مهندسی جوش

hamid king

عضو جدید
سلام دوستاي گلم
حميد هستم و از آشناييتون خيلي خوشحالم ... اومدم تخليه اطلاعاتيتون كنم :cool::biggrin:
دوستان اگر كسي درباره منابع آزمون كارداني به كارشناسي جوشكاري اطلاعاتي داره واقعا ممنون ميشم در اختيار بنده قرار بده . من كارداني مكانيك (صنايع اتومبيل) دارم . آيا امكان ادامه تحصيل در رشته جوشكاري رو دارم و شانسم چقدره ؟
خيلي خيلي ممنونم

romaisa

عضو جدید
سلام.خوبید؟من رومیسا،کشتی سازی میخونم.درمورد روش تولید الکترود جوشکاری ونقش نانوفناوری در الکترود مطلبی ندارید.ممنون میشم کمکم کنی

masoud_69

عضو جدید
سلام دوستان کسی می تونه در مورد مهندسی جوش امیرکبیر (چارت درسی،وضعیت دکترا و اپلای ، وضعیت کاری فارغ التحصیلان و ... ) توضیحاتی بده واقعا ممنون می شم

maysamkhosravi

عضو جدید
از دوستان کسی راجع به مهندسی جوش اطلاعاتی داره ؟
منظورم بازارکار و در چه رشته هایی هست و در کدوم دانشگاه ها میشه رفت و ....
کلا هر اطلاعاتی در مورد این رشته دارید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید .

REZA MEHRDADI

عضو جدید
سلام حمید جان
امیدوارم که حالت خوب باشه من ترم اخر مهندسی جوش هستم از دانشگاه علمی کاربردی اهواز. ازمون علمی کاربردی که دروس عمومی بود . میدونی که برای ادامه کارشناسی مدرک فوق دیپلم مهم نیست که این خودش یه ضعف اموزشی هست
من خودم کاردانی عمران خوندم اما کارشناسی مهندسی جوش ادامه دادم
سخته اما بستگی به علاقه و پشتکارت داره من در حدود ده سال از سابقه کاریم بازرس جوش بودم چندین دوره جوش رفتم
اما اگه به جوش علاقه داری مطمئن باش اگه پشتکارت خوب باشه موفق میشی

yasinah

عضو جدید
در مورد مهندسی جوش

در مورد مهندسی جوش

دوستان كسي نيست كه كمك كنه؟؟!!! عجله دارمااااااااااا :smile:

علی جان خدمت شما عرض کنم شما می توانید از طریق کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کرده و رشته جوش را ادامه دهید و اگه مطالب بیشتری در این ضمینه می خواهید می توانید به وب اقای جلال احمدی مراجعه کنید یا همان جوشکاری استان کردستان

سلام دوستان، براي اتصال استنلس استيل گريد ٣٠٤ به فولاد st37 بوسيله جوشكاري، حتماً بايد از سيم جوش با متريال استنلس استيل استفاده كرد يا از سيم جوشهاي ديگر نيز مي توان بهره برد؟ لطفاً راهنماييم كنيد

SMAW

عضو جدید
سلام دوستان، براي اتصال استنلس استيل گريد ٣٠٤ به فولاد st37 بوسيله جوشكاري، حتماً بايد از سيم جوش با متريال استنلس استيل استفاده كرد يا از سيم جوشهاي ديگر نيز مي توان بهره برد؟ لطفاً راهنماييم كنيد
اصولا جواب شما بسته به کاربرد قطعتون داره. شاید یه جایی نیاز باشه که خواص ناحیه جوش از لحاظ خوردگی به فولاد زنگ نزن نزدیک باشه که در این صورت الزامی از الکترود با ترکیب شیمیایی بالاتر نسبت به فلز پایه استفاده بشه. ولی در حالت کلی شما میتونی از الکترود های معمولی هم برای جوش استفاده کنی. حتی جوش پذیری الکترودهایی مثل 6013 و 7018 از الکترودهای مخصوص جوشکاری فولاد زنگ نزن بالاتره

mili136

عضو جدید
سلام سعی کن مکانیک رو ادامه بدی من کارشناسی جوش رو دارم .مکانیک بهتره چون کار مهندس جوش رو هم انجام میده پس مکانیک بازار کار بیشتری داره

بالا