[ مهندسی دریا ] گفتگو و معرفی اعضا مهندسان دریا

a_chasebi

عضو جدید
راستي دوستان اگر كسي كتاب در زمينه كشتي سازي نياز داره پيغام بده.:):gol:

moeed48

عضو جدید
به نظر من دانشجويان دريايي يا حال ندارن يا حرفي براي گفتن ندارن يا اونقدر سرشون شلوغه كه وقت براي اين كار ها ندارن

a_chasebi

عضو جدید
شايد اينطور باشه . ولي منطقي نيست كه همه با هم سرشون شلوغ باشه:):gol:

marineeng

عضو جدید
salam man reshtam mohandesie darya gerayeshe mohandesie keshti sazie daneshgahe sanatie malek ashtare esfahan mikhoonam,farghe reshteye mohandesie keshti sazi ba mohandesie keshti ine k mohandesie keshti dar vaghe hamon mohandesie motore keshtie ama mohandesie keshti sazi hododan balaye 80 darsade darsash hamon darsaye mohandesie mekanike too arshadam madrakesh mohandesie mekanike daryas,age kasi alaghe dare vaghean reshteye fogholadeie keshti sazi karesham az tarahio sakhte shenavaraye tondroe koochiko bozorg bgir ta tarahio sakhte anvane keshti haye kantiner bare tajario keshti haye fale baro naft kesho hamle gaz emayeo shenavarao navhaye nezami ta tarahio sakhte anavane sakoohaye naftio anvane eskelehao banader va tarahio sakhte anvae zir daryayi hao robataye zir daryayi hame shamele reshteye mohandesie keshti sazi mishan,bazam age soali bood dar khedmatam

aziiiiiiii

عضو جدید
سلااااااااام

من تازه عضو شدم ترمه 2 کشتی سازیم از دانشگاه خلیج .امیدوارم بتونم رو کمکتون حساب باز کنم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

amir_taha

عضو جدید
سلام دوستان.

من کاردانی مکانیک موتورهای دریایی خونده بودم. الان ترم اول کارشناسی مکانیک تاسیسات هستم.

اگه دنبال دریانوردی هستید به نظر من بیخیالش بشید . چون وضع کشتیرانی جمهوری اسلامی به دلیل تحریمها خیلی خرابه. کشتیرانی نفتکش هم تا 7 8 سال دیگه کلاسش تعطیل میشه. منم واسه همین تغییر رشته دادم.

یا حق.

emperor69

عضو جدید
نخستین سایت رسمی علوم دریایی

نخستین سایت رسمی علوم دریایی

رابط کاربری پایگاه جامع ایران مارین
http://iranmarine.ir

سعيد رجبي

عضو جدید
مهندسي كشتي در واقع يك رشته مهندسي نيست و هميشه بورسيه است ولي كشتي سازي از گرايشات مهندسي مكانيك سيالات است و علاوه بر اين بازار كار كشتي روي كشتي ئلي كشتي سازي خشكي و بعضي مواقع دريا

hajmorad

عضو جدید
azize dele baba keshtisazi ke ma zadim badbakht shodim chon hich ja ja nadari gheir az bandaro bushehr age jazbet konan va hich ettelaeyei nist ke bekhadesh vali keshti karet tazmine va bursiea karetam 6 mah ruye abe 3 mah ru khoshki. ma ke 5 sale sare kare keshtisazi hastim kheiri nadidim to ham naro toro khoda

btaghizadan

عضو جدید
سلام به دوستان محترم
رشته من مهندسی مکانیک و در زمینه طراحی و ساخت گیربکسهای دریایی ( سیستم رانش شناور) فعالیت میکنم اگه دوستان تو این زمینه سئوالی داشتن می تونم کمکتون کنم.

کشتی ساز

عضو جدید
فرق مهندسی کشتی با کشتی سازی چیه ؟

سلام نینانای جون!!!
مهندسین کشتی به عنوان مدیر فنی کشتی ، مسئولیت تعمیر و نگهداری کشتی و راه اندازی موتور را برعهده دارند.
مهندسی کشتی ساز ، مسئولیت طراحی ، محاسبات مربوط به بدنه کشتی ، ساخت و نظارت بر ساخت کشتی و تعمیرات ان را برعهده دارند در واقع هدف مهندس کشتی ساز ، طراحی کشتی به نحوی است که توانایی حمل مقدار معینی بار و مقاومت و حرکت در دریای متلاطم را داشته و بتواند با سرعت معینی حرکت کند.
امیدوارم اطلاعاتم مفید بوده باشه
:smile:

کشتی ساز

عضو جدید
من تا اینجا یه تالار واسه رشتمون ایجاد نکنم ول کن نیستم.الان به 14 نفر از دوستام پیام دادم گفتم بیان عضو بشن.ترم جدید شروع شد به همه میگم.امیدوارم این وضعیت بهبود پیدا کنه.

amin.shabani

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوستان من ترم سه مهندسی شیمی هستم....خلاصه علاقه مند شدم برم رشته مهندسی دریایی گرایش کشتی سازی.....دوستان میخواستم بدونم که یه مهندس کشتی سازی کارهای تعمیراتی موتور کشتی هم یاد میگیره؟
و یه سوال مهم دوستان مهندس کشتی سازی میتونه که به عنوان مهندس کشتی با کشتی به صفر بره؟
با تشکر

کشتی ساز

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوستان من ترم سه مهندسی شیمی هستم....خلاصه علاقه مند شدم برم رشته مهندسی دریایی گرایش کشتی سازی.....دوستان میخواستم بدونم که یه مهندس کشتی سازی کارهای تعمیراتی موتور کشتی هم یاد میگیره؟
و یه سوال مهم دوستان مهندس کشتی سازی میتونه که به عنوان مهندس کشتی با کشتی به صفر بره؟
با تشکر

