریف کنه و اونها رو مدیریت و کنترل کنه ،
اگه کسی نتونه کیفیت مسائل مربوط به زندگیش رو کنترل و برای امور اونها استاندارد تعریف کنه ،
اگه کسی نتونه اعمال و رفتار و افکارش رو ممیزی کنه ،
اگه کسی نتونه کنترل موجودی رو توی یخچال و کمد و انباری و خونه و زندگیش رعایت کنه ،
اگه کسی نتونه اتاق و خونهء خودش در عین زیبایی با معیارهای ارگونومی و طرحریزی تنظیم کنه ،
اگه کسی نتونه بازدهء فکری و کاری و مالی خودش رو نسبت به منابع در دسترسش بهینه کنه ،
اگه کسی نتونه برای آیندهء خودش اصول شبیه سازی رو پیاده کنه ،
اگه کسی نتونه برای کاهش هزینه های اضافی و رسیدن به حداکثر کیفیت خواسته های خودش مهندسی ارزش رو انجام بده ،
اگه کسی نتونه خودش و روابط و زندگیش رو مدیریت کنه ،

واقعا ، میشه بهش گفت مهندس صنایع ؟؟؟؟؟؟

خداییش نه:redface:

منم تصمیم گرفتم صنایعیی تر شم:w11::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16::w16:

مرسی از شما:w17::w17::w17:

woodywood

عضو جدید
سلام خیلی تاپیک مفیدی بود به نظرم زندگی یک مهندس صنایع خیلی میتونه جذاب باشه چون همیشه میدونه که یه راهی هست که میتونه راحت تر ساده تر سریع تر و کم هزینه تر به هدفش برسه یعنی همیشه در حال حداقل کردن هزینه ها و حداکثر کردن سودش هست و باید توی زندگیش مسیرش رو در حالت بهبود مستمر قرار بده و هر روز ار خودش فید بک بگیره

مهسیما جان خودتم خوب میدونی که در عمل همه چی فرق میکنه و اینها بیشتر تئوریش قشنگن و قابل اجرا.

sina pourhasan

عضو جدید
تموم حسنای یه مهندس صنایع که شمرده شد همشونو من دارم فقط اعتماد به نفس ظعیفی دارم که بد جوری اذیتم میکنه؟