مهندسی شیمی و صنعت رنگ سازی

javadbohlul

عضو جدید
منتظر راهنمایی دوستان

منتظر راهنمایی دوستان

با سلام ما در کارمان یک نوع رنگ وجود داره که همه ویژگی هایی که من می خوام رو داره نمیدونم اسمشو شنیدن یانه سریکول و یا رنگ پی وی سی رنگ سریکول چسبندگی بسیار خوب داره و زود هم خشک میشه ولی بوی بسیار بدی داره و قیمتش هم گرونه هر کیلو 60000 تومان رنگ دیگر پی وی سی ثبات کمی داره ولی زود خشک میشه قیمتش هم بد نیست ولی بوی خیلی بدی داره
اگر در این زمینه هم اطلاعاتی دارید و میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام
همچنان منتظر راهنمایی دوستان واساتید فن شیمی

maryamss63

عضو جدید
میشه در مورد تولید چسب 123 هم توضیح بدین خواهش میکنم و در مورد آنتی باکتریال روغن حلشونده ممنون میشم

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
یادش بخیر رنگ!
من پدرم دومین کارخانه رنگ توی ایران بود بعد از شرکت رنگ ایران . بعدها هایلوکسو اینها هم اومدند البته الان دیگه کار نمیکنه . توی سالهای قبل از انقلاب برندش سوپر سیلوکس بود
این آخریها رو هم اومده بودند تو شهرک صنعتی عباس آباد . اون موقع عباس آباد اینقدر توپ نبود یک جاده داغون داشتو....... موضوع برای آخر کارشونه ساله 74 بعد دیگه رفتن دنبال تیله بازیشون
یکی از دوستهامون به اسم آقای عرشی بود که بعدها مجوزشو فروخت به این دوستان ابوترابی که الان هم به اسم میلاد پگاه دارن استرها رو تولید میکنند
اون زمان چند تا بیشتر نبودند هاویلکس بود بعدها جمالیان اومد با برند رونق و........... بعدها که زیاد شدن صفا شیمی و ارژنگ هم اومدند
الان هم که هزارتا برند داریم
من بچه که بودم تابشتونها میرفتم کارخونه شلنگ تخته مینداختم همه جارو رنگی میکردم
عاشق اون میکسرشون بودم فکر کنم ساخت زرگریان بود یک موتور 75 اسب داشت با3 پاتیل 2 تنی
پرمیلو این چیزها هم بود یک آسیاب هم برای جوهر داشتند الام دیگه اینها قدیمی شدند
آلکید رزین بود از عسل چسبناک تر اگر اشتباه نکنم شورت اویل لانگ اویل و مدیوم اویل داشت
شورت اویلش برای رنگ فوری بود اگر اشتباه نکنم که بوتیل استات حلالش بود
پترو رزین یادش بخیر .
سرب کلسیم . ای جان یاد بچگیم افتادم
تو هر مدل رنگی اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتنم

rezareza00

عضو
سلام دوستان
من يه سوالي از بچه هاي مهندسي رنگ داشتم
ميخواستم بدونم كه با چه موادي مي توان رنگ رو از اب جدا كنيم.

mimita

عضو جدید
سلام مهندس چی شد هنوز نتونستی تایپ یا اسکن کنی.من شدیدا شیفته این شدم که در مورد این صنعت بیشتر بدونم .
می تونی واسم میل کنی؟؟؟؟
mimita320@gmail.com

gold power

عضو جدید
من می تونم اطلاعاتی در مورد رنگ خودرو به همراه فایل به اشتراک بزارم.اگه مایلید؟

khoshnoudy

عضو جدید
سلام وقت بخیر خدمت همه مهندسین جدید و قدیم . من خشنودی هستم اطلاعاتی در مورد ساخت رنگ پلاستیک میخواستم .مقداری اطلاعات جمع آوری کردم ومواد اولیه را میشتاسم .در صورت امکان با شماره 09125543212 خشنودی تماش بگیرید. شاید زمینه همکاری هم فراهم بشه .

khoshnoudy

عضو جدید
سلام آقا رضا اگه تایپ جزوه رو تمام کردی لطفأ آنرا آپلود کن یا راهی برای دسترسی به آن معرفی کن .:Dمرسی

elimira

عضو جدید
من هم مهندسی شیمی خوندم و یک سال که توی صنعت رنگ سازی مشغول به کارم خوشحال میشم در این زمینه همکاری داشته باشیم

elimira

عضو جدید
سلام چه خوب - من مدتی که روی رنگ اکریلیک براق کار میکنم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدم ممنون میشم اگه در این زمینه اطلاعی داشتید راهنمایی کنید

AMIR_IRAN

عضو جدید
high build epoxy

high build epoxy

salam dostaan.omidvaram ke khob bashid.dar har sorat va har sharayeti ke hastim ishalah ke dorost beshee,agar movafeghin biayn dar morede ranghaye sannati bahs konim,kholase mikonam harfamo biayn dar morede HIGH BUILD EPOXY ha ke jaye khodeshono peida kardan to saanat sohbat konim.az khavaseshon va mavarede estefadashon,zekhamate poshesh dehi chasbandegi be sotoh va koli matalebe digee.

morteza-eng

کاربر فعال
سلام اگه ممکنه در مورد اپوکسی یه سری اطلاعات بزارین
اگه در مورد حلال اپوکسی مثلا اطلاعاتی داریمن ممنون میشم اینجا قرار بدین

کسری گودرزی

عضو جدید
سلام بچه ها من خودم بازرس فنی هستم .اونم تو قسمت رنگ و عایق برای شرکت oiecکار میکنم اونم تو منطقه پارس جنوبی کمکی بتونم بکنم خوشحال میشم

shams.m

عضو جدید
سلام رضا جان
دنبال زیر شاخه جالبی رفتی . من الان مدتیه دارم تو این شاخه فعالیت می کنم . خیلی خوبه که از الان داری تو رشته ای که خوندی تحقیق می کنی . اشکال بزرگ هم رشته ای های ما اینه که فقط مدرک گرفتیم !ولی دوست دارم گروهی تشکیل بدیم و دنبال افزایش تخصص،تجربه و تحقیق باشیم .مطمئنما نتیجش واسه همهمون رضایت بخشه .

mahtabhi

عضو جدید
سلام بچه ها من ی تازه واردم افتادم تو کار رنگ اما هیچی نمیدونم خیلی دوس دارم اطلاعاتم در این زمینه بیشتر بشه کاش دوستمون وقت پیدا کنه و مطالبشو تایپ کنه بی صبرانه منتظر دیدن اون مطالبم .
از رنگهای پایه آب _ پلاستیک و نیم پلاستیک تا مواد اولیه مث کربنات و انواع فیلرها تا انواع رزین_حلالها حتی اسانسهای شیمیایی مورد استفاده در رنگ ممنون میشم اگه چیزی میدونید بگید .

leila_69

عضو جدید
سلام آقا رضا.خوبین؟شما میدونی کدوم رنگدانه ها خاصیت شب نمایی دارن؟من ارزون ترین شو میخوام پیدا کنم.شدیدا نیازمندم.خیلی ممنونم :)

zahra mohammdi

عضو جدید
سلام منم به صنعت رنگ علاقه دارم دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی شیمیم اگه وقت کنم با کمال میل بهتون کمک میکنم;)

j-salehi

عضو جدید
سلام دوستان من فرمول رنگ اکریلیک رو میخوام که با صرفه باشه لطفا دریغ نکنید.

بالا