سلام.نه مهندسی دریا شامل سه شاخه است.شاخه کشتی تعمیرات رو یاد میگیره.مهندس کشتی ساز بیشتر کاره طراحی رو به عهده داره ونظارت میکنه بر تعمیرات.
وشاخه دریانوردی هست که در اون بیشتر به سفر های دریایی میرن.

amin.shabani

عضو جدید
سلام دوستان عزیز مهندسین دریا انگار دیگه نیستن.....اومدم یه سوال کنم...دوستان میشه وضعیت فعلی رشته مهندسی کشتی- موتور رو کسی توضیح بده و وضعیت شغلیش توی چند سال آینده؟
و اینکه یکم در مورد این گرایش بیشتر توضیح بدین یعنی کسانی که این رشته رو میخونن میتونن بعدا اگر نخواستن روی کشتی باشن ...قادر به تعمیر موتورهای لنج ها...موتورهایی که خیلی خیلی از موتور کشتی کوچیکتر اما جزو همون موتورهای دیزلی هستش رو تعمییر کنند.....یا تخصص در شناخت موتور اونقدر پیدا میکنن که بفهمن تفاوت موتورها در چیه....در واقع میشه بگین این کسی که میاد این رشته رو میخونه با کسی که این چیز رو از لحاظ تجربی یاد گرفته بدون اینکه دانشگاهی بره چه تفاوتی دارن در امر تعمیر و شناخت عیب موتور؟

J.Soltani

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من امسال می خوام برای ارشد مهندسی دریا رو امتحان بدم
اما کتابای موردنظر رو پیدا نکردم
کسی می تونه کمکم کنه؟

en.gashtasb

عضو جدید
میشه در مرود رشتتون یه کم توضیح بدین؟؟؟

سلام. مهندسی دریا در واقع گرایش دریایی مکانیک سیالات هستش اما مهندسی معماری کشتی (naval architecture) به چگونگی طراحی و ساخت کشتی میپردازه. علی رغم اسم تقریبا مشابه، بازار کار کاملا متفاوت دارن. خودم دانشجوی ارشد معماری کشتی گرایش هیدرودینامیک دانشگاه امام خمینی نوشهر هستم سوالی بود در خدمتم ;)
hojat.motahari@gmail.com

en.gashtasb

عضو جدید
salam dadash, manabe'e asli jozve haye uni amirkabire. ketabe tarahie sazeye keshti e Dr.Rahbar va ketabe jame'e memarie keshti e En.Munesan asli tarin manabe' hastan. ketabe munesan ro mituni az saite www.kashti.ir download koni ke ham darse hydrodynamic tush hast ham hydrostatic. movafagh bashi

بهراد ب

عضو جدید
سلام
مندسي كشتي سازي تو كارخونه كشتي سازي كار ميكنه ا مهندس كشتي تو كشتي كار ميكنه

YAZDANOF

عضو جدید
سلام من امسال کنکور ریاضی دادم و کنجکاو شدم که مهندسی دریا چیه میشه یکم در مورد کار یک مهندس دریا بهم بگین؟ ازتون ممنون میشم اگه کمکم کنین:smile:

امیرحصین

عضو جدید
سلام من امسال کنکور ریاضی دادم و کنجکاو شدم که مهندسی دریا چیه میشه یکم در مورد کار یک مهندس دریا بهم بگین؟ ازتون ممنون میشم اگه کمکم کنین:smile:

سلام

بنده مهندسی دریا گرایش ناوبری از دانشگاه ازاد خارک خوندم,

تو سایت بگردی اطلاعات در موردگرایش ها هست,

ولی خیلی باید حواست باشه برای انتخاب این رشته

فقط یه امار وحشتناک بت میدم,

از 100%بچه های ناوبری شاید 10% هم دریا نرن و افسر نشن,

اینو گفتم که بدونی داری تو چکاری میایی

سخت ترین شغل هستش

بعضیا میگن دلار میگیی ببین کار چقدر سخته که ملت عطای دلار رو به لقاش میبخشن

hosseinhadi8

عضو جدید
سلام
من امسال کنکور دادم و 16000منطقه2 شدم . چند وقته با رشته ی مهندسی کشتی آشنا شدم و خیلی به این رشته علاقه مند شدم. از فارغ التحصیلها و دانشجوهای این رشته میخوام که منو راهنمایی کنن. کدوم دانشگاه بهتره؟ قضیه نیمه متمرکزا چیه؟ تو دفترچه توضیحات رشته ها نوشته بود دانشگاه چابهار فقط به دانشجوهای بورسیه خوابگاه میده میخواستم بدونم چه رشته هایی بورسیه میشن؟تو دفترچه مهندسی کشتی گرایش موتور فقط دانشگاه علوم دریایی خرمشهر داشت یعنی فقط اونجا میتونم برم؟ خواهش میکنم زودتر جواب بدین عجله دارم:cry:

SIR MAMAD

عضو جدید
سلام
دوستانی که در این رشته تحصیل می کنند یک مورد خیلی مهم بود که می خواستم ازتون بپرسم.
در رشته های ارشد مجاز برای مهندسی دریا ، مهندسی مکانیک رو دیدم. و در لیست دروس اصلی هم واقعا تماما مشترک هستند و در کنکور مکانیک هم دروس اصلی مطرح است.
می خواستم سوال کنم آیا برای کسی که مهندسی کشتی سازی می خونه این امکان وجود داره که ارشد رو مهندسی مکانیک تبدیل انرژی یا طراحی کاربردی امتحان بده ؟ و با مدرک ارشد مکانیک مشغول به کار بشه؟
ممنون می شم به سوالم جواب بدید.